Януарски бебешоци 2005'І :)

  • 9 896
  • 245
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 2 657
Ние туку що се връщаме от разходка.Днес за парви пат излизахме с коли4ката и бебо спа през цялото време.Да ви кажа 4есно-направо йивнах,ина4е все се притеснявам като изляза тои кво прави и как се гледат с баба си.Ама това днес е нещо друго.Дано това време не се разваля.Утре пак сме на вън.

# 241
  • Sofia
  • Мнения: 728
Цитат на: vezdi
и с пъмуче изтривате очичките отвътре навън. Помага много спират да течат и събират гурели очичките. Без никакви капки и разни такива химии. Дано да помогне и на  всички Вас.
 Stuck Out Tongue

Защо на на докторката ни каза да мием очите отвън навътре?За лайката за първи път чувам че алергизира,нашата лекарка препоръча да мием лицето с отвара от лайка,а очите с преварена вода или физиологичен разтвор. Капки ползвахме Офталмосептонекс,за Тобрекса-били много силни за бебе(пак според нашата докторка).

# 242
  • София
  • Мнения: 3 626
Здравейте и от нас, ние преди малко се прибирахме. Днес времето беше чудесно.

За очичките пък аз се чудя, как ги миете с физиологичен разтвор Thinking . Та той е солен. Това в същност е т.нар. морска вода, със 10% съдържание на сол. Но ако са ви казали от консултацията... Според мен най-добре детето да се заведе на специалист по очни болести

# 243
  • София
  • Мнения: 6 145
Цитат на: asa
За очичките пък аз се чудя, как ги миете с физиологичен разтвор Thinking . Та той е солен. Това в същност е т.нар. морска вода, със 10% съдържание на сол. Но ако са ви казали от консултацията... Според мен най-добре детето да се заведе на специалист по очни болести


Физиологичният разтвор е 0.9% съдържание на сол (пречистен NaCl) - подобно на сълзите, затова е "физиологичен". С такъв се промиват и контактните лещи преди да се поставят в очите. Съвсем безвреден е стига да е стерилен в противен случай е добра среда за развитие на микроорганизми.

# 244
  • Мнения: 87
Привет !  Grinning
По въпроса с лайката. Отварата се прави доста разредена така, че не би трябвало да има проблем. На 300мл. Вода една малка щипка лайка. Може да питате педиатрите си ако не смеете да го пробвате. Това педиатър ми го е препоръчал. Моя приятелка също така го използва върху 2седмичното си бебе и му нямаше нещо. Grinning

# 245
  • Мнения: 4 629
И ние днес бяхме на голяма разходка. На Алекс много му харесва навън - спинка си сладко, сладко  Grinning А по въпроса с целувките запъви път го чувам, но не мога и не искам да ги спестявам  Wink
Шишета Алекс има на Авент и съм доволна от тях, а и на него му харесват. Той сега не пие нищо от тях, но понякога му се налага ако мама я няма наблизо  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт