РАБОТНА мама АНГЛИЙСКИ знае и пита до насита!

  • 27 809
  • 283
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 658
Hi girls,
I'll write you my English story.
Well, when I was 13 I wanted to teach in Clothing Technical School, but because of ambitions of my parents I graduated English Language School. There I taught Russish, because my teacher was Russian young lady which was thinking in Russian when she was speaking English Close She appertained not serious to our education. Moreover I joined in first batch English Language School of former Russian Language School. Therefore we had not preliminary class. So, it was not a real English schooling Confused Finally, I have not a stable language base and I have not affinity to languages at all. Rolling Eyes Sad
Now, I write ENG e-mails everyday, but don’t speak enough … and I’m sure that I make wrong expressing, but it is most important to me to be understood.
Well, I would like to join in this subject with my ENG postings, BUT ONLY IF YOU CORRECT ME WHEN IT NEEDS. This is for improve my skills. Thank you very much … to all of you  bouquet

Последна редакция: пн, 26 фев 2007, 10:57 от Kabiv

# 31
  • Мнения: 658
Is there anybody willing to correct me? newsm78

# 32
  • Мнения: 595
Виж ся имай предвид че съм в суууупер гадно настроение и ше те разбия Mr. Green
С
Hi girls,
I'll write you my English story.
Well, when I was 13 I wanted to teach  study in Clothing Technical School, but because of the ambitions of my parents I graduated the English Language School. There I taught studied Russish, because my teacher was a Russian young lady which who was thinking in Russian when she was speaking English Close She appertained not serious to our education. She didn't take serious our education Moreover I joined the in first batch class English Language School of the former Russian Language School. Therefore we had not no preliminary class. So, it was not a real English  newsm78 Confused Finally, I have not don't have a stable solid language base and I have not don't have affinity to languages at all. Rolling Eyes Sad
Now, I write ENG e-mails everyday, but I don’t speak enough … and I’m sure that I make wrong expressing expressions , but it is most important to me to be understood but the most important for me is  to be understood.
Well, I would like to join in this subject with my ENG postings, BUT ONLY IF YOU CORRECT ME WHEN IT NEEDS is necessary. This is for to improve my skills. Thank you very much … to all of you  bouquet

# 33
  • Мнения: 658
 Joy ужааас ... още мнооого имам да уча

# 34
  • Мнения: 993
А аз току-що научих, че има глагол "to baby".  Shocked
Означава "отрупвам с прекалени грижи и внимание"  newsm78


# 35
  • Мнения: 1 584
Привет и от мен.

Аз имам една питанка как се пише известие официално до хазяин за напускане на жилище. Снощи реших да улесня моя, който е от Нова Зенландия и да напиша и английски вариант на предизвестието и бая го мислих Embarassed С този немски по цял ден нещо английския съм го позабравила ooooh!

# 36
  • Мнения: 658
Tsachi, I hope you are in better humour today Grinning Would you explain, please, when we have to use which and when - who ?
Миньон, I checked in SA dictionary for the verb "to baby" and .... really, there is such a meaning, but I never have met it before. It is a good finding newsm10 thank you
Have a nice day, girls Heart Eyes

# 37
  • Мнения: 595
лесна работа - who - за хора, which- за предмети Wink

# 38
  • Мнения: 826
Видях темата и мно-огого се поколебах преди да пиша. Английският ми е на ужасно примитивно ниво, ама и аз съм от т.нар. "пердета". След петата минтута от разговора зарязвам мисленето и препусвам из необятните полета на езика, без да държа на граматиката... Пердаша бързо и за мое огромно учудване хората ме разбират  Crazy
Лоша работа, лоша-а-а, ама какво да се прави- като така и не завърших по- прилично ниво на някой от курсовете  ooooh!
А сега малко встрани от темата- какво ще кажете за чужденците, които идват в Бг?
Аз кой знай защо съм си мислила, че всички владеят ПОНЕ един чужд език.  Naughty
Нищо подобно. За десетина дни се запознах с един французин на 34г. и с италианец  /около 45г./ които с най- чаровните си усмивки ми заявиха, че не говорят друг език освен родния си  ooooh!
Аз ли не се развивам правилно, или има нещо сбъркано у сравнително млади хора, които на всичко отгоре въртят як бизнес извън страните си, които не говорят чужди езици?!?!?
Или аз съм се смахнала, дето се спичам като требе да говоря на чужд език...
Като са толкоз отворени- те да проговорят на български  Hug
Всъщност- да се похваля- нейде из дебрите на паметта ми са останали 200- 300 прашасали думи на френски.   Mr. Green Какъв разговор проведохме с французина- не питайте... господ здраве да дава на другия човек на масата, чийто френски беше по- добър от моя...
Ама направо се изненадах, като разбрах, че и за история на Бг съм можела да говоря на френски  Mr. Green

# 39
  • Мнения: 1 336
Питанка  newsm78  Embarassed Embarassed Embarassed
Минало продължително се използва,когато  искам да кажа, че едно действие се е развивало в миналото през целия период, който описвам. Например: On 22-nd of February between 10:00 and 12:00 a.m they were losing the connections again and again.

# 40
  • Мнения: 1 321
Чакай и аз да се разпиша. Hug
Ама много сте готини браво невероятна темичка.Аз не мога да кажа че мога напълно да говоря английския но имаше период в който бях доста добра. Laughing
Сега съм направо гола вода/ами така е като не го говоря/
Ще ви следя с интерес.

# 41
  • Мнения: 993
лесна работа - who - за хора, which- за предмети Wink

What about that?

# 42
  • Мнения: 1 436
Аз имам една питанка как се пише известие официално до хазяин за напускане на жилище. Снощи реших да улесня моя, който е от Нова Зенландия и да напиша и английски вариант на предизвестието и бая го мислих Embarassed С този немски по цял ден нещо английския съм го позабравила ooooh!

Ами основното е:

Dear [хазяин], (или ако искаш да си съвсем официална) To Whom It May Concern:

This is to notify you that I will be terminating my lease* effective [дата на напускане]. If you have any questions, please call me at [телефонен номер].

Sincerely,
maira

*"Lease" е Americanism, може в Нова Зеландия на договора за наем да му викат по друг начин   bouquet

Питанка  newsm78  Embarassed Embarassed Embarassed
Минало продължително се използва,когато  искам да кажа, че едно действие се е развивало в миналото през целия период, който описвам.
Да  Peace

Цитат
Например: On 22-nd of February between 10:00 and 12:00 a.m they were losing the connections again and again.
Не че няма да те разберат, но по-правилно е they kept losing the connections, защото (както разбирам изречението) те са губили връзката периодично през тези два часа. Иначе излиза, че за започнали да губят връзката в 10, опитвали са се да я загубят 2 часа и са приключили с губенето в 12 (ох, как го обясних само  ooooh!, дано да стана ясно).

Последна редакция: ср, 28 фев 2007, 02:27 от Juturna

# 43
  • Мнения: 1 584
Juturna, благодаря за отговора  bouquet Малко офф, аз миналата година бях в Сан Франциско за 2 седмици - страшно ми хареса и пак ми се ходи. Може да си направим следващия път срещичка там да упражняваме английския hahaha

# 44
  • София
  • Мнения: 1 491
Hi, girls,
At first I'd like to congratulate you with the 1st of March. Happy Baba Marta to all of you, to your children and families! I wish health, happiness and many acheivements at work Hug
I liked very much the Kabiv's idea to have posts in english. And finally I desided to have a try. I am glad that there is such forum and so useful topics in it. I hope you wouldn't mind to correct my posts.
First of all I am worried about my spoken language. I find things easier with writting because I have  more time to think on the expressions and spelling. As I told in my previous post I'd like to become more fluent in conversations and communication in english even in forums is the right way to it.
So, my name is Maria, I'm working for a chinese company here in Bulgaria but for almost one yoear I'm at home, carying about my baby. I'm planning to start working at the beginning of September and my son will attend baby classes (ясла Simple Smile). As you can see my english level is far from good, moreover I haven't practiced it for long. But I hope you could help me to emprove it somehow (if of course my baby sleeps enough and gives me time to do it).
See you soon!
kisses

Общи условия

Активация на акаунт