Януарски бебешоци 2005'І :)

  • 9 923
  • 245
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Здравейте мами!

Eто, че темичката ни вече е с ново име Simple Smile. Надявам се, че ще продължим да споделяме проблемите и радостите около мъниците.

Тук има наши снимки:
http://www.bgphoto.net/Start.aspx?UserId=514


Януарчета:
newsm32 -08.12.2004г.  Анна на мама Аlbenadi-  
newsm32 - 09.12.2004г.-  Габи на мама Dezyg- 3.400 кг. и 48см.
newsm32 - 10.12.2004г.- Синът на мама Noia-  3.340 кг. и 50см.
newsm32 - 10.12.2004г.-  Виктор на мама Asa- 2.600 кг. и 45см.
newsm32 - 12.12.2004г.-  Робин на Mary Popons-  2.530 кг. и 47 см.
newsm32 - 20.12.2004г.- Елеонора на Силви-   3.110кг. и 50 см.
newsm32 - 21.12.2004г.- Георги на мама  Gwendalin-   2.850кг. и 49 см.
newsm32 - 23.12.2004г. - Бебче на Милена Луканова-  3 кг. и 48 см.
newsm32 - 25.12.2004г.- Синът на Shom4e-   2.900кг. и 49 см.
newsm32 - 26.12.2004г.- Светльо на Slunce-   3.900кг. и 48 см.
newsm32 - 27.12.2004г.- Ioana-   2.900кг. и 48 см.
newsm32 - 27.12.2004г.- Габриела на  dilqnka-
newsm32 - 29.12.2004г.- Весела на eleksir-   4.100кг. и 51 см.
newsm32 - 02.01.2005г.- Михаил на Катюша-  3.800кг. и 51 см.
newsm32 - 03.01.2005г.- Алекс на Миленка-   2.920кг. и 50 см.
newsm32 - 03.01.2005г.- Марк на  Victoria_R-   3.900кг. и 52 см
newsm32 - 03.01.2005г.- Самуил  на Casey-  2.800кг. и 48см  newsm32 - 03.01.2005г.- Йоанна на Io-Io-  3 200 кг, 50 см
newsm32 - 05.01.2005г.- Ралица на Fun-   2.750кг.и 47см
newsm32 - 05.01.2005г.- Константина Мила на Daffy
newsm32 - 08.01.2005-   Светлин и Иван на Милка
newsm32 - 08.01.2005г.- Константина на Снежка-  4.600кг. и  52см
newsm32 - 11.01.2005г.- Мария на didi72 -    3.250кг. и 52см
newsm32 - 14.01.2005 г.-Дамян на kristia- . 4 200 кг, 56 см
newsm32 - 17.01.2005г.- Александър на 11bobi11-
newsm32 - 19.01.2005г.- Атилла на benmary- 4.290кг. и 54 см
newsm32 - 19.01.2005г.- Бобо на jullianna
newsm32 - 20.01.2005г.- Рубен на SaraJK-
newsm32 - 25.01.2005г.- Gabriel на zornitza_sto-  3400кг. и 50см
newsm32 - 26.01.2005г.- Владимир на Sania- 4150кг и 53 см
newsm32 - 26.01.2005г.- Никол на vezdi- 2650кг. и 48 см
newsm32 - 27.01.2005г.- Ясен на mirelkata- .
newsm32 - 30.01.2005г.- Теодора  на Ora -  3800кг. и 51см
newsm32 - 03.02.2005г.- Елена на Veselka -  2900кг.
newsm32 - 04.02.2005г.- Мина на Gergana - 3315кг. и 48см
newsm32 - 05.02.2005г.- Венелина на buryata_bori -  3600кг.
newsm32 - 07.02.2005г.- Елена на GaliaS -  3200кг. и 50см
 
 
 
   


  bigdance2

# 1
  • Мнения: 3 777
Супер имаме си нова темичка и всички бебеци са на лице. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 800
Добро утро, мами!
Да се похваля, Алекс тази сутрин беше осран до ушите Laughing след като 15 часа не беше акал #Milti
Ееее, тва е от нас новината, айде приятна закуска сега, хе хе хе Wink

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Цитат на: milenka
Добро утро, мами!
Да се похваля, Алекс тази сутрин беше осран до ушите Laughing след като 15 часа не беше акал #Milti
Ееее, тва е от нас новината, айде приятна закуска сега, хе хе хе Wink


Много ни уплаши, ша знаеш....Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 3 672
Здравейте и честита нова темичка Grinning
Ние сме екстра на топличко у дома и ви черпя чай, кафе кой катвото пие Grinning

# 5
  • Мнения: 3 777
И ние бяхме акани до кръста. И бяхме голяма картинка, аз не мога да го вдигна милия Шошо да го измия на мивка..в крайна сметка бяхме и двамата обилноооо мокри Simple Smile

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 795
Привет и от мен в новата ни темичка. Относно акането и пишането нашият Владко вече си има любим номер-изчаква хуууубавичко да го измия и подсуша и тогава чак свършва работатата в кърпата  Grinning  Grinning  Grinning И то не наведнъж и двете а първо едното-следва ново подсушаване и после другото-айде още веднъж......и така до края на света  Grinning  Grinning  Grinning

# 7
  • Мнения: 1 800
Хи хи - посерковци малки сладки coolcool

# 8
  • София
  • Мнения: 215
Привет на всички и от нас .При нас коликите се засилват , но остана последна надежда пловдивски лекар, който приготвя сироп
против колики.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 183
Здравейте и от мен!
И ние се омазваме до ушите - ама новия размер пампита вече ни пазят.
Новината при нас, е че ни почнаха следобедно-вечерни колоики, ама за сега си имаме татко, който да ни носи като гламав напред-назад из къщата, щото на мене ми се струва адски тежко това момиченце.
Аз му казвам да не я разглезваме с носене на ръце, а той ми отговаря, че аз като се разплача щял да ми пусне успокоителна музика и да ми даде гумен вибратор да си го смуча за успокоение Confused  че да съм видела хубаво ли е Rolling Eyes мъжка му работа...
http://bebeto-eva.hit.bg

# 10
  • Мнения: 7 837
Ама като не виждам новата тема  ooooh!
Копвам си поста и тук Simple Smile
Здравейте момичета  
Сега се връщаме от първата консултация - Самуил е наддал 1 кг и е пораснал с 3 см  
Почти не плачка след инжекцията, затова пък яко оплюнчи сестрата  
Педито каза да почвам сокчета само ако искам и засега ще се въздържа.
Вие къде водихте бебоците на ортопед? Дайте координати, за да отидем и ние.

# 11
  • Мнения: 3 777
MiaT още се хиля след думите на мъжа ти, просто паднах Grinning

Кейси ние го водихме в Горна баня при д-р Алексиев, млад, симпатичен, абе много хубав и добър. Много съм доволна. Кабинета му се намира в дъното на първия етаж, но му нямам телефоните.

С тия сокчета ще падна вече, всяко педи различно. Нашата каза и втори месец само на мляко и нищо друго.

# 12
  • Мнения: 7 837
Цитат на: Slunce
Кейси ние го водихме в Горна баня при д-р Алексиев

Отива се без записване ли? И има ли значение по кое време през деня?

# 13
  • Мнения: 455
Zdraveite mili Mami. Veche sme si v kashti. Tezi parvi redove sa na men, tatkoto, a sled malko (sestate se, sled kato se donahranim s malkata Elenka) ste se vkluchi i samata veselka. Iskame parvo da chestitim nai-goljamata radost na tezi ot vas, koito ne mojah da zavarja s prisastvieto si vav foruma:
Константина Мила на Daffy
Владимир на Sania
 Атилла на benmary
Александър на 11bobi11.
 Gabriel на zornitza
Теодора на Ora
 Мина на Gergana
Венелина на buryata_bori .
 Елена на GaliaS
Da sa ni jivichki i zdravichki novite chlenove na foruma Laughing

Nie se pribrahme vchera kam 14h. Veche se hranihme njakolko pati v kasti. Za sega sme sravnitelno tihichki. Malko se sardim samo kato izpusnem gardichkata na mama, no pak kato ja namerim ... lakomo malchanie.

# 14
  • Мнения: 3 777
Добре дошла Веси, леко гледане с Елена и дано отървете коликите.

Кейси - нашето ПеДи му се обади и каза че ще отидем, нямахме направление...май нямахме ЕГН или не си спомням. Платихме 15 лева за прегледа. Не знам дали някъде във форума няма негови координати.

# 15
  • Мнения: 3 777
ето Кейси

Д-р Алексиев, Горна Баня
тел 0889 23 81 90

# 16
  • Мнения: 7 837
10х Slunce Simple Smile

Привет на Веселка и таткото Simple Smile

# 17
  • Мнения: 4 629
Честита нова темичка!!! Grinning
Добре дошли в къщи на Веселка и Елена!

Защо водите бебетата си на ортопед? Профилактично ли се прави или при вас така се е наложило?

# 18
  • Мнения: 3 777
Цитат на: 11bobi11
Честита нова темичка!!! Grinning
Добре дошли в къщи на Веселка и Елена!

Защо водите бебетата си на ортопед? Профилактично ли се прави или при вас така се е наложило?


Профилактично, прави се първите два месеца, да си установи правилно ли се развиват краката, ако се налага се носят ортопедични гащички. Дава се направление от ПеДито. Според касата прегледа е задължителен в първия месец на детето.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 728
Привет и от мен!
Не видях новта темичка като писах-старата беше на първа страница и аз си копирам поста тук!
Честито на Галя и Гергана! Да са им здрави и послушни бебоците!
Добре дошла на Вили! Честито и на нея!
Ние вчера бяхме на консултация,но нямахме нет да пиша. Рали е качила 860 гр и сега е 3,460 и е пораснала с 3 см. И аз вече започнах с Вигантола-по една кпка-поне до лятото. Направление за ортопед ще ни даде докторката на следващата консултация. Ще ходим при д-р Драганов във Военна поликлиника.Тел.за записване : 922-56-38.
Нашата докторка държи да си почнем сокчето от сега,но аз смятам да изчакам поне още две седмици. А капки против колики не давам-струва ми се че с тях се мъчи повече, но и тя няма кой знае колко много колики.
За гинеколога-аз съм на консултация в петък.Направлението с което съм ходила преди раждането важи още 45 дни след това.
_________________

# 20
  • София
  • Мнения: 3 672
Добро утро мами
Днес Виктор става на 2 месеца. Голям мъж на мама. Черпя ви виртуално   party023
Кога мина това време, вчера бяхме бременни, днес си говорим за колики, утре ще си говорим за зъби, после за прохождане Grinning

Я, да ви питам на вас педитата предложиха ли ви от новата ваксина ДТК, която се закупува и се слага от 2 месец и от която няма странични ефекти. Моята ми предложи и аз мисля да си я купя, въпреки цената й, защото големия доста трудно понасяше тези ваксинации.

Хайде ставайте, стига сте спали Grinning

# 21
  • Мнения: 1 800
Добро утро! Не спим, тук сме, но нали трябва и да се свърши това-онова Confused Ние се нахранихме и оригнахме, сега съм се втурнала в домакинси задължения.
Колко струва новата ваксина?

# 22
  • Мнения: 3 777
Добро утро и от нас.
Ние си я купихме, купихме 3 такива нали са 3 последователни месеца. Дадохме 60 лева за трите.

При нашето педи имаме голям избор, между живи и мъртви ваксини и сме решили че ще купуваме всяка която трябва стига да е по хубава. Добре че при тях поне новостите идват на време. Не знам как е при вас, но на нас когато се роди бебо ни затрупаха с брошури за всички видове ваксини да си изберем.
Сега като ходим, и ни дават листовките на ваксината за следващия месец да си я четем вкъщи и ако нещо не ни харесва да си кажем.

# 23
  • Мнения: 1 800
Слънце, много впечатляващо, къде го намерихте тва педи? Нашата е толкова дръпната, много се изнервям на консултациите, аз имам разни въпроси подготвени и си питам за неща, които ме притесняват и интересуват по отглеждането на бебето, а тя толкова демонстративно ми показва, че й е писнало от такива въпроси и като че ли я мързи да говори. А за такива брошури, право на избор и т.н. изобщо не може и да става на въпрос. Аз от Ася разбрах за тази възможност. Вчера бяхме на консултация, даже не ме уведоми каква ваксина му сложиха на детето, против какво е, камо ли да ми даде някаква по-обстойна информация. Абе ужас, много се изнервих. Иначе ми е препоръчана от две приятелки, които твърдят, че е много добър лекар. Бебко се държа мъжки на боцкането, малко плака. Наддал е още 570 гр за 13 дни, т.е. общо 1400 гр за един месец и сега е 4,020 кг-на мама шошито Animal Pig
Кърмата ми си е все така до 50-60 мл успявам с много зор да изцедя и давам добавка Фризолак. Вече се регулира акането сякаш, пу-пу  Praynig и няма повръщанки, само малко.
Момичета, Алекс има пъпки по окосмената част на главата, докторката каза, че е контактен дерматит и изписа мазило - Elocom Sol, а за пъпките с връхчета-Sol Pyoctanini 1%. Някой сблъскал ли се е с такъв проблем?

# 24
  • София
  • Мнения: 3 672
Цитат на: Slunce
Ние си я купихме, купихме 3 такива нали са 3 последователни месеца. Дадохме 60 лева за трите.


Eeeee, много евтино. Аз я поръчах в аптеката. Едната доза ми излиза 30 лв. Ама свърши вече Sad

Да се похвалим. Виктор както си мълчеше и не издаваше звук по различен от рев Simple Smile от вчера се е разгугукал и другото като види, че някой му обръща внимание на цялата му муцунка грейва широка усмивка. И днес когато е буден непрекъснато гука и се хили Grinning Много съм щастлива. Направо си комуникираме вече, осъществяваме социални контакти Grinning

# 25
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Цитат на: asa
Цитат на: Slunce
Ние си я купихме, купихме 3 такива нали са 3 последователни месеца. Дадохме 60 лева за трите.


Eeeee, много евтино. Аз я поръчах в аптеката. Едната доза ми излиза 30 лв. Ама свърши вече Sad

Да се похвалим. Виктор както си мълчеше и не издаваше звук по различен от рев Simple Smile от вчера се е разгугукал и другото като види, че някой му обръща внимание на цялата му муцунка грейва широка усмивка. И днес когато е буден непрекъснато гука и се хили Grinning Много съм щастлива. Направо си комуникираме вече, осъществяваме социални контакти Grinning


Чистит ти пораснал с още месец мъж и вече социално човече Simple Smile!
Нашия е още мъничък, но си аааака нещо от ден- два и е много смешен. Иначе за протокола си открихме още миналата седмица ръцете, среща ме ги една срущу друга, преплита си пръстите и ме следи с поглед като се разхождам из кухнята Wink. А пък как се взира възхитен на дядо си в мустака и се кефи- много е сладък.

# 26
  • Мнения: 3 777
Наш Светльо днес за първи път прояви интерес към играчка, подарена му от моя брат. Това е едно прекрасно човече Пепо с размерите на бебо. Намачка му шапката в момента го гледа много съсредоточено.

Да ви питам вие пеете ли на бебето, въобще за какво си "говорите".
 Аз пея като побъркана, любима му е песен на Васил Найденов и му разказвам всичко което става.

# 27
  • Мнения: 7 837
Цитат на: Slunce
Да ви питам вие пеете ли на бебето, въобще за какво си "говорите".
 Аз пея като побъркана, любима му е песен на Васил Найденов и му разказвам всичко което става.


И аз пея - детски песнички, но все още съм на етап припомняне на текстове и засега спазвам мелодията, а текста го измислям Simple Smile
Самуил се заслушва по класическа музика и заспива по лесно.
На нас още ни е рано за ДТК, едва вчера ни биха хепатитната.
Самуил пъпки няма, но затова пък запушения нос е голям проблем. Ако продължи това ще ни взимат секрет, за да изключат стафилококи Sad

Цитат на: Katusha
А пък как се взира възхитен на дядо си в мустака и се кефи- много е сладък.

Възхита и кокорене при Сами предизвикват очилата на баща му  Sunglasses
Момичета, бебоците започват да преоткриват света  Grinning

# 28
  • Мнения: 4 629
Алекс ще отиде на този ортопедичен преглед в началото на втория си месец. Предполагам, че няма да е късно  Thinking . Аз за този преглед разбрах от вас. А нашата педиатърка като идва в къщи последния път му преглейдаше крачетата и може би е сметнала, че няма нужда от посещение при специалист. Но на следващата консултация ще я попитам.
Аз не пея на сина ми, защото изобщо не умея, но му говоря много, всичко, което става му разказвам

# 29
  • Мнения: 1 800
Алекс от ден два пък забеляза музикалната играчка над леглото и я гледа като омагьосан с отворена уста и с ей такива очи Shocked

# 30
  • София
  • Мнения: 3 672
Цитат на: Casey
 Възхита и кокорене при Сами предизвикват очилата на баща му  Sunglasses


А-ха, ето каква била тайната и защо Виктор, а и когато Калоян беше бебе особенно много уважават майка ми и свекър ми Grinning

# 31
  • София
  • Мнения: 3 672
Миленка, няма да се плашиш, нали за това е форумът, ние сме насреща Grinning Значи първата ваксина е хепатитна, а Елоком преди с големия съм ползвала. Направо вълшбно лекарство, беше се подсекъл жестоко и само това лекарство го спаси и то след две намазвания.

# 32
  • Мнения: 3 480
здравейте, момичета, аз ще повторя това, което бях написала в предната тема:
аз давам еспумизан по 15 преди хранене с лъжичка. но не можах да разбера само веднъж дневно или преди всяко хранене? ако някоя от вас също дава от тези капки, моля да сподели.
и вигантол по 2 капки сутрин на гладно също с лъжичката, защото, ако го чакам малкият да си отвори устата и да не мърда ... целият го окапвах с капки преди време.

един деликатен въпрос: почнахте ли да епилирате интимната зона ... тези, които са рдили с епизиотомия. аз имам и един много хубав интимен лосион за миене и не знам мога ли да го ползвам - още не смея в тоя студ да посетя гинеколога. споделете, моля ви!

аз още не съм водила жоро на ортопед, но педиатърката ни препоръча профилактично ортопедични гащи и аз купих. иначе нашата е много нелюбезна и аз също отивам с предварително набелязани въпроси - отнася се любезно, но прекалено надуто и сухо ... и ако забравя нещо да питам оставам в неведение и звъня на един познат лекар.

сокчета аз почнах да давам от началото на втория месец - минимум 1 час след и преди хранене, стигнали сме до 30 грама. пием сокчета през ден, защото се запича, особено от моркова. понякога във водичката му слагам малко сок от круша, за да ака.

# 33
  • Мнения: 7 837
Цитат на: gwendalin
един деликатен въпрос: почнахте ли да епилирате интимната зона ... тези, които са рдили с епизиотомия. аз имам и един много хубав интимен лосион за миене и не знам мога ли да го ползвам

Аз, по съвет на една акушерка в болницата, ползвам бебешки сапун.
Иначе за момента действам със самобръсначката.

# 34
  • Мнения: 3 480
и аз съм още с бебешки сапун и затова се питам до кога ...

# 35
  • Мнения: 7 837
Цитат на: gwendalin
и аз съм още с бебешки сапун и затова се питам до кога ...

Акушерката ми каза просто оттук нататък да ползвам само бебешки...

# 36
  • Мнения: 1 800
Цитат на: asa
Миленка, няма да се плашиш, нали за това е форумът, ние сме насреща Grinning Значи първата ваксина е хепатитна, а Елоком преди с големия съм ползвала. Направо вълшбно лекарство, беше се подсекъл жестоко и само това лекарство го спаси и то след две намазвания.

Ася, а ка се маже? Колко пъти на ден, колко дни?Само главичката ли да мажа, където са най-много пъпките или може и другаде, където има пъпки да мажа по телцето? Тая нищо не ми обясни, как може да изпише лекарство на едномесечно бебе без да си отвори устата поне дозировката да каже каквае, драсна една рецепта и айде, пък той плачеше от ваксината и аз не бях много настоятелна и така, абе, ядосва ме много тая нашта докторица #Cussing out

# 37
  • София
  • Мнения: 6 183
Ей завиждам ви (благородно), че бебоците ви вече са станали по-контактни. Моята принцеса само ме следи с изпитателен поглед.
Аз и дадох няколко пъти против колики капки babynos, но ми се струва, че от тях гледа като дрогирана - един празен поглед вади и ги спрях. Иначе определено и действат успокоително и приспивно. Мисля си, че вероятно е от съдържанието на алкохол в тях, но никъде не са отбелязани странични ефекти.
А за епилирането на интимната част и аз се чудех. Аз пък съм със секцио и изобщо не знам как да почистя участъка около раната. Да си кажа чесно все още не смея и с бръснач, ама на 40-тия ден като трябва да ида на доктор, ме е срам да ходя в този вид.
И при нас педи-то предложи платените ваксини и каза, че тази за втория месец струва 20лв., но чак брошури да ни раздаде...но може би още ни е рано
И последно да питам - някой да е бил със стафилококова инфекция? Ние си я носим от родилното и още се борим с нея - първо конюктивит, после хрема, сега избиха пъпки по личицето и деколтето Close много ми е неприятно все да я мацотя с някви мехлеми и кремове и ми иде да убия тези в родилното #2gunfire , защото прочетох във форума, че тези коки намаляват имунитета и е добре да се излекуват преди ваксинациите иначе било опасно

# 38
  • София
  • Мнения: 38 595
Kakvi sa puk sega tiq plateni vaksini??? Shocked

# 39
  • Мнения: 7 837
Цитат на: MiaT

И последно да питам - някой да е бил със стафилококова инфекция?

Май и при Самуил ще се окажат коки  Imp
При него е само хрема, но секрет ще ни взимат в понеделник.

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 728
Здравейте!
Аз пак се включвам чак привечер,ама с тез двамата ми минава деня само в хранене и смяна на памперси!
Гуендалин,аз за гинеколога ти отговорих вчера и го копирах тук както си беше.
За пъпките-и ние ги имаме.Изприщи се точно към края на първия месец. Докторката каза че били запушени мастни и потни жлезички и да ги почиствам с лайкова отвара. Друго не е изписвала.Елоком съм ползвала за баткото,беше се изприщил покрай устата като му растяха зъби.
За ортопеда писах в предния постинг. Обадих се за направление и докторката каза че дава задължително като направи два месеца.

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 728
Casey,ти къде роди?
Ралица също има конюнктивит на едното око вече почти месец.Капем Офталмосептонекс, но според мен няма ефект.

# 42
  • Мнения: 7 837
В Св. София. Но
Доколкото знам, няма значение коя е болницата, вероятността да ни заразят бебчетата, е голяма  Close

# 43
  • Мнения: 3 777
Цитат на: MiaT

А за епилирането на интимната част и аз се чудех. Аз пък съм със секцио и изобщо не знам как да почистя участъка около раната. Да си кажа чесно все още не смея и с бръснач, ама на 40-тия ден като трябва да ида на доктор, ме е срам да ходя в този вид.
И последно да питам - някой да е бил със стафилококова инфекция? Ние си я носим от родилното и още се борим с нея - първо конюктивит, после хрема, сега избиха пъпки по личицето и деколтето Close много ми е неприятно все да я мацотя с някви мехлеми и кремове и ми иде да убия тези в родилното #2gunfire , защото прочетох във форума, че тези коки намаляват имунитета и е добре да се излекуват преди ваксинациите иначе било опасно


По въпроса със секциото- моя мил мъж ме караше да легна вечер и с един тампон напоен с риванол минаваше раната и махаше люспички ако има. На мен ми беше страшно неприятно, обаче си търпях. Не смеех аз да се пипна камоли да махна космите, май чак на 15 тия ден се избръснах-ужасна дума. Сега само се бръсна, за епилация не смея и да мисля дори с тази рана.
Светльо беше със стафилококова инфекция излекувахме я с капки Торбех мисля че бяха.
Понякога ни излизат и по лицето, но си мисля че това е от храната която ям. Особено след шоколада, който изядох така се изрина, че вече не смея да куся сладко.

# 44
  • Мнения: 4 629
Аз също родих със секцио и още преди 1 седмица си избръснах космите. Не съм имала някакъв проблем с раната от операцията

# 45
  • Мнения: 93
Здравейте момичета!
От вчера сме си вкъщи - идея си нямате колко съм щастлива!
Не знам дали защото тово ми беше първото влизане и престой в болница или защото отношението на персонала в следродилно в МД с малки изключения беше меко казано отвротително и едва издържах!
За съжаление не разполагам с време да прочета предишната темичка - чела съм я някъде до 8 или 9 стр., а и тези 3 стр. ги минах на бързи обороти.

Благодаря на всички ви за хубавите пожелания, които сте ни отправили!

Колкото до заразяването на очичките с инфекции - как няма да стане като гледах какво се случва с бебока ми и не трябваше да предприемам нишо -защото нарушавам болничния ред.
В МД на всички майки с физиологично раждане и без проблеми - бебе и мама бебоците стоят в същата стая. По две майки с бебета в стая ката между две такива стаи има една в която дърпат бебоците за преповиване и разни др. манипулации. Та наблюдавах всеки път какво се случва - първо като им сменят пампите всички бебоци яко врещят, акушерките ги пипат наред - без да си мият ръцете. В съседната стая едното бебче беше с някакъв проблем на очичките и му капеха антибиотик - после с неизмитите ръце пипа другите бебета. Слава богу не ми заразиха бебока, но много се притеснявах!
Ние се родихме в събота и хванахме и друго намаление - в тези дни няма визитация(това определено не ми липсваше), но не миха бебчо тези два дене - те са си почивни, а аз издребнявам!

Е хайде стига толкова, че доста се поувлякох - важното е, че сме здрави и вече сме си вкъщи - кошмара свърши.

За екипа, който ме изражда нямам думи - невероятни хора - никога няма да забравя какво направиха за нас и с колко търпение и разведряване на обстановката ни дариха!

Единственото неприятно е, че бебе се оказа с голяма и твърда главица+една ръка трагнала с главата напред и по случая мама е с епизотомия и ощи не може да си седне на д-то - даже и в момента ви пиша права, но и това ще мине - надявам се безпроблемно - още се ужасявям, че няма да зарасне и ще се отвори една голяяма дупка - не, че имам някякве основания, но ...

Е мамчета хайде стига от мен.
Поздрави на всички ви и и доскоро писоне!
Надявам се да няма много грешни думички, но не разполагам с време да си чета постинга! Blush Flutter Heart Eyes

# 46
  • Мнения: 3 777
Добре дошла Бори,
лошото се забравя мила и остава само доброто Simple Smile
радвай се на малката и леко възстановяване.

# 47
  • София
  • Мнения: 3 672
Цитат на: milenka
  Ася, а ка се маже? Колко пъти на ден, колко дни?Само главичката ли да мажа, където са най-много пъпките или може и другаде, където има пъпки да мажа по телцето? Тая нищо не ми обясни, как може да изпише лекарство на едномесечно бебе без да си отвори устата поне дозировката да каже каквае, драсна една рецепта и айде, пък той плачеше от ваксината и аз не бях много настоятелна и така, абе, ядосва ме много тая нашта докторица #Cussing out


Можеш да го мажеш навсякъде по телцето. То не е мазно. Сега се сещам, че съм мазала и бузите. В един момент го ползвах като универсално лекарство. Не съм сигурна, но май се мажеше по веднъж на ден. Вземи й звънни на твоята докторица, нали й се плаща за това. А, и гледай да не попадне в очичките и устата.

# 48
  • Мнения: 1 800
Ася, много ти благодаря newsm20
Намазах го снощи след банята, сега гледам, че пъпките са почти изчезнали, няма го зачервяването, кожата видимо се е успокоила, тук там има още , но не са червени вече, ще намажа и довечера още веднъж и край и дано няма странични ефекти Praynig

# 49
  • София
  • Мнения: 1 402
Здравейте момичета,
първо много благодаря на всички за топлите и хубави пожелания.
Ние с моята принцеса Елена сме си у дома от сряда и сме в период на опознаване.
Много ми е сладка мъничката и я обожавам. Като кача снимки в нета ще ви пиша.

Честита ни нова тема  Laughing

# 50
Здравейте и от нас.Ние бяхме определени за март,но близнаците изкочиха на 8-ми.Светлин вече е 2.300,а Иван 2.200.Днес вече всички сме в кащи след 1 месец в кувиози.Те са доста мънички в сравнение с вашите бебета,но ако ни приемете в групата ще се радваме.

# 51
  • Мнения: 3 777
Добре дошли Grinning
Да са живи и здрави бебоците.

# 52
  • София
  • Мнения: 2 623
До сега не съм влизала в този форум /вчера се регистрирах/ , но страшно много ми харесва. Моя малък дребосък Бобо се роди на 19.01.2005 и вече е на 23 дни.
Много ми харесва тук и е доста добро занимание, докато бебчо спи да разглеждам темите, да питам за неща които съм пропуснала или да давам съвет на който има нужда.
Малко съм позакъсняла с регистрацията ама какво да се прави - по-добре късно от колкото никога.
С най-добри пожелания към всички мами и техните съкровища
Юлето Grinning

# 53
  • София
  • Мнения: 1 402
Добре дошли на Milka и Julliana,
наистина във форума е много хубаво и забавно.

# 54
  • София
  • Мнения: 2 623
Galya ама вие сте много мънички още - само на 4 дни и вече сте си в къщи. Да ти е живо и здраво слънчицето , както и на всички мами тук.

# 55
  • Мнения: 4 629
Добре дощли в къщи на Бори и бебка!!!

Добре дощли на Milka и на jillianna при нас!!!  

smilie_colors

# 56
  • Мнения: 1 800
Честито на Мишока на Катюша, днес малкия голям мъж става на 40 дни. Кате, да ти е живо и здраво мишлето!!!
 cheers   bigdance2

# 57
  • Мнения: 1 800
Добре дошли при нас на Милка и Юлето, много се радваме ние на новодошлите, такива сме си едни гостоприемни People Angel
Гале, роди и ти най-сетне, честита ти бебка!!! И още веднъж честито и на Бори  bigdance2

# 58
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Цитат на: milenka
Честито на Мишока на Катюша, днес малкия голям мъж става на 40 дни. Кате, да ти е живо и здраво мишлето!!!
 cheers   bigdance2


Благодаря ти Миленка! Утре вие сте на ред Wink(много лесно ги смятаме нашите двамата). Ние в неделя ще си правим погачата и от сега се очертава да е голям купон.

Добре дошли на Милка и Джулиана! Дано да се чувствате в темичката ни толкова добре, колкото ние Simple Smile!

# 59
  • София
  • Мнения: 2 623
БЛАГОДАРЯ НА МИЛЕНКА ЗА МИЛОТО ПОСРЕЩАНЕ !!! Grinning  Grinning  Grinning
НАДЯВАМ СЕ ДА СИ ПОМАГАМЕВ ТРУДНИТЕ МОМЕНТИ И ЗАЕДНО ДА СЕ РАДВАМЕ НА ХУБАВИТЕ !!!

С НАЙ-ДОБРИ ПОЖЕЛАНИЯ:
ЮЛЕТО

# 60
  • София
  • Мнения: 2 623
НА КАТЮША СЪЮО МНОООГО БЛАГОДАРЯ ЗА ТОПЛОТО ПОСРЕЩАНЕ.
ВЕСЕЛО ИЗКАРВАНЕ НА ПРАЗНИКА !!!  Grinning

# 61
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Привет на новите мами.

Момичета при вас скри ли се тъмната черта на коремите и прибраха ли ви се тумбачетата?

# 62
  • Мнения: 7 837
Цитат на: dezyg
Привет на новите мами.

Момичета при вас скри ли се тъмната черта на коремите и прибраха ли ви се тумбачетата?


Моята доста избледня, а корема май не е мръднал  Sad
Дупето също Sad

Добре дошли на новите януарски попълнения Simple Smile
Имаме си вече и близначета в списъка Simple Smile

# 63
  • Мнения: 558
Добре дошли/ завърнали се на новите мами!

Гуендолин, аз се избръснах още на 20тия ден преди да отида на гинеколог (имах нормално раждане). Горе долу оттогава 4е даже и от по-рано май си ползвам специален интимен душ гел, ту него ту бебешки сапун за измиване. Нямам проблеми от това за сега.

Десиг- ПОприбра се корема но не и изцяло.... е, не е като в първите дни след раждане ама не е и плосък (то май и преди забременяването не ми беше съвсем.....)
Тъмната 4ерта поизбледня но още си седя- не знам кога се о4ертава да се махне>

# 64
  • София
  • Мнения: 3 672
Добре сте се завърнали Галя и Бори!

Добре дошли и на Юлето е Милка!

Честити ви бебочества и само хубави моменти заедно!

desyg, на мен ми избелява пигментната линия, но все още се вижда. А за тумбачето не ми се е прибрало  Weary  . Но като се гледам не съм се прибрала от никъде, приличам на една Animal Cow-ичка. Изобщо не мърдам от килограмите на които ме изписаха, +10 съм и не мърдам newsm45 . А не ям много, но пък много течности поемам, ами все съм си жадна. Викторчо направо ме изпива. Страх ме да правя диети, защото пък да не вземе да ми секне манджата на детето.

# 65
  • Мнения: 7 837
Цитат на: asa
Страх ме да правя диети, защото пък да не вземе да ми секне манджата на детето.

Asa едва ли има връзка. Аз от една седмица почти не ям /ама и не свалям кила/, а кърмата ми направо струи и Самуил се дави  Rolling Eyes
Май важни са течностите и мнооого спокойствие  Thinking

# 66
  • Мнения: 3 777
И аз си имам коремче мъничко, нещо не съм сериозна с гимнастиката и тая пуста кафява линия, която ми пречи.

а колко вода пия, дори нощем пия поне по 1 литър, като пожарен кран съм Simple Smile

# 67
  • Мнения: 558
Цитат на: Casey
Цитат на: asa
Страх ме да правя диети, защото пък да не вземе да ми секне манджата на детето.

Asa едва ли има връзка. Аз от една седмица почти не ям /ама и не свалям кила/, а кърмата ми направо струи и Самуил се дави  Rolling Eyes
Май важни са течностите и мнооого спокойствие  Thinking



И аз мисля 4е май няма връзка 4ак такава с храната и отслабването- за първите 2 дни в къщи свалих 6 кг ( и аз не знам как, но сигурно е имало и остатъ4ни те4ности след раждане). После имаше период въобще не ми се ядеше, свалих още 2 кг, но тогава бях нещо в лека депресия и май следствие на това ми понамаля кърмата.
Сега от 3 дни минах на ниско въглехидратан диета (знам 4е не трябва щото кърмя, но ...следя внимателно за реакции на Марк или на лактацията- засега ОК)- свалила съм 3 кг, но понеже по4нах да се изцеждам пак, си имам кърма даже пове4е отколкото в дните когато съм яла нормално, но не съм се цедила............

# 68
  • София
  • Мнения: 3 672
Цитат на: Casey
Цитат на: asa
Страх ме да правя диети, защото пък да не вземе да ми секне манджата на детето.

Asa едва ли има връзка. Аз от една седмица почти не ям /ама и не свалям кила/, а кърмата ми направо струи и Самуил се дави  Rolling Eyes
Май важни са течностите и мнооого спокойствие  Thinking


Ми като никой не ме нерви, кажи как да отслабна. Grinning Ще взема да спра билковия чай дето го пия, че от него може да се дрогирам и да ми е все едно Grinning  Ами ако стана пък много нервна, дали няма да ядосам мъж ми и да си изпрося някой бой Thinking

# 69
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Цитат на: asa
Ми като никой не ме нерви, кажи как да отслабна. Grinning Ще взема да спра билковия чай дето го пия, че от него може да се дрогирам и да ми е все едно Grinning  Ами ако стана пък много нервна, дали няма да ядосам мъж ми и да си изпрося някой бой Thinking


Simple SmileSimple SmileSimple Smile
Скица такава!

Аз още си имам пигментна линия, а с килограмите нещата стоят така- след прибирането от болницата- минус петнадесет килограма(от общо тридесет), от както съм в къщи, при все че хапвам като за световно(закуска, обяд, след обедна закуска и вечеря ) свалям по около кило на седмица и до момента са общо четири свалените кила. Коремът ми не се е прибрал още, но аз мисля че е рано за чудеса и като почна гимнастиките след втория месец ще вляза в релси.

# 70
  • Мнения: 103
Здравейте и от нас! нашето семейство стана вече 5 членно с малката Емили ,която днес има рожден ден-става на 1 месец Simple Smile .
И ние имаме пъпчици по лицето и главичката, които сутрин изчезват или докато спи ,а когато плаче или следобяд се появяват.мазах с крем "Бочко"-същата работа.Затова четох че има т.нар. "бебешко акне"което изчезва само без никакви мазила. В понеделник сме на консултация и ще имаме повече новини. Ние вече се смеем и усилено се вглеждаме в шаренийките, а мама се бори с килограмите  Sad .Успех на цялата весела компания-Таня

# 71
  • Мнения: 3 777
За тези бебешки пъпчици-и на нас ни излизат и аз не ги мажа.
Мисля си че се провокират от храната, която ям. Сега гледам да не ям много сладко и не се появяват, но хапна ли сладки или шоколад има пъпчици...
Може би организма му реагира и трябва да го надрасне.

# 72
  • Мнения: 3 777
Добре дошла Тани и честит първи месец.

# 73
  • Мнения: 7 837
Цитат на: tanny
Ние вече се смеем

Еее, супер Simple Smile
Мен явно още ме бойкотират, ама аз му се пуля насреща и чакам търпеливо  Wink

# 74
  • Мнения: 1 072
Здравейте от нас!
Добре дошли на всички нови майки и на тези, прибрали се вкъщи! Леко гледане ви пожелавам!
При нас всичко е нормално: през деня спим, през нощта се храним, на максимум 3 часа! Тая нощ Руби яде първо в 12.45 и на следващото хранене съм се объркала и мислех, че е 5.30 и тъкмо се зарадвах, то се оказа, че е 3.15! После се разнасяхме и час и половина, че не можеше да заспи от пустите колики, та голяма мъка беше. На всичкото отгоре сега ходихме да гледаме една къща, та и трябваше да карам 100 км, изобщо натоварена програма.
Иначе Руби според мен расте, но чак другата седмица ще го водя в консултацията да го мерим. Канех се днес да отида, на свободния прием, но нали пътувахме.
Моят корем също не се е скрил, аз първата седмица след раждането бях свалила 10 кг и сега съм заковала на 4 кг над предното тегло и не мърдам. Вчера за пръв път въртях колелото, от днес ще почна и с коремните упражнения. С Дани щом спрах да кърмя ги свалих за нула време килограмите, така че не ме е страх.
Цитат на: Victoria_R

Сега от 3 дни минах на ниско въглехидратан диета (знам 4е не трябва щото кърмя, но ...следя внимателно за реакции на Марк или на лактацията- засега ОК)- свалила съм 3 кг, но понеже по4нах да се изцеждам пак, си имам кърма даже пове4е отколкото в дните когато съм яла нормално, но не съм се цедила............


Не знам дали някой ще ме послуша, но аз да си кажа: рязко отслабване по време на кърмене е изключително противопоказно, защото се отделят някакви си токсични вещества, натрупани в организма, които отиват директно в кърмата. Затова и не се препоръчват дието. Вие си знаете най-добре естествено. То аз съм удивена и от лекарствата, с които докторите тъпчат бебчетата в БГ, но очевидно е другояче там. Знам само, че аз лично с Елоком не смеех да се мажа по време на бремеността, защото пишеше, че не е безопасно за плода, учудена съм, че с такава лекота го дават на едномесечни бебета!
Поздрави от нас,
Сара

# 75
  • Мнения: 103
Забравих да ви питам-извеждате ли бебоците навън и по колко време ? Ние след 10-ия ден излизаме за по 20-30 мин. на терасата .защото още чакаме количката Confused:

# 76
  • Мнения: 3 777
Ние излизаме от 8 мия ден на разходка, зависи от времето. При хубаво време стоим по 3 часа. Събота и неделя сме извън София някъде в планината барабар с бебо.

# 77
  • Мнения: 7 837
Цитат на: Slunce
При хубаво време стоим по 3 часа.

Горе долу и ние по толкова или докато не напомни, че е гладен Simple Smile
Днес пропуснахме, но от един час е в количката на балкона и спи. Ще го подържа още малко, защото само така мога да свърша някоя странична работа Simple Smile

# 78
  • Мнения: 173
Добре дошли на Юлито, Милка и Таня.
На мен чертата още ми стои, но пък коремчето ми се поприбра доста, трябва само малко да се стегне, ама не смея още да правя коремни преси. Като ми се прибра корема обаче ми изпъкна дупето Mr. Green

# 79
  • Мнения: 93
Привет на новите мами - Юлито, Милка и Таня в темичката на януарките!
Да са им живи, здрави и послушни бебоците, та да остава време на мамите да си побъбрят с техните колежки!

Ние сме добре, въпреки че днес ни е деня с малко повече плач - опитвам се да премахна лоши навици, които по стечения на обстоятелствата се наложи да създам. На 3-я ден в болницата решиха, че бебчо е паднал много и ни изписаха добавка, а аз имах предостатъчно кърма - просто някой трябваше да ни каже по колко време да се къмим. Както и да е та почнах да се изцеждам и да давам от шише, но добавки не давах. три нощи преди раждането не бях спала - само нощем имах котракции и болки и горе - долу толкова и след него, та вече не издържах на безсънието и въведох залъгалка. т асега с малко повече рев на бебе и упоритост на мама смятам, че ще успея за някалко дена да въведа ред.

Позрави на всички ви и доскоро писоне!

# 80
Цитат на: jullianna
До сега не съм влизала в този форум /вчера се регистрирах/ , но страшно много ми харесва. Моя малък дребосък Бобо се роди на 19.01.2005 и вече е на 23 дни.
Много ми харесва тук и е доста добро занимание, докато бебчо спи да разглеждам темите, да питам за неща които съм пропуснала или да давам съвет на който има нужда.
Малко съм позакъсняла с регистрацията ама какво да се прави - по-добре късно от колкото никога.
С най-добри пожелания към всички мами и техните съкровища
Юлето Grinning

Здравей,
И моето бебче се роди на 19 януари сутринта  Simple Smile

# 81
Момичета,искам да ви попитам,на колко часа кърмите?
Mоето бебе е на 23 дни.От няколко дена иска да яде на 2 часа....преди беше на около 3.Не знам нормално ли е това.Мисля ,че имам кърма..т.е. не е от недояждане.И още нещо...давате ли водичка?тук лекарите са против даването на вода.аз пробвах обаче..и детето си пие доста вода,но не знам по колко да му давам...дали пък от жажда иска да суче толкова често?

# 82
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Цитат на: benmary
Момичета,искам да ви попитам,на колко часа кърмите?
Mоето бебе е на 23 дни.От няколко дена иска да яде на 2 часа....преди беше на около 3.Не знам нормално ли е това.Мисля ,че имам кърма..т.е. не е от недояждане.И още нещо...давате ли водичка?тук лекарите са против даването на вода.аз пробвах обаче..и детето си пие доста вода,но не знам по колко да му давам...дали пък от жажда иска да суче толкова често?


Принципно се смята, че кърмените бебета не се нуждаят от вода, но всяко бебе е различно-моят мъник пие с невероятна охота и направо жажда вода или чай(вкл. и неподсладени) и не е гладен защото пие с жажда след като си е хапнал повече от достатъчно...
Моята педиатърка ме посъветва все пак да не надхвърляме 100 гр. на 24 часа.

# 83
  • Мнения: 3 777
Кате само след ядене ли даваш вода?

# 84
  • Sofia
  • Мнения: 728
Добре дошли/завърнали се на Бори,Галя,Милка,Юлето и Таня!
НА мен линията още не се е махнала,коремчето се е прибрало,но дупето,бедрата и талията ми са ужасни.Все още съм с 8 кг над тези с които забременях.Чувствам се като  Animal Pig  .
Водичка не давам на бебката,ама и като опитам да й дам тя не ще да си отвори устата. А докторката иска да й давам поне по 150 гр на денонощие.
Днес бях на гинеколог-при раждането са ми лепнали някакви гъби та пак свещички. Иначе всичко ми е ОК,докторката каза че всичко се е възстановило,сякаш изобщо не съм раждала.

# 85
  • Мнения: 4 629
Кафявата линия на корема ми си стои все същста. А иначе коремче почти нямам. Обече все още съм +8кг. Но има време кога да ги сваля  Wink

# 86
  • Мнения: 768
Привет на всички нови мами!!
Кате наистина се смята че кьрмените бебета не трябва да пият вода, ама ако бебето обича да пие вода едва ли има причина да го лишава човек от това заради мнението на педиатрите.
Бебка Алиса пие чайче от анасон, явно че и минават от него коликите, така че не я лишавам от това удоволствие Grinning
Иначе е адски лакомо дететнце- с тези размери почти 5кг при раждането- яде на час, понякога на половин час.
Прав беше доктора като я гледа 3 последен пьт на видеозон че има голям коре. Изглежда все едно е гльтнала футболна топка #Shocked

http://community.webshots.com/album/271619381ebeOOy

# 87
  • Мнения: 1 800
И моята линия си стои, не е избледняла даже, друга екстра-стрии също си имам в изобилие, корем почти няма, но пък дупето ми не влиза в старите дънки Sad Имам да свалям още 4-5 кг.
Аз вода давах само първата седмица-подсладена, заради жълтеницата, след това давам чай против колики на HIPP. Алекс много го харесва, изпива по 120-150 грама на денонощие. Давам го чайчето по всяко време, само 30 мин преди хранене не давам.
Днес бях и аз на контролен преглед при гинеколога ми. Ок съм. След 3 месеца ще ходя спирала да ми сложи.
Навън не сме излизали от седмица, откакто във Варна падна големия сняг и обявиха бедствено положение. Още не е добре разчистено и не може да се придвижваме с количката Close
Ааааа, щях да забравя да се похваля: Пъпките ни минахаааааа!!!! #Milti

# 88
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Цитат на: Slunce
Кате само след ядене ли даваш вода?


Не. Давам и когато преценя, че е жаден- обикновено около час, час и нещо преди хапване. Водичката след хранене е уж за изплакване на устата, но той не пуска лесно биберона Simple Smile.

# 89
  • София
  • Мнения: 2 623
Цитат на: benmary
Здравей,
И моето бебче се роди на 19 януари сутринта  Simple Smile

benmary в коя болница роди ? Аз съм от София и бях в Майчин дом. Да ти е живо и здраво съкровището.
А за храненето не се притеснявай, бебетата са още твърде мънички за да се хранят по часовник. И моя мъник веднъж спи 4 часа, друг път 1 и се събужда гладен така че няма проблем.
Аз в момента на Бобо му давам глюкоза вместо водичка, защото се оказа , че жълтеницата още не ни е минала Sad

# 90
  • Мнения: 3 480
Цитат на: milenka
И моята линия си стои, не е избледняла даже, друга екстра-стрии също си имам в изобилие, корем почти няма, но пък дупето ми не влиза в старите дънки Sad Имам да свалям още 4-5 кг.


и аз съм така. да чукна на дърво само стрии нямам и дано не ми се появят със свалянето на килограмите.
мога да предложа една много ефикасня диета на тези, които не кърмят, свалят се по 4 кг на седмица, ще я кача при снимките в папка "януарки 2005".
аз все още давам глюкоза на малкия, педиатърът каза, че е полезна. водичка му давам след всяко ядене, но той не винаги иска и чаят против коликите не го пие винаги - понякога му харесва - понякога не. плодовите сокчета ги давам през ден - два, защото запичат.

# 91
  • Мнения: 3 480
нещо не мога да го кача този word файл. ако някоя мама от вас е по-веща нека ми даде мейла си, аз ще и го пратя, за да може да качи диетата някъде.

picture 034 мой Жоро на 1 месец, но не знам как да надпиша снмката ... а бе въобще - индианец съм си аз ....

# 92
  • Мнения: 7 837
Ами, аз не съм, sorry

Самуил днес става на 40 дни бяхме на църква. Падна голям рев, защото отчето си изглеждаше доста страшничко - дълга брада и очила с рогови рамки  Laughing
Поздрави на Марк на  Виктория и на Алекс на Миленка  cheers

# 93
  • Мнения: 1 800
Мерсиииииииииии Laughing
Честита ви 40-тина и от нас, да сте живи и здрави и наздраве. Аз почвам подготовката за гости. Не ги уважавам тия ритуали аз със питки и църкви и роднини, брррррррр,   People No Good  не съм набожна и ще си го отбележим празника с приятели довечера на ракийка и салатка  dance  cheers   bigdance2

# 94
  • Мнения: 558
мерси и от мен!!!! поздрави и 4естито и на вас!!!
Ама 40 дни не ни ли се падат на 11ти т.е в4ера?
Аз много се 4удя за тази пога4а- дали да я правя или не, 4е моите приятелки също не са в 4ас с ритуалите.... А и пога4а без тати..без мъже - пове4ето ни приятели са си двойки мн тъпо. отдлно 4е нямаме отделна стая за бебето и това малко ме притеснява при тези епидемии...
Може би просто ще поканя приятелки но утре и то на сладки щото пога4а отде да намеря....
Тъй 4е и при насще е алтернативно
Кейси, ина4е за църква запазва ли се предварително 4ас или просто можеш да отидеш така и какво му правят на бебо?

# 95
  • Мнения: 7 837
Цитат на: Victoria_R

Кейси, ина4е за църква запазва ли се предварително 4ас или просто можеш да отидеш така и какво му правят на бебо?

Ние бяхме говорили предварително, но едва ли ще ви върнат, ако отидете без уговорка. Чете се само очистителна молитва на майката.

# 96
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Момичета вие мажете ли си гърдите с нещо?
Аз се цедя за всяко хранене, защото Габи не иска да суче почти от месец. С ръце ми е по-лесно и гърдите ми се протриха. Някъде бях чела, че не е хубаво да се мажеш, защото прониквало в кожата и отивало в кърмата. Според вас вярно ли е това?

# 97
  • София
  • Мнения: 6 183
Цитат на: jullianna
Цитат на: benmary
Здравей,
И моето бебче се роди на 19 януари сутринта  Simple Smile

benmary в коя болница роди ? Аз съм от София и бях в Майчин дом.


Я един ден пропуснах да чета и се появили 2 бебета родени като наша Ева на 19-ти. Здравейте момичета!!!
Ние вчера си купихме столче за кола - кошница и нали беше слънчевичко направихме първия пикник до Банкя. На дребосъчката и хареса май да се вози на кола, защото такъв сън му откърти, въпреки, че не беше яла. Като пристигнахме си хапна дозичката, поразходихме се и обратно. Добре ни се отрази.
Аз съм +4 кг от изписването и не съм мръднала от тях Sad Корема ми доста намаля, ама дупето...а и обичам да си похапвам особено като съм изнервена или уморена. Странно е, че докато имах корем не виждах тъмна линия, а след като родих се появи една тъничка Confused: Може би на разтегнатата кожа не си е личала.

# 98
  • София
  • Мнения: 1 402
Привет и от нас,
момичета аз съм свалила само 6кг от раждането, а бях качила общо 15кг .... мнооого ми е тъпо Sad
Коремче имам малко, но отпуснато като желе и като се смея то се тресе с мен в тон Wink

Малката Елена спи в момента, иначе и нас вече ни мъчат колики, страшно я боли преди да пръцне  Embarassed
Храним се уж на 3 часа, но аз я оставям да поспи ако не се събуди в часа за хранене - сърце не ми дава да я будя.

# 99
  • Мнения: 3 480
ще приложа тук диетата за тези, които не кърмят:
Zeleva supa – prigotovlenie

Edna zelka – 2 kg., 6 straka praz, 2 glavi luk, 2 chushki, 2-3 domata, magdanoz, celina.


DAY 1      Supa + plodove ( s izkljuchenie na banana)
DAY 2   Supa + zelenchuci ( s izkljuchenie na bobovi I zarevica ) Za vecherja moje edin varen ili pechen kartof s maslo
DAY 3   Supa + plodove + zelenchuci ( bez bananai, bobovi I carevica ) ne jaj kartof.
DAY 4   Supa + 6 banana + 8 chashi obezmasleno mljako
DAY 5   Supa + 300-600gr. Teleshko meso ( bareno) +
6 domata
DAY 6      Supa + teleshko ( pile ili riba ) + zelenchuci
DAY 7      Supa + varen oriz + zelenchuci + domaten sok

Piite 2 litra voda na den. Razreshava se bilkov chai i cherno kafe.

# 100
  • Мнения: 173
Здрвейте мамчета.
Как са бебоците? Интересно ми е какъв е вашия режим, че ние вече станахме на месец, ама имам чувството, че нещо възпитанието ни куца. Вече сме изцяло на изкуствено хранене   Sad  обаче понякога ни е трудно да спазваме 3 часови интервали. През деня понякога спи между храненията, понякога мрънка и се разнасяме, абе въобще пълен хаос. Коликите и намаляха и дори има дни, когато въобще няма.
Другия ни проблем е, че продължаваме да се храним и през нощта и в 12:00 и в 3:00. Тогава се буди като по часовник, за разлика от през деня, яде и продължава да спи. Вие как мислите дали да не опитам да я отуча от тоя навик или е още рано, като се има в предвид, че на едно хранене изяжда по м/у 60 и 80гр., което май е малко за възрастта и?
Иначе единственото ни постижение за сега е,че вечер след банята, яде, оставям я в кошарата и сама си заспива. Ама това нощно хранене нещо не ми допада, щото на другия ден съм #Silly

# 101
  • Мнения: 3 480
мила didi, моят жоро е вече на 2 месеца почти и след къпането в 8.30 не се буди в 12, но някъде към 2-3-4 и после км 5-6-7 се будим. снощи се събуди чак в 4, после в 8. друг път ставаме в 2, после в 4 и след това в 6. и аз не знам какво да правя. и изцедена кърма давах и пак няма резултат. ако му дам чай - след 1 час пак се събужда и си иска да яде, иначе плаче и не заспива. а когато бебето се храни на по-малко от 2 часа се получават колики ...

# 102
  • Мнения: 173
Това, че не е само при нас до някъде ме успокоява/ в смисъл, че явно е нормално/. Но в други теми бях чела мнения на някои мами, че е добре по-рано да се отучи детето, защото после ставало все по - трудно,.Че затова всъщност ви питам какво е вашето мнение. Аз въпреки, че ми е второ дете съм направо  #Milti  и стигнах до извода, че всяко дете си е различно. С каката въобще не съм разсъждавала по тоя въпрос, защото тя си беше на режим още от раждането - 7 пъти, а от двадесетия ден - 6/последно в 9 и после чак в 6/. Тя обаче и не ревеше, а само си промрънкваше. Пък сега - горките ни съседи Mr. Green

# 103
  • София
  • Мнения: 6 183
и ние не възприемаме режими. Струва ми се, че по-лесно ще я науча да си държи шишето сама и само да и го подавам нощем, отколкото да не се буди Sad

# 104
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Диди и аз да си кажа Simple Smile.
Ние сме на режим и аз понеже съм инат го спазваме до дупка- яде си на три часа (точно), а ако се събуди и мрънка по-рано за хранене се баламосваме и забавляваме до точния час(е, допускам пет минути отклонение). Нощем също си хранихме на трите часа до преди три дни, когато реших да го оставя и да не го будя в един и той започна да си се буди сам към 2-2.30 часа за хапване. Лошото е, че след това си се буди в четири-четири и половина, както беше като хапваше в един и си иска да яде- не става с водичка Sad.

Мами да ви се оплача- моите ареоли на зърната съвсем ги няма вече от помпата за кърма(зърната одавна са зле и ареолите ги последваха- алено червени са на малки резки, а ползвам Авент, който ме пита) и утре отивам на мамолог да ми изпише лекарства за спиране на кърмата,защото направих каквото можах- ужасно боли и с каквото и да мажа(ласинох, гермастан, дефламол, пречистена свинска мас и прочие) няма резултат и по- лошо става:(. Много ми е мъчно, защото иначе имам достатъчно кърма, но просто не остана здраво място по гърдите ми:( и ще се наложи да минем на адаптирано мляко, но...така било писано.

# 105
Цитат на: jullianna
Цитат на: benmary
Здравей,
И моето бебче се роди на 19 януари сутринта  Simple Smile

benmary в коя болница роди ? Аз съм от София и бях в Майчин дом. Да ти е живо и здраво съкровището.
А за храненето не се притеснявай, бебетата са още твърде мънички за да се хранят по часовник. И моя мъник веднъж спи 4 часа, друг път 1 и се събужда гладен така че няма проблем.
Аз в момента на Бобо му давам глюкоза вместо водичка, защото се оказа , че жълтеницата още не ни е минала Sad

Аз живея в Истанбул и родих в частна болница.Всичко беше нормално и на другият ден след обяд си бяхме в къщи.майка ми до днес беше тук,но я изпратихме за България ,така че от утре ще видим как ще се оправяме сами  Confused
как се казва твоето бебе?А..моят юнак се събуди...сега ще писне за храна Simple Smile  До скоро....

# 106
Цитат на: jullianna
Цитат на: benmary
Здравей,
И моето бебче се роди на 19 януари сутринта  Simple Smile

benmary в коя болница роди ? Аз съм от София и бях в Майчин дом. Да ти е живо и здраво съкровището.
А за храненето не се притеснявай, бебетата са още твърде мънички за да се хранят по часовник. И моя мъник веднъж спи 4 часа, друг път 1 и се събужда гладен така че няма проблем.
Аз в момента на Бобо му давам глюкоза вместо водичка, защото се оказа , че жълтеницата още не ни е минала Sad

Божидар....извинявай не видях лентичката Simple Smile

# 107
  • Мнения: 7 837
Цитат на: Katusha

Мами да ви се оплача- моите ареоли на зърната съвсем ги няма вече от помпата за кърма(зърната одавна са зле и ареолите ги последваха- алено червени са на малки резки, а ползвам Авент, който ме пита) и утре отивам на мамолог да ми изпише лекарства за спиране на кърмата,защото направих каквото можах- ужасно боли и с каквото и да мажа(ласинох, гермастан, дефламол, пречистена свинска мас и прочие) няма резултат и по- лошо става

Кате, предполагам колко е неприятно и причиняващо дискомфорт, съдейки по себе си, макар че използвам помпа на 2-3 дни по веднъж /а и моята е обикновена/. Дано бързо зарастнат.
А относно кърмата - за 40 дни все пак си дала на бебо някакъв старт.

# 108
  • Мнения: 4 629
Нощните хранения и при нас ги има. Алекс си хапва в 11-12, после в 2-3, после в 5-6 и така... Аз лично няма да го отучвам. Щом е гладен ще го кърмя  Grinning А честно казано вече съм посвикнала - не съм така уморена както бях в началото. Ще видим кога той сам че спре да иска да яде вечерно време. Мисля си, че е важно и би помогнало ако детето вече знае какво е ден и какво нощ и да знае, че вечер предимно се спи  Wink

# 109
  • Мнения: 7 837
И да се похваля: днес Самуил за първи път се усмихна съзнателно Simple Smile
Само че усмивката не беше за мама, а за един музикален заек. Така че от утре го скривам и влизам в неговата роля  Laughing

# 110
  • Мнения: 87
Grinning  Sunglasses  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue Здравейте! И моята принцеса е “Януарски бебешок 2005 “. Ще ни включите ли и нас в списъка. Родих я на 26.01.2005г в 07:50 часа.   ylinfant Казва се Никол и тежеше 2650кг. и 48 см.  ylinfant
Благодаря Ви предварително. Grinning

# 111
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Габи днес много се усмихва и дори се смя с глас на тати, за мама само ритници  и муцки. Сложихме и на количката дрънкалка. Заглежда се в нея, пипа я и се заиграва. На едно от храненията сама си държа шишето /макар и несъзнателно/ и папка спокойно. Много съм горда с нея.

# 112
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Цитат на: Casey

Кате, предполагам колко е неприятно и причиняващо дискомфорт, съдейки по себе си, макар че използвам помпа на 2-3 дни по веднъж /а и моята е обикновена/. Дано бързо зарастнат.
А относно кърмата - за 40 дни все пак си дала на бебо някакъв старт.


Благодаря ти за подкрепата! Чувствам се ужасно, защото наистина много исках да кърмя Sad...

vezdi, добре дошла в темичката ни Simple Smile! Включихме ви с принцесата в списъка.

# 113
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Кате и аз се бях отчаяла по едно време.
Плачех и цедях, плачех и цедях, но си повтарях, че всичко го правя за Габи. Няколко пъти изцедя 10-20 гр. и без да искам разсипя всичко и ми иде да се гръмна от яд, защото точно тогава няма повече за цедене. Всички ми повтаряха, че майка не се става лесно.
Ти защо не пробваш с ръка да цедиш или да смени помпата. Знам, че е трудно, но е по-добре за бебока.
Ти ще решиш кое е най-добре и за двамата. Успех и дано скоро ти минат гърдите.

# 114
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Цитат на: dezyg
Кате и аз се бях отчаяла по едно време.
Плачех и цедях, плачех и цедях, но си повтарях, че всичко го правя за Габи. Няколко пъти изцедя 10-20 гр. и без да искам разсипя всичко и ми иде да се гръмна от яд, защото точно тогава няма повече за цедене. Всички ми повтаряха, че майка не се става лесно.
Ти защо не пробваш с ръка да цедиш или да смени помпата. Знам, че е трудно, но е по-добре за бебока.
Ти ще решиш кое е най-добре и за двамата. Успех и дано скоро ти минат гърдите.


Ох, положението е безнадежно- и на ръка не става...толкова са ми зле гърдите, че ме е страх утре да не ми се кара лекаря, че чак сега отивам. Свекърва ми, която е радетелка на кърменето като ме видя снощи изтръпна- той моя инат измерване няма, но тук съм стигнала вече до вредни за самата мен висоти .
Ще видим какво ще ми каже утре лекаря- ще докладвам после.

# 115
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Ще ти стискам палци да се оправиш по-бързо и да можеш пак да кърмиш бебока

# 116
  • Мнения: 768
Кате като родих втория пьт и в нощтя когато ми се появи кьрмата в болницата се оказа че помпата ми е счупена.
При предишното ражадне ми бяхя показвали как да се цедя рьчно- ама така и не успях.
Та като се оказах посреднощ с ужасно болезнени гьрди опитах да се цедя рьчно. Оказа се страшно лесно и по-приятно от това с помпата. От помпата се появяват ранички около алвеолите наистина.
Иначе от мазилата действа само това което е чист ланолин-останалите за нищо не стават. Намери си от аптеката такова нещо(иам всякакви варианти се оказва и английски и френски). Аз имах предния пьт PureLan100 -сега намерх Lansinoh аналог на  PureLan100.
Само чистия ланолин помага.
Alissa

# 117
  • Мнения: 3 777
Боже Кате, като те четох и ми се дорева с глас.
Не се мъчи повече мила. Ти даде повече от достатъчно на Мишока.
Това че няма да го кърмиш няма да те направи по лоша майка. Ти си прекрасна със всичко, което направи за него и съм сигурна, че ще дадеш всичко от себе си оттук нататък.

Моят бебок от 3 дена се усмихва по цял ден, особено на мен..чак му се вижда трапчинката. Тати се прави на идот само да му се усмихне и на него. Вече се заиграва и стои по цял ден буден, веселба просто.

Няколко мами и бебоци имаха питки доколкото си спомням, така че чакаме разкази и снимки Flutter

Да ви се оплача, дойде ми цикъла. Направо съм ядосана, точно сега ли трябваше. Хубавото от цялата  работа е че няма спомен от ония разтърсващи болки преди раждането. Досега бях на инжекции всеки месец, а сега съм със съвсем леки болки, дано да е така.

Лек ден на всички, целувки на бебоците.

# 118
  • Мнения: 3 480
добро утро и честит свети валентин на всички !
честит цикъл на Слънце !!!

за съжаление ще си изкарам празника сама, нашият татко вече е в англия да печели парички. така ми се искаше да изведа жоро днес с количката, но пък тук в бургас вали и няма да стане.

Кате, наистина си положила доста усилия и не е необходимо да се подлагаш на мъчения и да постигаш фантастични неща и да не можеш да си докоснеш гърдите от болка ... разбирам те напълно. аз доскоро също се изчеждах като за световно и може би от около 5 дни не съм изцждала и капка - бебчо изпива всичко, но и организма ми явно регулира количеството на кърмата. да чукна на дърво при мен не е имало рагади и такъв дискомфорт - болката при мен беше от препълването и изцеждането.

ако все пак положението се е нормализирало - аз също ползвах лансинох, нищо друго не ми помагаше. сега като не се изцеждам бебо понякога ме ползва за биберон и доста ме дъвче, но не боли така както от изцеждането. и от помпите помага само една - тази на avent, с останалите - наистина по-добре на ръка.

все пак е важно и ти да си добре, за да се чувства така и малкото човече ... така, че направи това, което ще те накара да си добре !

# 119
  • Мнения: 2 657
Здравейте моми4ета!4ЕСТИТ СВЕТИ ВАЛЕНТИН!Пожелавам на вси4ки здраве,щастие и много ЛЮБОВ Two Hearts

Аз направо се изгубих,оба4е се разболях и два дни бях с температура на легло.Сега татито го е хванало,но дано да презко4и бебо.
Мишока ина4е е спокоен,по цял ден будува и раздава усмивки.Днес такмо мислех да го изведа на вън,ама тук при нас вали много сняг.За сега колики нямаме newsm17 ама не се знае до кога newsm12 .

4естито на вси4ки мами който родиха-да са им живи и здрави бебоците и много да ги радват.

Добре дошли на вси4ки мами,който подраниха с ражданията и се вклю4иха кам нас.

ЦЕЛУВКИ на вси4ки мами и на беб4етата от мен и Любо Hug

# 120
  • София
  • Мнения: 1 402
Мили момичета, Честит празник на всички ви.
С риск да ви отегча имам въпрос и молба за съвет, май ми спира коластро-кърмата, какво да правя?Случвало ли ви се е и на вас, изцеждам 20,30 или 40мл от гърда и давам добавка. Наливам се с мляко, кисело мляко, боза и какво ли още не... доктора каза че трябва да съм спокойна и да не се притеснявам, че мойе и да е на стресова основа ....
Почти не ми се вярва да се увличи потока ...но все пак ще Praynig

# 121
Здравейте и от нас тримата.Честит празник на всички семейства увеличени от един месец.Моите момчета си хапват,усмихват по-често и пълнят памперса.Понякога нощем ми се иска да имам шест ръце и за двамата,но... Stuck Out Tongue .Като си дойде таткото ще го помоля да сложи снимки,че аз не съм много знаеща.Искам да попитам има ли мами на изкуствено хранене и какво мляко давате?

# 122
  • Мнения: 9
Нов кандидат за януарската банда! Grinning
Привет и от нас с малката Йоанна,
родена на 03.януари 2005 в Шейново (3.200 кг и 50 см)

# 123
  • София
  • Мнения: 6 183
Цитат на: Galya S
Мили момичета, Честит празник на всички ви.
С риск да ви отегча имам въпрос и молба за съвет, май ми спира коластро-кърмата, какво да правя?Случвало ли ви се е и на вас, изцеждам 20,30 или 40мл от гърда и давам добавка. Наливам се с мляко, кисело мляко, боза и какво ли още не... доктора каза че трябва да съм спокойна и да не се притеснявам, че мойе и да е на стресова основа ....
Почти не ми се вярва да се увличи потока ...но все пак ще Praynig


моята кърма силно намаля по едно време - бях адски уморена и недоспала, почти не ядях, а и свекърва ми беше тук и се дразнех и от това. Не знам точно каква е причината, но прочетох една статия за лактогенни храни: сок от моркови (сега поне има) и варени кайсии (компот), аз нямам компоти и почнах с натурални сокове от кайсия, но мъжа ми купи за проба един от кайсии и тиква и се наливам с него+други течности. И кърмата пак тръгна. Пробвах номера с по-честото изцеждане - нищо не стана, само си разраних зърната. Е и свеки си тръгна, но ми се струва, че е основно от храните. Има разни лактогенни чайчета от различни билки (сминдух, листа от малина и др.) ако те интересува ще ти напиша точни рецепти за тях, но аз не съм ги ползвала.
Направих и няколко хранения с адаптирано мляко - 3 дена вечер след баня. Първо пробвах с фризолак, но той не и понесе - повърна го на фонтан. Поразпитах и се оказа, че доста бебета реагират така. Похвалиха ми хуманата и пробвах с нея - наистна нямаше никакви повръщания. Това ме успокои, че и да намалее кърмата мога да заместя някои хранения с хумана, а да и давам кърма дори само веднъж на ден все са някакви антитела и кърмата в резултат си потече още по-добре.

# 124
  • Мнения: 173
Честит празник на всички.
Добре дошла на Io-Io.
milka, аз в момента давам Нутрилон. Такова им даваха в болницата и бях сигурна, че го приема добре, та затова. Не запича/поне за сега/. Пробвах и Аптамил. И с него нямахме проблеми, обаче малко по-трудно се разтваря.
Аз искам да питам /най - вече майки от Варна/вие с каква вода приготвяте адаптираните млека и чайчетата, че при нас водата от чешмата е много зле.
Преди две седмици като я преварявах забелязах,че по ръба на тенджерката става кафява линия, а на дъното кафява утайка. Абе направо си беше мътна и кална. За варовика няма да говоря, че то с това е известна варненската вода. И сега вземам трапезна и пак я преварявам. Иначе ние от години си пием само минерална и затова не бях обръщала внимание на цвета на чешмяната вода. Ама на бебетата май-не трябвало да се дава минерална вода.
Може и да си внушавам обаче откакто спрях да и давам чешмяна вода и спряха и коликите.

# 125
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Цитат на: Slunce
Боже Кате, като те четох и ми се дорева с глас.
Не се мъчи повече мила. Ти даде повече от достатъчно на Мишока.
Това че няма да го кърмиш няма да те направи по лоша майка. Ти си прекрасна със всичко, което направи за него и съм сигурна, че ще дадеш всичко от себе си оттук нататък.

Моят бебок от 3 дена се усмихва по цял ден, особено на мен..чак му се вижда трапчинката. Тати се прави на идот само да му се усмихне и на него. Вече се заиграва и стои по цял ден буден, веселба просто.

Няколко мами и бебоци имаха питки доколкото си спомням, така че чакаме разкази и снимки Flutter


Слънце, благодаря за подкрепата! Ходих на лекар- ще я спираме кърмата и ще почваме по-сериозно НАН-а.
Нашата погача мина много весело Simple Smile. От паричките оставени да си купи сън бебчо днес купихме кенгуро и сега е в него и така пиша, щото иначе го боли тумбачето, а така му е залепено за моя корем и го топля та си кротува.
Снимки има ето тук: http://client.webshots.com/album/272855365emFcWH

Добре дошли на новите мами и бебчовци! Непременно ще ви включа в списъка, но ще стане малко по- късно днес.

Диди аз приготвям всичко с преварена чешмяна вода. Изрично питах педатърката- каза, че ако е преварена- няма проблем .

# 126
  • София
  • Мнения: 3 672
Здравейте мами от мен и бебе Виктор.  

Днес бяхме на консултация по случай втория ни месец и се оказа, че Виктор наддава с някакви бесни темпове и в момента е 5.700 и 55 см., а предишния месец беше 3.900, т.е. наддал е 1.800 и е пораснал с 4 см. Педиатърката направо се #Shocked  И понеже е къс и дебел Grinning  сега ще трябва да минаваме на диета. Лошото е, че изобщо не ми е ясно как ще стане това. А сме само на кърма. Казаха да почнем със сокчето от ябълка, но пък какъвто е змей, ще вземе да му повиши апетита, та си мисля изобщо да не го почвам още. Незнам, ще пробвам с чайчета и вода да замествам хранения. Сложиха му и ДТК ваксината и полиомиелитната. На мама юначето изобщо не плака Grinning

О, Кате, като те чета, изобщо повече не се мъчи. По важно е майката на Мишока да е спокойна и да не й е дискомфортно.

Привет на новите мами и целувки на бебоците.

# 127
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Цитат на: Galya S
Мили момичета, Честит празник на всички ви.
С риск да ви отегча имам въпрос и молба за съвет, май ми спира коластро-кърмата, какво да правя?Случвало ли ви се е и на вас, изцеждам 20,30 или 40мл от гърда и давам добавка. Наливам се с мляко, кисело мляко, боза и какво ли още не... доктора каза че трябва да съм спокойна и да не се притеснявам, че мойе и да е на стресова основа ....
Почти не ми се вярва да се увличи потока ...но все пак ще Praynig


Галче защо даваш добавка???Според мен цедиш достатъчно!Мишката на тази възраст на пробните кърмения сучеше по 40 гр. и лекарите му се радваха, а после аз цедях по около 40 гр. общо и от двете гърди(аз така цедя и досега-от двете като почвам с последната цедена) и си го хранех само с изцеденото. И не съм мислила, че ми спира кърмата, никак дори-ето сега си цедя по 120гр.без проблем-тя сама се увеличаваше с времето. Е, пиех от време на време и лактогонен чай, но рядко, че ми е гаден. Аз също пробвах да се наливам с прясно мляко, но открихме, че Мишо получава колики, когато аз съм пила мляко(то и на мен така ми действа) и го спрях...при мен работа вършеше и върши (до утре) нат.сок от ананас и касис.

# 128
  • Мнения: 1 072
Е, направо ме убихте! За мене тия доктори българските са наистина за под съд. Единия казва да захранваш допълнително с мляко, при условие, че това само намалява кърмата, другия - дете, дето е само на кърма да е на диета. Просто не мога да повярвам! За захранването на 1-ия месец също съм удивена!
А иначе, аса, племенникът ми растеше с такива темпове в началото, на 1 годинка беше с размерите на 2годишно дете. Знам, че майка ми се притесняваше и питахме и тук в консултацията. Казаха ни, че стига да се следва една крива на растеж, няма никакви проблеми. Опасно е ако изведнъж започне много да расте, или спре (както е случаят ни с Дани). Сега детето е на 2 годинки и половина, и съвсем здраво, да чукнем на дърво.
А иначе при нас всичко е ок. Храниме се, спим, акаме, дупето ни се е подсекло нещо, та се чудим какво да правим вече. От днес ще започнем с масажите, само дето е малко студено и ми е неприятно събличането на бебчо.
Някое от ваште има ли още жълтеница? Руби не се е изчистил целия. Иначе изглежда много добре, но очичките му още жълтеят. Интересно ми е колко е порастнал, но това чак е петък.
Кате, щом е такова мъчение кърменето, по-добре наистина спри. Кърменето трябва да е приятно, иначе няма смисъл. И няма причини да се чувстваш виновна, в края на крайщата си опитала, нали? Не се и знае, може да е за по-добре.
Поздрави от нас, Сара

# 129
  • Мнения: 1 800
Здравейте и от нас и добре дошли на новодошлите в темичката.
Доста странно съвпадение, от днес и ние сме вече на изкуствено хранене изцяло, след като кърмата ми вече почти изцяло спря. В петък ходих на лекар и ми изписа хапчета за окончателното спиране. Снощи взех първото хапче.
Кате, изобщо не се самообвинявай и не съжалявай нито за миг за решението си. Аз също като теб досега се цедях и давах кърма от шише на Алекс, сукал е от гърдата само няколко дни в началото, от което още имам белези. Понякога просто не се получава, аз също имах желание да кърмя, ама то това нашето не беше кърмене, а ад някакъв. Стига толкова, каквото можахме направихме. Горе главата, сигурна съм, че мъничетата ще се чувстват чудесно и с адаптираното мляко. Между другото ти как избра мляо за Мишето? Пробва ли различни видове? Как се понася от детето? Почна ли по-рядко и мъчително да ака. Алекс се запече от Фризолак и сега сме на Нутрилон, още нищо не мога да кажа, но май е по-добре. Какво ще кажеш ти за НАН-а?

# 130
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Цитат на: asa
Здравейте мами от мен и бебе Виктор.  

Днес бяхме на консултация по случай втория ни месец и се оказа, че Виктор наддава с някакви бесни темпове и в момента е 5.700 и 55 см., а предишния месец беше 3.900, т.е. наддал е 1.800 и е пораснал с 4 см. Педиатърката направо се #Shocked  И понеже е къс и дебел Grinning  сега ще трябва да минаваме на диета. Лошото е, че изобщо не ми е ясно как ще стане това. А сме само на кърма. Казаха да почнем със сокчето от ябълка, но пък какъвто е змей, ще вземе да му повиши апетита, та си мисля изобщо да не го почвам още. Незнам, ще пробвам с чайчета и вода да замествам хранения. Сложиха му и ДТК ваксината и полиомиелитната. На мама юначето изобщо не плака Grinning

О, Кате, като те чета, изобщо повече не се мъчи. По важно е майката на Мишока да е спокойна и да не й е дискомфортно.

Привет на новите мами и целувки на бебоците.



Аса да ти е жив и здрав Виктор- би всички бебета по всички показатели Simple Smile!
Ние пък растем дъъълги(7см за един месец) и така  си стряскаме педиатърката Grinning.

# 131
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Цитат на: milenka
Между другото ти как избра мляо за Мишето? Пробва ли различни видове? Как се понася от детето? Почна ли по-рядко и мъчително да ака. Алекс се запече от Фризолак и сега сме на Нутрилон, още нищо не мога да кажа, но май е по-добре. Какво ще кажеш ти за НАН-а?


Педиатърката ни ми каза да си купя НАН 1 още когато и казах, че цедя и се притеснявам някой път да не би да не му стигне на бебо и сега каза(днес) да продължавам с него. Мишо го понася добре-той за сега само едно хранене му е изцяло на НАН, но от седмица сме на едно ходене на 24 часа по голяма нужда, но не му е мъчително сякаш, за сметка на количеството.

# 132
  • София
  • Мнения: 3 672
Цитат на: Katusha

Aса да ти е жив и здрав Виктор- би всички бебета по всички показатели Simple Smile!
Ние пък растем дъъълги(7см за един месец) и така  си стряскаме педиатърката Grinning.


Да е жив и здрав, но нещо се притесних, не за друго но е хубаво през третия месец да удвои теглото си при раждане, а той го направи още през втория, че и от горе. Увеличиха ни и Вигантола за всеки случай, сутрин и вечер по 2 капки, за да не направи рахит. И ще почнем да се мъчим с водата, която той изобщо не уважава.
Качих снимки в галерията, може да го видите каква дунда е.

# 133
  • Мнения: 7 837
Цитат на: Galya S
Мили момичета, Честит празник на всички ви.
С риск да ви отегча имам въпрос и молба за съвет, май ми спира коластро-кърмата, какво да правя?Случвало ли ви се е и на вас, изцеждам 20,30 или 40мл от гърда и давам добавка. Наливам се с мляко, кисело мляко, боза и какво ли още не... доктора каза че трябва да съм спокойна и да не се притеснявам, че мойе и да е на стресова основа ....
Почти не ми се вярва да се увличи потока ...но все пак ще Praynig


Гале, излишно се притесняваш. Ние с бебо стояхме в болницата до втората му седмица и тогава той изяждаше по 45 мл max
Можиш да си купиш бирена мая. На мен ми помага.
Преди време бях пуснала тема за прясното мляко и мамите ме посъветваха да го ограничавам, защото може да алергизира бебо.
И аз преминах през подобни притеснения. Всичко с кърмата ще се оправи постепенно.

# 134
  • Мнения: 103
Цитат на: milenka
Какво ще кажеш ти за НАН-а?



Ние сме на смесено хранене-НАН1+кърмене. Понася й чудесно,яде по 100 грама хумана,ака по 2 пъти без проблеми. за един месец сме наддали 1кг и 3 см. и сега е 4500/54.Скоро започваме витамин Д и сокчета.
ЧЕСТИТИ ПРАЗНИЦИ ДНЕС НА ВСИЧКИ 1dating

# 135
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
За всички
Маслинка, лед, мартини,
наздраве за много години!
Весела, здрава, засмяна
и цяла година пияна,
но не от домашна ракия,
а от любовна магия

# 136
  • Мнения: 4 629
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ!!!  Heart  Heart  Heart  Heart  Heart
 
 Добре дошли на vezdi и io - io!

Аsa твоето бебче направо ме шашна с килограмите си! Да ти е живо и здраво!!!

Кате съжалявам, че така е станало при теб, но само като чета как се измъчваш с това цедене ми е много мъчно за теб. Добре е станало, че вече спираш да не се измъчваш повече!

# 137
  • Мнения: 3 777
Добро утро на всички мами и бебоци,


Как прекарахте вчерашния празник?
Ние си се гушкахме тримата в леглото Simple Smile и накрая двамата мъже заспаха от двете ми страни Sleeping  Grinning
А най-забавното е че както си спяхме над главите ни падна една картина, която стои над леглото. Така се стреснах в съня си, че после дълго ме успокояваха #Puppy dog

# 138
  • София
  • Мнения: 3 672
Добро утро и от мен,

ами вчера уважихме главно Трифон Зарезан, хапнахме и пийнахме свинско и винско Grinning  и докато кърмех Виктор легнала съм заспала.

Е, и Св. Валентин уважих с трима мъже в къщи Grinning Кой, като мен Wink

# 139
  • Мнения: 1 800
Добро утро, мами, и ние отразихме празника с гушкане у дома. Аз даже и винце не можах да пийна, че пия Достинекс за спиране на кърмата. Нашия тати се постара доста да се почувстваме ние с бебо много специални и обичани Heart Eyes
Лек ден на всички Grinning

# 140
  • русе
  • Мнения: 335
Здравейте, мамчета , и ние сме вече с един повече! Бебе Ясен се роди на 27 януари , всичко е наред!

# 141
  • Мнения: 7 837
Цитат на: mirelkata
Здравейте, мамчета , и ние сме вече с един повече! Бебе Ясен се роди на 27 януари , всичко е наред!

Честито!   party006

Добро утро и от нас.
Будни сме от 6.00 часа и още не съм успяла да стигна до банята  Sad  Мислех, че коликите ще ни подминат, ама не. Къса ми се сърцето... Cry

# 142
  • Мнения: 1 800
Честито на Мирелката!
Кейси, дръж се, ще мине, пробвай разните му там хитринки и ако нищо не помага на мен ми помагаше да си плача заедно с бебко и да се гушкаме.

# 143
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Добро утро и от мен и Мишо мами Simple Smile!
Нашия празник протече горе-долу като вашите- с тати хапнахме едно любимо ястие, пийнахме вино/и аз почнах достинекса, обаче пийнах една чаша/, приспах бебо и изпратих таткото да празнува зарезан в едни съседи, а аз блажено се потопих в нет-а Wink.

Casey, съчувствам ти съвсем искрено- нашия и той мрънка нещо в момента и се моля да не го хванат вчерашните зверски колики Sad...

Мирелка, честито бебе Ясен-да Ви е жив и здрав!

# 144
  • Мнения: 7 837
Цитат на: milenka

плача заедно с бебко и да се гушкаме.

И аз това правя, но имам чувството, че усещайки ме как плача, той се разстройва още повече  Cry
Сега успях да го приспя, дано са отминали...

# 145
  • Мнения: 3 777
За коликите пробвахте ли чай от плод анасон и семе копър.
Светльо има колики вечер по половин час, това чайче му действа много добре.

# 146
  • Мнения: 1 800
Цитат на: Slunce
За коликите пробвахте ли чай от плод анасон и семе копър.
Светльо има колики вечер по половин час, това чайче му действа много добре.


Ти ли му го приготвяш или има такъв готов чай?

# 147
  • София
  • Мнения: 1 402
Мили момичета, много ви благодаря Миа, Кате, Ирина и Кейси за съветите. Наистина съм притеснена, ще пробвам всичко което сте ми писали и ще ви държа информирани.

# 148
  • Мнения: 3 777
Цитат на: milenka
Цитат на: Slunce
За коликите пробвахте ли чай от плод анасон и семе копър.
Светльо има колики вечер по половин час, това чайче му действа много добре.


Ти ли му го приготвяш или има такъв готов чай?


Аз го правя.
1/3 чаена лъжичка анасон, 2/3 чаена лъжичка копър със 200 милилитра вода се запарват за 5 минути. Давам му 2-3 лъжички преди ядене и толкова след.  Определено му помагат иначе се мъчи в пъти повече.

# 149
  • София
  • Мнения: 38 595
Здравеите мами! Ние с мъжо вчера излизахме заштото готиното свеки гледа бебка. Да ми е жива и здрава и да живее още поне 66 години - днес има рожден ден!!!  ura  А аз пък днес сутринта изхвърлих 250мл кърма щото снощи пих винце Embarassed  Embarassed срамота...

# 150
  • Sofia
  • Мнения: 728
Привет момичета!
Пет минути и аз да се включа,че после пак хранене,памперси,приспиване...всичко по две.
Аса,кажи как го правиш тоя номер с килограмите?!Моята смърфка е наддала 860 гр за първия месец и докторката каза че сме се отървали на косъм от добавката.
Кате,не се тормози заради кърменето,и с адаптирано мляко ще порасне,важно е ти да си спокойна,че бебока усеща много!
Гале,те другите са ти напосали вече за кърмата.От мен имаш стискане на палци да се оправи всичко бързо!
Честит син на Мирелката!Да й е жив и здрав и много спокоен!
Добре дошли на новите мами!
Йо-Йо, и аз родих в Шейново - 5.01, в 0.10.Няколко часа след гигантското бебе.Предполагам че сме се засекли в болницата. Мен ме изписаха на 7.01.

# 151
  • Мнения: 4 629
Честито на Мирелката!!!  bigdance2

Casey от днес ли се появиха коликите на сина ти? Аз си мислех, че или се появяват в началото или изобщо не се появавят  Thinking Дано при вас да са леки и бързо да минават

А вчера и ние си бяхме тримата вкъщи хапнахме си вкусно и се гушкахме  1dating  luvbed

# 152
  • Мнения: 173
Честит син на Мирелката.
Ние току що се върнахме от консултация.Бебка е станала 4кг и 54см.
За коликите и давам чай/готова смес/ от семена на копър, анасон и кориандър. Незнам дали от него, но отдавна не е имала колики. Аз и го давам вместо вода.

# 153
  • Мнения: 7 837
Цитат на: 11bobi11
Casey от днес ли се появиха коликите на сина ти? Аз си мислех, че или се появяват в началото или изобщо не се появавят  Thinking Дано при вас да са леки и бързо да минават

Имаме ги от третата седмица, обаче едва в последно време взеха да се изострят  Thinking
Тъкмо бях започнала да мисля, че Саб-а помага...

Мамчета, пожелавам ви другия месец всички да сме забравили за тях  thumbsup

# 154
  • Мнения: 45
Здравейте и от мен и последното януарско бебче Simple Smile
Малката Яна се роди на 31.01.05 в 23,36 часа и се оказа изненадващо голяма - 4 килца и 52см., та малко ме поизмъчи ..
Както и да е, сега сме си в къщи и вече свиквам да се грижа за малкото съкровище  Sunglasses

# 155
  • Мнения: 9
Fun, и нас ни изписаха на 07.01 следобед (май тогава доста бебоци излязоха от Шейново или поне така ми се стори като гледах през прозореца  Simple Smile ).
Ние поседяхме малко повече в болницата, защото родих с форцепс. [/b]

# 156
  • Мнения: 45
Забравих .. ето и малко снимки от нас Grinning

# 157
  • София
  • Мнения: 6 183
Leny, много е сладка Яна. И като всяко уважаващо себе си едро бебе - държи шишето с храната под контрол Wink

# 158
  • Sofia
  • Мнения: 728
Йо-йо,мен ме изписаха към един и несто,тъкмо беше дошъл екип на Скат да снимат голямото бебе и акушерката ни заряза за да ги заведе.След доста време дойде друга,облече първо моето човече и си тръгнахме.После се оказа че в суматохата е забравила да ни даде обменната карта.
Лени,малката е страхотно човече,сладурана отвсякъде!

# 159
  • Мнения: 455
Здравейте,Мами!!!
Благодаря на всички за подкрепата и топлите думи!!!


Честито на новите мами!!!Да саим живи и здрави бебоците!!!добре дошли на новите ни попълнения!!!

Момичета, благодарение на близките и на вас в болницата не се чувствах изоставена!!!Едва днес успях да се добера до компютъра. Хубавата Елена е добре и според Тати, който и сменя пампите и я къпе, вече е качила няколко килца отгоре. Моето време минава в кърмене по-скоро изцеждане, защото Шушка не иска да суче мого от мен, и затова прилагаме номера с биберона. Излязоха и бели петна в устичката от млякото и сега ги мажем със сода,ама те не минават. Също така има пъпчици по бузките и дупетои търпя упрек от страна на майка ми,че не съм питала още доктора с какво да ги мажа. Като махнем тези неща мога да кажа,че и двете се чувстваме добре. За ега мама е поела грижата за домакинството-тя готви,пере,чисти....а аз съм като на хотел-всъщност не е лошо.... Най-много ме мъчи това, че трябва да се цедя и бебето моментлно изпива всичко и иска следващите грамчета-не знзм защо не иска да суче от мен...пробвах различни пози само на челна стойка не съм била...
уж изпълнявам всичко,което съм чела и са ми казали в болницата...При вас как беше?
С какво да мажа тези пъпчици?Знаете ли  друго средство за премахване на  тези гъбички в устата?
  Благодаря предварително!!!

# 160
  • Мнения: 7 837
Цитат на: Veselka

С какво да мажа тези пъпчици?Знаете ли  друго средство за премахване на  тези гъбички в устата?
  Благодаря предварително!!!

Пъпчиците ще минат от само себе си, стига да не е нещо сериозно. Аз мажа с Бочко
Относно млечицата, педито ни изписа Дактарин гел и ги излекувахме за два, три дни.

# 161
Здравейте и от нас тримата.Моите котенца в момента спят и имам малко време.Мога да кажа една рецепта за запек,даваме вода от овесени ядки.Ядките са на Слънчо и на пакета пише как се приготвя отварата.Ние се храним изкуствено и с тази вода правя млякото.За сега май са добре и не се наложи да сменим млякото-давам NAN,на тях много им харесва.А за колики вместо обикновенна вода чай-БЕБЕЗАН,така поне не ги боли.Ако мога да помогна ще се радвам. Laughing  Laughing  Laughing

# 162
  • Мнения: 558
Мили мами, искам да ви по4ерпя виртуално  Wine Glass   newsm38  cheers - днес имаме 2 годишнина от сватбата!! married
Имаме разбира се и по-малки но важни дати които си празнуваме- като например приемането от мен на предложението за брак- на 13ти петък в ресторант "Вещиците"
 Misc Ghost
Парадоксът е, 4е за пръв път от 2 години насам сме си заедно то4но на датата (това важи за вси4ки малки и големи дати:)/ -никой не е извън страната или извън София, но пък сега си имаме малкото слън4ице    Nature Sunny и няма как да излезем да отпразнуваме навън  1dating
Важното е оба4е 4е все още се оби4аме kiss  txtloves

# 163
  • София
  • Мнения: 6 183
Victoria_R, честито!!! Пожелавам ви да сте още по-щастливи и влюбени 3-мата, а след някоя друга година и 4-мата!

Аз искам да се оплача, дано ми олекне. Писна ми от това повръщане. Всички казват да не се притеснявам, че е нормално, но на мен ми се свива стомаха всеки път след като Ева повърне изяденото. А тя повръща ми се струва все по-често Sad
Напоследък особено като я дигна да се оригне става белята. Храниме се в какви ли не извратени пози, за да избегнем проблема. Включително и излиза храната и през носа
Педиатърката казва, че до 3-тия месец било нормално и вероятно е прехранване. Тя моята е много лакома-всяко хранене се превръща в борба: 5мин. цока като обезумяла, след това аз я прекъсвам и я бавя още 5 мин. - през които тя врещи за храна, набутвам и залъгалка тя първо я приема, но после я плюе и пак крещи. Така се храним по около 45мин. до 1час. После я люлея в специални пози при, които повръща по-малко. Да я преоблеча е абсурд, всяко преобуване след хранене сигурно води до повръщане и ако вече си е повърнала във врата и е мокра, не ми остава друго освен да и набутвам салфетки или лигнин под бодито щото пък иначе и се получава обрив по кожата. Направо съм луднала вече. В петък сме на консултация и ако се окаже, че не наддава добре не знам какво ще правим. Дано нямаме някакъв проблем със стомахчето.

# 164
Mia T наистина не е нужно да се притесняваш от поврашането.Моите момчета са недоносени и само на един месец,но вече ядат единият 85 г.,а другия-75 г.Повръщат,но поне знам,че не са гладни и най-вече спят спокойно минимум 4 часа.Късмет и кураж.

# 165
  • Мнения: 4 629
MiaT,
 и моят син от скоро започна да повръща повече, отколкото в началото. Сега повръща почти след всяко хранене. И както ти казваш като му сменям памерса след хранене си повръща във вратлето. Аз се успокоявам, че е така, защото хапва повече, отколкото му е нужно  Wink . Дано всичко пви вас да е ОК на консултацията и да се успокоиш

# 166
  • София
  • Мнения: 215
Моят  син също повръща понякога, но главно в случайте в които не съм го уригнала.Пробвай да уригваш бебо поне два пъти докато   го храниш.

# 167
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Здравейте мами Simple Smile!
Как сте? Как са бебчовците?Къде се изгубиха всички?


Аз съм по- добре от два дни-гърдите ми се оправиха за отрицателно време без тормоза на помпата, кърмата ми почти спря от хапчетата, само малко се разхождам като салатка със зелето в сутиена за да помогна на два-три по- твърди участъци да се разнесат. Имам обаче въпрос за храненето- Мишо до сега си хапваше около 100гр. кърма или НАН при осем кратно хранене, на кутията с мляко обаче пише, че дозата за неговата възраст е 130-150гр.. А той сега дори и 110 гр. рядко ги изпива до край или ако ги изпие после връща мъничко, та- колко в същност трябва да яде?

Да се похваля- имаме си ново умение- от вчера Мишока се смее с глас на баба си- явно тя му е най- забавна ...

Слънце, вашият татко прибра ли се да Ви гушка и да не си "търсиш" съня по форумите Wink?

# 168
  • Мнения: 173
Здравейте майчета.
Кате, това 130-150 не се ли отнася за 6 кратно хранене? Мисля, че дневната дажба е важна и се дели на броя на храненията. Не съм сигърна де. Моята дъщеря като яде 60 - 70гр./ също 8 пъти/ и аз си мисля, че е малко, но педито каза, че щом наддава значи е нормално.
А да те питам вие разхождате ли се и къде? Около нас /Възраждане IV/ е много трудно маневрирането с количка и съм се замислила да ходя до центъра с колата и там или в морската градина да се разхождаме. Ако се задържи времето такова де, защото напоследък само на терасата се разхождаме.

# 169
Цитат на: MiaT
Victoria_R, честито!!! Пожелавам ви да сте още по-щастливи и влюбени 3-мата, а след някоя друга година и 4-мата!

Аз искам да се оплача, дано ми олекне. Писна ми от това повръщане. Всички казват да не се притеснявам, че е нормално, но на мен ми се свива стомаха всеки път след като Ева повърне изяденото. А тя повръща ми се струва все по-често Sad
Напоследък особено като я дигна да се оригне става белята. Храниме се в какви ли не извратени пози, за да избегнем проблема. Включително и излиза храната и през носа
Педиатърката казва, че до 3-тия месец било нормално и вероятно е прехранване. Тя моята е много лакома-всяко хранене се превръща в борба: 5мин. цока като обезумяла, след това аз я прекъсвам и я бавя още 5 мин. - през които тя врещи за храна, набутвам и залъгалка тя първо я приема, но после я плюе и пак крещи. Така се храним по около 45мин. до 1час. После я люлея в специални пози при, които повръща по-малко. Да я преоблеча е абсурд, всяко преобуване след хранене сигурно води до повръщане и ако вече си е повърнала във врата и е мокра, не ми остава друго освен да и набутвам салфетки или лигнин под бодито щото пък иначе и се получава обрив по кожата. Направо съм луднала вече. В петък сме на консултация и ако се окаже, че не наддава добре не знам какво ще правим. Дано нямаме някакъв проблем със стомахчето.

не се притеснявай,така ми казват и на мен...моят юнак също повръща...и понеже обича много след ядене да пълни памперса,аз измислих нов начин за смяна.слагам голяма,мека/пухена/възглавница под главичката и част от гръбчето,така е повдигнат и като че ли не поръща.било нормално това повръщане,но и аз разбира се все си мисля,че по -рано ще огладнее и няма да наддава.Днес сме на консултация и ще видим.

# 170
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Цитат на: didi72
А да те питам вие разхождате ли се и къде? Около нас /Възраждане IV/ е много трудно маневрирането с количка и съм се замислила да ходя до центъра с колата и там или в морската градина да се разхождаме. Ако се задържи времето такова де, защото напоследък само на терасата се разхождаме.

Вчера се разходихме с кенгуруто из квартала. То и из кайсиева градина маневрирането не е по- лесно с тези калища и води дето текат. Аз също смятам да се придвижвам до центъра и морската и там да бутам количката ако/като се оправи гадното време. Може да си правим колички-среща Simple Smile- вече предложих на Миленка и тя е съгласна, само трябва ние да се смъкнем от кварталите.

# 171
  • Мнения: 1 800
Кате, аз храня Алекс по тези препоръки:

Ще ти цитирам от книгата на Проф. Л. Трифонова - "Хранене на бебето":
От втората седмица до втория месец:
Необходимото дневно количество храна възлиза на около 1/5 от теглото на детето, или по 200 мл на кг тегло. Това е максималното количество храна, което детето може да приеме, без да възникнат храносмилателни смущения като повръщане или диария. Във възрастта до 1 година детето не бива да получава повече от 1 л храна днедно!
Какво означава това на практика:
Ако детето тежи 3 кг, то се нуждае от 600 мл (3 кг * 200 мл)мляко дневно. Ако детето се храни 7 пъти, това означава, че трябва да получава средно по около 90 мл на едно хранене (от 70 до 100 мл).
Ако детето се храни повече от 7 пъти, порцията му ще бъде съответно по-малка.
От 2- до 4-месечна възраст
Средното количество храна за деня трябва да е равна на около 1/6 от теглото на детето, т.е. по около 170 мл на килограм тегло.
От 4- до 6-месечна възраст
Средното необходимо количество храна е около 1/7 от теглото на детето, т.е. средно по 140-150 мл на килограм тегло.
Ако детето тежи около 7 кг, това означава около 1 л храна дневно. Ако детето се храни 6 пъти, порцията ще бъде около 170мл (+-30мл); Ако се храни 5 пъти, порцията ще бъде средно около 200 мл (+-40 мл).
След 6-ия месец
Необходимото средно дневно количество храна възлиза на 1/8 от теглото, но не бива да надминава 1 л дневно. При хранене по 5 пъти дневно това означава средно по 200 мл на порция. Това съответства на вместимостта на стомахчето на детето в тази възраст.[/b

# 172
  • Мнения: 1 800
Супер, айде чакам да се обадите за разходка #Milti

# 173
  • Мнения: 173
Цитат на: Katusha
Цитат на: didi72
А да те питам вие разхождате ли се и къде? Около нас /Възраждане IV/ е много трудно маневрирането с количка и съм се замислила да ходя до центъра с колата и там или в морската градина да се разхождаме. Ако се задържи времето такова де, защото напоследък само на терасата се разхождаме.

Вчера се разходихме с кенгуруто из квартала. То и из кайсиева градина маневрирането не е по- лесно с тези калища и води дето текат. Аз също смятам да се придвижвам до центъра и морската и там да бутам количката ако/като се оправи гадното време. Може да си правим колички-среща Simple Smile- вече предложих на Миленка и тя е съгласна, само трябва ние да се смъкнем от кварталите.

Ами, супер. Ще направим някаква организация.
Аз другата седмица ще имам кола, че сега е малко на ремонт.

# 174
  • Мнения: 558
Мили мами, моля дайте ми инфо до колко време мога да дам на бебето кърма след размразяване - наложи се снощи да размразя малко и я оставих на стайна температура да е готова за употреба но не се наложи- мога ли сега да я оставя в хладилник (знам 4е не трябва да се замразява пак) и до кога?
Притеснявам се да не навреди на бебо ако не е добра

# 175
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Цитат на: didi72
Ами, супер. Ще направим някаква организация.
Аз другата седмица ще имам кола, че сега е малко на ремонт.


И аз другата седмица ще съм моторизирана и ако времето позволява ще се разходим Simple Smile

Миленка благодаря за инфото!

# 176
  • Мнения: 2 657
Здравейте моми4ета!
Да ви се опла4а-бях ви казала 4е сам болна и от мен прихвана и татито.А след това прихвана и малкия,та и него го разболяхме Cry .Да 4укна на дърво,ама бебо ве4е се пооправи,само дето още има едни суполи.И ние двамката с тати го тормозиме с помпата,защото от тях се дави 4ак.А тои горкия пищи и реве,а на мен сърцето ми се къса.Да се надявам скоро да се оправи 4е ми иде да се грамна,заради това 4е се разболях.

Кате,аз на моя пи4 му давам също NAN и като видях отна4ало на кутията какво пише-реших 4е са ненормални.Аз давам на малкия по 120мл,но мисля да му ги ужели4а ве4е понейе сме си лакоми-макър видимо да не ли4и Laughing

Целувки на вси4ки от нас.

# 177
  • Мнения: 3 777
Кате моята ламя яде по 150 милилитра мляко за около 6 хранения, но ние сме много лакоми..
Тати се прибра  и в момента в който го видях заспах, не успях да го гушна, но скоро заминава за по дълго...живот ли е да го опишеш Crazy

Йоана дано скоро свършат и сополите и повече не ви навестяват болести.

Victoria_R ами аз размразявам леко стоплям, щото иначе не ще да пие..ако остане малко го оставям най много 4 часа след това хвърлям. Много ме е яд, но се налага. Понеже няколко пъти  в седмицата тати го храни, докато съм на зъболекар, каквото остане го хвърлям...мирише ми много гадно на мен, а за бебо не знам.

Моя бебок усилено изучава света и не иска да спи Shocked и да стои сам. Обаче му се спи и реевее, спи 5 минути пак се буди гледка и като му се доспи пак реве. И така от цял ден има половин час спане и през другото е мнооого нервен, а аз нищо не мога да свърша..

# 178
  • София
  • Мнения: 1 402
Mили момичета, толкова се радвам че ви има  Stuck Out Tongue Нямам още много време за нета, въпреки че майка ми помага с домакинството. Приятна вечер на всички и спокойна нощ за бебешоците.

# 179
  • Мнения: 1 800
Добро утро, мами 55 , ние току що се наспахме, сега мама ще се поровичка из нета, докато стане 6,00 ч да се храним. Да се похваля, Алекс спи от 23,00 ч непробудно, не ме е будил нито за хранене, нито за водичка или чайче.
 newsm44  За храненето да ви кажа и Алекс е доста лаком, но аз го ограничавам по препоръка на педито, защото доста наддава и е опасно да не развие рахит, не може да смогне костната система на много рязко наддаване на килограми. Сега сме на НАН1, давам му по 120мл вода + 4 м.л. седем хранения през три часа, почивка от 0.00 до 6.00 сутринта като понякога се изместваме с +-1 час, зависи кога ще се събуди сутрин.
За повръщането - ами повръща, но педито каза, че не е за притеснение, нормално било, връщал излишното.
А за разходката, варненски майчета, като решите да слезете към морската градина непременно се обадете да се видим, ще ми бъде много приятно. Ние излизаме всеки ден, това е единствения начин Алекс да спи денем.

# 180
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Добро утро и от мен Simple Smile!

Миленка, най-благородно ти завиждам за нощната пауза. Мишо една нощ яде само към три часа, две нощи си кара по старата схема-в един и в четири .

Иначе и моят мушмурок не ще твърде да спи денем - човекът сега открива света и хич не можем да го баламосаме да проспи това ценно време . По този повод благодарим всеки ден на сестра ми, която ни подари шезлонг, където Мишока се помещава близо осем часа от денонощието- зяпа си , играе си, вика, а-а-а-ака, дреме, хили се и най- вече разглежда .

Лек ден на всички мами и бебчовци!

# 181
  • Мнения: 3 777
Добро утро,
ние едва станахме тази сутрин. И на Светльо му се спеше, но аз най нагло го събудих все пак беше 8 и 30 #Shocked , а той не даде признаци че е гладен при положение че беше ял към 12 снощи.
Ние не искаме да изучава света от шезлонг, голям ужас. Най-добре от рамото на мама...незнам как ще се разберем.

Лек ден на всички ранобудни и къснобудни.

# 182
  • Мнения: 1 800
Какви шишета ползвате?

# 183
  • Мнения: 3 777
ДоФтор Браун.

# 184
  • Мнения: 173
Аз NUK с Air Sistem.

# 185
  • София
  • Мнения: 3 672
Здравейте и от нас,
Виктор тази нощ ни остави да поспим. Вчера заспа в 11 вечерта и се събуди тази сутрин в 5 и половина освирепял от глад. Ние нали сме на диета и се борим да отпадат хранения, мога да се похваля, че вече ядем през 4 - 4 и 1/2 часа. Успяхме да намалим яденетата от 8 на 6 и в промеждутъците пие чай. Мислих си, че ще е неспокоен, но се излъгах. Сега като се нахрани будува около 2 часа, после спи 2 часа.

Ами това е от нас, целувки на бебоците Grinning

# 186
  • София
  • Мнения: 3 672
Цитат на: milenka
Какви шишета ползвате?


Имам две на Авент, но до сега не ги бях ползвала.

# 187
  • Мнения: 1 800
И ние сме на Авент. Малките шишета са по 125 мл и вече не ни побират храната, няма място да се разбие добре млякото. А кога се минава на втори номер биберон? Какво шише 250 мл да си купя? Някой има ли на Чико кривото шише? Хубаво ли е?

# 188
  • Мнения: 121
Здравейте, мами!

Честито на всички, които са родили своите бебчета, дакато нас ни нямаше  bigdance2

Вече и ние имаме връзка с външния свят Grinning или казано иначе - Интернет у дома. С бебе Дамян се гледаме вече сами  !! Досега помагаха бабите, за което съм им страшно благодарна Hands Clap

Katusha, ще се радвам да ни включиш в почетния списък.
Дамян, роден на 14 януари 2005 г. в Шейново. Юнак - цели 4 кг и 200 гр, 56 см висок.

А сега ще тичкам, че е време да се храним.

А нашият юнак можете да видите на www.bgphoto.net/kristia

Хубав ден на всички!

# 189
  • Мнения: 3 777
Цитат на: milenka
И ние сме на Авент. Малките шишета са по 125 мл и вече не ни побират храната, няма място да се разбие добре млякото. А кога се минава на втори номер биберон? Какво шише 250 мл да си купя? Някой има ли на Чико кривото шише? Хубаво ли е?


На Чико кривото е за новородени Simple Smile

# 190
  • София
  • Мнения: 1 062
Здравейте, мами.
Аз малко поизостанах от клубчето, но ви чета често. Бебе Веси вече е изцяло на Фризолак, не и се яде много, но си хапва. Аз ползвах шишета на Авент, от които оставих само за чай и вода, а за храната си купих на Д-р Браун и засега съм доволна.
Биберон 2 на Авент е за бебета над 1 месец, но ако си яде от единицата, няма смисъл още да го сменяш.
Мами, вие излизате ли тези дни? На мен ми се струва студено, а и има вятър....споделете с какво ги обличате ако излизате? И как ги завивате?
Желая лек ден на всички Simple Smile

# 191
  • Мнения: 3 777
Цитат на: eleksir

Мами, вие излизате ли тези дни? На мен ми се струва студено, а и има вятър....споделете с какво ги обличате ако излизате? И как ги завивате?
Желая лек ден на всички Simple Smile


Чакам бебе да се събуди и да ходим. Обличам го леко, боди и долни панталонки и костюмче отгоре, нищо друго. Завивам го с одеялце и това е. Щом аз излизам с къс ръкав значи не е толкова студено, пък и той е топличък.

# 192
  • Мнения: 1 072
Здравейте, мами!
Да се похвалим и ние, идваме си от консултация и прасенцето тежи 4600, качило е 1300 за 1 месец. По всички показатели е добре, държи си главичката много добре като го сложат по корем и си я върти насам-натам, крачетата са прави, главичката е кръгла, изобщо няма оплаквания. Само дето очичките му още много текат, и се запушват, и още има малко жълтеница. За жълтеницата ми казаха, че при кърмени деца може много дълго да продължи, така че не е обезпокоително, но за очичките ми е неприятно, че са му така...
На свекитата лошо им стана, защото казаха от консултацията да пробвам нощем да не му давам да яде, а първо с биберон, а те считат, че това е "мъчене на бебето". Ама аз смятам да пробваме!
Иначе всичко си тече нормално, днес ще ни идва на гости една журналистка да ни разпитвала защо сме дошли тук и какво ни харесва и какво не.
Баткото спря съвсем да яде, но не се учудвам, свекърва ми направо го мъчи като седне на масата, а той е голям инат. Вече яде и на вечеря само сандвичи.
Поздрави от нас и приятен ден!
Сара

# 193
  • София
  • Мнения: 1 062
Цитат на: Slunce
Цитат на: eleksir

Мами, вие излизате ли тези дни? На мен ми се струва студено, а и има вятър....споделете с какво ги обличате ако излизате? И как ги завивате?
Желая лек ден на всички Simple Smile


Чакам бебе да се събуди и да ходим. Обличам го леко, боди и долни панталонки и костюмче отгоре, нищо друго. Завивам го с одеялце и това е. Щом аз излизам с къс ръкав значи не е толкова студено, пък и той е топличък.


Слънце, а къде се разхождате?
Аз в тия локви направо се видях в чудо вчера...отврат. А Веси не желае да спи, ако количката не се движи, та се наложи да се разхождаме пазейки се от колите, от локвите, от кучетата, абе...

# 194
  • София
  • Мнения: 3 672
Сара, от предаването "Другата България" ли ще идва журналистката? Питай кога ще се излъчва и кажи,  за да ви гледаме Grinning

# 195
  • Варна
  • Мнения: 1 795
Привет и от нас с Владко. Ние също откриваме света. Много е интересен  Grinning . Кокорим се от рамото на мама или на тати и издаваме разни звуци. Аз все още не съм го извеждала навън, но ще трябва, защото по-другата седмица сме на консултация. На мен все ми се струва едно такова студено-то на мен не ми се излиза май и се оправдавам с бебчо. При нас баби нямаше от самото начало. Преди седмица се появиха точно за два дена, колкото да ми объркат организацията и си заминаха. Ама така си е много по-добре, правя си каквото искам  Grinning . Аз искам друго да ви питам-вие правите ли някакви упражнения за коремчетата и от кой ден? Аз на килограми смъквам, ама коремчето издайнически ми виси. Мен все още ме наболява операцията и не смея да правя упражнения.

# 196
  • Мнения: 1 072
аса, не, някаква местна журналистка е, от един вестник. Въпросът е, че холандците ги е страх сега с новите членове на ЕС (Полша основно), че страната ще се наводни с евтина и нискоквалифицирана работа ръка и тя интервюира чужденци, за да покаже, че едва ли ще е така.
И на мен ми е интересно какво интервю ще стане.

# 197
  • София
  • Мнения: 3 672
Миленка, като гледам разликата между бибероните №1 и №2 на Авент е, че №1 е с една дупка, а №2 е с две дупки. И понеже Виктор се мъчи с едната дупка като пие чай днес му надупчих с една игла бибата. Направих я с четири дупки и сега не й се нерви, че бавно тече. Направо №4 Grinning (май няма такъв номер Grinning )

# 198
  • София
  • Мнения: 1 402
Здравейте мили мами Simple Smile
Аз днес се разходих до офиса да почерпя колегите послучай бебка .... завиждам ви за разходките от другата седмица започваме и ние Simple Smile
Момичета отправям въпроса си към тези които са родили нормално, имам болки отдолу /не са от шевовете/ боли ме костта, все едно ми е натъртена .... вярно че кой ли не ме бърка по време на раждането ..... при вас има ли подобно усещане?

# 199
  • Мнения: 7 837
Цитат на: Galya S

Момичета отправям въпроса си към тези които са родили нормално, имам болки отдолу /не са от шевовете/ боли ме костта, все едно ми е натъртена .... вярно че кой ли не ме бърка по време на раждането ..... при вас има ли подобно усещане?

При мен не е имало такава болка, но пък може и да е нещо нормално, все пак не е минало много време от раждането    Thinking Може да е от разтягането.
Изчакай ден, два и ако не отшуми, по добре звънни на гинеколог.

# 200
  • Мнения: 558
[Момичета отправям въпроса си към тези които са родили нормално, имам болки отдолу /не са от шевовете/ боли ме костта, все едно ми е натъртена .... вярно че кой ли не ме бърка по време на раждането ..... при вас има ли подобно усещане?[/quote]

не се шашкай и аз бях така, от болницата ни изписаха адски бързо 4увствах се добре, но вкъщи май се поопретоварих и имах асдски болки всякакви- и шевовете (имах доста) и костта и корема. бях се притеснила 4е нещо съм се повредила. Адски ми се вървеше и разхождаше но слеед това по4ваха пак адски болки. Отидох на гинеколог на 2о-тия ден.,оказа се 4е вси4ко е наред но ми изписа Тантум Роза- прах4ета за вагинални промивки с дамски душ/.подействаха ми адски добре, той и на самия преглед ме намаза с нещо но не знам какво.

Гледай да не се претоварваш, ще отшумят малко търпение трябва и все пак иди по рано на лкекар да те види за всеки слу4ай!

# 201
  • Мнения: 121
Saniа, аз също се чудя дали да започвам упражнения за корема. Минаха вече месец и пет дни от раждането на Дамян. Аз се чувствам добре, почти забравям, че съм родило със секцио, но от време на време имам прорязващи болки, които според лекаря са нормални, но аз все си исля да поизчакам още.

# 202
  • Мнения: 121
Галя, на теб честито бебче!!!!

Кога стана великото събитие? Момиченце? Как се казва? Надявам се всичко да е минало нормално.

Да ви радва много бебока и да расте жив и здрав!  ylinfant

А ти скоро да се възстановиш!

# 203
  • Мнения: 3 777
На мен доФтора ми каза упражнения след 20 тия ден. Но явно си зависи, аз нямам грам болка и се чуствам супер добре. Само че ме мързи да правя кой знае какво Sad

# 204
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Гале, аз имах чувството до скоро, че всеки момент зашитото ще се разтвори. Имах и болки, но сигурно са били от забравения конец. Ти не се притеснявай, а звънни на Кики и я питай. Ако  трябва отиди следващия петък на преглед при Тонче /от 13 до 17 часа/

# 205
  • Мнения: 3 480
здравейте момичета !!!
от доста време не съм писала тук, ние с бебчо обикаляме по лекари и пропускаме какво си правите вие и малките хора.

аз се опитвам да държа бебо през деня в столчето за кола, обаче той протестира и в леглото си не иска да стои, притеснявам се, че ще се научи все да заспива върху корема на мама. имаме ужасни колики напоследък, не искаме да пием чай, капките не ни помагат (еспумизана на всяко хранене ли се дават или веднъж дневно? - така и не питах нашата страшна лекарка и сега му давам веднъж на ден, защото не знам как).
не знам дали от коликите или от нещо друго вечер като го храня ми пуска често гърдата и се свива и плаче, направо пищи ... кажете при вас така ли е? и се научихме да акаме вечер след къпането и отново с големи болки - ръмжи и се напъва и накрая все едно ракета е изстрелял от дупето си.

ние ходим на УНГ заради нослето - оказа се, че има събран секрет и трябва са се отпуши от специалист. другата седмица сме на офталмолог за очичките - текат и капките, изписани от педиатъра не ни помогнаха, притеснявам се да няма запушено слъзно каналче.

на вас приятен уикенд и много целувки !!!

# 206
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Не е хубаво да слагаш толкова малко бебе за дълго в столче, най-много за час, максимум два.
Аз давах на Габи в началото капки Саб на вряко хранене по 15-16 капки, а в 18 и 21 ч. дори по 20. Така изпи 7-8 шишета, не и действаха и минахме на Еспумизан. Един колега на мъжа ми каза, че някакво детенце починало от преплитане на червата вследствие на предозиране на Саб и оттогава даваме само2 пъти /в 18 и 21 ч./ по десетина капки.
Казват, че капките не помагали особено, а са само за успокоение на майките. Има и други капки Бейбинос действат, но в тях има алкохол.
Коликите са най-силни вечер. Пробвай със затоплена пелена, кърпа или парче плат. Можеш да затоплиш с ютия, но не много, за да не изгориш бебето и да не го изнежиш. Други мами насочват сушоар слещу коремчето и от затоплянето и бръмченето бебето се успокоява и заспива. Това можеш да го остовиш за краен случай, защото и така можеш да го изнежиш.

# 207
  • Мнения: 3 777
И аз като Дейзи мисля че капките са само за успокоение на родителите. Аз ползвам чай от копър и анасон, определно действа, не че ние се скъсваме от колики, но понякога вечер го боли, и му давам по малко и минава по леко. Simple Smile
иначе еспумизан се дава при всяко хранене иначе няма да действа.
Още малко и колики няма да мъчат бебоците. Ще дойдат зъбитеееееее Laughing

# 208
  • Sofia
  • Мнения: 728
gwendalin,и ние сме в подобно положение-коликите ги борим само с лежане върху мама,но не ме е страх,че ще свикне-още е много малка за това. Иначе капки не й действат, а чай не иска да пие. Мама пие чая против колики но не забелязах до сега някакъв резултат. И тя се дърпа така по време на хранене,даже усещам как й бълбука в стомахчето,ама гърдата не пуска,де!
Иначе и на нея едното оченце сълзи и има гурелчета непрекъснато,вече повече от месец слагам капки (Офталмосептонекс), но ефект няма.И аз се притеснявам че е слъзното каналче,но докторката каза че било рано да се каже.

# 209
  • Мнения: 2 657
Здравейте на вси4ки!
На малкия от днес са му насалзени о4и4ките и от време на време пуска салзи4ки,а не пла4е.Кажете какво може да е това?Дали сме ги замърсили  или би могло да е нещо друго.

Абе такмо ни мина настинката,сега пак и това Sad

# 210
  • Мнения: 87
Привет на всички !
 Grinning Сълзенето и гурелите от очичките може да ги премахнете, като миете очите с лайка.
Преварявате от билката 5 мин. Прецеждате много добре, дори последния път може да прецедите през марля и с пъмуче изтривате очичките отвътре навън. Помага много спират да течат и събират гурели очичките. Без никакви капки и разни такива химии. Дано да помогне и на  всички Вас.
 Stuck Out Tongue

# 211
  • София
  • Мнения: 1 402
Кейси, Вики и Деси мерси за отговорите. Наистина болката може да е от преумора, защото имам нужда да полегна селед като ме заболи. Ако няма промяна до дни ще се консултирам с лекар.

Криси, родих Елена в Шейново на 7 Феб, 3200кг, 50см Simple Smile

# 212
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Цитат на: gwendalin
аз се опитвам да държа бебо през деня в столчето за кола, обаче той протестира и в леглото си не иска да стои, притеснявам се, че ще се научи все да заспива върху корема на мама. имаме ужасни колики напоследък, не искаме да пием чай, капките не ни помагат (еспумизана на всяко хранене ли се дават или веднъж дневно? - така и не питах нашата страшна лекарка и сега му давам веднъж на ден, защото не знам как).


Бързо да се оправяте с бебчо!
Ние сме на еспумизан и много ни помага-дозата предписана от педатърката ни е до 5 пъти дневно по 25 капки в млякото или след хранене- аз съм го изловила кога са му най-силни коликите и давам на храненията преди тях и на вечерните хранения(примерно- в 22,01,03 и после в 10 и 16 часа). Обаче понякога рано сутрин ни боли коремчето и си спим от пет до седем върху корема на мама, след обед също ни се случва, но мен изобщо не ме притеснява факта. Даже съм решила да си го снимам като си лежи потен и зачервен от моята гледна точка, че тогава ми е най-сладък, като се опитва да ме обгърне с ръчички и да *потъне* в мен (и да ми изрита операцията) Wink.

# 213
Добро утро от нас тримата.Хапнахне и заспахме,а за мен има малко време.Вече ядем по повече(90 за Светлин и 75 за Иван),но все още по 8 пъти и се тревожа Thinking Ако страничен човек ги види не може да каже,че са недоносени и според повечето лекари изостават в развитието си.Аз нищо не забелязвам.Усмихват се,плачат,абе нормални деца.Гордост за нас.Приятен ден на всички.Много усмивки и нови моменти.

# 214
  • София
  • Мнения: 6 183
Хей, най-после и аз се добрах до компютъра  Grinning
Онзи ден се скъсахме от рев и от колики, та цял ден аз и тати се редувахме да я разнасяме напред-назад. Затова пък вчера от изтощение ли или от нещо друго беше супер спокойствие: цял ден яде като змей, никакви колики, никакво повръщане - яде и спи. Дори по обяд бяхме на консултация и докторката и е жал да я събуди. Почва да я съблича, нашата си спи докато я събличат, удря и ваксина - тя ревна малко и пак заспа. И аз като взех да разправям на докторицата за коликите и повръщането тя ме изгледа презрително, но каза само "имате едно много щастливо бебе - не се тревожете"
Ние сме на шишета Авент с биберон с една дупка, ама те от много миене и изваряване ни се разшириха дупките та си купихме нови биберони. С тях изпиваме 30-40мл. за 3-5мин. Имаме и кривото шише на чико - тече като чешма и аз изобщо не го ползвам за мляко а само за чай и за цедене на кърма, защото пасва на помпата на Авент.
Аз тези дни (вчера и днес) съм му отпуснала края- не я спирам да яде бавно - като иска бързо да бърза. И тя си изсмуква 110-120мл. за 15 мин. с доволно грухтене, ръмжене, мляскане и оливане. Ако това е причината да не реве и да спи като заклана без повръщане и колики - много ще се радвам Praynig  Дано е така, нямам нищо против да ядем 15, а не 45мин.

# 215
  • София
  • Мнения: 6 183
Цитат на: milka
Добро утро от нас тримата.Хапнахне и заспахме,а за мен има малко време.Вече ядем по повече(90 за Светлин и 75 за Иван),но все още по 8 пъти и се тревожа Thinking Ако страничен човек ги види не може да каже,че са недоносени и според повечето лекари изостават в развитието си.Аз нищо не забелязвам.Усмихват се,плачат,абе нормални деца.Гордост за нас.Приятен ден на всички.Много усмивки и нови моменти.

Защо се тревожиш за храненето? Че е по 8 пъти или, че не е достатъчно? За това, че е през 3 часа нямаш основание - поне нашата педиатърка смята, че е нормално целия втори месец да яде ако иска през 3 часа. А ако е за количеството - не си спомням кога бяха радени бебоците (няма ви в списъка отпред, а не ми се рови по междинните страници), но 90 х 8 си е сериозна дозичка,  а и 75 х 8 не е малко Tired

# 216
Родени са на 08.01. Светлин беше 1.760 и 44 см,а Иван 1.640 и 37 см.За един месец в неонатанологията са наддали по 500 гр.От там казаха,че са нормални и да се хранят с мляко за доносени(НАН 1),а педито ни каза,че изостават малко от врясниците си.
Мia T мога да ти кажа,че ние имахме колики по цял ден,докато не си купихме бебезан чай и го давам вместо вода. Laughing

# 217
  • Варна
  • Мнения: 1 795
Във връзка с Бебезан-а да попитам по колко давате от него на денонощие? Защото аз четох на опаковката едни дозички дето ми се струват малки. Ние се пийваме по повечко, но ме е страх да не му стане нещо на бебчо. Уж билки, ама все пак...

# 218
  • София
  • Мнения: 6 183
Да от вчера пием Бебезан и може и от това да сме по-спокойни. Ние си го пием от шишето като водичка, не меря дози. Аз му слагам и малко захар. На ден изпива по около 50-90мл. но аз правя нов всеки ден, защото помътнява.

# 219
  • Мнения: 93
Здравейте момичета!
Най - после днес успях да се добера да компа.
Нашата щерка е голяма лакомия - в следствие на което хълца след ядане и павръща, ако не я разнасям на рамо. Много обичаме да спим и да ядум - след това давам малко водичка да си измие устата и се почва с едни физиономии - все едно и давам отрова - никак не я обича тая вода. Така след тази процедура сме будни и готови да повисим и поспим на рамото на мама. Иначе педито каза, че сме наддали доста за една седмица - 310 грама. Често като заспива в креватчето си се усмихва - голама следурана е!
Да ви питам вие целувате ли бебчетата си - аз знам, че не трябва, ама понякога не се сдържам и й лепвам по някоя целувка по бузата или по челцето.
Това е в общи линии при нас - ядеме, преяждяме и памперса ни все си е пълен - като го сменя преди да яде, докато си хапва пълни новия. Понякога го сменям - но само ако тати ни е наблизо - той държи главичката и кръсчето аз смъквам ританки, мажа дупето със зехтин и Бочко и слагам друг памперс - иначе ако съм сама не мога да й повдигам и краката и главата и връща изяденото и хълца.
Да ви се похваля, че вече сядам - може да ви звучи смешно, но аз много се кефя - никак не ми беше конфортно - каквото и да правя все права - понакога дори като лежа не ми беше удобноно.
По повод въпроса с шишетата - ние сме с Авент, ама понеже бебка е на кърма не сме ги ползвали кой знае колко - няколко дена в болницата и в деня на изписването, водата й я впръсквам в устата от шишето - тя не би изпила и капка иначе!

Поздрави на всички мами и бебоци от нас и дано негово бебочество ми отпуска по малко време да ви изчитам по - навреме и да си бъбря с вас.

# 220
  • Мнения: 1 800
Бори, защо не й даваш чай вместо вода. Алекс също не харесва водата, но чайче на HIPP против колики пие с удоволствие по 100-150 г на ден. Опитай, чайчетата са много хубави, полезни са за храносмилането, за коликите и са много вкусни, бебчетата ги харесват.
На въпроса за целувките, ами и аз не се въздържам и го целувам, но ако видя друг да го прави полудявам, че той моя хубосник все е опъпчен и много внимавам никой да не го пипа и мляска по лицето.

# 221
  • Мнения: 1 800
Забравих да ви питам. Тоя чай Бебезан къде се продава - в аптеките, в бебешките магазини, в Метро или? Аз не можах да намеря, проверих в магазина от който купувам храната и памперсите, но там няма такъв, само Хип продават, а нашия чай на Хип против коликите е на свършване и ми се ще да вкарам малко разнообразие.

# 222
  • Мнения: 455
Приветче и от нас!!!
БебЕли и тати спинкат и аз влязох малко да си почета.
Миленка, днес нащият тати купи от аптеката Бебезан-защо не провериш в такава наблизо....
Ползваме шишета едно шише на Нук-от което съм много доволна- и едно на Чико-което е пълна скръб, защото му е много голяма бибата и имам чувствоточе влиза цялата в гърлото на БебЕли.
Бори,много се радвам,че вече можеш да сядаш!!!Аз си мислих,че след раждането това ще е най-трудно...наред с всич1ко разбира се.
Да се отчетем,че днес бяхме на първа консултация-пораснали сме и сме наддали.Малко ни тормозят коликите,та пием чайче. Но тези пъпчици по лицето и дупето ме притесняват-май са някакви коки и ги мацаме с едно багрило,но няма начин трябва да се лекуват...Иначе понамаляха белите петна в устичката,но лошо свикнахме с шишето и сега мама не я щем...-(
Спокойна вечер на всички и до писане!!!
И да нацелувате бебоците....май не останаха кореми -)

# 223
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Цитат на: milenka
Забравих да ви питам. Тоя чай Бебезан къде се продава - в аптеките, в бебешките магазини, в Метро или? Аз не можах да намеря, проверих в магазина от който купувам храната и памперсите, но там няма такъв, само Хип продават, а нашия чай на Хип против коликите е на свършване и ми се ще да вкарам малко разнообразие.


Аз си го купих от апеката Миленка .

За целувките- изобщо не бях чувала че не трябва и здраво си го целувам детенцето, направо ще му изям бузите и нищо не може да ме спре . Пък и той умира да ми се хили след всяка целувка ...дори напоследък забелязвам, че като реве ако си го цункам по двете бузки се успокоява.

# 224
  • Мнения: 558
И аз за пръв път 4увам това за целувките. Защо??
И аз си го целувам моя сладур, как ина4е?!!

# 225
  • София
  • Мнения: 6 183
Аз първо се притеснявах да я целувам, опасявайки се от някакво замърсяване и инфекция. Но аз съм с чисти и измити раце и лице с дрехи с които съм само в къщи. Тати също като се прибере първо се измива, проблича и естествено след това целувките. Пък и и на много места прочетох в една или друга форма следното:
"Децата, които получават повече нежност, по-често са прегръщани и целувани, са по-издръжливи на стрес. Ако майката повече милва своето бебе, то ще расте по-спокойно и ще боледува по-рядко. Когато човек получава целувка, мозъкът му произвежда ендорфини - хормони, които предпазват от стрес и нервно напрежение." В една книга дори пишеше, че децата които по-често се галят и целуват растат по-бързо, макар да не било доказано дали е заради нежностите или заради това, че ласките са вид масаж...
И като му ударих едно целуване (нали е полезно) и нашата като взе да се хили и отърква у мен - като някое коте и сега как да спра - целувам на ред крака, ръце, тумбаче, дупе, главичка, през дрехите или на голо - голяма веселба пада Laughing

# 226
  • Мнения: 7 837
Цитат на: Katusha
[quoteЗа целувките- изобщо не бях чувала че не трябва и здраво си го целувам детенцето, направо ще му изям бузите и нищо не може да ме спре .

Аз също чувам за първи път. С баща му постянно го мляскаме  Laughing Не мога да се стърпя ...
Пък и не съм забелязала да му излизат пъпчици.

# 227
  • Мнения: 2 657
Здравейте мами!
На мен някой ми беше казал,4е не било хубаво да се целуват бебоците по бузките,защото може да се обринат.Да,ама ние с таткото само го целуваме и тои ни подарява по някоя усмивка/послу4аи целувките/ Wink
Ние по цял ден спим и ядем.Когато е буден прави ени физиономийки и постояно се смее.Е как да не го целуваме  remybussi
Ина4е що се отнася до шишетата-ние сме с Chicco и засега нямам оплаквания.


Целувки на вси4ки мами и техните бебоци от нас.

# 228
  • Мнения: 2 657
Нещо оплесках Embarassed

# 229
  • Мнения: 3 777
Аз как го целувам не е истина, ами не мога да се сдържа само като го видя и го грабвам и го целувам навсякъде. Той един мек и пухкав е как да не го целувам, още повече че на него му е приятно и се смее, смее.

# 230
  • София
  • Мнения: 1 062
Това пък за целуването за пръв път го чувам. Аз непрекъснато я целувам. Тия бузки...как да не ги нацелуваш Simple Smile И баща и я целува, но като е с брада се мръщи Simple Smile Ама сега нашия тати замина за един месец за Англия в командировка, та сме самички, може и да отвикне от него за толкова време...

# 231
Здравейте от нас.Моите момчета мноооого харесват бебезана и откакто го пият нямат колики.Давам го вместо вода и слагам 1 лъжичка захар на 100 грама вода и така изкарваме през целия ден.Бебезан има във всяка аптека.А за шишетата ние сме само на НУК,даже ни подариха  и чашки.Много съм доволна от бибероните,а и са стандартни и стават всякакви модели.За сега сме на първият номер до 3 месеца.това е от нас.Светлин тъкмо яде и трябва да ставам да правя на другото.До слоро.Много целувки на бебоците.Аз не спирам да ги целувам.

# 232
  • София
  • Мнения: 6 183
Да се похваля - ние току що се върнахме от първата ни дъъъълга разходка с количка. Много ни хареса Simple Smile  Дребосъчка спинка сладко, а мама и тя да види свят. Аз не се сдържах и от един детски магазин и купих миниатюрни тъмно сини джинси и червен суичър - така де да сме облечени като големите хора, стига сме били бебишори с разни патета и мечета, сега ще е като някоя тинейджърка Wink  Нямам търпение да се изперат и да я наконтя. А колко пари дадох за тези две педи парчета плат - не е истина, по-скъпи са от моите дрехи, ама не можах да устоя Rolling Eyes

# 233
  • Мнения: 93
Здравейте момичета!
Не казвам, че целувките са забранени, ама нали сме възрастни, а малките бебоци все пак още нямат изграден имунитет и затова исках да знам аз ли съм единствената, която си целува бебчето.
Миленка, относно чая - за сега нямаме колики и затова не давам чай, а и сме на кърма и нали казват, че кърмените бебоци било нормално да не искат вода.
Имамеме си нов лош навик - обожаваме да спим на рамото на мама - имаче будуваме по цял следобяд в леглото, даже и биба не помага - плюе я и плаче - друго си е да повисиш на рамото на мама!
Днес я изведох за първи път на "разходка" на терасата, но на четвъртата минута се размрънка и се прибрахме - не знам какво не й хареса? - малко ни блестеше сланцето, но не вярвам да е било това? Thinking

# 234
  • Мнения: 46 543
Цитат на: vezdi
Привет на всички !
 Grinning Сълзенето и гурелите от очичките може да ги премахнете, като миете очите с лайка.
Преварявате от билката 5 мин. Прецеждате много добре, дори последния път може да прецедите през марля и с пъмуче изтривате очичките отвътре навън. Помага много спират да течат и събират гурели очичките. Без никакви капки и разни такива химии. Дано да помогне и на  всички Вас.
 Stuck Out Tongue


Извинявайте, че се намесвам в темата, но лайката е силен алерген и е абсолютно забранена при новородени. Иначе процедурата е точно така, но с обикновена преварена вода.
Поздрави!

# 235
  • София
  • Мнения: 1 062
Цитат на: nikol78
Цитат на: vezdi
Привет на всички !
 Grinning Сълзенето и гурелите от очичките може да ги премахнете, като миете очите с лайка.
Преварявате от билката 5 мин. Прецеждате много добре, дори последния път може да прецедите през марля и с пъмуче изтривате очичките отвътре навън. Помага много спират да течат и събират гурели очичките. Без никакви капки и разни такива химии. Дано да помогне и на  всички Вас.
 Stuck Out Tongue


Извинявайте, че се намесвам в темата, но лайката е силен алерген и е абсолютно забранена при новородени. Иначе процедурата е точно така, но с обикновена преварена вода.
Поздрави!


Странно, в един от чайовете на HIPP за новородени (след 1 седмица) има лайка, копър и анасон...
 Shocked А пише, че е за новородени.

# 236
  • Мнения: 46 543
Цитат на: eleksir
Странно, в един от чайовете на HIPP за новородени (след 1 седмица) има лайка, копър и анасон...
 Shocked А пише, че е за новородени.


Там е силно раредена, но директно отвара от лайка е опасно.

# 237
  • София
  • Мнения: 1 062
Цитат на: nikol78
Цитат на: eleksir
Странно, в един от чайовете на HIPP за новородени (след 1 седмица) има лайка, копър и анасон...
 Shocked А пише, че е за новородени.


Там е силно раредена, но директно отвара от лайка е опасно.


Аааа, може. И все пак вече съм се видяла в чудо какво да слагам в очите и с какво да ги чистя. Нищо не помага засега... Imp

# 238
  • Мнения: 3 777
Не са ли ви изписвали капки за очи, ние ползвахме Торбех мисля че се казваха, страшно ни помогнаха...
Днес имахме гости - и пак сме затрупани с подаръци Simple Smile
А да за очите другото нещо, което ползваме е физиологичен разтвор върху стерилна марля.

# 239
  • София
  • Мнения: 1 062
Цитат на: Slunce
Не са ли ви изписвали капки за очи, ние ползвахме Торбех мисля че се казваха, страшно ни помогнаха...
Днес имахме гости - и пак сме затрупани с подаръци Simple Smile
А да за очите другото нещо, което ползваме е физиологичен разтвор върху стерилна марля.


Първо ползвахме Tobrex - никакъв ефект, после ползвахме Oftalmoseptonex и Irgamid - никакъв ефект. Чистя очето със стерилна марля, но с преварена вода, надявам се да мине вече. И ние имахме госто вчера цял ден, беше много весело. Нашия тати го няма, цял месец ще е в Англия, та се радвам много като мине някой да ни види.
Слънце, днес ви бяхме почти на гости - ходихме с бебка и с една приятелка и сина и в "Патиланци", седяхме 2.5 часа, Веси спа през цялото време, ама беше много слънчево и хубаво. Там нали все нещо шуми, та я унесе много. Сега излапа всичко и пак заспа Simple Smile

# 240
  • Мнения: 2 657
Ние туку що се връщаме от разходка.Днес за парви пат излизахме с коли4ката и бебо спа през цялото време.Да ви кажа 4есно-направо йивнах,ина4е все се притеснявам като изляза тои кво прави и как се гледат с баба си.Ама това днес е нещо друго.Дано това време не се разваля.Утре пак сме на вън.

# 241
  • Sofia
  • Мнения: 728
Цитат на: vezdi
и с пъмуче изтривате очичките отвътре навън. Помага много спират да течат и събират гурели очичките. Без никакви капки и разни такива химии. Дано да помогне и на  всички Вас.
 Stuck Out Tongue

Защо на на докторката ни каза да мием очите отвън навътре?За лайката за първи път чувам че алергизира,нашата лекарка препоръча да мием лицето с отвара от лайка,а очите с преварена вода или физиологичен разтвор. Капки ползвахме Офталмосептонекс,за Тобрекса-били много силни за бебе(пак според нашата докторка).

# 242
  • София
  • Мнения: 3 672
Здравейте и от нас, ние преди малко се прибирахме. Днес времето беше чудесно.

За очичките пък аз се чудя, как ги миете с физиологичен разтвор Thinking . Та той е солен. Това в същност е т.нар. морска вода, със 10% съдържание на сол. Но ако са ви казали от консултацията... Според мен най-добре детето да се заведе на специалист по очни болести

# 243
  • София
  • Мнения: 6 183
Цитат на: asa
За очичките пък аз се чудя, как ги миете с физиологичен разтвор Thinking . Та той е солен. Това в същност е т.нар. морска вода, със 10% съдържание на сол. Но ако са ви казали от консултацията... Според мен най-добре детето да се заведе на специалист по очни болести


Физиологичният разтвор е 0.9% съдържание на сол (пречистен NaCl) - подобно на сълзите, затова е "физиологичен". С такъв се промиват и контактните лещи преди да се поставят в очите. Съвсем безвреден е стига да е стерилен в противен случай е добра среда за развитие на микроорганизми.

# 244
  • Мнения: 87
Привет !  Grinning
По въпроса с лайката. Отварата се прави доста разредена така, че не би трябвало да има проблем. На 300мл. Вода една малка щипка лайка. Може да питате педиатрите си ако не смеете да го пробвате. Това педиатър ми го е препоръчал. Моя приятелка също така го използва върху 2седмичното си бебе и му нямаше нещо. Grinning

# 245
  • Мнения: 4 629
И ние днес бяхме на голяма разходка. На Алекс много му харесва навън - спинка си сладко, сладко  Grinning А по въпроса с целувките запъви път го чувам, но не мога и не искам да ги спестявам  Wink
Шишета Алекс има на Авент и съм доволна от тях, а и на него му харесват. Той сега не пие нищо от тях, но понякога му се налага ако мама я няма наблизо  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт