Януарски бебешоци 2005'І :)

  • 9 910
  • 245
  •   1
Отговори
# 195
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Привет и от нас с Владко. Ние също откриваме света. Много е интересен  Grinning . Кокорим се от рамото на мама или на тати и издаваме разни звуци. Аз все още не съм го извеждала навън, но ще трябва, защото по-другата седмица сме на консултация. На мен все ми се струва едно такова студено-то на мен не ми се излиза май и се оправдавам с бебчо. При нас баби нямаше от самото начало. Преди седмица се появиха точно за два дена, колкото да ми объркат организацията и си заминаха. Ама така си е много по-добре, правя си каквото искам  Grinning . Аз искам друго да ви питам-вие правите ли някакви упражнения за коремчетата и от кой ден? Аз на килограми смъквам, ама коремчето издайнически ми виси. Мен все още ме наболява операцията и не смея да правя упражнения.

# 196
  • Мнения: 1 072
аса, не, някаква местна журналистка е, от един вестник. Въпросът е, че холандците ги е страх сега с новите членове на ЕС (Полша основно), че страната ще се наводни с евтина и нискоквалифицирана работа ръка и тя интервюира чужденци, за да покаже, че едва ли ще е така.
И на мен ми е интересно какво интервю ще стане.

# 197
  • София
  • Мнения: 3 664
Миленка, като гледам разликата между бибероните №1 и №2 на Авент е, че №1 е с една дупка, а №2 е с две дупки. И понеже Виктор се мъчи с едната дупка като пие чай днес му надупчих с една игла бибата. Направих я с четири дупки и сега не й се нерви, че бавно тече. Направо №4 Grinning (май няма такъв номер Grinning )

# 198
  • София
  • Мнения: 1 402
Здравейте мили мами Simple Smile
Аз днес се разходих до офиса да почерпя колегите послучай бебка .... завиждам ви за разходките от другата седмица започваме и ние Simple Smile
Момичета отправям въпроса си към тези които са родили нормално, имам болки отдолу /не са от шевовете/ боли ме костта, все едно ми е натъртена .... вярно че кой ли не ме бърка по време на раждането ..... при вас има ли подобно усещане?

# 199
  • Мнения: 7 837
Цитат на: Galya S

Момичета отправям въпроса си към тези които са родили нормално, имам болки отдолу /не са от шевовете/ боли ме костта, все едно ми е натъртена .... вярно че кой ли не ме бърка по време на раждането ..... при вас има ли подобно усещане?

При мен не е имало такава болка, но пък може и да е нещо нормално, все пак не е минало много време от раждането    Thinking Може да е от разтягането.
Изчакай ден, два и ако не отшуми, по добре звънни на гинеколог.

# 200
  • Мнения: 558
[Момичета отправям въпроса си към тези които са родили нормално, имам болки отдолу /не са от шевовете/ боли ме костта, все едно ми е натъртена .... вярно че кой ли не ме бърка по време на раждането ..... при вас има ли подобно усещане?[/quote]

не се шашкай и аз бях така, от болницата ни изписаха адски бързо 4увствах се добре, но вкъщи май се поопретоварих и имах асдски болки всякакви- и шевовете (имах доста) и костта и корема. бях се притеснила 4е нещо съм се повредила. Адски ми се вървеше и разхождаше но слеед това по4ваха пак адски болки. Отидох на гинеколог на 2о-тия ден.,оказа се 4е вси4ко е наред но ми изписа Тантум Роза- прах4ета за вагинални промивки с дамски душ/.подействаха ми адски добре, той и на самия преглед ме намаза с нещо но не знам какво.

Гледай да не се претоварваш, ще отшумят малко търпение трябва и все пак иди по рано на лкекар да те види за всеки слу4ай!

# 201
  • Мнения: 121
Saniа, аз също се чудя дали да започвам упражнения за корема. Минаха вече месец и пет дни от раждането на Дамян. Аз се чувствам добре, почти забравям, че съм родило със секцио, но от време на време имам прорязващи болки, които според лекаря са нормални, но аз все си исля да поизчакам още.

# 202
  • Мнения: 121
Галя, на теб честито бебче!!!!

Кога стана великото събитие? Момиченце? Как се казва? Надявам се всичко да е минало нормално.

Да ви радва много бебока и да расте жив и здрав!  ylinfant

А ти скоро да се възстановиш!

# 203
  • Мнения: 3 777
На мен доФтора ми каза упражнения след 20 тия ден. Но явно си зависи, аз нямам грам болка и се чуствам супер добре. Само че ме мързи да правя кой знае какво Sad

# 204
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Гале, аз имах чувството до скоро, че всеки момент зашитото ще се разтвори. Имах и болки, но сигурно са били от забравения конец. Ти не се притеснявай, а звънни на Кики и я питай. Ако  трябва отиди следващия петък на преглед при Тонче /от 13 до 17 часа/

# 205
  • Мнения: 3 480
здравейте момичета !!!
от доста време не съм писала тук, ние с бебчо обикаляме по лекари и пропускаме какво си правите вие и малките хора.

аз се опитвам да държа бебо през деня в столчето за кола, обаче той протестира и в леглото си не иска да стои, притеснявам се, че ще се научи все да заспива върху корема на мама. имаме ужасни колики напоследък, не искаме да пием чай, капките не ни помагат (еспумизана на всяко хранене ли се дават или веднъж дневно? - така и не питах нашата страшна лекарка и сега му давам веднъж на ден, защото не знам как).
не знам дали от коликите или от нещо друго вечер като го храня ми пуска често гърдата и се свива и плаче, направо пищи ... кажете при вас така ли е? и се научихме да акаме вечер след къпането и отново с големи болки - ръмжи и се напъва и накрая все едно ракета е изстрелял от дупето си.

ние ходим на УНГ заради нослето - оказа се, че има събран секрет и трябва са се отпуши от специалист. другата седмица сме на офталмолог за очичките - текат и капките, изписани от педиатъра не ни помогнаха, притеснявам се да няма запушено слъзно каналче.

на вас приятен уикенд и много целувки !!!

# 206
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Не е хубаво да слагаш толкова малко бебе за дълго в столче, най-много за час, максимум два.
Аз давах на Габи в началото капки Саб на вряко хранене по 15-16 капки, а в 18 и 21 ч. дори по 20. Така изпи 7-8 шишета, не и действаха и минахме на Еспумизан. Един колега на мъжа ми каза, че някакво детенце починало от преплитане на червата вследствие на предозиране на Саб и оттогава даваме само2 пъти /в 18 и 21 ч./ по десетина капки.
Казват, че капките не помагали особено, а са само за успокоение на майките. Има и други капки Бейбинос действат, но в тях има алкохол.
Коликите са най-силни вечер. Пробвай със затоплена пелена, кърпа или парче плат. Можеш да затоплиш с ютия, но не много, за да не изгориш бебето и да не го изнежиш. Други мами насочват сушоар слещу коремчето и от затоплянето и бръмченето бебето се успокоява и заспива. Това можеш да го остовиш за краен случай, защото и така можеш да го изнежиш.

# 207
  • Мнения: 3 777
И аз като Дейзи мисля че капките са само за успокоение на родителите. Аз ползвам чай от копър и анасон, определно действа, не че ние се скъсваме от колики, но понякога вечер го боли, и му давам по малко и минава по леко. Simple Smile
иначе еспумизан се дава при всяко хранене иначе няма да действа.
Още малко и колики няма да мъчат бебоците. Ще дойдат зъбитеееееее Laughing

# 208
  • Sofia
  • Мнения: 728
gwendalin,и ние сме в подобно положение-коликите ги борим само с лежане върху мама,но не ме е страх,че ще свикне-още е много малка за това. Иначе капки не й действат, а чай не иска да пие. Мама пие чая против колики но не забелязах до сега някакъв резултат. И тя се дърпа така по време на хранене,даже усещам как й бълбука в стомахчето,ама гърдата не пуска,де!
Иначе и на нея едното оченце сълзи и има гурелчета непрекъснато,вече повече от месец слагам капки (Офталмосептонекс), но ефект няма.И аз се притеснявам че е слъзното каналче,но докторката каза че било рано да се каже.

# 209
  • Мнения: 2 657
Здравейте на вси4ки!
На малкия от днес са му насалзени о4и4ките и от време на време пуска салзи4ки,а не пла4е.Кажете какво може да е това?Дали сме ги замърсили  или би могло да е нещо друго.

Абе такмо ни мина настинката,сега пак и това Sad

Общи условия

Активация на акаунт