РАБОТНА мама АНГЛИЙСКИ знае и пита до насита!

  • 27 807
  • 283
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 321
Your ehglish is very well.Congruatulation. Hug
Im so unhappy that i have forgoten evеrything  Embarassed Sad

Последна редакция: чт, 01 мар 2007, 22:03 от mira sm

# 46
  • Мнения: 1 436
caring for, защото глаголът е care, а не cary  Peace. Извинявам се ако е печатна грешка   bouquet

my son will attend baby classes (ясла Simple Smile).
nursery(-school)    bouquet.

But I hope you could help me to emprove it somehow
improve

Other than that, your English is really good.  Grinning
maira, хайде  Hug

# 47
  • Мнения: 487
глаголът desire се използва, когато горещо искаш нещо; не случайно за desire се пее в любовните песни; аз бих използвала глагола wish, want или like - I wish to / want to or I would like to have a try

с 1 "т"

...is such a forum and with so useful topics in it.
винаги трябва да имаш член (a/the) освен когато не е фраза/специално словосъчетание; с with ми е по-гладко като конструкция

....at the beginning of September.....
in the beginning of Sept е правилно.... at се използва за начала по-абстрактни и по-неопределени неща (ако правилно си спомням правилото)

.... haven't practiced it for а long time.

Но английският ти е добър - браво! Другото са дребни гратични грешки, които едва ли някой ги забелязва... Peace

Последна редакция: пт, 02 мар 2007, 07:42 от boriva

# 48
  • Мнения: 1 584
Juturna, и аз се надявам да е скоро  Mr. Green

глаголът desire се използва, когато горещо искаш нещо; не случайно за desire се пее в любовните песни; аз бих използвала глагола wish, want или like - I wish to / want to or I would like to have a try

Аз го разбрах тук като decided Thinking, вместо с "c",  написано грешно с "s" Peace

# 49
  • Мнения: 993
Аз бих използвала looking after my baby.
"the Kabiv", според мен, е грешка, защото собствените имена не се членуват.

Май и нещо друго видях, но сега много ми се спи и не ми се рови.
Поздравления за постинга, все пак - това е начинът да се учи език, а не пасивното четене!

# 50
  • Мнения: 1 436
Още малко:
I hope you wouldn't mind to correct my posts.
correcting - глаголите след to mind са в инфинитив

I have  more time to think on the expressions and spelling.
about или through Peace

I wish you health, happiness and many acheivements at work
achievements, макар че accomplishments по-подхожда в случая.

Не искам да се престаравам, защото английския ти наистина е добър   bouquet

"the Kabiv", според мен, е грешка, защото собствените имена не се членуват.

 newsm10 Така е. Грешката идва от това, че на български е 'идеята на Kabiv', докато на английски е Kabiv's idea.

Последна редакция: пт, 02 мар 2007, 03:16 от Juturna

# 51
  • Мнения: 487
Аз го разбрах тук като decided Thinking, вместо с "c",  написано грешно с "s" Peace
Хм, може.... Авторката да реши какво е искала да каже и коя корекция да вземе... 

Но за корекциятата ти за  think on/about/through не съм много съгласна... Всички глаголи от тази група - think, ponder, contemplate, reflect и т.н. - които дават смисъла за по-продължително мислене, вървят с предлога on . Think about е по-скоро мисля за някого или за нещо - about him, about tomorrow, about coming events и без някакъв явен резултат или действие накрая, а пък through - дава значението за "премислям изцяло, от край до край, от всички страни"...А според мен тя е искала да каже, че просто има малко повече време, в което да помисли какво да използва и накрая имаш и резултат...  Peace Не че не може да се използват, но придават друго значение...
Я даскалиците да кажат по книга как беше....

Последна редакция: пт, 02 мар 2007, 08:03 от boriva

# 52
  • София
  • Мнения: 1 491
Thanks to all of you for your so detailed correcting Hug I wish I could have even a part of your profound knowledge in english. I often regret that I haven't participate in "work and travel" programme. Many friends of mine have been and as a result they feel really fluent to communicate in english. This is very useful skill. It helps in finding better job and making career. Moreover it is a must in most job offers. That's why I'll continue to try making english posts and to keep a track of that topic.

# 53
  • Мнения: 1 436
Но за корекциятата ти за  think on/about/through не съм много съгласна... Всички глаголи от тази група - think, ponder, contemplate, reflect и т.н. - които дават смисъла за по-продължително мислене, вървят с предлога on .

Може. За ponder, contemplate и reflect съм съгласна, обаче think on е по-скоро архаична форма. Мисля си на глас, не е задължително да съм права   bouquet.

Bubble79, забравих предния път да кажа: English, Chinese и т.н. се пишат с главна буква

# 54
  • София
  • Мнения: 980
Smith, where Jones had had "had had" had had "had", "had had" had had the examiner's approval.

някой може ли да ми обясни за какво иде реч?  Joy

# 55
  • Русе
  • Мнения: 785
Само тука не се бях разписвала...
Страхотна темичка - браво работарки! И аз имам да шлайфам говоримия английски.

Ексче, откъде ги изравяш тия бисери, бре? Joy Гъбаркаш ни нещо, тииии  Wink

Много ми се ще да внеса една поправчица в туй нещо, за да ми придобие смисъл  Wink:
Smith, where Jones had to have "had had" had had "had", "had had" had had the examiner's approval.
Тъй ако е, мога да го преведа - иначе, да кажат филологиите и мамите в странство.

# 56
  • София
  • Мнения: 980
няма шега няма измама  Joy който не вярва - да провери!

http://www.geocities.com/CollegePark/6174/had-had.htm

i need another 10 zillion times explanations  Joy

# 57
  • Русе
  • Мнения: 785
 Laughing Laughing Laughing
Тъй със "while" вместо "where", вече ми просветна, обаче като махнеш кавичките...  Whistling #Silly hahaha

# 58
  • Мнения: 95
I would like to join you in this subject. I will tell you something about me in the next sentences. I am mother of 8 months boy with name Kaloyan. My English isn’t very good but I wish to improve it with your help. I used it in my work for almost 5 years, because I work with foreigners. The communication was only in English language. But now I will start seeking a new job, because I leave that job. For me it is easier to speak in English, than to write. I speak fast and do not think a lot for Grammatik Rules, but seem that the people understand me.
Have a good night.
 

# 59
  • Варна
  • Мнения: 893
иха! чудесна темичка,чудесна идея! аз съм от знаещите,владея английския на ниво Свободно говорящи,малко бизнес и малко технически англ.  bowuu
и с удоволствие се записвам, да помагам на нуждаещите се  Hug

Знам кое как трябва да се каже,мога веднага да кажа дали нещо е правилно или не,но не мога да обясня защо.Искам да кажа,че говоря правилно,но в повечето случаи не съм наясно защо се използва точно това или онова.Просто знам,че е така.
и аз имам същия проблем  Laughing започнах да уча анг. на 4 години и съм го научила на подсъзнателно ниво,като майчин език ми е. превеждам перфектно, но не искайте обяснения защо е така и как се образува  Rolling Eyes

Последна редакция: нд, 04 мар 2007, 23:23 от Virginity

Общи условия

Активация на акаунт