Отговори
# 30
  • Мнения: 1 253

Това е чудесно.
Значи имаш ясна идея тази подписка от името на кого се пуска, към кого е адресирана и какви са конкретните искания написани грамотно.
Кой ще бъде координатор на инициативата, кой ще се появява в медиите и ще преговаря със съответните институции, ако се наложи.

Така ли е?

Реза благодаря за отговора ти  Simple Smile За някои неща съм наясно за други ще ми трябва помощ или съвет от по-опитни от мен хора, каквито съм убедена, че има в този форум Simple Smile
Сега едно по едно:
"тази подписка от името на кого се пуска" - би имала по-голяма тежест ако се пусне от името на Сдружение "Настоящи и бъдещи майки". Не съм сигурна обаче дали мога да постъпя така. Ако не мога моля за съвет какво да напиша. Простичка идея е "Настоящите и бъдещи майки членки на форума "БГ-мама" .
Някак си не върви да напиша от името на едно единствено лице т.е. Ани Арсова, обаче ако трябва така ще я ядресирам от мое име.
към кого е адресирана - Столична община
какви са конкретните искания написани грамотно - ето някаква идея, която може да бъде доразвита
1. Ежедневно почистване на парковите пространства от боклуци опасни за здравето на хората като кучешки изпражнения и битови отпадъци
2. Определяне за зони "Забранено за кучета" в които ще бъде забранено разхождането на кучета.
3. Ежедневен контрол върху собствениците на кучета, които се разхождат в парковите пространства с цел контрол върху почистването на отпадъците оставяни от животните и спазването за зоните от т.2
4. Възможност за налагане на финансови санкции от контролните органи по т.3 върху собствениците на кучета, които не почистват след тях и не спазват забраната за разхождане на кучета в определените зони от т.1

"Кой ще бъде координатор на инициативата, кой ще се появява в медиите и ще преговаря със съответните институции" - аз съм по цял ден на работа и ще ми е малко трудничко да съвместя и това, обаче ако няма друг вариант тогава отговора е "Аз ще се заема с това"

Ами това е от мен засега.

# 31
  • Мнения: 489
 Напълно подкрепям Еххо, но нямам никакъв опит в това за съжаление.
Нека се включим всички в тази инициатива, кой с каквото може. Колкото повече, толкова по- добре!!!

# 32
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Имаш доста работа преди да пуснеш подписката, ако искаш да е както трябва...

1. да говориш със сдружението. Ако те не са съгласни....не знам. Може да напишеш каквото друго искаш, но въпросът е каква тежест ще има то.
2. адресирано към, "столична община".... към кого точно? Ако е само така ще отиде в кръглата папка.

По изброените от теб точки 1,2,3 и 4....чудесни пожелания, но не виждам на практика предложение за реалното им осъществяване. Закони има и в момента - няма контрол. А това вече е друга тема и друга подписка.

"Аз ще се заема с това" - не искам да те обезсърчавам, но ще ти е много трудно, особено ако няма на кого да разчиташ за детето във всеки един момент.

Simple Smile Пиша всичко това само за да ти дам насоки за размисъл преди да започнеш.
Съвсем не съм най-компетентния човек. Ако искаш съвет...добре е предварително да се проучи как стоят нещата по въпроса в момента. Какви са законите, къде куцат и какви са възможностите за да не е така, както и консултация с юристи (има мами юристи доста тук)

По-добре би било, ако в тази подписка има предложения които да се обсъждат, вместо само искания, които могат да бъдат пренебрегнати лесно (дали защото не са от името на тежка организация или защото са не добре обмислени).

Нека се включим всички в тази инициатива, кой с каквото може. Колкото повече, толкова по- добре!!!

Аз съм се включила преди 3 години, когато започнах да уча детето си да хвърля боклуците в кофите.  Peace

# 33
  • Мнения: 1 029
Идеята е добра, но мисля, че трябва и да се засегне и проблема с изхвърлянето на боклуци в градинките от хората като се налагат солидни глоби. Но пък за това е необходимо да има и някакъв контрол, което едва ли ще стане...  Crossing Arms  
В общи линии ми се струва, че ще има нулев ефект от такава подписка, защото никой не го е грижа  Naughty

# 34
  • Мнения: 1 029
Наскоро съвсем ми беше прикипяло, когато и видях от кой етаж какво хвърля- найлонова торбичка с отпадъци. И аз съответно се принудих да падна и на неговото ниво /на комшията де/ взех торбата с боклук и му я изсипах пред врата с бележка, ако иска утре пак да си изхвърли боклука по същия начин. Ужасно ми беше писнало.

 ТраЛаЛА newsm10 ! Мисля, че много добре си направила. С такива идиоти явно трябва точно така да се постъпва, за да се усетят и евентуално замислят...

# 35
  • Мнения: 476
Има още нещо, което ме притеснява - масово децата и тийнейджърите нямат елементарна култура, която се придобива не другаде, а именно вкъщи, в семейството!! Живея на много показателно място (на мамите от Пловдив ще им е ясна картинката). Зад нас има няколко училища и техникуми, предимно мъжки- строителен техникум, техникум по автотранспорт + още две училища едното от които се слави със завършилите гаменчета на града. От другата страна  се намират много привлекателни за тези ученици (а и не само за тях) заведения за бързо хранене (говоря за Андре, Трепач и т.н.) През целия ден циркулират от училище до въпростните заведения и не мога да обясня какво остава след тях по пътя им обратно към у-ще!!!!  #Cussing out Като се почне от картоните за пици, опаковки от сандвичи, найлонови торби, бози и се стигне до бирени кутий, кутий от цигари и какво ли още не!!!! Хвърлят най-нагло без дори да им мине през ума, че правят нещо нередно!!!! Ето това направо ме отчайва! Хем съм бясна, хем няма какво да направя по въпроса!
И сигурно родителите им правят същото, щом момчета по на 15-16 год. си нямат идея какво е чистота и елементарно възпитание!!!!
Кажете ми как може обществото да се справи с това поколение и с това НЕвъзпитание?!?!!

# 36
  • София
  • Мнения: 3 679
Преди да имам дете като че не ми правеше такова впечатление...но сега Confused

# 37
  • Мнения: 489
Reza , и аз си уча детето, но много други не го правят, а градинките стават все по мръсни. Трябва да се потърсят и други начини, за да се разреши проблема. Всяка община, трябва да се грижи за ежедневното почистване на детските, площадки и градинки, в нашия квартал, дори кошчета няма на тези места... Не съм компетентна, точно как трябва да стане, но мисля, че трябва да се действа.

# 38
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Кажете ми как може обществото да се справи с това поколение и с това НЕвъзпитание?!?!!

Това от което ти се възмущаваш е просто копиране.
Не тийновете са виновни за повсеместното оакване.

Reza , и аз си уча детето, но много други не го правят, а градинките стават все по мръсни.

Така е.
Но аз лично нямам предложение как да се справим генерално с това.
т.е. поне реално приложимо за този момент от реалността в нашата държава.

... Не съм компетентна, точно как трябва да стане, но мисля, че трябва да се действа.

Как трябва да се действа? Некомпетентно?
Проблемът е сериозен и поредната недобре обмислена подписка няма да го реши, колкото и хора да я подкрепят.

Дано не ме разберете грешно.
Не съм против инициативи в тази посока Peace

# 39
  • Мнения: 1 273
Кажете ми как може обществото да се справи с това поколение и с това НЕвъзпитание?!?!!

Това от което ти се възмущаваш е просто копиране.
Не тийновете са виновни за повсеместното оакване.

Reza , и аз си уча детето, но много други не го правят, а градинките стават все по мръсни.

Така е.
Но аз лично нямам предложение как да се справим генерално с това.
т.е. поне реално приложимо за този момент от реалността в нашата държава.

... Не съм компетентна, точно как трябва да стане, но мисля, че трябва да се действа.

Как трябва да се действа? Некомпетентно?
Проблемът е сериозен и поредната недобре обмислена подписка няма да го реши, колкото и хора да я подкрепят.

Дано не ме разберете грешно.
Не съм против инициативи в тази посока Peace

Аз пък да ви кажа , че съм 100% убедена, че дори да има подписка и много хора да я подпишат, голяма част от същите тия хора ще мърсат и цапат

# 40
  • Мнения: 2 663
Кажете ми как може обществото да се справи с това поколение и с това НЕвъзпитание?!?!!

Това от което ти се възмущаваш е просто копиране.
Не тийновете са виновни за повсеместното оакване.

Reza , и аз си уча детето, но много други не го правят, а градинките стават все по мръсни.

Така е.
Но аз лично нямам предложение как да се справим генерално с това.
т.е. поне реално приложимо за този момент от реалността в нашата държава.

... Не съм компетентна, точно как трябва да стане, но мисля, че трябва да се действа.

Как трябва да се действа? Некомпетентно?
Проблемът е сериозен и поредната недобре обмислена подписка няма да го реши, колкото и хора да я подкрепят.

Дано не ме разберете грешно.
Не съм против инициативи в тази посока Peace

Аз пък да ви кажа , че съм 100% убедена, че дори да има подписка и много хора да я подпишат, голяма част от същите тия хора ще мърсат и цапат

Е стига бе, какъв лицемер трябва да си, егати!

# 41
  • Мнения: 1 029
 Аз пък да ви кажа , че съм 100% убедена, че дори да има подписка и много хора да я подпишат, голяма част от същите тия хора ще мърсат и цапат [/quote]

Нищо чудно и така да стане, вече нищо не би ме изненадало...  Rolling Eyes

# 42
  • София
  • Мнения: 3 408
Това, което би решило проблема в най-общи линии се казва ГЛОБА.
Има и друг аспект- почистването от общината.
Бездомните кучета.
В нашата градинка - в центъра на София хората излизат пролетта и собственоръчно почистват градинките, в които играят децата им, но за съжаление за кратко време картинката става същата.
Дори и хората с домашните кучета да тичкат след тях с ръкавици и торбичка, как би станал този номер с бездомните?
Но би било направо гавра да се приемат глоби за собствениците на домашни кучета, които не събират отпадъците, при положение, че не е решен въпросът с бездомните.
Изобщо казусът няма само една страна и докато не се решат останалите, едва ли подписка би имала някакър ефект, но аз веднага ще се подпиша, дано да им светне лампичката поне малко.

# 43
  • Мнения: 4 668
И на мен ми писна ... Писна ми също така всеки ден да пълня по един плик с боклуци  Confused
Преди няколко дни се вбесих страшно - две майки с бебета си си изпиха кафетата , изядоха солетите , нахраниха децата с "Ганчев" и всичко това , като отпадъци остана на пейката и под нея ...  ooooh! Емииии... какво да кажа повече , явно не им пречи , че в тази кочина ще играят децата им  Sick Или щяха да им се счупят ръцете ако ги занесат до кофата  Confused
Такова говедо само глоба го оправя , след като няма акъл ...

# 44
  • Мнения: 480
 smile3501 Супер тема, но има ли кой да я прочете и да вземе мерки???

Общи условия

Активация на акаунт