Любители на кучета - 143

  • 27 884
  • 722
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 208
За малките деца знам, че най-големите алергени са рибки и птички. Понякога родителите си мислят, че е виновна котката или кучето, а всъщност алергията е към папагалчето или рибките. Даже сега като се замислих, ММ е със сенна хрема, която преди беше много тежка и целогодишна почти. Преди, когато гледахме вълнисти папагалчета, може и от това да е било.

# 46
  • Мнения: 262
Бяхме на тестове ние, иначе нямаше и да разберем.Чистим всеки ден, сресваме всеки ден каквото има да пада.Даже след някой друг месец, мисля да повторим теста.

# 47
  • София
  • Мнения: 22 167
За малките деца знам, че най-големите алергени са рибки и птички. Понякога родителите си мислят, че е виновна котката или кучето, а всъщност алергията е към папагалчето или рибките. Даже сега като се замислих, ММ е със сенна хрема, която преди беше много тежка и целогодишна почти. Преди, когато гледахме вълнисти папагалчета, може и от това да е било.
По-скоро от храната им.

# 48
  • Мнения: 2 265
Време е за следобедна дрямка

# 49
  • Мнения: 1 038
Здравейте. Това е Бари, Голдън ретривър на 2 месеца. Вчера го взехме и всички сме много щастливи. Сутринта бяхме на ветеринар и му сложиха втора ваксина и хапче за обезпаразитяване. Препоръчаха ни Credelio plus. Третата ваксина е след месец и ще може да излиза на разходки, до тогава вкъщи на двора

# 50
  • Мнения: 262
Само за мачкане е Бари 💙Да ви е здрав ❤️

# 51
  • Мнения: X
Пухче. Много е благ. 🤗

Хайде да събираме слънчеви лъчи. ☀️

# 52
  • София
  • Мнения: 2 659
Много е сладък Бари! Обожавам голдъни! Heart Eyes

# 53
  • Мнения: 3 140
Добре дошъл, Бари Hug
Много си сладък.

# 54
  • Мнения: 579
Съседа иска да инициира събрание на входа, наемателите му се оплакали, че кучето не спирало да лае, сутрин от 8, та чааак до по нощите, сега искат да им върне част от парите. Аз работя от вкъщи и кучето е само около 5-6 часа на седмица, но той не ми вярва. Казвайте какво да правя, че вече без нерви останах. Могат ли да ме принудят да махна кучето по някакъв законов ред?

# 55
  • Мнения: 6 915
Наемателите стоят по цял ден в къщи, за да засичат колко време лае кучето?  Ти се оплачи, че по цял ден, че и по нощите, наимателите не спират да тропат.

# 56
  • Мнения: 579
Не ги знам, чужденци са.Но човека сега е бесен, че бил пряко ощетен като собственик и иска събрание за да се решил проблема, казах му да ми предложи решение за лаенето, не знаел. На чужд гръб и сто тояги са малко.

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 10 636
Ти собственик ли си на жилището, или наемател?
Закони в България много, но такава сила, която да те накара да махнеш кучето, няма.
Първо - винаги можеш да контрираш, че имаш личен конфикт с наемателите и поради тази причина те набеждават.
Второ - съседът изряден наемодател ли е? Регистрирал ли е наемателите? Плаща ли данъци на наема? Вписал ли ги е в книгата на входа?

Дори да се свика събрание, какво може да поиска той от хората? Да те принудят да махнеш кучето? На какво основание? Доказателства? Едва ли някой от останалите хора във входа ще го подкрепи, още повече очи в очи срещу теб.
Но! Дори и да вземе такова решение етажната собственост - да махнеш кучето - това решение трябва да е взето по закон. Ти винаги можеш да го обжалваш. А и да не го обжалваш - как точно ще те принудят да махнеш кучето? Ще дойдат у вас със съдия-изпълнител (защото принудителното изпълнение се осъществява със съдия-изпълнител) и той ще го изведе? Досега не съм чула за подобен случай.

Прочети и твоите задължения какви са. Ако си ги спазила, кучето е регистрирано в общината, чипирано, плащаш му данъка и си го вписала в книгата на етажната собственост, да си гледат работата.
https://vrabnitsa.sofia.bg/%D1%83%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D0%B0%D0%BD% … 0%B2%D0%B5%D0%BD/

# 58
  • под тепетата
  • Мнения: 11 808
Записвам се чак сега, че изчаквах да ми пратят снимки на диванетата. Sivi, благодаря за уютното ни кътче!
 



Скрит текст:
И звездичката в сърцето ми  
 

Ооо, забравих - Добре дошъл на Бари!

Последна редакция: пн, 10 юни 2024, 17:51 от bilqna_69

# 59
  • Мнения: 3 208
Честит Бари! Хе-хе, вече си имаме две Барита в темата - Бари Уайт и Бари Голд. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт