Баба Марта мартенички върза, а мама да гушне АПРИЛчето си бърза.

  • 13 911
  • 291
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 6 295
За стволовите клетки - струва някъде към 3000 евро, има информация за тов аан сайта на Тина Киркова, но се плащаше и някаква годишна такса от 150 - 200 евро. Което си излиза бая скъпо. А и клетките се съхраняват в чужбина, което за мен го прави доста рискова инвестиция. Иначе мисля, че идеята е страхотна по принцип, имайки предвид, че това са единствените клетки, които могат да се превърнат във всякакви други и могат да се вземат само и единствено при раждането.
Бях чела за САЩ, че имало обществени банки, където хората, неразполагащи с толкова средства за съхранение, могат да запазят стволови клетки от детето си, като обаче тези клетки могат да се ползват и от други при съвместимост, но задължително ти гарантират, че ще има и за твоето дете. Което мисля, че е доста добре, но за съжаление в БГ май не сме "дораснали" за такова нещо  Rolling Eyes

bobi_ko , аз съм от отбора за Майчин дом, но все още не знам какви изследвания се искат за там, тъй като не съм ходила на ЖК там. Но доколкото зна, в МД признават само и единствено техните се изследвания, така че си мисля, че това което са ти казали е така.

Бръмбърче , да се оправяш бързо, бързо и никакви болници до Големия ден . Много прегръдки от мен  Hug Hug Hug


Момичета, искам да ви питам някоя да има проблеми с гъбички? Щото аз май имам, поне така ми се струва, но не съм си правила изследване. Чудя се какво да правя, много ги мразя тези гъби  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

И да се похваля, днес ми е последния ден на работа. От утре съм в официалните 45 дни болнични. Искам да се наспя най-сетне, че напоследък през ноща ми е много трудно да спя. Нощес бебо прави каланетика, стречинг, аеробика и хълцане  Laughing Laughing Laughing

# 256
  • Стара Загора
  • Мнения: 70
Сега се сетих да ви попитам за имената - какво мислите за името Михаела  Heart Eyes

# 257
  • Мнения: 11 041
Здравейте Simple Smile
Днес ходих на лекар - бебче още не се е обърнала Sad Иначе всичко е наред, тежи 2,200 и се развива както трябва.
Тук доста от вас са писали, че на прегледа преди излизане в майчинство са им взимали секрет за изследване. На мен нищо не ми взеха! newsm78

За количките - Маг Енгланд Принцес може да се поръча с помпещи гуми, това го проверих в сайта.

mmegi, не е лошо името, но трябва на теб да ти харесва! Няма значение какво ще ти кажем ние.

# 258
  • Мнения: 221
Сега се сетих да ви попитам за имената - какво мислите за името Михаела  Heart Eyes
Името е хубаво,супер е .

За ускорения пулс-и аз го имам,нормално е,особено много се засилва като си легна,дори ме задушава.Но,така ще е -малко остана. Peace

Мен ме притеснява друго-често ме боли вече ниско долу.Не са контракции,по скоро разпъване,но е много силно и трябва обезателно да седна или легна.Някой друг с такива болки?

Пия си все още хапчетата .Някой беше питал за Магнезия-до кога?Сега се обаждах на акушерката си за резултатите от изследванията-ще ги пия до началото на деветия месец. Вярно е,че не се спират рязко.Сега ги пия по едно на ден.

catty m , гъбичките са наистина неприятни,но няма как-и аз почвам  пак лечение с Гино-певарил и Клотримазол.Спокойна съм поне,че всичко останало по изследванията ми е наред.
Бръмбар,скоро да си вече вкъщи и да пишеш!!!Успех!
 Лек и успешен ден,дръжте се ,малко остана. Hug

ДЕНИСИМО,отдавна не си се включвала,какво става с теб?

# 259
  • Мнения: 137
За стволовите клетки - Аз доста се интересувах още от началото на бременността. Аз специално открих и се свързах с 3 клиники, които предлагат тази услуга.

Едната - Cryosave - Шейново, обработват и съхраняват клетките в чужбина (мисля, че беше Белгия). Проблемът при тях е, че нямаш сключен договор (поне така беше преди нова година, когато съм говорила с тях) и не е сигурно какво става с клетките. Освен това гинеколог ми обясни, че е много важно да започне обработване на клетките възможно най-бързо, а когато се транспортират в чужбина това но може да стане за по-малко от 24 часа. Цената при Cryosave беше най-ниска (около 1500 евро). Моят съпруг работи в куриерска служба и скоро ми разказва за техен гневен клиент, на чиято жена  са предизивикали раждане, за да може екип от София да присъства на раждането в Пловдив и да вземе клетките, но поради някаква причина самолетът им не е могъл да излети на време, съотвено изпуска връзката и клетките пристигат до мястото чак след 2-3 дена.

Има 2 две клиники (Св. Лазар и клиника Малинов - Жоро Стаменов), които обработват и съхраняват клетките в България и сключват съответния договор. Цените са около 2000 евро. Това, което ми обясниха, че се замразяват клетките, но е възможно да се размразят само веднъж, а не многократно. Към замразените клетки имало и няколко проби, които се размразявали за тестове за съвемстимост, ако ще се използват за някой друг.

Може би има и други, но аз намерих и говорих с тези и за мен беше важно да могат да изпратят екип до Пловдив.

# 260
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708


Мен ме притеснява друго-често ме боли вече ниско долу.Не са контракции,по скоро разпъване,но е много силно и трябва обезателно да седна или легна.Някой друг с такива болки?

И аз имам такива болки от 1 седмица Rolling EyesНо нямам представа от какво може да е newsm78
На 8 март съм на консултация и ще го питам Rolling Eyesнадявам се да не е сериозно.Мислех си да не се дължи на  гъбички,но  незнам дали боли от тях newsm78Нямам представа newsm78 newsm78
Дано не е сериозно  Hug

# 261
  • Мнения: 187
petq, и мен ме боли ниско долу отскоро.
Преди малко се върнах от ЖК и ми казаха, че тези болки са от разширяването на таза.
Попитаха ме дали почивам. Аз още работя и не се спирам много на едно място.
Можело да ме боли и ако съм се преуморила.
Ако се притеснявам ми казаха да пия по едно Но Шпа.

# 262
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Ето ни и нас, след прегледа Simple Smile
Всичко е наред - растем си в нормите. Имаме достатъчно околоплодна течност.... Обаче още главичкате е високо - и аз си го усещах, че не е слезнала надолу. Док каза, че има още 2 седмици да го направи. Тогава щяло да ми олекне в стомашната част, а и да не ми тормозят постоянно ребрата Simple Smile Но щяли да се появят нови екстри - постоянно ходене до ВЦ-то  Embarassed а също и някакви болки. Това ме навежда на лисълта, че болките които усещате може да са от главичката на бебо, ако е слезнала в таза. Аз си имам болки, но си ги локализирам ясно - кога са от разтягането на таза и кога от разпъването на мускулите под тежестта на бебо.
Взех си изследванията, които са ми правени до сега (Нали трябва да ги п окажа на прегледа в Селена). И останах приятно изненадана (защото до сега не ги бях виждала). Хемоглобина си ми е бил 120 Blush (а аз все се съмнявах, защото нали беба ме направи вегетарианец). Също така си мислех, че имам и аз гъби, защото имам течение и, че док не ми е казал за да не поискам да ги лекуваме сега, а накрая (нали такава е практиката)... а се оказа, че и с това няма проблем  Blush
малко се отплеснах пак нашироко...
Марая, май ти беше питала за следващата лекция в Пловдив. До колкото си спомням казаха, че ще е за обезболяването на раждането, а следващата щяли да я правят за татковци. Това си спомням, но не съм сигурна Simple Smile

# 263
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
Ето ни и нас, след прегледа Simple Smile
Всичко е наред - растем си в нормите. Имаме достатъчно околоплодна течност.... Обаче още главичкате е високо - и аз си го усещах, че не е слезнала надолу. Док каза, че има още 2 седмици да го направи. Тогава щяло да ми олекне в стомашната част, а и да не ми тормозят постоянно ребрата Simple Smile Но щяли да се появят нови екстри - постоянно ходене до ВЦ-то  Embarassed а също и някакви болки. Това ме навежда на лисълта, че болките които усещате може да са от главичката на бебо, ако е слезнала в таза. Аз си имам болки, но си ги локализирам ясно - кога са от разтягането на таза и кога от разпъването на мускулите под тежестта на бебо.
Взех си изследванията, които са ми правени до сега (Нали трябва да ги п окажа на прегледа в Селена). И останах приятно изненадана (защото до сега не ги бях виждала). Хемоглобина си ми е бил 120 Blush (а аз все се съмнявах, защото нали беба ме направи вегетарианец). Също така си мислех, че имам и аз гъби, защото имам течение и, че док не ми е казал за да не поискам да ги лекуваме сега, а накрая (нали такава е практиката)... а се оказа, че и с това няма проблем  Blush
малко се отплеснах пак нашироко...
Марая, май ти беше питала за следващата лекция в Пловдив. До колкото си спомням казаха, че ще е за обезболяването на раждането, а следващата щяли да я правят за татковци. Това си спомням, но не съм сигурна Simple Smile


А по кое изследване се разбира дали има или няма гъби newsm78Моите изследвания също са при мен и ако може да ми кажеш какво да видя за да разбера дали имам newsm78

# 264
Здравейте момичета!
има ли някой, който да се е насочил за раждане в Токуда?

# 265
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Петя, това ми е от последното изследване на вагинален и анален секрет
пише:
чревно носителство:
E.Coli - отрицателен
Salomonela - отрицателен
Shigella - отрицателен
S. Aureus - отрицателен
Материал от генитална система: не се изолираха патогенни микроорганизми

но така са формулирани на бланките от лабораторията, може от друга лаборатория да са по различен начин дадени

# 266
  • Мнения: 507
Здравейте слънчевки Simple Smile

За пъпчето нищо не сме решили. Има интересни истории около поверието за пъпчето. На моята любима баба пъпчето е хвърлено в банка и както тя сама казва "Цял живот работя с много пари и един лев не успях да заделя за себе си." Тя наистина работеше в банка и не само в банка, но винаги касиерка. Имам една приятелка дето пъпчето й останало в болницата - не помня колко години подред кандидатства и така й не я приеха - искаше да бъде детски лекар. Е, медицинска сестра в интензивното работи, но и е много мъчно, че не стана лекар. Моето пъпче си е в мен - държа го увито в една моя детска кърпичка и в кристална кутийка. Нямам си и на идея какво да го правя. Но си спомням, че някога когато живеех при нашите мама ми каза малко на шега, че трябва да го изнесем иначе сигурно все с родителите си ще живея Laughing

Сложих 2 снимки в албумчето от рисуването на коремчета. Едната трябваше да я сложа отдавна, че е още от 6 февруари, когато Страчи се развихри с четката и изобрази двете дудита на коремчето на Ая. А другата е от днес - да видите колко нежна може да бъде една вещица Wink става дума за нашата си Илит.

# 267
Сега се сетих да ви попитам за имената - какво мислите за името Михаела  Heart Eyes
Името е хубаво,супер е .

За ускорения пулс-и аз го имам,нормално е,особено много се засилва като си легна,дори ме задушава.Но,така ще е -малко остана. Peace

Мен ме притеснява друго-често ме боли вече ниско долу.Не са контракции,по скоро разпъване,но е много силно и трябва обезателно да седна или легна.Някой друг с такива болки?

Пия си все още хапчетата .Някой беше питал за Магнезия-до кога?Сега се обаждах на акушерката си за резултатите от изследванията-ще ги пия до началото на деветия месец. Вярно е,че не се спират рязко.Сега ги пия по едно на ден.

catty m , гъбичките са наистина неприятни,но няма как-и аз почвам  пак лечение с Гино-певарил и Клотримазол.Спокойна съм поне,че всичко останало по изследванията ми е наред.
Бръмбар,скоро да си вече вкъщи и да пишеш!!!Успех!
 Лек и успешен ден,дръжте се ,малко остана. Hug

ДЕНИСИМО,отдавна не си се включвала,какво става с теб?

И аз имам болки ниско долу и общо взето затова ме взеха в болница за няколко дни. НО зависи как те боли - ако са като "мускулна треска" - няма страшно, просто се разширява таза, но ако са като менструални болки не е хубаво. Трябва да си почиваш и по никакъв начин да не се натоварваш. На мен докторите ми казаха, че трябва само да лежа.  Peace

# 268
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
Петя, това ми е от последното изследване на вагинален и анален секрет
пише:
чревно носителство:
E.Coli - отрицателен
Salomonela - отрицателен
Shigella - отрицателен
S. Aureus - отрицателен
Материал от генитална система: не се изолираха патогенни микроорганизми

но така са формулирани на бланките от лабораторията, може от друга лаборатория да са по различен начин дадени


На мен не са ми правили такива изследвания newsm78Само кръв и урина В цибалаб
Дали да искам да ми се вземе секрет newsm78

# 269
  • Мнения: 43
Neci,днес си взех направление номер 3 за алерголог от личния лекар и с него отивам утре до Св. София. Имам записан час за 15:30 и ще видим какво ще стане с този тест. Уж трябва да е безплатен с направлението, но ще пиша утре като се върна оттам.

Някой знае ли каква ще е темата на училището за четвъртък в София на Кракра,че в сайта на 9м не виждам нова програма?

Мене също много рядко ме преболява ниско долу, но по-скоро от разтагания, което според мен е нормално на този финален етап.
.
Ммеги, на мен ми харесва името Михаела. Добре звучи. Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт