Отговори
# 225
  • Мнения: 60
Лелеее ... колко сте изписали вчера! Laughing

Аз цял ден бях на вън, времето беше повече от страхотно!

За имената - Ние още не сме го измислили! И с баткото беше така, колебаехме се до последно между 5 имена. Той обаче се роди на 1 март и това реши проблема - кръстихме го Мартин  Wink Но сега не знам... Имаме име за момиче, още от първия път, но може би ще го използваме за третия опит, ако изобщо има такъв Simple Smile))

За упойката - първия път раждах със стандартнит обезболяващи, този път не знам дали да искам епидурална. Моя доктор не е голям привърженик на упойките. Така че ще водим.

Хайде  Hug от мен!
Да ви се оплача - от 3 дни само повръщам! Нищо не мога ям, не задържам почти никаква храна. Голяма гадост, все едно в 3-ти месец  Sick Започна и нервата д аме тресе, само се карам на момчетата в къщи. Добре че са добрички и не ми се сърдят!  Hug

 Hug

# 226
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 810
Здравейте,

Имам молба  - не си спомням адреса на пощата и паролата newsm78 newsm78 newsm78. Напишете я пак. Praynig Praynig Praynig
Мерси

# 227
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
elku - elena, същите са като на албумчето
mamaiapril
pass: aprilki

Момичета и аз нещо май не съм добре Sad
едно ми е гадно на стомаха, все едно ми се повдига ама ... малко по-различно ми се струва. Беба ли нещо ми натиска newsm78 като сложим, че и нощите са неудобни и тогава вече със сигурност знам, че беба ми натиска някой орган. Ама сега ... не знам какво да хапна. Сутринта закусих с препечени филийки - просто не може да е от това. А и кръвното ми е нисичко и ми трепери под лъжичката

# 228
  • Мнения: 1 419
ей сега го слагам това инфо под албумчето  Peace.

Бенита, и на ме ми се между догадва и сърцетупва  Crazy. Не знам как да гообясня, но тръгва от стомаха нагоре към гърлото и усещането е като изтръпнало и хем леко ми се гади, хем все едно имам силно сърцебиене, но то не е чак толкова силно...  newsm78
Егати обяснението... Но когато усетя такова нещо, обикновено ми започва контракция  Embarassed.

Иначе последния път като ходих на ЖК, лекаря ме пита дали ми се гади вече - явно е нормално  Rolling Eyes

# 229
  • Попово
  • Мнения: 687
добър ден мами  Simple Smile аз пък днес бях на консултация, бебето е добре, расте и ритка, плацентата нормално се развива каквото и да значи това Rolling Eyes обаче доктора смята , че нещо съм си объркала датата с последната менструация, щото матката, развитието, големината и всичко са с две седмици напред  Thinking пък аз уж съм сигурна  Joy Някой спомена за допълнително пиене на калций, аз се зобя с витамини О'мами от началото на бремеността и там има всички микро ел, които са необходими Peace
За адреса и паролата на пощата: Ая може ли да ги сложи на I-ва страница до албумчето, ще е по-удобно ми се струва от колкото да се ровим по темите  Heart Eyes
benitta, хапни някакъв по-сочен плод   bouquet
Мамите от Варна, в понеделник преди обед /визирам 10.00-11.30ч./ имате ли ангажименти?

# 230
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Ох, не знам може и да е нормално. Определено чувствам беба много високо, понякога имам чуството, че ме рита по сърцето чак. Та, може и от това да е. А и до сега бях в легнало положение с лекциите и да се е притискал повече стомаха.
Усопкоява ме това, че беба е супер активна в момента Simple Smile направо ми место корема във всички посоки, та чам ми и минава малко от това Simple Smile

# 231
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Benita, то и ние сме така , най-активни сме през нощта и почти не мога да спя, слагам по 3 възглавници само и само да не ми натиска в ребрата и дроба че доста боли.
Колко до активността дали е нормално чак така да рита..  newsm78 то е едно местене, то са бабунки по корема..все пишат че като влезем в по-напредналите месеци не им остава място за много движения...ама като гледам веселбата е пълна.

# 232
  • Мнения: 137
Benitta и аз тази нощ имах същите оплаквания като твоите. Събудих се към 3 часа и бебо явно беше решил да тренира футбол. В продължение на един час все едно си подхвърляше топка от единия на дригия крак - ритних ту в лявото, ту в дясното ребро. И като за капак взе да ми се гади - нещо което не е типично за мен, а и не ми се беше случвало от 4-тия месец. Отдадох гаденето на това, че снощи хапнах доста месо, а аз много не обичам и ям по малко и рядко. Но тази сутрин пак ми беше такова - все едно ще имам киселини, пък не е киселини, а ми се гади. Затова закусих само солети, 2-3 обикновени бисквити и ябълка и като че ли съм малко по-добре.

# 233
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Аз вчера цял ден повтарях, че вече нямаме място в корема, просто усещам, че преливаме. А особено като видя картинката на Ивалекс Simple Smile Нямам представа как си намира място да се мести. А в същото време корема не ми е голям за тези седмици. И все се чудя защо не порасне още малко и да дишаме и двете по-спокойно Simple Smile
аз да взема да кача последната снимка на тумбака  newsm78

ааа сетих се още нещо (аз съм се засещала от една седмица поне)
Ая, ако искаш може да пратиш на пощата първата страничка с кодовете, така желаещите да те заместят в пускането на темите могат да се подготвят Simple Smile
А само като си представя колко малко ти отства да се бременна smile3521
Като знам на мен какво ми се върти в главата ... представям си на теб какво ти е - хем притеснено, хем еуфорично, и любопитно и тъжно, че няма да си имаш коремче ....ех.... newsm03

Саня, аз май вече имам догадки какво точно натиска бебораната. Там някъде трябва да минава горния край на дебелото черво. И си мисля, че като се отпусне едно хубаво го притиска в нещо и спира движението на обичайното му съдържимо и в един момент ... се започва с тази остра болка. Като стана да се разходя, и по специално до ВЦ-то  някак малко по малко правим някакво място, защото се чуват изведнъж разни странни звуци в корема ми  Embarassed

Последна редакция: чт, 22 фев 2007, 13:14 от benitta

# 234
Здравейте мами,
снощи доста се изплаших,като легнах и ми стана тежко и корема ми запо4на да се свива и си помислих да не почна да раждам #Crazyа съм в средата на 8 мес.,изпих един магне Б6 и ме отпусна.Много се натоварвам напоследък и в това хубаво време по цял ден с малкия навън, постоянно се навеждам и т.н.......но като гледам че и други се оплакват от "безсилие' си мисля, че може и да е от времето или напредналата бременност
Ние име още не сме решили, но и предния път почти в края решихме Peace
Приятен ден от мен!

# 235
  • Мнения: 1 419
Бенита, страхотна идея - веднага го правя  Hug

# 236
  • Мнения: 50
Здравейте момичета,

искам само да ви БЛАГОДАРЯ от все сърце  Hug за вчерашните отзиви за името. Благодарение на вашите мнения снощи таткото се съгласи с мен да бъде Йоана . Сега съм супер щастлива и съм ви много благодарна  smile3525

мерси  newsm44

Ая честита дата. Пожелавам ти едно лесно и неусетно раждане и възстановяване и двама здрави и красиви момци  Grinning. Дано намериш време сред много ангажименти които ти предстоят в къщи с две бебешорчета да ни пишеш и разкажеш подробно.
И да те питам доктора каза ли с каква упойка ще бъдеш - пълна, епидурална или спинална, и ти имаше ли някакви претенции? А с анестезиолог виждала ли си се или дали са типравени изследвания за алергии към упойката. 

Приятен ден на всички  Laughing

# 237
  • Мнения: 161
Здравейте мамчета! Flowers Bouquet
Днес май на всички ни е нещо кофти Sick....и аз се присъединявам  Tired
Ауа, честито за датата smile3525!Сигурно вече броиш дните newsm47
Аз докато се оплаквах,че нямам контракции, сега стой та гледай #Crazy.Докато дойда до работа и поне на 6-7 пъти ме стяга корема, усещам го малко като гъделичкане,но малко се плаша Thinking. А вчера такова чудо не ми се беше случвало, беборанка уж се е обърнала вече, пък така ме подритваше отстрани, все едно се целеше чак в бъбреците ми Naughty. На бебоците изглежда вече наистина им е тясно и си го изкарват на мамите си Thinking,а-ма-ха,ще си имаме сериозни разговори като излезе нашата госпожица Laughing!
За упойките, аз още нямам мнение, ще питам във вторник на консултацият Peace
Вече така не ми се ходи на работа... atwork, но остава само седмица moresmile
Спокоен ден без гадене,сърцебиене и другите екстри! newsm10 smile3525

# 238
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Бръмбар аз не търся български имена, защото не живея в България, а за Турция тези имена са актуални и са приемливи в Европа! 
Aya честита дата, толкова се вълнувам за теб! Леко раждане ти пожелавам и здрави близнаци! Добре, че не датата 8 март, че няма да можеш да празнуваш, а така ще си имате два поредни празника! smile3525
Искам да попитам някой знае ли докога трябва да се вози в количката новородено с порт-бебе, защото нашата не ляга напълно?
Имам един проблем и Ви моля за помощ, дали на някой му се е случвало или знае какво е това: когато стоя дълго на компютъра или права в кухнята започва да ме боли и по точно да ме скубе от дясната страна на пъпа. Сега имам и тежка хрема и като си духам носа пак започва. Като легна ми минава. Казах на докторката, а тя вика да нормално. Но защо е така?
За упойките аз ще опитам без, колкото мога, ако стане много зор ще поискам макар, че не знам още как стоят нещата още тук! Но който не иска да се мъчи, защо не!

# 239
  • София
  • Мнения: 1 956
За парното и топлофикацията! Да се похваля - от днес имам лукса на топлата вода и парното. НО друго искам да кажа, Пенелопа ме подсети. С мъжа ми сме забелязали, че ако си плащаме примерно сметките всеки месец, започват да идват все по-тлъсти и по-тлъсти... Обаче миналата зима решихме нищо да не плащаме, а да изчакаме изравняването лятото. И тогава още в първите месеци сметките взеха чувствително да намаляват. А във всяка стая работеха радиаторите на макс, защото имахме майстори и те с цялото си нахалство надуваха всеки ден тайно, докато не сме си вкъщи радяторите. Като дойде изравнението , се оказа, че от крайната сума, която се беше насъбрала, дори ни опрощаваха 100-тина лева. И естествено - платихме си накуп. И сега пак започнаха големите сметки, а и ние пак експериментирахме - платихме първите 2 и започнаха да идват още по-големи... А тази зима работят само два радиатора и то на 2-3.

Общи условия

Активация на акаунт