Отговори
# 60
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Е как да няма .......

... има хора, които са на ръба на оцеляването ...

...има хора,  които нямат грижи за храна, но само до там

....има хора, които могат да си позволят храната, дрехите, почивките и подаръците, които искат...и да спестяват могат


... има хора, на които само колите им струват повече от къщата ми ..... и си пият кафето в най- скъпите хотели в света...по Дубай и т.н.....

 ..... значи все пак има класи ....

# 61
  • Мнения: 5 370
И пак, следва уточнение за София ли става дума или за целокупната провинция. Във Варна заплати от 1000-1500лв. не са средни, а редки.
Мюр, в изследването не пише само София, а и не пише, че става въпрос само за заплати.
Къде, според тебе, се намира един лекар на частна практика? Или адвокат?
За тях доходи от посочения порядък не са невъзможни или рядкост.
Както и собственикът, примерно, на един среден хотел или ресторант или каквото друго се сетиш.  bouquet

# 62
  • Мнения: 4 916
И пак, следва уточнение за София ли става дума или за целокупната провинция. Във Варна заплати от 1000-1500лв. не са средни, а редки.

А я си помисли какво са 1 500 за Нови пазар  Naughty

# 63
  • Мнения: 4 916
Мюр, в изследването не пише само София, а и не пише, че става въпрос само за заплати.
Къде, според тебе, се намира един лекар на частна практика? Или адвокат
?
За тях доходи от посочения порядък не са невъзможни или рядкост.
Както и собственикът, примерно, на един среден хотел или ресторант или каквото друго се сетиш.  bouquet

Пише: "съзидателен труд".

# 64
  • Мнения: 5 370
Само за протокола,изледването е правено с данни от 2003,а отогава бая неща се промениха..Мдааа..

4-8 % ми звучи като 40-80%..

Средна класа в БГ няма

Добре бе, Тони, според тебе 2006 година, примерно, ще е по-зле от 2003 ли?
Какво точно искаш да кажеш, че не разбирам-справка-личния ми текст. newsm78
А колкото до 4-8 % =40-80%-ееееее, много ти е висок инфлационният индекс беее!!! Joy

# 65
  • Мнения: 1 629
На мен ми се струва, че е нужно да се пусне един форумски въпросник за доходите, да си кажат хората, и да им олекне. Аз съм от пролетариата и нямам нищо за деклариране. Стига с тия имагинерни десет бона, смешно е, а за много хора и тъжно.

# 66
  • Мнения: 3 447
На мен ми се струва, че може да се говори за бедност, когато основната част от доходите отиват за сметки и храна. Независимо от точната им сума, защото и заплатите, и цените са различни за различните градове.
Оттам нагоре би трябвало да са долните слоеве на средната класа... освен ако няма нещо междинно.

# 67
  • Мнения: 5 370
На мен ми се струва, че може да се говори за бедност, когато основната част от доходите отиват за сметки и храна. Независимо от точната им сума, защото и заплатите, и цените са различни за различните градове.
Оттам нагоре би трябвало да са долните слоеве на средната класа... освен ако няма нещо междинно.
Охххххх.........благодаря ти.  bouquet И за мнението благодаря, и за рецептите на лични-и за всичко Heart Eyes

На мен ми се струва, че е нужно да се пусне един форумски въпросник за доходите, да си кажат хората, и да им олекне. Аз съм от пролетариата и нямам нищо за деклариране. Стига с тия имагинерни десет бона, смешно е, а за много хора и тъжно.
А ти  от какъв пролетариат мислиш, че съм аз??? Почти същият. Ако не бях, нямаше да си оставя детето на година и 4 месеца и да хукна да бачкам. Тук просто си говорим....и обсъждаме.
А сумата , която толкова се преекспонира-пак да подчертая-не касае масовата средна класа. Peace

# 68
  • Мнения: 6 167
като Дона мисля.
и добавям, че средната класа освен , че е отхвърлила мислите за сметки и изхранване, обличане и тн.
може да: спестява, има недвижим имот ( или го изплаща), семейна кола/коли ( или ги изплащат) и пътува 1-2 пъти годишно.
според мен в българия средна класа Няма, но лично аз имам доста приятели, отговарящи на моите 'условия' за средна класа и съм оптимистка като цяло.
всичко друго живее ден за ден , мота се по кафенетата и работи за елементарни нужди - храна, сметки.
след като купуването на един шампоан е повод две приятелки да се видят и да 'пообиколят' ... за каква средна класа говорим...

# 69
  • Мнения: 677
Съотношението 4-8 е равно на 40=80..Ета смешно!
Цените на жилищна площ,тогава,в скъп квартал бяха такива,каквито са сега в най-евтиния..
Усещаш ли на къде бия?

Изследването е меко казано неточно..

# 70
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
На мен ми се струва, че може да се говори за бедност, когато основната част от доходите отиват за сметки и храна. Независимо от точната им сума, защото и заплатите, и цените са различни за различните градове.
Оттам нагоре би трябвало да са долните слоеве на средната класа... освен ако няма нещо междинно.
И аз така мисля и това казах, ама не било така. За храна и сметки за 3членно семейство да отиват най-много 1000-1500лв(макар и това да са много), всичко над това за мен отива към средна класа.
А останат ли и за спестявания и ако те са повече от половината от доходите - това вече са богатите.
Явно не са ми ясни нещата и се разминавам с определенията за класи.
Faithless я кажи какво разбираш под средна класа, защото в началото на темата питаше за едно, а сега се придържаш към друго.

# 71
  • Мнения: 3 447
средната класа освен , че е отхвърлила мислите за сметки и изхранване, обличане и тн.
може да: спестява, има недвижим имот ( или го изплаща), семейна кола/коли ( или ги изплащат) и пътува 1-2 пъти годишно.

Точно.

# 72
  • Мнения: 5 370
Съотношението 4-8 е равно на 40=80..Ета смешно!
Цените на жилищна площ,тогава,в скъп квартал бяха такива,каквито са сега в най-евтиния..
Усещаш ли на къде бия?

Изследването е меко казано неточно..

Тони, прощавай, ама средната класа откога живее в "скъп квартал"? newsm78
ти просто ме хвърли в оркестъра с твоя критерий за неточност, да ме прощаваш.
Ако аз съм средна класа- е ясно, че няма да живея нито в Лозенец до Американското посолство, нито в Симеоново или Бояна.

# 73
  • Мнения: 677
Явно не разбра на къде бия..
Безмислено е да обяснявам..
Лека нощ!

# 74
  • Мнения: 5 370
На мен ми се струва, че може да се говори за бедност, когато основната част от доходите отиват за сметки и храна. Независимо от точната им сума, защото и заплатите, и цените са различни за различните градове.
Оттам нагоре би трябвало да са долните слоеве на средната класа... освен ако няма нещо междинно.
И аз така мисля и това казах, ама не било така. За храна и сметки за 3членно семейство да отиват най-много 1000-1500лв(макар и това да са много), всичко над това за мен отива към средна класа.
А останат ли и за спестявания и ако те са повече от половината от доходите - това вече са богатите.
Явно не са ми ясни нещата и се разминавам с определенията за класи.
Faithless я кажи какво разбираш под средна класа, защото в началото на темата питаше за едно, а сега се придържаш към друго.

Абсолютно едно и също разбирам. То съвпада до голяма степен с написаното от Дивана, но и с Дона съм съгласна. И затова и посочих трите степени, според мене, на средната класа.  И си имах също и определени нагласи за това какво е средна класа, които се оказа, че съвпадат със статията.
Просто посоката леко се поизмести......
Пак да посоча-и аз твърдя в първия си пост, че тя сега се заражда.

Общи условия

Активация на акаунт