Баба Марта бързала, на ЮЛЧЕ мартеничка вързала!

  • 8 291
  • 299
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 170
Здравейте момичета.Днес бяхме на гости на сестрата на мъжа ми и се върнахме късно,а вие пак сте писали,писали.
Честито на днешните месечинки.
Честита годишнина  Жоржи и още дълги години да чествате тази дата все така обичайки се.Целувки на вече здравия Друнди.
Диди радвам се ,че и при вас лошото е отминало бързо.
Прашчо паднах от смях с тези кокошо-свекърски истории и по този повод се сетих една такава случка.На брат ми съседката живеят и те със свекърите си,които пък гледат прасета.Заминали старите хорица нанякъде за няколко дни и оставили снахата да храни прасетата.Тя пък милата хабер си няма от свински работи и по щяло да и е лесно ако трябвало с тях да се нахрани отколкото тях да ги нахрани,но заръката си е заръка.Забъркала им някакъв бъркоч по рецепта на свекървата,което забъркване ставало с някаква голяма дървена лъжица.Дотук добре,но следва най-интересното-тръгнала да ги храни с лъжицата.Една лъжица на едното прасе,една на другото.Е,не след дълго прасетата изяли лъжицата.

# 241
  • София
  • Мнения: 186
Betta, идеята ти е страхотна. Аз май съм ти съседка- супер. Живеем в Банишора, на Опълченска и Мария Луиза (с/у 7ма поликлиника). Може да запознаем и Янетата Simple Smile
Дали има и друга мама около нас Wink

Dunda- и аз съм за Стодал. Дано да ви помогне. А всъщност дали го има при вас ?
Kris79-  Joy

# 242
  • Мнения: 354
Благодаря ви момичета за отговорите много сте мили.Не знам дали ги има сиропите тук поне аз не съм ги чувала,кашлицата не е много но за съжаление я има Tired но поне няма температура.Да видим как ще изкараме ноща.
Направих чайче от шипки дали да му дам Thinking

# 243
  • Мнения: 444
eti_31: Много ти благодаря за съвета. Hug
Аз всъщност всяка вечер го заголвам по време на баня. То затова е с размер на леща, иначе отворчето беше къде-къде по-малко. ooooh! А за рязко дърпане дори не мога и да си помисля. Ще се пробвам и през деня с бебешко олио. Peace
kris79 : Мъжо ми щеше да събуди Дани от смях. Какви са тези смешки по никое време? И му казвам :"По-тихо брееее!", а той продължава да се тресе. JoyВика ми:"Не мога, представям си я онази как пъха лъжицата ту в устата на едното, ту в устата на другото. hahaha
Цитат
Е,не след дълго прасетата изяли лъжицата.
Joy
Betta , foquita : Аз съм в Люлин 9 , няма ли някоя мама близо до нас? 1stroller
                                                           bouquet

# 244
  • Мнения: 257
Здравейте мамита! Вече нито ми остава време да чета, нито да пиша. Минавам само за да споделя, че тази вечер за първи път сложихме момчетата да спят в една стая. Това за нас си е събитие, като се има предвид, че само допреди 3-4 дни Максималният ме будеше по няколко пъти на вечер да яде и докато не ми увисне на цицата не се успокояваше. А ето го вече в съвсем друга роля Laughing! Дано бързо да свикнат да спят така, че и мама е човек!
От 2-3 дни дори вече сънувам, направо съм чисто нова откакто спя по 5-6 часа без прекъсване.
Ех, ми той живота не бил чак толкова лош! Grinning

Кой къде живее... Аз живея вече във Варна, в гръцката махала над басейните. Май няма никоя от вас тук наблизо...

# 245
  • София
  • Мнения: 170
Ох, Нани то и аз откакто снаха ми ми разказа тази история всеки път като стане дума за въпросната съседка и си я представям с лъжица в ръка пред прасетата. Joy

# 246
  • ES
  • Мнения: 2 172
Nanny-защо не пробваш, когато къпете мъника в топлата водичка лекичко да разтваряш. Не бива да се прави рязко, а бавно, докато пишлето си покаже и всеки ден по малко. Също може да капнеш бебешко олио в отворчето и така да я дърпаш. Аз лично заголих атрибута на Венци за 20 дни. Не се отказвай Hug

Абе и аз всяка вечер опъвам пишата ама тя от месеци не е мръднала. Как я забелвате за дни И Pенито я беше забелила много бързо. Чувала съм, че без пускане на кръвчица май не минава. Понякога съм натискала повечко, но имам чувството че освен да го нараня нищо друго няма да направя. Ети как точно правиш движенията, свличаш кожичката надолу  и я опъваш? Извинявайте другите мами, ама които си има пишка си има и…кожичка. И чета, че педитата ви помагат тука не. Мойта свекърва не е заголвала нищо, даже като я пита мъжа ми, тя вика какво забелване, обрязване ли? Жената даже не е чувала за таквоз нящу. И двама сина е отгледала.

Добре дошла на новата мама. На мен сайта ми го препоръча позната от нета, когато разбра, че ще ставам мама (Господ да я поживи)

А ние днес сме толкова ревливи. А нямаме други признаци за зъби, нито Т, нито подути венци. Искаме да ни носят на разходка, че… черен ми се вижда света. Днес излизах с една позната и тя само цъка с език и вика:”Ама ти много си се нагърбила да се мъчиш, сама (т.е. без баби) и в чужда държава си се хванала да раждаш, че и бебе да гледаш". Аз и викам, че всяко нещо си има цена, че ако има баби да помагат, ще има и кой ненужни съвети да дава, че и по-лоши неща познава историята. Та така, иначе как ще му се усети сладостта на майчинството.

До скоро

# 247
  • Габрово
  • Мнения: 366
 Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

# 248
  • Мнения: 314
Четох,четох и едва половината прочетох.Утре ще ви дочета,че вече заспивам. Tired
Зоя е 9кг,70см.Захранвам вече месец.Ядем за сега само кърма,готови пюрета на Хип-малките и каши,другия месец смятам да дам месо.На обяд яде зеленчуково пюре,а в 20:00 часа-плодово или каша,като винаги след това я кърмя.В 22:00-22:30 я къпем,кърмя я и в леглото.Заспива сама,ако е много изморена,ако не и се спи и пеем с таткото LaughingИначе през деня се налага да я люлея в преносимата кошара,вече я счупихме от люлеене,цялата е завързана,ще се разпадне скоро.Когато сме на вън,заспива почти веднага и спи по 2-3 часа.Сурови плодове не съм давала.Кисело мляко поне след 2 месеца смятам да пробваме.
И аз на моята свеки не и викам никак,ама мъжо на нашите и той така.Малко неудобна ситуацйика,ама не мога да си обърна езика.Но най-лошото е ,че ако я питам как да и викам,знам какъв ще бъде отговора.Ще ми каже както си реша и тогава съвсем ще съм в шах.Още по кофти ситуацйика ще бъде. LaughingА тя е много свястна женицата.
Една приятелка се омъжи миналата седмица и с нея тези дни точно тази тема коментирахме,понеже нейната свеки през цялата сватба беше нацупена,защото не и казала мамо. ooooh!
За количките:от 1 седмица се ровя в нета и колички гледам.Гледам,гледам,ама каквото харесам тука не се внася.За сега май се спирам на Maclaren.Ще прескоча тези дни до Премама да ги погледана,някой знае ли какви са цените горе-долу на летните модели?И изобщо има ли летни или са внесли само комбинирани?
Отивам да лягам вече,че едва гледам. Tired

# 249
  • Мнения: 845
 baloni baloni baloni baloni baloni baloni baloni
Честито на Ева на мама mgizdova и  Зоя на мама arllina!Да растат здрави е пуслушни деца!!!
Честит рожден ден на kris79! Бъди най-обичаната жена и майка на света!

# 250
  • Мнения: 845
gery_to - ами капвам бебешко олио и хващам кожичката и дърпам надолу, докато се усети напрежение в кожичката. Иначе е като чек.....я Blush, само дето се прави с два пръста. Малииии как го  обясних. На бати атрибута му беше големичък и затова с олио, а на мъника, като намажех и пръстите ми се плъзгаха и затова във ваната, като го къпех. Насапунисвах пишорката и така я обработвах. Знам, че по този начин не е хигиенично, но при нас такъв беше начина.
А относно бабите и тяхната помощ. Не се притеснявай. Моите и двете са в нашия квартал. Едната и на 3 мин, а другата е на 5 мин . от нас.Ама кой знае какма помощ не ми указват. Да го глезят -да. Да го носят на ръце-да. Ама като ми се наложи да отида до някъде - никой не го иска, защото веднъж го оставих на свеки и е плакал 2 часа. Sad  И от тогава никой не се натиска. Майка ми го е гледала един път - говорим за вечер, ходих на банкет на свекъра-имаше юбилей. Иначе си го мъкнем навсякъде Венцито. Не, че ми пречи, като му дойде времето за сън си заспива и не е кисел на гости, като ходим. Изписах всичко това, за да те успокоя, че дали си на 3 или на 1000 км. май е по-добре сам да си гледаш детенцето и никой да не ти се меси. Може би ти е трудно, както и на другите момичета, които са далеч от роднините, но така е писано, пък и може да е да по-добре.  smile3525

# 251
  • Мнения: 1 298
Честито на Ева и Зоя!  dazzler1
 nbirthday на крис79 !

Аз от рано съм я забелила,но педката ми даде начална скорост.Така я дръпна първият път,че кръвчица имаше и то отведнъж.Като чувам от други мамита май при всички бебета не минава без кръв  Thinking
Пробвала съм със зехтин,но ми се плъзгат пръстите.Във ваничката също,та на сухо.Слагам малко мазнинка само най-отгоре  Wink
И като се заголи трябва да се дърпа всеки ден.На мен ми се е случвало ден и половина да не я дръпна и залепва пак.

Свекито и моето не е заголвала.Те едно време не са пипали там.Баба също не е пипала.Момчетата само ли са си ги дърпали  newsm78  Shocked

# 252
  • Мнения: 1 298
Да ви питам вие как давате авокадото?
Чисто май е голяма гадост.Поне на мен ми е отврат  Satisfied

# 253
  • Мнения: 1 240
 Flowers Sunflower  party006честити месечинки на Ева и Зоя  party006 Flowers Sunflower

крис79, честит рожден ден  newsm59

# 254
  • Мнения: 326
Здравейте  kaffeetrmker_2
Да се включа и аз набързо по актуални въпроси.

Първо Джорджи  newsm67 на патерица. Пожелавам ви да сте винаги един до друг и да не можете един без друг. Много любов, страстни нощи и спокойни дни! А Друнди да не остане самичък а да си има много братчета и сестричета.  newsm51

И аз тия дни започнах по обстойно да дърпам пишата.  Бяхме онзи ден на консултация при частната педи и каза, че била за доктор и аз се изплаших и започнах по настоятелно да дърпам, не искам да ми травмират детенце и с това всичко останало му е предостатъчно.  Naughty Аз лично ч дъпрам след баня и почиствам няколко пъти с реванол. Така ми каза педи и мисля, че е добре ако има нещо като се издърпа да се дезинфикцира.   Thinking

Честит Рожден ден на Крис79 newsm59 Любов и щастие.

 welcome на новите юлски бебоци и мами!   bouquet



Общи условия

Активация на акаунт