Разделно Хранене- част 6

  • 43 640
  • 305
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 285
Здравейте момичета.
Пуснала съм нова тема с обновена готварска книга. Новите рецептички са отбелязани с червеничък надпис "ново".
***РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ - РЕЦЕПТИ -- II-ро издание***

# 61
  • Мнения: 2 724
Добро утро на всички! Надинка newsm10, по- добре не би могло да се направи, браво и благодаря за улеснението  Grinning. Гери ,много по- лесно ще ти е ,ако хвърляш по едно око на разделните рецепти, там Ками и някои други мами са написали кулинарен роман   Peace.Няма начин да не им хареса на сладурите. Лили, и ти може да си погасяваш огъня за сладичко ,като  си приготвяш разделни десертчета и да си избереш един ден в седмицата ,който да не е разделен, така ще ти е по -лесно. Аз както винаги започвам деня си с кафе и вода, по късно мисля да хапна портокали, милото е купил едни едри ,сочни ммм..  Нa обяд сигурно ще хапна задушен в зехтин грах, а за вечеря съм си харесала едни картофки на Ками, но до тогава има време. Снощи пак бях на концерт на моите слънчица, не мога да им се наслушам, толкова са добри вече ,че нямам думи .Тази вечер ще си наваксам с тренировките  yes.Желая ви един истински зимен ден.  Целувки  Heart Eyes Чао .

# 62
  • Мнения: 392
Добро утро!
Надинка - нямам думи.От кьде ви идват тези невероятни идеи за разделни рецепти. Peace
Аз започнах деня с медена вода ,сега пия , а след 30 мин. ще закуся портокал/какво сьвпадение Алекс/,за обяд ориз сас салата от марулка,а за вечеря омлет пак сас сьщата салатка.
Лек и успешен разделен ден на всички! Hug Hug

# 63
  • Мнения: 402
Алекс, благодаря, това и правя, снощи много им харесаха разделните ми картофи.
Видях, че Надинка е пуснала нови рецепти, благодаря ти!
Страхотни сте, всички.
Искам само да ви кажа, че се чувстваме /аз и моята половинка/ страхотно, нямаме големи постижения на кантара 0,500 кг и 1 кг., но това към момента не е най-важното.
Желая ви хубав и усмихнат ден! newsm47

# 64
  • Мнения: 1 986
  Здравейте,момичета HugАз "отсъствах" няколко дни,защото компютъра ни се беше развалил ConfusedВиждам,че имаме нови попълнения-siska79-добре дошла Hug Wink
  Вече не си спомням коя от вас ме беше попитала за справянето с булимията newsm78-искам да предупредя тези от вас,които се впускат в строги и непрекъснати диети-не го правете Naughty,защото може и да не подозирате какви последствия могат да донесат Confused/наднормените килограми са "бели кахъри"/.Аз успях да се справя/въпреки,че при мен се получи така най-вече заради свръх натоварване,съчетано със семейни проблеми Cry/ след като доста почетох по въпроса,интересувах се от причините,водещи до тези хранителни разстройства и начините,по които можеш да се избавиш от тях-най-вече с много инат и упоритост,а в по-напреднал стадий-и с помощта на психотерапевт.
  geri.pl,много се радвам,че с половинката ти се чувствате добре с РХ Peace
  Моето разделно меню вчера беше : задушени зеленчуци с мус от сирена за обяд,и риба на скара със зелена салата -за вечеря PeaceЗа днес още не съм го измислила,затова ще отскоча до готварската книга с разделните ни рецепти!
   Хубав ден на всички  bouquet

# 65
  • Мнения: 285
Надинка - нямам думи.От кьде ви идват тези невероятни идеи за разделни рецепти. Peace

Юзерче, и аз се чудя на Ками. Тя е невероятна! Аз съм само прост организатор на книгата и нямам грам заслуги за прекрасните рецептички, които тя ни събира.

Само между другото да спомена, че вече съм готвила сигурно 1/4 от рецептите от старата готварска книга. Само преди 2 дни си облизвахме пръстите с едно пиле в чеснов сос, а точно преди малко хапнах една от зеленчуковите супи на Ками. Толкова вкусно става, че просто да не повярва човек, че това изобщо е някакво ограничение и че така се отслабва  Mr. Green

Обаче фактите са си факти Simple Smile

Аз съм на РХ от 1 месец и малко. 5 кг надолу. Мноооооого добре стоящи ми стари дрехи  Heart Eyes
Освен това и в огледалото, като се гледам без дрехи - ми то са започнали едни красотииии Simple Smile Е, има тук-таме още какво да се желае. Но основната маса вече я няма  newsm78. Сега ни най-малко не бих се посвенила да ида на плаж (за разлика от преди месец)... И най-хубавото е, че хубавото тепърва предстои.  Mr. Green

Аз не пиша редовно, даже хич не пиша. Но съм надъхана за четирима! Simple Smile
Пращам ви прегръдки и мислете позитивно!

# 66
  • София
  • Мнения: 3 787
Надинка,браво Hug.Много добре си направила книгата Grinning Чак ми подейства като стимул за търсене на нови рецепти Laughing

Аз тези дни направо полудях.Подготвяме документи за кредит и голямо тичане по разни институции пада.А като няма и на кой да оставя Калоян и го влача с мен навсякъде,катринката е пълна #CrazyДа не ви се налага да имате вземане-даване с държавната администрация/упс,да не обидя някого Embarassed/.Но направя съм бясна Twisted Evil

Поздрави и целувки на всички Heart Eyes

# 67
  • София
  • Мнения: 3 787
Надинка - нямам думи.От кьде ви идват тези невероятни идеи за разделни рецепти. Peace

Юзерче, и аз се чудя на Ками. Тя е невероятна! Аз съм само прост организатор на книгата и нямам грам заслуги за прекрасните рецептички, които тя ни събира.

Само между другото да спомена, че вече съм готвила сигурно 1/4 от рецептите от старата готварска книга. Само преди 2 дни си облизвахме пръстите с едно пиле в чеснов сос, а точно преди малко хапнах една от зеленчуковите супи на Ками. Толкова вкусно става, че просто да не повярва човек, че това изобщо е някакво ограничение и че така се отслабва  Mr. Green

Обаче фактите са си факти Simple Smile

Аз съм на РХ от 1 месец и малко. 5 кг надолу. Мноооооого добре стоящи ми стари дрехи  Heart Eyes
Освен това и в огледалото, като се гледам без дрехи - ми то са започнали едни красотииии Simple Smile Е, има тук-таме още какво да се желае. Но основната маса вече я няма  newsm78. Сега ни най-малко не бих се посвенила да ида на плаж (за разлика от преди месец)... И най-хубавото е, че хубавото тепърва предстои.  Mr. Green

Аз не пиша редовно, даже хич не пиша. Но съм надъхана за четирима! Simple Smile
Пращам ви прегръдки и мислете позитивно!

Е-е,Надинка,изчервих се  hahaha Нета е мнооого голям.Има много рецепти Laughing.Ще събирам още няколко месеца,докато тръгна на работа Rolling Eyes.После ще искам помощ от вас Wink

Браво за резултатите HugПовече от добри са Grinning

# 68
  • Мнения: 285
Аз започвам работа от другия понеделник  Mr. Green
Да видим каква мама-работничка на РХ ще съм?  newsm78  Money

# 69
  • София
  • Мнения: 3 787
Юзерче,честит рожден ден с мноого голямо закъснение EmbarassedТака е,като не чета назад Rolling Eyes
Да си жива и здрава и мноого обичана  bouquet

# 70
  • София
  • Мнения: 3 787
Нели,ето и на теб рецептата за тортата,ако още ти трябва Wink

Торта с плодове

За тестото:
250 мл сок /най-добре домашен някакъв/
250 гр. захар
2 ч.чаши брашно
2 к.чашки олио
1/2 пакетче бакпулвер

За сиропа :
1 ч.ч. захар
1 и 1 /2 ч.ч.вода
ванилия

За крема :
400 гр. заквасена сметана
1 ч.ч.захар
плодове
ванилия

Аз направих няколко разновидности на този крем-с банани,с праскови/от компот/,и с ягоди от сладко.Последният крем стана розов.

За украсата :
200 мл. заквасена  сметана
плодове - портокали , банани , мандарини , киви
Оцветени кокосови стърготини

Захарта се слага в сока и се бърка с лъжица,докато не се разтопи. След това се добавят другите неща- не е нужно да се бърка с миксер,може само с лъжица. Пече се в тава ,предварително намазана  с олио и малко брашно. Температурата е 180 - 200 гр.

След изстиване се разделя на 2/или повече /части и се сиропира със сиропа.

Кремът се приготвя като сметаната се разбива заедно със захарта.Прибавят се пасираните плодове,разбърква се до пълно хомогенизиране и се ароматизира с ванилията.

Между блатовете се нареждат нарязани плодове,намазват се с крема,направен от същите плодове/редиш банани-мажеш с бананов крем/.На следващия блат редиш праскови,мажеш с прасковен крем и т.н.

Тортата се украсява с разбита със захар заквасена сметана,плодове и кокосови стръготини.


# 71
  • София
  • Мнения: 570
Аз започвам работа от другия понеделник  Mr. Green
Да видим каква мама-работничка на РХ ще съм?  newsm78  Money
Може би в началото малко ще ти е трудно. Ако имаш възможност да си носиш от в къщи и да хапваш в работата ще е добре. Аз си нося от време на време, но не мога за всеки ден да си подсигурявам обяд. Ходим с колеги в някой ресторант, но и в ресторанта не винаги можеш да подбереш нещо според РХ. Днес например си поръчах супа "телешки гулаш", като реших, че ще е телешко със зеленчуци, но се оказа, че има картофи и трябваше да ги отделям. (
Но с малко повече усилия мисля, че ще се справиш.

# 72
  • Мнения: 1 227
Здравейте момичета,
от месец ви чета и все не намирам смелост да се включа и аз...
Какво да ви кажа - прекрасни сте. Много ми допада вашата компания , пък и едни такива хубави работи пишете, че от миналият понеделник съм на рх. Първите ми два дни бяха много трудни - с едни нощни пристъпи на глад и... малки прегрешения. Но на третият някакси всичко се оправи. Сега цялото семейство сме на рх, като 1/2 и принцесата са с + неразделни допълнения. Нещото, което искам да ви споделя е следното: ходя на работа и ритъмът ми отдавна е такъв, че до 18ч не ям, а после като за трима. Сега на обяд изяждам по 1 кисело мляко, а вечерята ми е в нормално количество и е рх. Нещото което искам да ви питам е: Сутрин към 7ч изпивам 2 чисти кафета, после към 10ч изпивам 2 3в1. Просто много обичам кафето до обяд, но не съм сигурна, че е в съгласие с рх...
Ками, очарована съм от твоите рецепти. Досега всичко, което съм пробвала е 10 по шестобалната. Благодаря ти.
Надинка, благодаря и на теб за удобното подреждане на рецептите.

# 73
  • Мнения: 194
Честита баба Марта!
Да сте румени и засмени през цялата година!
Здраве на вас и  на семействата ви!
А най-щастливи да са малките палавници!

# 74
  • Мнения: 2 724
Добро утро и ЧЕСТИТА БАБА МАРТА на всички и от мен smile3525, много здраве и късмет ви желая от сърце   Grinning.Добре си ни дошла Мади   bouquet. Аз също много обичам кафе и не се лишавам от него ,но не прекалявам, пия едно сутрин и най- много още едно малко по-късно ,но не винаги .Задължително обаче след това пия чаша вода. За комбинацията 3в1 мисля че е съвсем неразделно ,защото има сухо мляко ,а то се консумира без комбинации .Не е зле сутрин да включиш някакъв плод ,на обяд също да хапнеш нещо, дори и малко ,защото ако не ядеш цял ден, вечерта няма да можеш да си овладееш глада и ще претовариш храносмилателната система. Киселото мляко го редувай с някакъв сандвич ,Ками е предложила разделни варианти ,които са много вкусни .Желая ти успех newsm10. Надинка ,браво бе мила  smile3501,5 кг са чудесно постижение !Сега като почваш работа, ще можеш да демонстрираш визията си   Laughing.Софи съгласна съм с теб за безразборните диети, опасна зона са те и трябва много да се внимава. Доколкото знам обаче ,за булимията и анорексията има и психологически момент, който отключва проблема. Гери ,не се вторачвай много често в кантара ,ще има дни ,в които той няма да мърда надолу ,важното е че се чувствате добре и не си сама в начинанието   Hug.На всички желая весел празник ,цунки   Heart Eyes.Чао.

Общи условия

Активация на акаунт