Баба Марта мартенички върза, а мама да гушне АПРИЛчето си бърза.

  • 13 910
  • 291
  •   1
Отговори
# 240
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Привет от мен, мили бремки... Hug
Бенита, сега забелязах , че си на финалната част на лентичката ...ха Честито.  bouquet
Иначе за албумчета сами виждате какво ми отговориха дори те не сигурни кой може да ги делнал.
Гигилче стискам ти палци днес за бебчо и за болничния.

# 241
  • Попово
  • Мнения: 687
Добър ден  Hug
на Бенита човечето вече е на финалната права  Party

# 242
  • В реалността
  • Мнения: 214
Дейзи, не мога да го твърдя с точност защото случаят не е от нашата фирма. Счетоводителката с която говорих има счет.къща и ми каза че това действително се е случило в една от фирмите които води - болничният е обхващал януари и февруари /за конкретни дати не знам, просто дадох пример/ и е изплатен целия през този месец.

Илит, дръжката на МагИнгланд обръща ли се и какви са гумите - надявам се не са пластмасови. Защото и аз съм се ориентирала към този модел, но за сега сме го виждали само по списания и в сайта

# 243
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
 Hug   bouquet
Момичета, аз не бях забелязала, че съм на последното бебе moresmile
Не мога да опиша как ми трепна нещо, като прочетох какво сте написали Joy

ами... чакам да се присъедините на последната права newsm10

Аз след малко отивам на прегледи се надявам всичко да е наред Simple Smile

# 244
  • Мнения: 56
Добро утро! Simple Smile
Филка,добре дошла в отбора на плондерите,аз съм така от месец,и док.каза  че след раждането се подуваме още повече за около 20 дена.Сутрин като стана мн.ме болят и ръцете,минава доста време докато се раздвижа Sad
за албумчето,най- добре Ая да махне паролата,всички вече я знаем,може пък някои недоброжелател да всява смут умишлено,знам ли??? newsm78
въпросче:- някоя от Пловдивските мами,знае ли вече,каква е темата на лекцията"9мес." в понеделник?

 м.др.,аз маи имам някви си 80лв.в картата,които вероятно са болнични за януари.така е мн.тъпо,човек въобще не може да се ориентира за какъв период,дни,какви пари взима Thinking

# 245
  • София
  • Мнения: 259
Здравейте и от мен,

аз като цяло съм добре, но също имам проблем със сърцебиенето, при мене е всяка сутрин, придружено с ниско кръвно... много неприятно. Затова и не съм идвала на училище отдавна, въобще като цяло гледам до обяд да не излизам, защото незнам къде може да ми прилошее. Жалко че не е следобяд училището, щеше да е перфектно, за мен поне  Rolling Eyes (В тази връзка благодарности на всички които качват лекциите в пощата   bouquet )
И личната лекарка, и гинеколожката ми казаха че това е положението, нормално било, та ще трябва да търпя още почти 2 месеца, то се е видяло. Пък ако се заинати и реши да не излиза може вместо април, чак до май да го откарам с корема  Tired
За албумчето, мисля че ако наистина проблема е в цените, то може да се реши като не пишете лв. след цифрата. Така няма как да знаят че това е цена. А пък иначе всички ще си знаем че има ли цифра под снимката това е цената  Wink Макар че ми е странно заради такова нещо да почнат да ги трият ама...

Аз напоследъка усещам ритниците все отстрани на корема, почвам да се чудя дали пък беба не се е обърнала напреки? Дано да не е, тъкмо се бях зарадвала че вече е главично при последния ултразвук...

# 246
Здравейте милички! Hug
Да споделя за йогатаИмам една книжка, коато е как да родим здраво бебе с йога -упражнения за след  седмица. Много са трудни почти не пише кое по колко пъти да се изпълнява , а и аз хич не съм пластична да же не мога да седна жабешката още от дете съм си така, та как ще се раждаааа ooooh!хемоглобинаДобрата новина е , че според литературни данни разреждането на кръвта в последния месец спира, така че да няма повече притеснени дано! WinkподуванетоМоя док ми препоръча от  до часа през деня лежане на лявата страна-така течностите се оттичали и няма подуване, разбира се не съм го пробвала,  та аз ако се залежа такааа ще ми мине целия ден.Mariah задължително да споделиш за теста за алергии как става и аз ще раждам там и за безплатните прегледи в 9 месец(за тоновете ли става въпрос или и УЗ)
Чао за сега сладкишки и поздравявам всички фенове на пухкавия бял снежец, който се сипе

# 247
  • Мнения: 354
neci-pk съм си neci, но не се бях логнала нещо Embarassed

# 248
  • Мнения: 3 091
Здравейте!
Понеже коментирате дали да се хвърля пъпчето или не, скам да ви питам: мислили ли сте за съхраняване на стволови клетки? имаше скандали с фирмата на шефа на Шейново и сега се колебая...
Имате ли някаква информация?

# 249
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Аз мога да кажа какво прочетох в книгата на Д-р Спок по този въпрос: първоначалната такса (за САЩ) е 275-1500$ и годишна такса 50-95$! Това е за частни банки, от които е сигурно, че няма да се ползват от друг!
За България никъде не съм чела за това, но ми се струва хубаво нещо, ако можеш да му помогнеш в труден момент и да вмешателстваш в съдбата му!
Ако някой е по-запознат нека да даде данни за това!
Прекрасен ден на всички мами   bouquet

# 250
  • Мнения: 161
Здравейте и от мен!
Ламята неСПАСКА, на първата страничка на темата под "полезни линкове" има три линка към сайтове отнасящи се към тази тема. Май не сме говорили по този въпрос тук newsm78. Аз лично си признавам, че не съм много информирана amiiii. До колкото разбрах това са клетките, които се взимат след раждането на бебето от пъпната връв и плацентата, обаче това съхранение е наистина скъпо и не зная дали бихме могли да си го позволим Rolling Eyes. Пък и дори не сме намесвали темата вкъщи, така че аз нямам отношение все още по този въпрос.
Днес бях на консултация, болничният ми започва да тече от 01.03 newsm44, но ще го получа едва другата седмица, когато отново съм на консултация.
neci, това сигурно ли е с хемоглобина Thinking, защото моят беше нормален през цялото време, а сега чак е паднал и трябва да взимам хапченца Rolling Eyes.
И още нещо, при консултацията се установи, че съм отслабнала с един килограм, при положение, че бебо е наред, коремът ми дори е пораснал с 5 см #Crazy от преди две седмици, но малко се притеснявам dontknow. Някой друг има ли подобен проблем? newsm78
benitta, честито за "последната права"!  Hands Clap Скоро всички ще сме така
пенелопа, ти за модела Джема ли говориш на Чиполино? А случайно да знаеш каква му е цената? newsm78
За пулса, аз също смятам, че е от по-голямото количество кръв, която циркулира, а освен това сърцето се измества, подпират го и други органи и на него не му е лесно Thinking, сигурно е нормално, щом и докторите казват така  costumed050.
Пожелавам ви един прекрасен ден от мен, въпреки мокрия сняг!  bouquet Дано натрупа поне мъничко де Nature Snowman

# 251
  • Стара Загора
  • Мнения: 70
За стволовите клетки - съхранението им за 20 год. беше около 1500- 2000 евро. Аз обаче не съм много сигурна дали наистина ще може да се използват ако е необходимо  newsm78 В смисъл дали ще са "годни за употреба" след такова замразяване и размразяване. АЗ обаче съм си така- тома неверни. Иначе трябва да си сключите договор със съответната банка, която ще съхранява клетките и те ви изпращат контейнер, в който се слагат стволовите клетки.

# 252
  • София
  • Мнения: 529
Стволови клетки решихме да запазим на бебка. Утре съм на консултация и ще насрочим дата за разговор с фирмата (за Шейново е само КриоСеиф). Понеже на Ида не сме съхранили мислех, че може при нужда (недай Боже) да се направи проба за съвместимост и евентуално да се ползват за двете деца. Но май не е така... били само за автотрансплантация.... Имаше тема за скандала в Шейново, но сега нямям време да потърся темата  във форума. Но май проблема беше, че се съхраняват извън БГ,  и имаше законови неуредици. Т.е.  не нещо, което касае пряко клиентите и евентуалното ползване на стволовите клетки по предназначение. Но утре повече инфо.


За количките Маг Ингланд Принцес с 4 гуми - влиза в малкия ми багажник (Хюндай пони 3 врати). Но не легнала, а с 2 колела нагоре (дано разбрахте) Heart Eyes. Та за малките багажници - няма да има грижи.
Някой попита за носенето до асансьора - не го препоръчвам! Гумите позволяват да се "сурка" нагоре и надолу без вдигане и без много да се клатушка бебчо. Иначе си тежи доста - 9 кг количка, поне 4 облечено бебе, поне 2кг чанта... доста е. Особено за току-що родила жена.
А някой попита за гумите - пластмасови са с гумена контактна част. Досега единствените проблеми с количката ни са били незабелязани развинтвания на винтчето на сенника и на коша за багаж... И като се затрие гайката по време на разходка... Twisted Evil

Мамите с отоци - не е ли редно да ви пуснат изследване за албумин в урината??? newsm78 Доколкото знам, никак не е безопасно това подуване, особено ако стане рязко....

За прането на дивани - вчера виках един човек с Рейнбоу да ги оправи и резултата е страхотен.... Припомних си белия цвят на възглавниците! И определено не е никак скъпо - Тупане на матрака в спалнята, тупане на диваните (3 и 4 местни със свалящи се възглавници) и после пране на двата дивана.... 35 лв.

Хайде лек ден, коремчета!  Hug

# 253
  • София
  • Мнения: 2 496
jane_sk, дръжката е обръщата се - отред за зимния и отзад за летния вариант. Но гумите са пластмасови. Мисля, че моделът Принцес може да се поръча и с помпащи се гуми.
За мен лично, това не е необходимо, защото ще стане по-тежка , а и само ми липсва да спукам гума някъде.  Laughing Но, ако на теб ти трябват големи гуми за всякакъв терен е друго. Попитай дали може да се поръча с такива.

Момичета, много съм доволна от лекцията на 9 месеца. Тези от училище "Мама" са много симпатични. Качвам малко снимки на Мелодия. Чак на финала се сетих да снимам.  ooooh! А бяхме немалка компания. Обаче другият път, като няма рисуване да ми отвлича вниманието, ще се сетя по-рано. Naughty

За стволовите клетки. Имаше някакъв проблем с договора за съхранение и това дали може клетките от твоето бебе да се ползват и от друг съвместим, но така и не ми остана време да проуча. Тъкмо се чудех какво съм забравила да направя.

# 254
  • на североизток
  • Мнения: 285
Здравейте и от мен, скъпи момичета!
Минавам само да ви кажа, че при нас лсичко е наред.Очаквам тази или другата седмица да ме повикат на ЖК и да се разберем за болничния ми.
Бенита, прегръщам те  Hug и ти пожелавам много лек и приятен последен месец!
Бръмбарче, по-скоро да те изписват от болницата и дано всичко да е наред!
Лек и приятен ден на всички и се пазете, че не остана много Wink!

Общи условия

Активация на акаунт