Водолейчета и Рибки по ФЕВРУАРСКИ се усмихват!

  • 8 270
  • 87
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Честити новопоявили се бебчовци. Нека бъдат здрави и усмихнати и да носят усмивки и на мамите и татковците. newsm03 И с бърза крачка мамите да се запътят към една друга темичка... Wink

# 61
Привет на всички майчета! Честито на родилите, да са им живи издрави бебчетата и много радости да им носят!
На 19.02 се роди моята дъщеричка Божидара, вече сме си у дома, безумно щастлива съм, но имам и голям проблем с кърменето - липса на достаъчно кърма. Родих със секцио и вече две седмици нямам и нямам достатъчно, давам АМ, което хич не ми се искаше да правя... Мамчета дайте съвети какво да правя, много искам да си кърмя бебето и да го откажа от АМ... дано не е станало късно вече. Ям и пия какво ли не за тази пуста кърма, но повече от 5-10мл не мога да изцедя...  #Crazy А бебка е доста лакома и напада шишето здраво!

# 62
  • София
  • Мнения: 625
Ям и пия какво ли не за тази пуста кърма, но повече от 5-10мл не мога да изцедя...  #Crazy А бебка е доста лакома и напада шишето здраво!

Това колко изцеждаш въобще не е показателно колко кърма имаш. Дай повече инфо: на поискване ли храниш, редуваш ли гърдите, колко време я държиш на гърдата? Пищи ли на гърдата, дърпа ли се? Колики имате ли? С какво изцеждаш - на ръка, помпа?
Аз самата много трудно изцеждам, но кърма имам в изобилие!

# 63
  • София
  • Мнения: 1 482
bambyy, това колко изцеждаш наистина не е показател колко кърма имаш!
Иначе за увеличаване количеството кърма, днес прегледах една книга за кърменето на проф. Мумджиев  в книжарницата. Препоръчва пиене на лактогонен чай, а ако той не помага- по преценка на лекаря може да се изпише Церукал. Това е лекарство против гадене и стомашни проблеми, чиито страничен ефект е увеличаване на лактацията. Като ученичка пиех Церукал и наистина, появи ми се коластра, та чак и кърма. Тогава си изкарах акъла, защото не знаех за този страничен ефект  #Crazy Ако прецениш- поговори с педиатъра за този вариант  Thinking

# 64
  • Мнения: 49
ЗДРАВЕЙТЕ И ОТ МЕН, НАЙ-НАКРАЯ И АЗ ДА СЕ ПОХВАЛЯ НА 28.02 ТОЧНО НА ТЕРМИНА В 0.55 ЧАСА СЕ ПОЯВИ НАШЕТО БЕБЕ- СТАНИСЛАВ 3,300 И Е 50СМ. ВЕЧЕ СМЕ СИ У ДОМА. ПОЗДРАВЯВАМ ВСИЧКИ МАМИ С БЕБЧОВЦИ, ДА СА НИ ЖИВИ И ЗДРАВИ.
РАЖДАНЕТО МИ БЕШЕ ЕДНО ЛУДО ФИАСКО Mr. Green, СЛЕД КАТО МИНА МНОГО СЕ СМЯХ, НО ЗА ТОВА ЩЕ РАЗКАЖА ПО НАТАМ, СЕГА БЕБО ИСКА ДА ЯДЕ. УСПЕХ НА ВСИЧКИ ВИ!!!  bouquet

# 65
  • Мнения: 2 922
Честито black angel!! Нека бебо да расте здрав и щастлив и само да ви радва!
  bouquet

# 66
  • Мнения: 2 818
Честито на всички нови мами!!! Hug  bouquet Laughing

# 67
  • Мнения: 98
Да са ви живи и здрави бебчетата и да ви носят много радости ! И да разкажете как е минало ! А на всички все още бъдещи мами-леко раждане !    bouquet

 Хайде и аз да разкажа как минаха нещата при мен , че доста време вече мина , но така е ,не мога да седна спокойно от малката, все плаче , гладна и т.н. Да не казвам голяма дума ,но сега е по- спокойна и ще се възползвам от възможността да вмъкна няколко реда тук. И така да карам вече по същество. Раждането беше дълго. На 11 февруари рано,рано сутринта се събудих с болки ниско долу. Помислих си ,че вече е време , но реших да изчакам да се засилят и учестят. Но цял ден си шетах в къщи с леки болки на неопределени интервали. На следващата сутрин болките се бях учестили и позасилили, реших да не чакам повече , а да отивам в родилния. Взех си сакчето , приеха ме ,преглеждаха ме ,но съм с 1см. разкритие. Докторите решиха ,че щом имам болки от предния ден то до края на този ще родя. Настаниха ме в една стая с надеждата , че до следобед ще родя. Започнах да обикалям , да се разхождам в коридора и по стъпалата , но до следобед само се учестили на 10 мин.Вечерта към 19-20h ми падна тапата.,но промяна в нещата нямаше - с болки на 10мин. и с 1см. разкритие. Към 1-1:30h ми изтекоха водите и на всеки 3-4 мин. болките ставаха все по-силни.И така още няколко часа. Когато дойде моментът да напъвам беше голямо мъчение ,тя въобще нямаше намерение да излиза и към 5:30h сутринта акушерката ми сложи система , но и тя не помогна. Накрая доки ми натисна корема и ето че нашата беба - Теодора се роди в 6:40 сутринта , 2900гр. , 48см. Проплака само за момент ,колкото да й се чуе гласчето и това беше. Дори акушерката вика ,че била много скромно и тихо бебе. Ох, я да дойде сега да види дали е тиха и скромна. Когато не спи - плаче.
Днес бяхме на първа консултация и беба е наддала. Роди се 2900гр. ,като ни изписваха от родилния беше 2760гр. , а сега вече е 3400гр. Пъпчето зараства добре , но й се бели лицето. Изписаха й капки-витамин D , а след две седмици ще ходим за първа имунизация.

Последна редакция: вт, 06 мар 2007, 00:06 от Яшо

# 68
  • София
  • Мнения: 372
Хайде мами в Новата тема в "РОДЕНИ 2007"!!!!

# 69
  • Мнения: 15
Здравеите аз много врме не писах но нямам никакво време Ани и Иви са мнго сладки   ако ми остане време ще кача снимки.   

# 70
  • Мнения: 3
Wish, stanala e nyakakva greshka. Bi li popravila na Jenny_Art - bebe Boris e roden na 20.02.2007 i se rodi 3.650 kg. Thanks Wink

# 71
  • Мнения: 644
Jenny_Art ,оказва се,4е моя и твоя син са "астрални близнаци" ? така ли?
Ще ми е интересно да ги "следя" в развитието и особено по характер,ако нямаш нищо против,разбира се...
Heart Eyes

# 72
  • Мнения: 1 701
Jenny_Art, извинявай миличка!   bouquet

# 73
  • Мнения: 155
Толкова много мами останаха в списъка за които незнаем нищо-чудя се дали някога ще разберем нещо за тях- newsm78-Дано всичко да е минало успешно и при тях! Praynig

# 74
  • Мнения: 1 701
И аз това си мислех ...
Преди време бях издирила няколко ама съвсем случайно докато си ровех из другите форуми..
Мислех си да пробвам с търсачката но нямам толова време

Общи условия

Активация на акаунт