Шестокласници 2024/2025 г.

  • 25 701
  • 739
  •   1
Отговори
# 345
  • shumen
  • Мнения: 22 192
Тетрадките по Математика,Български(там пишат и по  Литература) и Английски ще са голям формат 60 листа,а по другите предмети 40 и 60 листа малък формат.Скъпи тетрадки и аз не купувам.Най-скъпата,която съм вземала е 2,20 голям формат мисля от един китайски магазин.Ще мога да снимам като се приберем,че не сме в града сега.
Деси,ние гледахме Под Игото пролетта и моя му хареса и сега прочете и книгата и му хареса и тя.Стихотворенията е научил част от тях,но колкото толкова.По Математика също има от госпожата от частните уроци 100 задачи,който започна да решава и стигна до 45 някъде.Уж щеше да ги взема сега на почивката,а още в Понеделник като тръгнахме с влака и ми заяви,че ги е забравил вкъщи и като се приберем ще ги довършва.По Английски към края на тази седмица,началото на другата ще звъня на госпожата да видя да направят преговор преди 15.09.,че сигурно всичко и там ще е забравил.

# 346
  • Мнения: 12 935
Да бе, ще мъкне 200 листа тетрадка... Как пък точно го измислиха. Кому е нужно?!? Как се носят тия тухли, мислят ли изобщо?
И какво като е разделено в 2-3 тетрадки през годината материала?

# 347
  • Мнения: 480
Целта на госпожата била -всичко да пишат в една тетрадка,да им е по лесно за матурата уж...Тя им е класна..Първият срок дори имаха в понеделник един час бел и 1 литература...та ставаха общо 300листа..
С нова по-голяма раница е,безумно още по-тежка е...тя е дребна...не знам как ще се справя...Много е изпълнителна и мъкне всичко.Мислех да набавя още един комплект за там-но ще си сменят,,собственика,,бързо ..горчив опит...

# 348
  • София
  • Мнения: 2 745
Татко Мецан, адмирации за стихотворението 😀
На море сме, не искам да мисля за тетрадки.
Ваксините сложихме накуп през юни.

# 349
  • Мнения: 3 216
И аз искам всичко да му е на едно място, но НЯМА да е. Ние с баща му се "уредихме" с дискови хернии и научихме какво е болка 24/7. Няма нужда детето ми да получи изкривявания заради тежка раница.
Между другото родителите на 8-класниците взеха да говорят за тези неща. За 1 година няма да стане, но ще даде отражение във времето. Сега е момента да ги предпазим нашите деца. На учителите много им пука за тях ...

Татко Мецан, това, което виждам аз като цени на тетрадките е голям формат (А4) - 3,50-3,70 лв за тетрадка.

# 350
  • Варна
  • Мнения: 25 901
Като чета идиотските аргументи на някои учители за огромни тетрадки ср чудя - що не мъкнат от по 1000 листа, от 1 до 12 клас, ще им е още по-удобно. Какъв е проблемът да имат 3 тетрадки по литература вместо 1, няма да се ориентират коя е първа и коя последна ли? Боже, Боже…..

# 351
  • Мнения: 480
Месечинке,по БЕЛ също трябваше да е по 200л...аз се наложих да е със 100...но е правила забележка за тетрадки от по 200 листа с меки корици и със спирала...не можело....Изискванията и са ми леко странни,но мислех,че ,,повредата е в моя телевизор,,....

# 352
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 838
И при нас искат 100 листа и твърда корица по БЕЛ. По математика са между 80 и 100 листа тези, които купувам. Изписал е 9 тетрадки по математика миналата година. Скъпи са, но пък тях си харесва и са му удобни и гледам да не ги мисля в цифри. Може би защото все още сме само с един ученик и не смятаме по две.
За щастие часовете им са на блокове и раниците не са безумно тежки.

# 353
  • Мнения: 12 935
Абе я, тва НВО по БЕЛ най-важното в живота... И няма да изкарат 10 точки повече, ако не се гърбят цяла година (буквално).
Какви са тия безумия...

# 354
  • shumen
  • Мнения: 22 192
Тия учители с техните изисквания акъл нямат.Аз тетрадка от 200 листа и още повече с твърди корици не съм купувала никога и няма и да купя.Моя пишеше в една по БЕЛ и Литература от 60 листа и като свърши частта по БЕЛ сложих една малък формат и продължи на нея.
Мама Сузана,по Математика моя е изписал 4 тетрадки по 60 листа за работа в клас и 2 за домашно.

# 355
  • Мнения: 7 788
При нас всяко дете си има шкафче. Безумно тежката раница му нося аз в понеделник сутринта и му я прибирам в петък следобед. С колата, защото и на мен ми тежи. През останалото време той си ходи и се прибира сам с метрото с ръцете в джобовете (пфу, де да бяха в джобовете, всъщност държи телефона с тях 😂).

# 356
  • Варна
  • Мнения: 25 901
Миналата година им искаха някакви огромни тетрадки с по 80 листа. Изобщо не се съобразих, по 40-60 слагах. Ами освен по математика всички други са неизписани, някои са до средата. Явно идеята наистина е била да изкарат 3 години с тях 😂

# 357
  • София
  • Мнения: 8 000
Изобщо не се съобразявам с такива изисквания. Само да посмеят да напишат забележка за такава глупост. Ако иска и в тетрадка от 20 л ще пише, стига да е вярно. Нашитв имат шкафчета, които с им в класната стая. И понеже нямат време всяко междучасие да ходят до там или има друг час си ходи с цялата раноца на гърба из цялото училище. Имат един час на четвъртия етаж, после на първия, после в другото крило..... Имам чувството, че нашето училище е най-смотано и неорганизирано.

# 358
  • Мнения: 12 935
При нас всяко дете си има шкафче. Безумно тежката раница му нося аз в понеделник сутринта и му я прибирам в петък следобед. С колата, защото и на мен ми тежи. През останалото време той си ходи и се прибира сам с метрото с ръцете в джобовете (пфу, де да бяха в джобовете, всъщност държи телефона с тях 😂).
И как пишат домашни?
Това 1-4 клас, ако ходят на занималня как да е.. А нагоре как се учат уроци с багажа в училище?

# 359
  • Мнения: 9 118
Сега погледнах тетрадките от миналата година.
По ЧП и география са по 40л, голям формат, по история 60л, голям формат. Не са изписани и трите. Ще продължи да пише в тях (по спомен и учителките миналата година казаха това).
По математика е изписала 2-3 тетрадки по 80л за работата в клас и още толкова, но по 60л за домашна и една за самоподготовка.
По БЕЛ и литература имат една тетрадка от 60л (от началото на тетрадката пишат по БЕЛ, от средата по литература), има още малко страници.
Ще купя две-три тетрадки да се намират.
По компютърно, технологии, музика ще си пише в старите тетрадки. Все пак трябва да мислим и за природата. 😊

Общи условия

Активация на акаунт