Януарски бебешоци 2005'І :)

  • 9 907
  • 245
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 87
Привет на всички !
 Grinning Сълзенето и гурелите от очичките може да ги премахнете, като миете очите с лайка.
Преварявате от билката 5 мин. Прецеждате много добре, дори последния път може да прецедите през марля и с пъмуче изтривате очичките отвътре навън. Помага много спират да течат и събират гурели очичките. Без никакви капки и разни такива химии. Дано да помогне и на  всички Вас.
 Stuck Out Tongue

# 211
  • София
  • Мнения: 1 402
Кейси, Вики и Деси мерси за отговорите. Наистина болката може да е от преумора, защото имам нужда да полегна селед като ме заболи. Ако няма промяна до дни ще се консултирам с лекар.

Криси, родих Елена в Шейново на 7 Феб, 3200кг, 50см Simple Smile

# 212
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Цитат на: gwendalin
аз се опитвам да държа бебо през деня в столчето за кола, обаче той протестира и в леглото си не иска да стои, притеснявам се, че ще се научи все да заспива върху корема на мама. имаме ужасни колики напоследък, не искаме да пием чай, капките не ни помагат (еспумизана на всяко хранене ли се дават или веднъж дневно? - така и не питах нашата страшна лекарка и сега му давам веднъж на ден, защото не знам как).


Бързо да се оправяте с бебчо!
Ние сме на еспумизан и много ни помага-дозата предписана от педатърката ни е до 5 пъти дневно по 25 капки в млякото или след хранене- аз съм го изловила кога са му най-силни коликите и давам на храненията преди тях и на вечерните хранения(примерно- в 22,01,03 и после в 10 и 16 часа). Обаче понякога рано сутрин ни боли коремчето и си спим от пет до седем върху корема на мама, след обед също ни се случва, но мен изобщо не ме притеснява факта. Даже съм решила да си го снимам като си лежи потен и зачервен от моята гледна точка, че тогава ми е най-сладък, като се опитва да ме обгърне с ръчички и да *потъне* в мен (и да ми изрита операцията) Wink.

# 213
Добро утро от нас тримата.Хапнахне и заспахме,а за мен има малко време.Вече ядем по повече(90 за Светлин и 75 за Иван),но все още по 8 пъти и се тревожа Thinking Ако страничен човек ги види не може да каже,че са недоносени и според повечето лекари изостават в развитието си.Аз нищо не забелязвам.Усмихват се,плачат,абе нормални деца.Гордост за нас.Приятен ден на всички.Много усмивки и нови моменти.

# 214
  • София
  • Мнения: 6 182
Хей, най-после и аз се добрах до компютъра  Grinning
Онзи ден се скъсахме от рев и от колики, та цял ден аз и тати се редувахме да я разнасяме напред-назад. Затова пък вчера от изтощение ли или от нещо друго беше супер спокойствие: цял ден яде като змей, никакви колики, никакво повръщане - яде и спи. Дори по обяд бяхме на консултация и докторката и е жал да я събуди. Почва да я съблича, нашата си спи докато я събличат, удря и ваксина - тя ревна малко и пак заспа. И аз като взех да разправям на докторицата за коликите и повръщането тя ме изгледа презрително, но каза само "имате едно много щастливо бебе - не се тревожете"
Ние сме на шишета Авент с биберон с една дупка, ама те от много миене и изваряване ни се разшириха дупките та си купихме нови биберони. С тях изпиваме 30-40мл. за 3-5мин. Имаме и кривото шише на чико - тече като чешма и аз изобщо не го ползвам за мляко а само за чай и за цедене на кърма, защото пасва на помпата на Авент.
Аз тези дни (вчера и днес) съм му отпуснала края- не я спирам да яде бавно - като иска бързо да бърза. И тя си изсмуква 110-120мл. за 15 мин. с доволно грухтене, ръмжене, мляскане и оливане. Ако това е причината да не реве и да спи като заклана без повръщане и колики - много ще се радвам Praynig  Дано е така, нямам нищо против да ядем 15, а не 45мин.

# 215
  • София
  • Мнения: 6 182
Цитат на: milka
Добро утро от нас тримата.Хапнахне и заспахме,а за мен има малко време.Вече ядем по повече(90 за Светлин и 75 за Иван),но все още по 8 пъти и се тревожа Thinking Ако страничен човек ги види не може да каже,че са недоносени и според повечето лекари изостават в развитието си.Аз нищо не забелязвам.Усмихват се,плачат,абе нормални деца.Гордост за нас.Приятен ден на всички.Много усмивки и нови моменти.

Защо се тревожиш за храненето? Че е по 8 пъти или, че не е достатъчно? За това, че е през 3 часа нямаш основание - поне нашата педиатърка смята, че е нормално целия втори месец да яде ако иска през 3 часа. А ако е за количеството - не си спомням кога бяха радени бебоците (няма ви в списъка отпред, а не ми се рови по междинните страници), но 90 х 8 си е сериозна дозичка,  а и 75 х 8 не е малко Tired

# 216
Родени са на 08.01. Светлин беше 1.760 и 44 см,а Иван 1.640 и 37 см.За един месец в неонатанологията са наддали по 500 гр.От там казаха,че са нормални и да се хранят с мляко за доносени(НАН 1),а педито ни каза,че изостават малко от врясниците си.
Мia T мога да ти кажа,че ние имахме колики по цял ден,докато не си купихме бебезан чай и го давам вместо вода. Laughing

# 217
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Във връзка с Бебезан-а да попитам по колко давате от него на денонощие? Защото аз четох на опаковката едни дозички дето ми се струват малки. Ние се пийваме по повечко, но ме е страх да не му стане нещо на бебчо. Уж билки, ама все пак...

# 218
  • София
  • Мнения: 6 182
Да от вчера пием Бебезан и може и от това да сме по-спокойни. Ние си го пием от шишето като водичка, не меря дози. Аз му слагам и малко захар. На ден изпива по около 50-90мл. но аз правя нов всеки ден, защото помътнява.

# 219
  • Мнения: 93
Здравейте момичета!
Най - после днес успях да се добера да компа.
Нашата щерка е голяма лакомия - в следствие на което хълца след ядане и павръща, ако не я разнасям на рамо. Много обичаме да спим и да ядум - след това давам малко водичка да си измие устата и се почва с едни физиономии - все едно и давам отрова - никак не я обича тая вода. Така след тази процедура сме будни и готови да повисим и поспим на рамото на мама. Иначе педито каза, че сме наддали доста за една седмица - 310 грама. Често като заспива в креватчето си се усмихва - голама следурана е!
Да ви питам вие целувате ли бебчетата си - аз знам, че не трябва, ама понякога не се сдържам и й лепвам по някоя целувка по бузата или по челцето.
Това е в общи линии при нас - ядеме, преяждяме и памперса ни все си е пълен - като го сменя преди да яде, докато си хапва пълни новия. Понякога го сменям - но само ако тати ни е наблизо - той държи главичката и кръсчето аз смъквам ританки, мажа дупето със зехтин и Бочко и слагам друг памперс - иначе ако съм сама не мога да й повдигам и краката и главата и връща изяденото и хълца.
Да ви се похваля, че вече сядам - може да ви звучи смешно, но аз много се кефя - никак не ми беше конфортно - каквото и да правя все права - понакога дори като лежа не ми беше удобноно.
По повод въпроса с шишетата - ние сме с Авент, ама понеже бебка е на кърма не сме ги ползвали кой знае колко - няколко дена в болницата и в деня на изписването, водата й я впръсквам в устата от шишето - тя не би изпила и капка иначе!

Поздрави на всички мами и бебоци от нас и дано негово бебочество ми отпуска по малко време да ви изчитам по - навреме и да си бъбря с вас.

# 220
  • Мнения: 1 800
Бори, защо не й даваш чай вместо вода. Алекс също не харесва водата, но чайче на HIPP против колики пие с удоволствие по 100-150 г на ден. Опитай, чайчетата са много хубави, полезни са за храносмилането, за коликите и са много вкусни, бебчетата ги харесват.
На въпроса за целувките, ами и аз не се въздържам и го целувам, но ако видя друг да го прави полудявам, че той моя хубосник все е опъпчен и много внимавам никой да не го пипа и мляска по лицето.

# 221
  • Мнения: 1 800
Забравих да ви питам. Тоя чай Бебезан къде се продава - в аптеките, в бебешките магазини, в Метро или? Аз не можах да намеря, проверих в магазина от който купувам храната и памперсите, но там няма такъв, само Хип продават, а нашия чай на Хип против коликите е на свършване и ми се ще да вкарам малко разнообразие.

# 222
  • Мнения: 455
Приветче и от нас!!!
БебЕли и тати спинкат и аз влязох малко да си почета.
Миленка, днес нащият тати купи от аптеката Бебезан-защо не провериш в такава наблизо....
Ползваме шишета едно шише на Нук-от което съм много доволна- и едно на Чико-което е пълна скръб, защото му е много голяма бибата и имам чувствоточе влиза цялата в гърлото на БебЕли.
Бори,много се радвам,че вече можеш да сядаш!!!Аз си мислих,че след раждането това ще е най-трудно...наред с всич1ко разбира се.
Да се отчетем,че днес бяхме на първа консултация-пораснали сме и сме наддали.Малко ни тормозят коликите,та пием чайче. Но тези пъпчици по лицето и дупето ме притесняват-май са някакви коки и ги мацаме с едно багрило,но няма начин трябва да се лекуват...Иначе понамаляха белите петна в устичката,но лошо свикнахме с шишето и сега мама не я щем...-(
Спокойна вечер на всички и до писане!!!
И да нацелувате бебоците....май не останаха кореми -)

# 223
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Цитат на: milenka
Забравих да ви питам. Тоя чай Бебезан къде се продава - в аптеките, в бебешките магазини, в Метро или? Аз не можах да намеря, проверих в магазина от който купувам храната и памперсите, но там няма такъв, само Хип продават, а нашия чай на Хип против коликите е на свършване и ми се ще да вкарам малко разнообразие.


Аз си го купих от апеката Миленка .

За целувките- изобщо не бях чувала че не трябва и здраво си го целувам детенцето, направо ще му изям бузите и нищо не може да ме спре . Пък и той умира да ми се хили след всяка целувка ...дори напоследък забелязвам, че като реве ако си го цункам по двете бузки се успокоява.

# 224
  • Мнения: 558
И аз за пръв път 4увам това за целувките. Защо??
И аз си го целувам моя сладур, как ина4е?!!

Общи условия

Активация на акаунт