Местене в друг град

  • 3 030
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • при него
  • Мнения: 1 262
Ние се преместихме от София в Свети Влас, преди 4 месеца. Аз съм хоум офис и не съм сменяла работата. Детето е в трети клас. Трудно се адаптира в училище. Много ни харесва тук тишината и спокойствието, чистия въздух, тревата и шума на вълните. Не ни липсва Софийския глъч. За медицинско обслужване обаче е по-сложно. За лека операция -Бургас, за зъболекар -Бургас. Не, че е далече, когато си активен шофьор, но все пак. За МОЛ- пак Бургас, но да живее и он-лайн пазаруването Simple Smile Хранителни магазини и бензиностанции си има, аптеки също.
Та накратко, така. Доволни сме. Чакаме гости на талази през лятото.

# 16
  • Мнения: 335
Ние се преместихме от София в Свети Влас, преди 4 месеца. Аз съм хоум офис и не съм сменяла работата. Детето е в трети клас. Трудно се адаптира в училище. Много ни харесва тук тишината и спокойствието, чистия въздух, тревата и шума на вълните. Не ни липсва Софийския глъч. За медицинско обслужване обаче е по-сложно. За лека операция -Бургас, за зъболекар -Бургас. Не, че е далече, когато си активен шофьор, но все пак. За МОЛ- пак Бургас, но да живее и он-лайн пазаруването Simple Smile Хранителни магазини и бензиностанции си има, аптеки също.
Та накратко, така. Доволни сме. Чакаме гости на талази през лятото.
Благодаря за поста. И аз в тази посока разсъждавам.

# 17
  • при него
  • Мнения: 1 262
Сега се сетих. Понеже сме много зиморничави, ни беше много трудно да свикнем с отопление на климатик и топла вода на бойлер, цял живот сме живяли с Топлофикация.
Трудно е и с извънкласните занимания, няма особено. За спорт пътуваме до Несебър (около 7км). За по-нататък, ако трябват курсове, уроци, не знам. Хубави гимназии, пак в Бургас (40км). Но, на този етап, определено, спокойствието е огромния плюс за нас.

# 18
  • Мнения: 335
Сега се сетих. Понеже сме много зиморничави, ни беше много трудно да свикнем с отопление на климатик и топла вода на бойлер, цял живот сме живяли с Топлофикация.
Трудно е и с извънкласните занимания, няма особено. За спорт пътуваме до Несебър (около 7км). За по-нататък, ако трябват курсове, уроци, не знам. Хубави гимназии, пак в Бургас (40км). Но, на този етап, определено, спокойствието е огромния плюс за нас.
Да за малки деца е добре. За големи е добре. Трудно е от 3-4 клас до 11-12 клас.
Моята девойка става вече на 18 и ще заминава да учи...  та се отваря прозорец Simple Smile

# 19
  • при него
  • Мнения: 1 262
Ронин, ако искаш пробвай с някой морски малък град. Можеш да си наемеш апартамент за сезона, да постоиш 3 месеца и да видиш дали ще ти хареса, доколко ще ти липсват близките и живота в София. И после да решиш дали да се местиш за постоянно. Има съвсем разумни наеми за хубави местенца, разбира се далече от първа линия, там цените са направо “Софийски”. Важно е и какво търсиш за себе си, какво целиш с местенето.

# 20
  • Мнения: 25 892
Животът в малките морски градове е коренно различен през и извън сезона. Трябва поне една цяла година да изкара там, за да усети дали е неговото място.

# 21
  • Мнения: 335
Ронин, ако искаш пробвай с някой морски малък град. Можеш да си наемеш апартамент за сезона, да постоиш 3 месеца и да видиш дали ще ти хареса, доколко ще ти липсват близките и живота в София. И после да решиш дали да се местиш за постоянно. Има съвсем разумни наеми за хубави местенца, разбира се далече от първа линия, там цените са направо “Софийски”. Важно е и какво търсиш за себе си, какво целиш с местенето.
Номралните неща:
Малка едноетажна къща с голям двор, барбекю  и зелена тревичка Simple Smile Може и хамак Wink 
Малко спокойствие. Да не минавам по бул България. Да има чист въздух.
Да не се бия за парко място, като в Игрите на глада.
Ако е на морето трябва да не е лятото. Като знам какво става лятото Disappointed Relieved
По скоро Троян, Ловеч, Тетевен.

Гледах цени край София.
Но хората явно имат някакви грешни представи за нещата Simple Smile
4000-5000 Евро на месец. И главно са големи къщи с малко дворове.

# 22
  • при него
  • Мнения: 1 262
На морето също има малки населени места, които дори през сезона са спокойни. Можеш да разгледаш например Тънково, Кошарица. Не са на първа линия разбира се и не са близо до плажа.
Много хубави отзиви съм чувала за село Чавдар, близо до София, като тръгнеш по магистралата за Варна. Като конкретни локации за друго не се сещам. За големия двор, хубаво помисли. Нашия двор е само 50 квадрата. Наскоро го копахме за райграс. Няма прекопаване, направо кръв и пот се лееше… Та, за хубав двор трябват много грижи и много енергия. Не че е невъзможно, но си е предизвикателство Simple Smile

# 23
  • Мнения: 20 400
ТРявна и Тетевен ги бях забравила, да. Те също са страхотни. Подбалканските градове са красиви и спокойни, чист въздух, добър климат. По морето не бих живяла – не понасям ветрове.

# 24
  • Мнения: 822
Аз се преместих във Южна Флорида, мислейки си че зелено тропическо и вечно лято ще ме направи щастлива.
Броя дните всяка година да дойде деня за полета ми към България.

Обмисляйте внимателно големите крачки в живота, защото някои от тях са невъзвратими.
Върнете се да живеете в България и зимите във Флорида ще ви липсват безкрайно много.  Никога няма да свикнете отново със снега и поледиците.

# 25
  • Мнения: 25 892
Къде го видя този сняг? При нас не е валяло истински от няколко години, вече забравих какво е да вървиш по улицата и снегът да скърца под краката ти... Ако искам да видя сняг, трябва да отида някъде извън града. Simple Smile

# 26
  • Мнения: 3 304
Големият двор наистина е за хора с пари или за хора със свободно време и желаещи да се занимават с постоянната му поддръжка. Все нещо трябва да правиш там. Ако не си живял в къща може доста да се вкисне тази мечта. Приятели са се оплаквали, че даже не могат да намерят някой местен човек да им окоси тревата дори и срещу немалка сума.

# 27
  • Германия
  • Мнения: 3 462
Купуват си една косачка робот и готово!

# 28
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 865
Номралните неща:
Малка едноетажна къща с голям двор, барбекю  и зелена тревичка Simple Smile Може и хамак Wink 
Малко спокойствие.
Един кемпер и всяка седмица си на различно спокойствие, пък ако ти хареса може и за повече.
Големият двор наистина е за хора с пари или за хора със свободно време и желаещи да се занимават с постоянната му поддръжка.
Отдавна са измислени дворове които не изискват постоянна поддръжка.

# 29
  • Мнения: 3 304
Кои дворове не изискват поддръжка, изцяло с плочки ли? Моля за снимка, може и аз да размисля. Blush

Общи условия

Активация на акаунт