През месеца на виното и любовта очакваме ний наш'те МАРТенски слънца.

  • 12 039
  • 294
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 004
Добро утро и от мен. Аз тази нощ почти не спах, наблюдавах Деница. Хубавото беше, че тя спа, има си хрема, но не й пречи като спи да диша, температура имаше някаква вечерта, но през нощта не е вдигала. Ще видим днес.
Това което ми е много странно е, че на места е гореща, на места студена по тялото и не мога да разбера има ли темп. Меря я с един дигитален терм., но той май отчита по-ниска темп.
Я кажете мамите с деца, случвало ли ви се е такова нещо - на места частите са й студени направо, на места топли/горещи. Sad

# 76
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
МОМИЧЕТА, ВАЖНА НОВИНА!!!

Не съм родила де , друго да напиша. Получих първото си обезщетение за болничен за бременост и раждане от НОИ. Преводът е от 15.02.  и предполагам е за последната седмица на месец януари. Така се зарадвах, бързо са се справили!!!!!!!!

# 77
  • Мнения: 388
deni_k Това болничния за бременост ли е? Или помощта за бременни?
f_5pm и ДАН Ще Ви запиша телефоните. Аз в от Сряда съм във Варна.
В Четвъртък съм на изследвания към 8 сутринта. Ако свърша бързо ще Ви звънна за курса или за
срещичката по късно. Ако не ще дойдете да ме видите в Петък или другите дни като съм в болницата. Моя тел. е  0898 879 549
Зайо Не мога да ти кажа нищо за температурата но се лекувайте и се пази и ти! Hug

Цунки на всички по тумбачетата.
Жалко, че фотоапарата ми се развали и не мога да кача другите покупки на бебето.
Ама вашите са страхотни!

# 78
  • Мнения: 1 004
Eто един поздрав от мен за бебчовците ви Wink То по-скоро за женската част ама  Embarassed понеже много ме кефи http://free.data.bg/kreideiky/music/Vrabcheta_-_Banski_na_Laleta.mp3

# 79
  • Мнения: 492
Добро утро и от мен. Аз тази нощ почти не спах, наблюдавах Деница. Хубавото беше, че тя спа, има си хрема, но не й пречи като спи да диша, температура имаше някаква вечерта, но през нощта не е вдигала. Ще видим днес.
Това което ми е много странно е, че на места е гореща, на места студена по тялото и не мога да разбера има ли темп. Меря я с един дигитален терм., но той май отчита по-ниска темп.
Я кажете мамите с деца, случвало ли ви се е такова нещо - на места частите са й студени направо, на места топли/горещи. Sad

Наистина доста ти се събра напоследък. Случвало ми се е Мила да е с повече от 38 С например, челото да й изгаря, а ръцете да са й студени, но педито каза, че е нормално. Тогава беше с ангина май. И на мен ми беше много странно.

# 80
  • Мнения: 907
Поздравления, Дени! Явно все пак НОИ са се постарали да са експедитивни. Аз пък има вероятност обезщетението за февруари да си го получа със закъснение, защото счетоводителите ни са решили, че трябва да се изплаща по "новия ред", а аз от 1.12.2006 съм болнични и доколкото разбрах от това, което четох, трябва да се изплаща по "досегашния ред". Ама аз вече съм се примирила. Не че не ми трябват парите, ама и да се ядосвам - файда няма. Опитах се да обясня на счетоводителите защо трябва да си получавам обезщетението както до сега (май за втори път Simple Smile), ама да видим дали са се съгласили с мен.

Вчера пропуснах да кажа, че кошарките, които сте купили са екстра Peace Ние чакаме един мебелист (вече цяла седмица Sad) да дойде в нас, за да му поръчаме малко мебели, вкл. и бебешко креватче. Е, за всеки случай съм показала на мъжО една преносима кошарка с две нива, която да купува в случай на "спешност".
За ваничките - ние си купихме анатомична, но сравнително голяма (за анатомична  Mr. Green), от Штъркел, за 15 лв. + стойка за 18 лв. Има възможност за източване - дупка, на която се слага едно маркуче, когато ваничката е пълна маркучето стои вдигнато нагоре, за да я изпразниш се пуска надолу. Обаче маркучето е мно-ого късичко, та моя любим, освен че купи дълго маркуче, купи и едно кранче, та сега ваничката ни е с кранче за източване Mr. Green
Зайо, по мое наблюдение дигиталните термометри също мерят малко по-ниска температура. Можеш да сравниш няколко пъти с живачен и ако "отклонението" е постоянно, просто добавяш десетите отгоре.
Цунки-гунки Simple Smile Болните дечица да оздравяват (Ева, не си се появявала скоро, надявам се сте добре), здравите да не се разболяват, а бебешорите в коремите да кротуват, докато им дойде времето. а на които им е дошло - хайде де, докога ще ви чакаме Hug

# 81
  • Мнения: 907
Зайо, песничката е супер! Едновременно плача от умиление и се смея, докато я слушам Simple Smile

# 82
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
mimi4 това е за болничния за бременност и майчинство, на мен помощ за бременни не ми се полага, че се осигуряваме добре с мъжа ми.

# 83
  • Мнения: 1 004
Мила, знам че когато се качва температурата ръцете и краката са студени, но при нея беше например - гърдичките, лицето...такива неща...както и да е Simple Smile

Мими, ти не беше ли днес за секцио  newsm78

# 84
  • Мнения: 492
Eто един поздрав от мен за бебчовците ви Wink То по-скоро за женската част ама  Embarassed понеже много ме кефи http://free.data.bg/kreideiky/music/Vrabcheta_-_Banski_na_Laleta.mp3

Много е сладка. Бях я забравила.  Hug

# 85
  • Мнения: 492
Аз да се "похваля" малко. Днес в 8.30 бях да ми източат кръвта за последните изледвания /тия изледвания откога ги чакам ......   Shocked / Лабораторията е в квартала, ама аз дотам и обратно така се изморих, че последните стъпала във входа до асансьора едвам ги изкачих. През цялото време докато ходих ужасно ми тежеше корема - все едно имам голям камък ниско долу  Sad После в 9.30 бях на зъболекар /тя е на първия етаж в нашия вход слава Богу/ и направо се учудих, че нямам нито един кариес. Зъбите ми са ок. Много съм доволна  Simple Smile , защото докато бях бременна с Мила ми правиха поне три кариеса доколкото си спомням.
А пък в 11.30 ще дойдат от кабелната телевизия.

Забравих да ви пожелая лек ден
Целувки и  Hug

# 86
  • Мнения: 388
Зайо, секциото ми беше за днес ако бях останала в гадната болница в Бургас.
Сега е в Петък в Майчин дом.

# 87
  • Мнения: 1 467
Добро утро и от мен! Кошмарна вечер, момичета. Костите ми ужасно ме болят. Едва се обръщам в леглото, по гръб не мога и да си помисля да легна, направо кошмар. Снощи ядох някакви постни манджи и ела да видиш какво стана в стомаха ми от тая леща, салата от прясно зеле и такива подробности, стъжни ми се живота. Освен това тая коластра не спира да тече и много странно се чувствам.  newsm78 Вие как сте в това отношение? Имах и контракции, около 2, 3, малко по-болезнени от другите, които си имам отдавна и бая се уплаших.

Ние купихме ваничката също - но не е анатомична, обикновена, на стойка с каналче за изтичане на водата, но банята ни е доста студена и най-вероятно няма да я къпем там за сега, може би лятото.

И работата с количката свърших!
Бяхме късметлии, защото лелята на мъжа ми ни даде пари за количката и ние допълнихме само 180 евро и си купихме една хубава:)
Слагам снимка. Бързам да кажа, че цветът е такъв заради намалението, но пък иначе струва почти двойно в другите цветове. Та затова, но и този не е толкова лош.

http://www.nidodigrazia.it/cart/zoom-foto.asp?name=pdc36035

# 88
  • Мнения: 1 467
Зайо, секциото ми беше за днес ако бях останала в гадната болница в Бургас.
Сега е в Петък в Майчин дом.


Оле, то наближило..! Браво:)

# 89
  • Мнения: 1 004
Значи ще стискаме палци в петък на мими  Grinning
Ох, пък моите изследвания незнам кога ще ги правя.
Мисля, в четвъртък като ида на консултация да се разправям, че ми писна, малко че си плащам, пък и спокойствие няма да имам. Онази нощ сънувах, че раждам без документи и без багаж. Ама така е, като нямам още нито едното, нито другото  ooooh! Накрая, като мургавите ни събратя ще ме вкарат в изолатора без СПИН и васерман и така.  Sad

Общи условия

Активация на акаунт