Отношения между семейството ми и приятелката ми

  • 10 771
  • 267
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 450
Братовчедка ми и на кафе не излиза без одобрение, така че там има нещо наистина сбъркано. Навсякъде е с майка си, пазар, кафе, екскурзии, на работа и т, н. Съмнявам се някой мъж да се нанесе при тях на етажа. Съмнявам се и нея да я пуснат при някой, освен ако не е богаташ и единствен наследник.

Много тъжно.

Ще минат така още 15-20 години и тя ще си остане сама. В такава констелация изобщо не вярвам някой мъж да се забута, ако ще Клаудия шифър да е.

# 121
  • Мнения: 313
Не мисля че проблема е че тя не иска да ходи на село , защото е гражданка или лигла.Авторът си го е написал че тя е казала че две поколения на едно място не става . Имала съм проблеми в предишната ми връзка относно свекърва и синът й ,и в сегашната ми връзка .Още прясно женени ,не се съобразиха въобще,че все още свикваме един с друг,че искаме сами да останем и пр . Когато старите искат тогава трябва да се яде , каквото старите искат това трябва да се яде .Подслушвания на вратата, дразнене когато той сподели с мен че има проблеми с тях и пр .И най вече свекървата е страшна скъперница ,навирваше нос че съм взела от сирене което е с 10 стотинки по скъпо.Изнесоха се и той стана по весел , като се прибира от работа се усмихва и той самият го каза не може човек да иде до банята по гащи.А ,това най ми е любимо ,като искам той да е мой мъж и да правим неща като мъж и жена се опитвам да го отделя от тях ,като споделя с мен какви егоисти са се опитвам да ги скарам .Две поколения под един покрив Не . Това е мое мнение все пак.

# 122
  • Мнения: 7 239
За мен конкретно - две поколения под един покрив НЕ, две поколения на един етаж НЕ, две поколения в един двор НЕ. Дори в един блок ми е НЕ.

# 123
  • Мнения: 1 893
В блок,където има и други живеещи,по-бива.Но пак е тегаво. Аз визирах двуетажните семейни къщи  с общ двор. Добре е да са близо,за да си помагат,особено като има деца,но всеки да си знае къщата и да може да си заключи вратата.
Относно казуса на автора,с тази мома няма да я бъде.Да си търси от неговото село и свикнала с живот в двуетажните къщи.

# 124
  • София
  • Мнения: 13 807
Аз затова винаги съм казвала, че дете свърши ли гимназия - друм.
Това го знам от прабабите ми. Нека са близки деца и родители, нека се виждат и чуват сравнително често, но пълнолетен човек няма място у майкини си.

# 125
  • Washington,USA
  • Мнения: 1 026
На никого не му пише на челото къде живее. Явно вашите познати са грозни и затова не ги задяват.

# 126
  • Мнения: 450
Аз не казвам че селото е проблем. По скоро свекървата на долния етаж.
Ми както и да го въртиш, не става

# 127
  • Мнения: 7 239
Bundyrose, не знам кой ти е бил предишният ник, но много ме радваш 😃😃😃

# 128
  • Washington,USA
  • Мнения: 1 026
Bundyrose, не знам кой ти е бил предишният ник, но много ме радваш 😃😃😃

Хаха, радвам се, че поне някого разсмивам.🤣

# 129
  • Пловдив
  • Мнения: 23 971
Ами в ситуацията на автора и Мистър Вселена да беше - не бих се набутала при мама му на село.

# 130
  • София
  • Мнения: 16 243

Не знам как е обратното: дали мъж би се хванал с такава жена, живееща на 30 + с родители в детската стая. За мен това нито за жената нито за родителите говори добре но нека кажат мъжете тука във форума

Не съм мъж, дъщеря имам и хич не бих била щастлива ако на 30+ си кюта в детската стая.
Ми и ние родителите имаме нужда да сме си отделно, да се радваме един на друг.
И докато това - онова, да ми нахлуе 30+ годишната мома в стаята.
Цъ,  не я ща.

# 131
  • Мнения: 42 177
Аз затова винаги съм казвала, че дете свърши ли гимназия - друм.
Това го знам от прабабите ми. Нека са близки деца и родители, нека се виждат и чуват сравнително често, но пълнолетен човек няма място у майкини си.

Прекалено радикално. Може по една или друга причина при теб да е проработило, но не може всичко под общ знаменател. То и моето след гимназия не живее с нас (без ваканции и гостуване по малко), но то е защото е следвала в чужбина. Ако беше следвала в София защо да не живее с нас?

# 132
  • Мнения: 642
Защо пък, ако една жена не желае да живее на село да е лигла? Помня в началото на 90 те , когато започнаха да връщат земята и да затварят фабриките и заводите как се говореше, че който има земя ще го задължат да се върне на село и да я работи, няма да го допускат до друга работа. Тогава имаше и висока безработица. И една моя леля, която беше с две висши образования, беше категорична, че и като чистачка ще работи, но на село няма да се върне. Сега при нас предстоят масови съкращения, слушам колежките в работата как си говорят че ще отглеждат зеленчуци като ги съкратят, аз не искам и да чувам за подобни неща, ще си търся работа. Не ме бърка и в производство да работя на смени, стига да са прилични парите, пък такава работа поне в нашия край се намира. Не че има нещо лошо в селото, просто човек трябва да си търси партньор със сходни стремежи и разбирания за живота.

# 133
  • Мнения: 2 823
Вземи си жена от селото.
Нямате бъдеще с момичето, ти си избрал мама и да живеете заедно.

# 134
  • София
  • Мнения: 13 807
ЧС, всеки си преценява, написах как е редно за мен.
Родителите ми са били така, аз бях така,  дори баща ми още в техникума се е отдели през седмицата, за да не пътува по 2 часа на посока вътре в града (това вече ми е твърде рано, но така са преценили баба и дядо). В София сме следвали и те, и ние. При децата ни е така, но те са в чужбина. Това е моето разбиране. Не го налагам никому.
Познавам хора, чиито деца живеят с родителите си, не работят през студентството и т.н. Не е моето, но те така виждат нещата.

Общи условия

Активация на акаунт