Януарски бебешоци 2005'І :)

  • 9 908
  • 245
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 6 182
Аз първо се притеснявах да я целувам, опасявайки се от някакво замърсяване и инфекция. Но аз съм с чисти и измити раце и лице с дрехи с които съм само в къщи. Тати също като се прибере първо се измива, проблича и естествено след това целувките. Пък и и на много места прочетох в една или друга форма следното:
"Децата, които получават повече нежност, по-често са прегръщани и целувани, са по-издръжливи на стрес. Ако майката повече милва своето бебе, то ще расте по-спокойно и ще боледува по-рядко. Когато човек получава целувка, мозъкът му произвежда ендорфини - хормони, които предпазват от стрес и нервно напрежение." В една книга дори пишеше, че децата които по-често се галят и целуват растат по-бързо, макар да не било доказано дали е заради нежностите или заради това, че ласките са вид масаж...
И като му ударих едно целуване (нали е полезно) и нашата като взе да се хили и отърква у мен - като някое коте и сега как да спра - целувам на ред крака, ръце, тумбаче, дупе, главичка, през дрехите или на голо - голяма веселба пада Laughing

# 226
  • Мнения: 7 837
Цитат на: Katusha
[quoteЗа целувките- изобщо не бях чувала че не трябва и здраво си го целувам детенцето, направо ще му изям бузите и нищо не може да ме спре .

Аз също чувам за първи път. С баща му постянно го мляскаме  Laughing Не мога да се стърпя ...
Пък и не съм забелязала да му излизат пъпчици.

# 227
  • Мнения: 2 657
Здравейте мами!
На мен някой ми беше казал,4е не било хубаво да се целуват бебоците по бузките,защото може да се обринат.Да,ама ние с таткото само го целуваме и тои ни подарява по някоя усмивка/послу4аи целувките/ Wink
Ние по цял ден спим и ядем.Когато е буден прави ени физиономийки и постояно се смее.Е как да не го целуваме  remybussi
Ина4е що се отнася до шишетата-ние сме с Chicco и засега нямам оплаквания.


Целувки на вси4ки мами и техните бебоци от нас.

# 228
  • Мнения: 2 657
Нещо оплесках Embarassed

# 229
  • Мнения: 3 777
Аз как го целувам не е истина, ами не мога да се сдържа само като го видя и го грабвам и го целувам навсякъде. Той един мек и пухкав е как да не го целувам, още повече че на него му е приятно и се смее, смее.

# 230
  • София
  • Мнения: 1 062
Това пък за целуването за пръв път го чувам. Аз непрекъснато я целувам. Тия бузки...как да не ги нацелуваш Simple Smile И баща и я целува, но като е с брада се мръщи Simple Smile Ама сега нашия тати замина за един месец за Англия в командировка, та сме самички, може и да отвикне от него за толкова време...

# 231
Здравейте от нас.Моите момчета мноооого харесват бебезана и откакто го пият нямат колики.Давам го вместо вода и слагам 1 лъжичка захар на 100 грама вода и така изкарваме през целия ден.Бебезан има във всяка аптека.А за шишетата ние сме само на НУК,даже ни подариха  и чашки.Много съм доволна от бибероните,а и са стандартни и стават всякакви модели.За сега сме на първият номер до 3 месеца.това е от нас.Светлин тъкмо яде и трябва да ставам да правя на другото.До слоро.Много целувки на бебоците.Аз не спирам да ги целувам.

# 232
  • София
  • Мнения: 6 182
Да се похваля - ние току що се върнахме от първата ни дъъъълга разходка с количка. Много ни хареса Simple Smile  Дребосъчка спинка сладко, а мама и тя да види свят. Аз не се сдържах и от един детски магазин и купих миниатюрни тъмно сини джинси и червен суичър - така де да сме облечени като големите хора, стига сме били бебишори с разни патета и мечета, сега ще е като някоя тинейджърка Wink  Нямам търпение да се изперат и да я наконтя. А колко пари дадох за тези две педи парчета плат - не е истина, по-скъпи са от моите дрехи, ама не можах да устоя Rolling Eyes

# 233
  • Мнения: 93
Здравейте момичета!
Не казвам, че целувките са забранени, ама нали сме възрастни, а малките бебоци все пак още нямат изграден имунитет и затова исках да знам аз ли съм единствената, която си целува бебчето.
Миленка, относно чая - за сега нямаме колики и затова не давам чай, а и сме на кърма и нали казват, че кърмените бебоци било нормално да не искат вода.
Имамеме си нов лош навик - обожаваме да спим на рамото на мама - имаче будуваме по цял следобяд в леглото, даже и биба не помага - плюе я и плаче - друго си е да повисиш на рамото на мама!
Днес я изведох за първи път на "разходка" на терасата, но на четвъртата минута се размрънка и се прибрахме - не знам какво не й хареса? - малко ни блестеше сланцето, но не вярвам да е било това? Thinking

# 234
  • Мнения: 46 518
Цитат на: vezdi
Привет на всички !
 Grinning Сълзенето и гурелите от очичките може да ги премахнете, като миете очите с лайка.
Преварявате от билката 5 мин. Прецеждате много добре, дори последния път може да прецедите през марля и с пъмуче изтривате очичките отвътре навън. Помага много спират да течат и събират гурели очичките. Без никакви капки и разни такива химии. Дано да помогне и на  всички Вас.
 Stuck Out Tongue


Извинявайте, че се намесвам в темата, но лайката е силен алерген и е абсолютно забранена при новородени. Иначе процедурата е точно така, но с обикновена преварена вода.
Поздрави!

# 235
  • София
  • Мнения: 1 062
Цитат на: nikol78
Цитат на: vezdi
Привет на всички !
 Grinning Сълзенето и гурелите от очичките може да ги премахнете, като миете очите с лайка.
Преварявате от билката 5 мин. Прецеждате много добре, дори последния път може да прецедите през марля и с пъмуче изтривате очичките отвътре навън. Помага много спират да течат и събират гурели очичките. Без никакви капки и разни такива химии. Дано да помогне и на  всички Вас.
 Stuck Out Tongue


Извинявайте, че се намесвам в темата, но лайката е силен алерген и е абсолютно забранена при новородени. Иначе процедурата е точно така, но с обикновена преварена вода.
Поздрави!


Странно, в един от чайовете на HIPP за новородени (след 1 седмица) има лайка, копър и анасон...
 Shocked А пише, че е за новородени.

# 236
  • Мнения: 46 518
Цитат на: eleksir
Странно, в един от чайовете на HIPP за новородени (след 1 седмица) има лайка, копър и анасон...
 Shocked А пише, че е за новородени.


Там е силно раредена, но директно отвара от лайка е опасно.

# 237
  • София
  • Мнения: 1 062
Цитат на: nikol78
Цитат на: eleksir
Странно, в един от чайовете на HIPP за новородени (след 1 седмица) има лайка, копър и анасон...
 Shocked А пише, че е за новородени.


Там е силно раредена, но директно отвара от лайка е опасно.


Аааа, може. И все пак вече съм се видяла в чудо какво да слагам в очите и с какво да ги чистя. Нищо не помага засега... Imp

# 238
  • Мнения: 3 777
Не са ли ви изписвали капки за очи, ние ползвахме Торбех мисля че се казваха, страшно ни помогнаха...
Днес имахме гости - и пак сме затрупани с подаръци Simple Smile
А да за очите другото нещо, което ползваме е физиологичен разтвор върху стерилна марля.

# 239
  • София
  • Мнения: 1 062
Цитат на: Slunce
Не са ли ви изписвали капки за очи, ние ползвахме Торбех мисля че се казваха, страшно ни помогнаха...
Днес имахме гости - и пак сме затрупани с подаръци Simple Smile
А да за очите другото нещо, което ползваме е физиологичен разтвор върху стерилна марля.


Първо ползвахме Tobrex - никакъв ефект, после ползвахме Oftalmoseptonex и Irgamid - никакъв ефект. Чистя очето със стерилна марля, но с преварена вода, надявам се да мине вече. И ние имахме госто вчера цял ден, беше много весело. Нашия тати го няма, цял месец ще е в Англия, та се радвам много като мине някой да ни види.
Слънце, днес ви бяхме почти на гости - ходихме с бебка и с една приятелка и сина и в "Патиланци", седяхме 2.5 часа, Веси спа през цялото време, ама беше много слънчево и хубаво. Там нали все нещо шуми, та я унесе много. Сега излапа всичко и пак заспа Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт