Платнени кошарки или дървени легълца??

  • 4 820
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 936
Ние ползваме платнена. Много съм доволна. .....бебка не си удря главата в  кошарата така както би било в дървените.

платнена!!!  Peace намирала съм бебето във всякакви пози...с главичка допряна в мрежата и никога не се е будила!докато мои приятелки постоянно се оплакваха,че бебетата се будели нощем-защото са се ударили в дървените пречки на леглото!

# 16
  • София
  • Мнения: 6 363
и двете си имат своите функции.

платнената е винаги по-малка. за едно малко и основно спящо бебе, това е без значение. но за един пролазващ тигър се превръща в карцер.
освен това, в платнената няма как да се хване да се изправя, за разлика от дървената с нейните пръчки.

имам и двете - в дървената спи, в платнената понякога играе. виждам разликата.

# 17
  • Мнения: 1 896
Ако кърмиш, ще ти се налага често да вземаш бебето нощем. В такъв случай определено ти трябва легло, на което му се маха преградата, за да можеш да го опреш до вашата спалня и да вземаш и връщаш бебето в леглото му само с пресягане, без да ставаш.
Иначе е голям зор, особено в периоди на болест, никнене на зъби, ще има да се разкарваш напред-назад, а през това време то да реве, така никой не може да се наспи.
Така че дървено е по-добре.
Ние имаме и платнена сгъваема кошара, но я използваме само за съхранение на играчките и за игра (стои отворена и човекът си влиза и излиза), никога не е била легло.
Ние принципно сме привърженици на съвместното спане, така че при пътуване спим тримата заедно на голямо легло, не се занимаваме да мъкнем кошари.

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 70
Аз мисля да вземем дървено легло за бебка  1crib
За да не се удря и да се закача по решетката ще ползвам обиколници (дано да вършат работа). Тези платнени кошарки не ми вдъхват доверие, а и си мисля, че няма да могат да предпазят бебо  да не се простуди.

# 19
  • Мнения: 1 701
Аз мисля да вземем дървено легло за бебка  1crib
За да не се удря и да се закача по решетката ще ползвам обиколници (дано да вършат работа). Тези платнени кошарки не ми вдъхват доверие, а и си мисля, че няма да могат да предпазят бебо  да не се простуди.
Ееее... чак пък да се простуди...  Crazy Нали не държите всички прозорци отворени...  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 6 441
Аз доколкото знам  май и на платнените кошарки могат да си се слагат обиколници(ама и аз колко знам,ама се изказвам,но май четох някъде newsm78)

# 21
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Ние определено мисля да вземем дървена. Много по-стабилна ми изглежда, а и гледам в перспектива - после се трансформира в шношеско легло. Ако се наложи, ще вземем платнена, но задължително искам да има и дървена. Wink

 Това с тансформирането е добре,но я си помисли коя мебел ще е все още здрава след 15 години,и дали на теб самата няма да ти писне да я гледаш толкова години???
  Ние взехме преносима кошара,не е само удобна при път...,а и в много други случаи.Тъй като двете ни деца ползват обща стая,когато беба спеше ,а кака искаше да играе просто премествах кошарата без никакво усилие в другата стая.Когато се очакваше сбирка с повече деца,просто я събирах/отнемаше ми 1-2 минути/ и в детската се освобождаваше много място за игра.И не на последно място,когато вече не ни трябваше не се чудех къде да я нося,ами  я сгънах и качих на тавана.Не мисля,че е нестабилна,не сме имали никакви произшествия с нея,при условие,че малечко е доста буйно хлапенце Peace

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 70
Явно не успях да се изразя както трябва  Embarassed
Понеже при нас кошарата ще е към стена и си мисля, че само мрежа няма да е достатъчна откъм стената. Те нашите легла са с преграда, а какво остава за кошарата

# 23
  • Мнения: 117
Първоначално бяхме купили дървено легло, но когато започна да се изправя се пускаше и си удряше главата. След един полууспешен опит да падне от леглото надолу с главата взехме кошарка. Според мен неможе да минеш само с кошарка, не е удобна много за малко бебе.

# 24
  • София
  • Мнения: 4 588


 Това с тансформирането е добре,но я си помисли коя мебел ще е все още здрава след 15 години,и дали на теб самата няма да ти писне да я гледаш толкова години???
15 години  #Crazy Никой не е казал, че ще се ползва 15 години. Та това е абсурд. Кой нормален човек ще се събере в легло 140/70 след 15 години?! ShockedМисля да я използвам до 6-7 години. А ако се счупи или стане неудобна, разбира се, че ще вземем друго легло. А дори и да вземем защо да не е здраво след 15 години? Аз преди време имах легло, което беше на повече от 15 години и си беше здраво и удобно.
Преносимите кошари не мисля, че ще са удобни са новородено, не ми изглеждат стабилни, а и въобще не ми харесват. Naughty Бих ползвала единствено за из път. Но разбира се това си е мое мнение. не искам да го налагам или пък да обидя някого. Hug

# 25
  • Мнения: 6 164
Класическо дървено му взехме 140/70 да го ползва по-дълго, но и една платнена /преносима/ нямаше да е зле, че ни се наложи веднъж да пътуваме и като нямаме... Rolling Eyes Не знам защо ама все си мисля, че в платнените много прах ще се набива, но сигурно се перат де...

# 26
  • Мнения: 6 164
Това с тансформирането е добре,но я си помисли коя мебел ще е все още здрава след 15 години,и дали на теб самата няма да ти писне да я гледаш толкова години???

Еее, ти пък  Mr. Green нашите секции и спалня са вече 20 години здрави, недей така. Grinning А пък това за писването да я гледам... много странен довод, ти на 5 години ли сменяш обзавеждането у вас?

# 27
  • Мнения: 9 050
Аз имам и двете и определено за дървената съжалявам, че я имам. Само заема място. От както сме с платнена, не е спал в дървената. И ние имахме този проблем с ръчичка или краченце защипани под решетката.

А платнетите изобщо не са нестабилни. Разбира се, зависи какво ще избереш. Има много стабилни, на две нива. Освен това имат допълнителни приспособления, които се слагат в последствие, за да може да се хваща и да се изправя. А има и такива с цип, които като порасне детето стават като палатка за игра.

Освен това платнената ми кошара има колелца и мога да си я местя като чистя или когато не искам да оставя мъника сам в съседната стая. За плюсовете при пътуване няма да говоря - те са ясни.

Така че, аз съм с 2 ръце за платнените кошари. Много по-удобна е, а и излиза по-евтино. Защото на дървената трябва и матрак да се купи, а пък хубавите матраци могат да струват повече от кошарата #Crazy

# 28
  • Мнения: 2 677
Нямам опит с платнените кошарки, но взехме голямо дървено креватче и съм много доволна. Има ракла и чекмеджета, където прибирам нещата на дребния. Това за мен е голям плюс, защото иначе просто не мога да си представя къде щях да ги държа. Също така има и плот, който докато беше по-малък ползвах за преповиване. Кошарката се люлее, много удобно е за приспиване. Изобщо - твърдо за дървено креватче!  Peace

# 29
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
и ние мислим да има и двете
дървената за у нас,а платняната-у бабини:)

Общи условия

Активация на акаунт