Майски бебета 2024г. - Тема 16

  • 18 114
  • 759
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 914
И аз от вчера го държа само по ромпър. А с какво ги завивате? В спалнята ни е доста топло, хубаво е да е отворено на ножица нощно време и не мога да взема решение дали да е в чувалче + олекотена завивка, струва ми се, че само по чувалче все пак ще му е студено ако е отворена терасата...

# 316
  • София
  • Мнения: 423
Аз го завивам с едно тъничко одеалце. Даже сега и не го завивам или само на крачетата го мятам, колкото да не е без хич. В чувалчето ако го сложа се притеснявам съвсем да не прегрее. При все, че и то е тънко. Прозореца още не смея да го оставям отворен. Само проветрявам редовно стаята.

# 317
  • Мнения: 194
Да са честити Вивиан, Николай и Александър! Нека са много здрави, да хапват добре и да нямат колики!
Чак сега намерих време да пиша, но не спирам да чета какво става в темата. Ние се носим на вихъра на ежедневието Simple Smile Чувствам се като жонгльор в цирка, опитвайки се да балансирам готвене, чистене, грижа за бебето и за по-голямото дете, и някъде измежду всичко да се погрижа и за себе си.
Вкъщи най-често е по боди дълъг ръкав и панталонки. Понякога е по ромпър, но с него ми е по-неудобно да сменям памперсите и рядко го слагам. Нощем спи по боди дълъг ръкав, без панталонки, в пролетно чувалче. Имам термометър в стаята, по него и таблицата на чувалчетата се ориентирам как да я облека.
Много по-лесно е да претоплиш бебе отколкото да го простудиш. Когато им е студено мрънкат и се будят, обаче ако им е жега си спят.

# 318
  • Мнения: 9
Здравейте бъдещи мами,
Имам питане към тези от София дали вече избрахте педиатър и съответно да споделите кой и къде се намира?
Благодаря Simple Smile))

# 319
  • Мнения: 12
Снощи в продължение на около час през 5-6 минути ме стягаше и отпускаше, но съпроводено с болка като менструална, тръгваща от кръста и отиваща отпред.. тъкмо се наканих да звънна на лекаря, понеже беше 1 през нощта и исках да съм сигурна, че не е фалшива тревога и всичко спря.. преди бракстъните не ми бяха болезнени, а по-скоро дискомфортни, не знам какво беше това

# 320
  • Мнения: 733
Deni Tsvetanova При кой се падна в Перник? И при кой педиатър се записахте? Ние живеем в Ярджиловци 😊

# 321
  • Мнения: 208
Честити да са Вивиан,Александър и Николай! Да растат здравички и да пълнят памперсите! На майките бързо възтановяване! ❤

# 322
  • Мнения: 914
Днес мина педиатърката, всичко с Макси е наред, пъпчето падна като го пипна само, аз много страхливо подхождах към него 😀
Поговорихме и установихме, че кърмата ми е малко и ще трябва все пак да дохранвам с АМ докато я увелича, но пък имаме 5 кърмения за денонощие, което е супер, защото човечето започва да засуква все по-често. Остава само да увеличим производство 😀 Страх ме е да се цедя, защото докато дойде време да го храня гърдите няма да са се напълнили отново и няма да има за него... Надявам се с много течности и чай за кърмачки да потръгнат нещата...
Иначе живота вкъщи е интересен. Започвам да спя все по-спокойно, до вчера не спях, а само лежах и го наблюдавах, като си позволявах да се отнеса за по 10-15 минути. Тази нощ вече си спах и той беше този, който трябваше да ме буди за да суче 😀 Майка ми е вкъщи до Неделя и малко се напрягам какво ще правя като си тръгне. Наистина искам да си се оправяме сами, но истината е, че поемайки цялото домакинство доста ми помага и аз не се занимавам с абсолютно нищо друго, освен Макси. Ще ми е трудно да включа и домакинството докато ММ е на работа, но се настройвам психически и за това 😀

# 323
  • Мнения: 2 923
От два дни и аз го държа само с ромпър. Сякаш е една идея по-добре. Пак се буди мокър понякога. Дано скоро това време да се оправя и да си го държа по късо ръкавче.

Или е с ромпър, или с боди (къс или дълъг ръкав) и ританки. Задължително само един кат дрехи. Завиваме само с чаршафче или по-плътна пелена, или тънко одеалце. Около 21-22 ни е в стаите.

# 324
  • Мнения: 855
Честити да са ни новите бебчета Вивиан, Николай и Александър! Нека бъдат много здрави и безгрижни, а мамите геройчета бързо да се възстановяват. 🥰

JustLinn, добре, че са се нормализирали тоновете и не се е наложило секцио по спешност. 🍀 При мен също имаше такъв стресов момент, но след по-обстойно проследяване на тоновете се успокоихме с лекаря, че явно е било нещо еднократно и се радвам, че не избързахме тогава.

Muffin..., каква температура поддържате вкъщи? При нас е между 19 и 21 градуса и Явор винаги е само по ромпър. Даже без чорапки си стои (кошмара на майка ми и свекито 😂). Вечер го слагам в пролетно чувалче и му е добре така. Навън също излизаме основно само по ромпър, ако е под 18 градуса му слагам шапка, чорапки и една блузка отгоре, за да мога лесно да я сваля ако се затопли. В количката е с покривало и едно леко одеялце. Пипам го постоянно по гърба и така се ориентирам дали да обличам/събличам. Има бебчета, които предпочитат още по-ниски температури, та Гого може и да е от тях и да се налага да пускате климатика, за да охлажда щом се поти толкова.

Педиатъра ми даде много ценен съвет, който доста ми вдъхна увереност - не слушай баби, лели, приятелки, понякога дори и доктори, мама най-добре си познава бебето, довери се на инстинкта си и бъди по-смела. ❤️

Последна редакция: чт, 23 май 2024, 10:59 от zoya.

# 325
  • Мнения: 849
LucyFord,доктор Паскалев.Изключителен човек,много се грижеше за мен и добър професионалист.Педиатърката се намира в поликлиника Свети Иван Рилски,но не и помня името,визитката и остана вкъщи.Като се прибера ще го видя и ще ти кажа

# 326
  • Мнения: 317
Pauly, с колко ще дохранваш и на всяко хранене ли? Аз продължавам да се лутам в това дохранване.
Днес мина педиатърката, всичко с Макси е наред, пъпчето падна като го пипна само, аз много страхливо подхождах към него 😀
Поговорихме и установихме, че кърмата ми е малко и ще трябва все пак да дохранвам с АМ докато я увелича, но пък имаме 5 кърмения за денонощие, което е супер, защото човечето започва да засуква все по-често. Остава само да увеличим производство 😀 Страх ме е да се цедя, защото докато дойде време да го храня гърдите няма да са се напълнили отново и няма да има за него... Надявам се с много течности и чай за кърмачки да потръгнат нещата...
Иначе живота вкъщи е интересен. Започвам да спя все по-спокойно, до вчера не спях, а само лежах и го наблюдавах, като си позволявах да се отнеса за по 10-15 минути. Тази нощ вече си спах и той беше този, който трябваше да ме буди за да суче 😀 Майка ми е вкъщи до Неделя и малко се напрягам какво ще правя като си тръгне. Наистина искам да си се оправяме сами, но истината е, че поемайки цялото домакинство доста ми помага и аз не се занимавам с абсолютно нищо друго, освен Макси. Ще ми е трудно да включа и домакинството докато ММ е на работа, но се настройвам психически и за това 😀

# 327
  • Мнения: 17
Здравейте момичета. И аз съм от последните чакащи, да не кажа, че както е тръгнало май ще съм си баш последна в майската група… Терминът ми е на 26.05. и ако няма никой, ще ме индуцират няколко дена след тази дата. Sad А аз съм доста против всякаква допълнителна намеса, визуализирах си едно напълно естествено раждане, без излишен стрес за мен и беба, но уви. Тя си седи в мен и не иска да излиза. Отделно, че е доста големичка вече и не е много желателно да се преносва, затова и не знам до колко е добре да се изчаква много. Ходя на тонове, прегледи и все разкритие 0. Та това е положението при мен. Малко остана, тези които сме последни на хорото ще се подкрепяме. Стискам палци скоро всички да сме си с бебетата!

# 328
  • Мнения: 340
enigma_enigma, това сякаш съм го писала аз, чувствах се по абсолютно същия начин! Но понякога трябва просто да приемем, че нещата не се случват според очакванията (колкото и да ни се иска) и да направим най-доброто за нас и бебето. Със сигурност индукцията е далеч от приятна, но пък все някак трябва да се роди. Стискам палци бебчо сам да си избере датата, но дори и да не стане,  моят съвет е да не се настройваш негативно към индукцията и да не се обвиняваш допълнително! 🍀

Момичета, по колко часа спят вашите бебчета нощем? Моята девойка будува до към 2-3, но пък след това 5 часа сън не й мърдат, че дори и повече, но я будя да хапва. И хем се радвам, че не се буди често, хем се притеснявам дали е нормално.

Другото нещо е, че отказва да си заспива в легълцето нощем (което всъщност е долепено до нашето), а денем спи буквално навсякъде. Нощем успявам да я приспя само със слагане на гърда и задължително иска да е близо до мен. В момента, в който я преместя, става нервна и се ококорва. Всякакви съвети как да я науча да си спи в леглото са добре дошли, защото искам да е възможно най-безопасно за нея! Simple Smile

# 329
  • София
  • Мнения: 423
Около 20 градуса поддържаме в стаята. Сега си позволих да му оставя прозореца отворен на ножица. Поне за малко. Да видя какво ще е положението.

Общи условия

Активация на акаунт