оцеляване след едва 22 седмици в майчината утроба

  • 13 894
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 593
Много се зарадвах като чух за това момиченце, което са спасили. Доколкото разбрах, без увреждания по-сериозни засега.

Исках да споделя за детето на една съседка (в България) което се роди началото на 7ми месец и без никакви премеждия оцеля. Не мисля, че здравеопазването в България е толкова лошо, но наистина има гнили ябълки... на такива чудовища пожелавам да се сблъскат с нещо почти толкова болезнено в личния си живот, както преживяното за майките.

Иначе, тук в Щатите имам една бивша колежка, чакаха 10 години да забременее, и накрая близнаци... беше много щастлива. В края на 5тия се разболява и влиза в болница, оттам инфекция прихваща и започва раждане когато е началото на 6тия месец. Родиха се двете момиченца (мисля 25 или 26та седмица), около 500гр всяко. Едното почина след 10 часа, но другото живя между живота и смъртта 4-5 месеца в болницата и сега е здраво 1+ годишно момиченце. Единствения проблем е, че дробовете му не са така силни и го пазят от настинка, но във всяко друго отношение е добре. Така, че надежда винаги има и с това се успокоявам като ме налегнат тревогите.  Hug

# 31
  • Плевен
  • Мнения: 238
Братовчедка ми е родена преди 25 години в седмия месец,тежала е 950г.но сега е здрава жена и има и син

# 32
  • Мнения: 1 388
А пък аз като чета това си мисля, Как е възможно, да не могат да бъдат спасени нашите бебета? ooooh! Та нали и ние уж имаме добри специалисти и т.н. Sick. Май само ще има да четем за подобни случаи в другите държави кой знае още колко години...... #Crazy newsm78
Аз живея в Ирландия и ми прави впечатление,че независило в кой месец преждевременно се роди бебето, се води борба за неговото оцеляване.Тук разсъждават,че има ли сърце има право да живее.
Докато в Бг ако това се случи преди 6 месец се води спонтанен аборт и за лекарите случая е приключен.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Дъщеря ми се роди в 30 г.седмица 1400гр. , 40 см. в Окръжна болница Варна. След раждането я местят в другата  болница АГ , защото в другата болница има неонатологично отделение. Няма да забравя , когато от АГ болницата  с цялата си наглост ми заявиха , че е толкова болна и с толкова инфекции , защото не съм родила  при тях в АГ. И изобщо си мисля , че нашето здравеопазване си е здравевредене. Naughty

Общи условия

Активация на акаунт