Отговори
# 30
  • Мнения: 2 013
Не мога да се съглася - 10 000 са долна граница и то много долна.
Това че някой си плаща сметките и купува храна - не го прави човек средна класа.
Има разлика между това да купуваш храна първа необходимост и какви ли не глезотии.
И това че някой си осигурява гардероба от Илиенци и разпродажби в рамките на месечния доход, не го прави средна класа - а съобразяващ се с доходите си.

На средната класа няма да и пука за намаление на панталон от 300 на 80 лева - ще си го купи още на 400.
Но ние тук сме с повредено мислене, имаме малко повече пари от минимална работна заплата, ядем нещо повече от боб и хляб и хайдеее станахме едва ли не богаташи.
Смешно е просто.


Ако не те мързи, прочети наистина това изследване - вярно - много е дълго, но има обяснение какво е средна класа, не става дума само за количества суми в случая.

# 31
  • Мнения: 3 835
И на мен ми се струва, че 10000лв. са доста висока сума. Това означава, че двамата взимат средно по 5000лв заплата, което си е доста висока заплата, и аз познавам единици, които могат да се похвалят с такива доходи.  newsm78 И то, не са само от заплата естесвено, което означава, че не са регулярни. newsm78

# 32
  • Мнения: 3 447
Не мога да се съглася - 10 000 са долна граница и то много долна.

Добре де, средната класа не се ли определя от стандарта на съответната страна? Ако 10 000 месечно са много долна граница за средна класа, коя е долната граница за богатите хора? За България говоря...

# 33
  • Мнения: 1 533
Не мога да се съглася - 10 000 са долна граница и то много долна.

Добре де, средната класа не се ли определя от стандарта на съответната страна? Ако 10 000 месечно са много долна граница за средна класа, коя е долната граница за богатите хора? За България говоря...

Бъди търпелива и ще бъдеш меценирана с отговор скоро.

# 34
  • Мнения: 5 370
И на мен ми се струва, че 10000лв. са доста висока сума. Това означава, че двамата взимат средно по 5000лв заплата, което си е доста висока заплата, и аз познавам единици, които могат да се похвалят с такива доходи.  newsm78 И то, не са само от заплата естесвено, което означава, че не са регулярни. newsm78
В изследването на Дивана като средна класа с такива доходи бяха посочени-адвокати, собственици на ресторанти, работодатели като цяло.....и високоплатени наемници. 10 000 го слагам за горна граница, според мене.

# 35
  • Мнения: 3 777
Богатите в БГ - имат самолети, яхти, с абсолютно легални доходи.

Долната граница е подръжката на горните неща без да го усещат - почне ли да им куца, стигнали са долната граница.

# 36
  • Мнения: 677
"Този обем (между 4 и 8%) може и да формира видима общност, но далеч не е достатъчен, за да задава тона на българското общество, обобщава политологът"
"...бихме разпознали като доходи за средната класа българи от порядъка на 8-18 хил. щатски долара годишно, съответно 12-27 хил. лева годишно, или с месечен доход между 1000 и 2200 лева месечно."

Аз ли не чета сега или ти?
Не мога да се съглася - 10 000 са долна граница и то много долна.
Това че някой си плаща сметките и купува храна - не го прави човек средна класа.

Слънце,личи ти,че си много компетентна!
Риспект!
Ама много са ти високи сметките и много се храниш бе.. Mr. Green

# 37
  • Мнения: 5 370
"Този обем (между 4 и 8%) може и да формира видима общност, но далеч не е достатъчен, за да задава тона на българското общество, обобщава политологът"
"...бихме разпознали като доходи за средната класа българи от порядъка на 8-18 хил. щатски долара годишно, съответно 12-27 хил. лева годишно, или с месечен доход между 1000 и 2200 лева месечно."

Аз ли не чета сега или ти?
Не мога да се съглася - 10 000 са долна граница и то много долна.
Това че някой си плаща сметките и купува храна - не го прави човек средна класа.

Слънце,личи ти,че си много компетентна!
Риспект!
Ама много са ти високи сметките и много се храниш бе.. Mr. Green

Оххххх, Абе тони, тука иде реч за ДОХОД НА ЧЛЕН ОТ СЕМЕЙСТВОТО. ooooh!
Как ще ми цитираш 1000 лева за цяло семейство?
Погледни, моля те, и първия ми постинг.
Говоря за СЕМЕЙСТВО.
Не 10000 или 3000 или 1000 само за един човек.
ЗА СЕМЕЙСТВО.
Я умножи, плийс, 2000 по 3 или 4 човека-колко прави? Thinking

# 38
  • Стара Загора
  • Мнения: 184
Абе,хора,вие не говорите за България!Според тези писания "средна класа"е малцинство в нашата страна.Бедняци сме и това е истината.

# 39
  • Мнения: 5 370
Абе,хора,вие не говорите за България!Според тези писания "средна класа"е малцинство в нашата страна.Бедняци сме и това е истината.
Реди, в самото изследване пише, че се говори за около 4-8 % българи.
Когато говори статистиката - и ние мълчим. Confused

# 40
  • Мнения: 3 423
Какви са тия 10 хилки, бре?
При това на месец?
В Германия това са богаташи.
Ангела Меркел не взима толкова.
Вие ми говорите за Угърчин и сие.
Алоу, слезте малко на земята.

# 41
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Богатите в БГ - имат самолети, яхти, с абсолютно легални доходи.

Долната граница е подръжката на горните неща без да го усещат - почне ли да им куца, стигнали са долната граница.


Кои са тези богатите с легалните доходи,че аз нещо не се сещам newsm78?Нали говорим за България  #Crazyсамо едно две имена,че ми е много интересно?

# 42
  • Мнения: 3 777
Както писаха по горе - с такива доходи са от 4-8%.
А не както се опитват някой хора да изкарат едва ли не всеки втори.
В София има доста легални заплати по 5000.
Направо се учудвам как ССФ не е в тази група.

Лиска - скоро се коментираха 18 000 евро, ако не се лъжа на Меглена Кунава - за месец - това богата ли я прави или от средната класа?

# 43
  • Мнения: 5 370
Какви са тия 10 хилки, бре?
При това на месец?
В Германия това са богаташи.
Ангела Меркел не взима толкова.
Вие ми говорите за Угърчин и сие.
Алоу, слезте малко на земята.

Лиска, познавам човек,  ергенче, малко под 30, на мениджърска позиция. Бецален-20000.....евро. Не е майтап.
Познавам собственик на сервиз за електронни аларми за коли-издържа цяло семейство, жена + 2 деца.  Едва ли го прави с 2000 лева.....
И други такива има-въпросът е, че са още твърде малък процент като цяло от целокупното българско население.

# 44
  • Мнения: 3 423
Лиска - скоро се коментираха 18 000 евро, ако не се лъжа на Меглена Кунава - за месец - това богата ли я прави или от средната класа?

Да, много богата я прави.

Лиска, познавам човек,  ергенче, малко под 30, на мениджърска позиция. Бецален-20000.....евро. Не е майтап.
Познавам собственик на сервиз за електронни аларми за коли-издържа цяло семейство, жена + 2 деца.  Едва ли го прави с 2000 лева.....

И аз познавам хора с по 250000 на година.
Но това не е средната класа. В Германия.
Иначе е хубаво да мечтае човек. В България.

Общи условия

Активация на акаунт