Намаля ми изведнъж кърмата :(

  • 2 800
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 368
Момичета, здравейте. Рано-рано започвам с въпросите, ама цяла нощ не спах спокойно. Вчера изведнъж ми намаля кърмата та чак не можах да събера за вечеря на бебо newsm45  Аз няма да ви питам за причините довели до това, защото са ми ясни, но искам да знам дали някоя от вас е имала същия проблем и дали мога да стимулирам отново лактацията. Пия лактогонни чайове и общо взето това е единственото, което правя за увеличаване на кърмата. Лошото е, че другите изисквания за една кърмеща майка не ги спазвам - не си почивам освен през нощта и то невинаги пълноценно, имам си и разни други преживявания, предизвикващи силен стрес у мен и то накрая си доведе до това от което винаги съм се страхувала, но все си мислех, че ще успея да се справя. Вярно е, че Влади вече пет месеца е само на кърма, но ми се искаше да продължа максимално дълго. Благодаря Ви предварително за отговорите.   bouquet и приятен снежен ден днес.

# 1
  • Мнения: 284
Може да хапваш мюсли с мляко действа много добре на лактацията и  ако се изцеждаш да го правиш през час.Дано се регулират нещата Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 368
Ами да изцеждам се, дали ще помогне честото изцеждане?

# 3
  • София
  • Мнения: 555
Пий повече течности, по-често изцеждане, което да продължи още няколко мин след като спре да капе и най важното е спокойствието. При някой жени идването на цикъла води до временно намаляване на кърмата(ако случайно това е причината да не се шашкаш)

# 4
  • София
  • Мнения: 368
Все още нямам цикъл. Вероятно не е това причината, незнам. Много съм притеснена, изведнъж осъзнах толкова много неща и съжалявам, може и сама да съм си виновна с начина си на живот и ежедневие. Дано да успея да преодолея този период и да е нещо временно само.

# 5
  • Мнения: 3 718
"Спокойствие и само спокойствие", както беше казал май Карлсон, който живее на покрива. Няма нищо по-важно от теб и твоето бебе в момента и каквото те притеснява ще мине. Слагай бебето да суче по често, пробвай да хапнеш сварено жито ( при мен действа доста ) и съм сигурна, че кризата ще мине.
 Hug

# 6
  • Мнения: 3 092
И аз съм преживявала доста гадни моменти , дори и в момента е така , но мисълта за бебето е по-важна от всичко.Мисълта че няма да си простя , ако заради нечий чужди грешки и ядове навредя на детето си и че няма да го допусна ми е действала стимулиращо на лактацията  WinkЯ горе главата! Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 1 252
Как разра, че ти е намаляла лактацията? Да не се цедиш преди и да храниш от бутилка?
Слагай бебето по-често на гърдата и не го мисли, то си знае най-добре.
Никога не съм се цедила, но синът ми е прекрасна помпичка.

# 8
  • София
  • Мнения: 368
Ами разбрах, като видимо беше гладно детето по-рано от обикновено след като беше сукало от гърда и реших да изцедя кърма за вечерното хранене и тогава успях да изцедя едва 100 гр. и от двете гърди. Тази сутрин пак цедих за да видя какво става. По-добре се нещата, но все още не мога да постигна това което беше. Дано да успея

# 9
  • Мнения: 104
И аз имах подобни притеснения в същия период ,но всичко се оправи ,продължих да кърмя.Изведнъж гърдите ми станаха меки и нищо не изцеждах.Но слагах бебо и той си сучеше ,предлагах му и двете гърди.След 3-4 дена нещата  се нормализираха.Мисли позитивно ,не обръщай внимание на дребните простотии.Аз също имам постоянен дразнител,но се опитвам да го игнорирам максимално.

# 10
  • Мнения: 294
И аз го преживях! При мен вечерното изцеждане беше само 10 мл.!) Но се оправи доста бързо. Най-много ми помогна това, че разбрах, че се случва и отминава..Просто лош период. А на практика :цедях се няколко дни след всяко кърмене, дори и като не излизаше нищо. 2,3 дни давах вечер АМ преди лягане и се цедях след това (пиша го за да те успокоя,че дори и да се наложи да дадеш АМ,не е фатално и не доведе до отбиване..) И слагах бебо на гърдата колкото може по-често.. След няколко дни всичко се оправи, дори сутрин ми изтичаше кърма, топлкова много имах!
Споко и успех!

# 11
  • София
  • Мнения: 368
Благодаря Ви момичета, много сте мили и съпричастни  Hug Дадохте ми кураж! Ще направя всичко възможно да продължа да кърмя детенцето си, защото то заслужава най-доброто!!! Всяко дете го заслужава!

# 12
  • София
  • Мнения: 555
Аз реших, е храниш само с изцедена кърма, затова предложих по-често цедене, но щом то хапва и от теб давай му колкото често желае и не ограничавай времето, скоро нещата ще се нормализират. Може след кърмене да цедиш.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 932
Има такива периоди ,когато намалява кърмата , това е нормално. Само без паника , трябват повече течности и всичко ще е наред.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0
Тук в библиотеката има много хубави материали . Дори и да си ги чела , прочети ги пак.Най-важна е положителната настройка. Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 1 056
Миличка, най-вероятно сте в Бум на растежа! Давай му да суче веднага щом прояви признаци на глад. Колкото по-често го слагаш да суче толкова повече ще ти се увеличава кърмата. Не гледай часовника да кърмиш  под час. Сега, за да се регулира количеството е нужно тялото ти да разбере, че трябва да проивежда повече. Това става като слаташ бебо по-често на гърдите, дори и да ти се струва, че са празни, давай - кърма се образува и в процеса на самото сукане.
За изцеждането вярвам вече си прочела (много е изписано), че не отговаря на релното количество, което има в гърдите.
Всички сме минали през такъв период по няколко пъти! Спокойно, до два-три дни ще ти се регулира, ако суче често-често.
Всъщност не ти е намаляла кърмата, ами бебо вече има нужда от малко повече...
И по-спокойно го давай - бебето ти скоро ще порасне, а ти какво ще си спомняш - само проблеми! Затова се наслаждавай на майчинството си и остави житейските проблеми да преминават малко по-встрани от тебе. Като имаш някаква стресова ситуация си казвай, че ще влезе през едното ти ухо и ще излезе от другото, важното е, че имаш най-прекрасното детенце на света!
И пий най-малко по 1,5 л. вода на ден и яж калорична храна.
Ще се справиш, ние сме с теб!

Последна редакция: вт, 27 фев 2007, 15:18 от ludmilana

# 15
  • София
  • Мнения: 368
Благодаря ти ludmilana и на всички момичета, които се заинтересувахте от моя проблем.  bouquet Днес има кърма, вярно по-малко от обикновено, но още не съм прибегнала да давам добавка от АМ.

# 16
И аз го преживях! При мен вечерното изцеждане беше само 10 мл.!) Но се оправи доста бързо. Най-много ми помогна това, че разбрах, че се случва и отминава..Просто лош период. А на практика :цедях се няколко дни след всяко кърмене, дори и като не излизаше нищо. 2,3 дни давах вечер АМ преди лягане и се цедях след това (пиша го за да те успокоя,че дори и да се наложи да дадеш АМ,не е фатално и не доведе до отбиване..) И слагах бебо на гърдата колкото може по-често.. След няколко дни всичко се оправи, дори сутрин ми изтичаше кърма, топлкова много имах!
Споко и успех!
Анета, на каква възраст на бебето се случи това? Моята бебка е на 2 месеца и половина и 2  наддала само по 21 грама на ден през втория месец.  Видимо ми е малко кърмата . Втори ден я слагам на гърдата на всеки час. То е едно опъване, пищене. Мислиш ли че имам шансове?

# 17
  • София
  • Мнения: 1 424
и на мен ми беше намаляла по едно време, но после се оправи.
ядях сурови ядки и пих боза ( колкото и остаряло да звучи), но се оправи работата. Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 2 162
Анета, на каква възраст на бебето се случи това? Моята бебка е на 2 месеца и половина и 2  наддала само по 21 грама на ден през втория месец.  Видимо ми е малко кърмата . Втори ден я слагам на гърдата на всеки час. То е едно опъване, пищене. Мислиш ли че имам шансове?

Разбира се, че имаш шанс. Можеш ли да опишеш режима ви на хранене? по колко мокри памперса пълни на денонощие? само на кърма ли е или даваш и вода?

# 19
  • Мнения: 1 043
много течности ядки , бебондела колкото може по често на гърдата и без сокчета или вода поне докато ти се регулира кърмата

# 20
  • Мнения: 950
На мен изведнъж ми намаля кърмата малката като стана на 4 месеца, но така и не успях да я увелича.

# 21
  • Мнения: 1 771
Ами разбрах, като видимо беше гладно детето по-рано от обикновено след като беше сукало от гърда и реших да изцедя кърма за вечерното хранене и тогава успях да изцедя едва 100 гр. и от двете гърди. Тази сутрин пак цедих за да видя какво става. По-добре се нещата, но все още не мога да постигна това което беше. Дано да успея

С цеденето най много да се объркаш. Сукането от детето е най добрия стимул за лактацията. Давай често или на поискване и за няколко дни ще се оправят нещата.
Крис когато му сменям режима на кърмене, ако съм на работа или в къщи или друго винаги има преходни периоди на повече  "млекообразуване" или по малко, но винаги той със сукането е регулирал нещата.
Успех и споко.

# 22
Анета, на каква възраст на бебето се случи това? Моята бебка е на 2 месеца и половина и 2  наддала само по 21 грама на ден през втория месец.  Видимо ми е малко кърмата . Втори ден я слагам на гърдата на всеки час. То е едно опъване, пищене. Мислиш ли че имам шансове?

Разбира се, че имаш шанс. Можеш ли да опишеш режима ви на хранене? по колко мокри памперса пълни на денонощие? само на кърма ли е или даваш и вода?

Сменям около 5 -6 памперса , но дали тежат по стотина грама не съм сигурна. Аз хапвам жито, ябълки, ядки . Пия много айрян и чай на Хип. Втори ден кърмя на всеки час и вече не издържам психически. Имам чувството че е непрекъснато гладна. Давам не повече от 10 грама вода на ден и то ако нещо повърне за изплакване. Някой да има везна за продаване? Мислите ли че утре мога да очаквам "поток"? Имам още надежда но така дълго не мога да издържа.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 162
Pepadg, успокой се Hug Нали знаеш, че сте точно във възрастта на скок на растежа-нуждите на бебето от мляко се увеличават и за да започне организмът ти да произвежда повече трябва да му се даде сигнал. Именно затова е и този едночасов интервал между отделните кърмения.
Обикновено при толкова често кърмене, и особено ако и през нощта имате поне 2-3 още, нещата се оправят за около 48 часа. При мен обаче продължиха  6-7 дни, защото бях сигурна, че кърмата ми спира и така се бях шашнала с тия мерки и теглилки- само за това мислех. И Роси се дърпаше и пищеше точно както и твоето бебе- помагаше ми кърменето на тихо и спокойно място, в повечето случаи това беше тоалетната на загасена лампа Laughing.
 Затова се успокой и опитай да се настроиш позитивно.
Продължавай да я кърмиш през час, а ако ти стигне времето и нервите можеш да включиш и цедене- аз цедях по 5-7 минути, въпреки че след бебето нищо не излизаше. Ако тя иска я храни  и през нощта. Даже на мен ми бяха казали да си навивам часовника през 2 часа.
Давай и от двете гърди, като следващия път почваш от тази, която  последно си дала (ако решиш да се цедиш, можеш да цедиш само тази, с която си започнала). И се стреми да суче ефективно. Можеш да й помагаш чрез компресия на гърдата.
Следи памперсите. Ако искаш да си сигурна, направи си един контролен памперс- изсипи 100мл вода вътре и така ще ти служи като модел. Пет-шест памперса са си идеално. Между другото за сравнение- Роси първият месец наддаде 650гр., вторият 750гр., а третият 1600гр. Забрави за везните сега. Ще я изтеглиш след 10 дни. А и 21гр. на ден не са толкова малко.
Храните/напитките, които аз си мислех, че ми помагат са: сок от праскови или кайсии, сурови бадеми, пресен лук, бирената мая на таблетки. А и си правех един точков масаж от време на време- http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=14870

# 24
  • Мнения: 439
Lazarina,тъкмо да пукскам и аз темата-видях твоята!Като теб съм в момента.дойде ми и намаля-направо като знам какви ми бяха твърди гърдите сега са мекици.Късмет да постигнеш желаното-по малко стрес.Пии чай от листа от малини.Преди два. мес ми понамаля пак и така се оправи.Другите мами са ти писали-жито,мюсли с ядки/най-много сурови бадеми и орехи/.
И да започват бебоците да сучат повече-ще спра попарката и зел.пюре наобед-САМО ЦИЦА!
Целувки на вас и дано нещата се оправят и лактацията да се възстанови по бързо:)

# 25
  • София
  • Мнения: 368
Добро утро на всички мами и сладки бебчета. Аз продължавам в опитите си да увелича кърмата, какво ли не правя.  pepejeans,  това за чая от листата на малини не го знаех, ще взема да го пробвам и него. Мисля, че постигам някакъв успех, но е рано да се каже  Simple Smile. Вчера не съм давала добавки от АМ, да видим днес как ще е. Приятен ден на всички  Hug

# 26
  • Мнения: 439
ето тук прочети внимателно
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4485

# 27
  • Мнения: 12
при първото ми бебе на два пъти си предизвиквах хиперлактация, също както през първите дни след раждането, след като мислех че напълно ми е спряло млякото. Тогава това стана с хомеопатия, само че нямам никакъв спомен какво точно ми е предписвал лекаря. Със сигурност има поне 5-6 хомеопатични лекарства за различните видове недостиг на мляко.


а за житото - при нас причинява колики.

пробва ли с орехи и ядки, както те посъветваха другите мами? това си е старо изпитано средство. също съм чувала и за коприва, и чай от семена от сминдух,( продават ги в магазините за подправки), семе от копър, анасон, резене, ким.

Последна редакция: ср, 28 фев 2007, 13:22 от mgardina

# 28
От 3 дни и аз имам същия проблем. Бебо взе да се буди 1ч и половина след като е ял и плаче. Като му дам гърдата суче, заспива и след час и половина пак плаче.
За информация да кажа, че е на 2 месеца и до сега го хранех на режим през 3 часа, като през нощта му давах вода, т.е. хранеше се по 7 пъти за 24 часа. Наддава по 900 гр. на месец. Мокри памперсите - като бомбички са - тежички. Разредил е акането, но това май е нормално - нали усвояват кърмата по-добре!? Веднага след лохиите ми дойде цикъла и не знам дали и това не оказва влияние. Започнах да пия лактогонен чай - български билков. В резултат на това гърдите ми явно се препълват, защото взеха да се втвърдяват. Даже след като бебо е сукал 15 мин и се дръпне от гърдата, тя тече на струйка. Чудя се дали пък кърмата ми не е достатъчно хранителна? Имах 2 дози замразена, едната съм я цедила преди 1 месец, а другата преди 1 седмица и забелязах, че тази от преди месец има половин пръст мазнина отгоре, а тази от преди седмица почти няма мазнинка?! Дадох му я, за да видя колко ще изяде. Хапна 100гр. Аз по толкова цедя без проблем!? Защо тогава плаче от глад? Освен това явно съм отслабнала 2-3 кг, защото пробвах да обуя 1 панталон дето не можех изабщо да се напъхам в него, а сега успях да го обуя, но без да мога да го закопчая. През бременността качих 12 кг, като 6 оставих в родилното, другите 6кг са си за мен. Дали факта, че съм смъкнала малко оказва влияние? Също така от 1 месец смених позата. Вече се кърмим само легнали, а през първия месец само в седнало положение, но понеже той отказваше дясната гърда минахме само в легнало положение. Според мен захапва правилно гърдата, поне по това което съм изчела ... върха на нослето и брадичката се опират в гърдата. Кърмя го на поискване от 3 дни и е все така - през час и половина ... Сега като изяде изцедената спи вече 2ч и половина и явно ще се събуди след 30 мин. Кажете може ли да не ми е хранителна кърмата?! Sad

# 29
  • София
  • Мнения: 2 162
leysi, добре дошла при нас и поздравления за бебето! Hug

Не, не може да е нехранителна кърмата ти. Laughing Няма такова нещо като нехранителна кърма. Има предно и задно мляко. Предното мляко е по- рядко и богато на лактоза, а задното е по- плътно и богато на мазнини. От предното бебето задоволява жаждата (затова и няма нужда да му даваш вода или поне не в големи количества), а от задното се храни и качва килограмите.
Видът на замразената ти кърма също си е съвсем нормален. Не може да сравняваш кърмата си с кравето мляко, което купуваме от магазина. Между другото, ако оставиш непастьоризирано краве мляко да престои и то ще се раздели на две части. Grinning Преди да го дадеш просто трябва да разклатиш малко контенера, за да стане пак хомогенна смес. Моята майка поради незнание беше решила, че рефлукса на дъщеря ми е от "тая мазнотия" и редовно си я беше хвърляла. #Crazy

Поздравявам те за бързото отслабване. При мен стана доста по- бавно Confused Ако се храниш балансирано и приемаш около 1800 калории на ден няма опаснот млякото да ти намалее, без значение колко бързо отслабваш. Даже се смята, че кърменето помага на свалянето на килограмите, защото с него се изгарят допълнително калории.

Защо плаче бебето ти толкова често? Първо, аз не смятам че е много често- и моето бебе усвояваше на такъв интервал млякото на вашата възраст. В началото много бебета спят по- дълго и е лесно "да спазваш" 3 часовия режим. Второ, възможно е да не приема достатъчно количество от задното мляко и затова да огладнява по- бързо. Това се получава, ако не суче ефективно и правилно, но след като си сигурна, че при вас не е така, по- скоро имаш много мляко и/или бързо тече в устата на бебето.
Какво можеш да направиш? Ами най- лесно е да продължиш да кърмиш на поискване и ако се цедиш да не го правиш, а да оставиш бебето само да покаже на организма колко мляко да произвежда. Другият вариант е да изцеждаш в началото преди да предложиш на бебето, за да може задното мляко да слезне по- бързо.

# 30
В 18.30 сука до 19,30 с малки прекъсвания. нарочно го оставих да видя дали после ще спи повече - не. Сега е 20,30ч и той отново плаче!!? До кога ще е така???

# 31
  • София
  • Мнения: 1 056
В 18.30 сука до 19,30 с малки прекъсвания. нарочно го оставих да видя дали после ще спи повече - не. Сега е 20,30ч и той отново плаче!!? До кога ще е така???


Търпение, мила!
Подкрепям lilfi с двете ръце!
Ако имаш свръхлактация, т.е. бебето не изсуква цялото мляко (цицата трябва да е супермека), а суче само предното мляко, то трябва първо да изцеждаш  и тогава да даваш да суче. Така ще се засища за по-дълго време. И не доизцеждай повече.
Ако сте в Бум на растежа е съвсем нормално 3-4 дни да суче много често(може и повече, може и по- малко)
Направо спри да му даваш вода, щом сте на поискване просто не му е нужна.
А за замразената кърма, ето какво мисля - ако старата ти кърма си я доизцеждала след като бебето е сукало, то това е задното мляко. А ако си цедила по-новата кърма без да е сукало бебето или е сукало съвсем малко, то това е предното мляко. Ето ти нагледно каква е разликата между предното и задното мляко и защо трябва да правиш всичко възможно бебето ти да изсуква едната гърда до края(както казах хубаво е да изцеждаш преди то да засуче за да махнеш част от предното мляко за да стигне бебето да задното), ако търси още да суче предложи и другата(не е нужно да я изцеждаш). На следващато кърмене повтаряш процедурата с изцеждането преди кърменето да започне, но първо с гърдата, която е сукало последна.
Всичко при вас ми изглежда съвсем нормално, щом бебето наддава добре, мокри си памперсите редовно и е жизнено. А честото сукане е нормално за вашата ситуация. Значи кърми си на поискване, без да даваш вода и изцеждай преди сукане и всичко ще се регулира за няколко дни. Бъди търпелива и знай, че тези няколко дни трудни за теб ще те възнаградят с няколко месеца успешно кърмене. Бебето си знае кога колко трябва да суче по инстинкт и ти се нагоди към него, а не нагаждай него към разни режими.
Успех!

# 32
  • София
  • Мнения: 368
Добер вечер мили мами. Да ви се похваля, че нещата се регулираха горе-долу при нас. По-спокойна съм вече, поне в това отношение, но на какво ли не подложих тялото и гърдите си тия дни за да ги накарам да доставят необходимото на Влади  Laughing Благодаря на всички за съветите. Трябва да се подкрепяме!  Hug

# 33
  • София
  • Мнения: 1 056
Добер вечер мили мами. Да ви се похваля, че нещата се регулираха горе-долу при нас. По-спокойна съм вече, поне в това отношение, но на какво ли не подложих тялото и гърдите си тия дни за да ги накарам да доставят необходимото на Влади  Laughing Благодаря на всички за съветите. Трябва да се подкрепяме!  Hug


 smile3501 newsm10 smile3521

# 34
Добер вечер мили мами. Да ви се похваля, че нещата се регулираха горе-долу при нас. По-спокойна съм вече, поне в това отношение, но на какво ли не подложих тялото и гърдите си тия дни за да ги накарам да доставят необходимото на Влади  Laughing Благодаря на всички за съветите. Трябва да се подкрепяме!  Hug
Lazarina, listata ot malina pomognaha li? Koe vsashnost pomogna za rezultata?

# 35
  • София
  • Мнения: 368
Ами всъщност така и не стигнах до чай от листата на малини. Най-много ми помага българският лактогонен чай. Вчера и днес нещата бяха много добре. Днес обаче така се ядосвам пак, че се страхувам от резултата.  Cry

# 36
  • Мнения: 439
leysi може би трябва да наблегнеш на пилешко и пуешко месо,белтъчини/но не прекалявай,да не предизвикаш алергия/-предполагам идва от хранителния режим.Подкрепям lilfi-след толкова дърпане щом пръска струйка,задавя ли се бебо?
Да се похваля и аз-при нас май се нормализираха нещата.Бирата му е майката:)и чайове също-коприва,листа малина,шипка;всички силномиризливи,като кориандър,копър-но до тях не стигнах

# 37
Благодаря на всички за съветите!
Сега положението е следното. Няколко дни го дохранвах с АМ между 12 и 17 часа, защото явно в тези часове не му стига. В останалите ми отказваше шишето, явно от гърдата му стигаше. Пия лактогонен чай - български. Кърмата ми определено се увеличи, защото на моменти гърдите ми стават твърди, което не е много добре, но ... Спрях му водата и започнах да го кърмя и през нощта. През последните 2 дни като че ли се нормализираха нещата, но днес пак се започна с огладняването през час и половина и неспане  Cry

# 38
  • Мнения: 636
 На мен също кърмата ми намаля, когато Неда навърши 4 месеца, но успях да я кърмя още 8 месеца след това. Дори и горните съвети, които са ти дали, да не ти помогнат за увеличаване на кърмата, това най-вероятно не е краят. Така мразената добавка не води задължително до скоротечно отбиване.

# 39
  • Мнения: 289
Здравейте!
И ние се опитваме да се преборим със същия проблем. При мен нещата се влошиха от това, че дохранвах бебо с изцедена кърма с шише. Той се научи след всяко кърмене да чака шишето и така с всеки изминал ден сучеше все по- малко и чакаше. Добре, че се осъзнах на време и спрях шишето. Няколко дни беше мъка, но мисля, че вече всичко се нормализира.
Иначе при мен за пълни цици безотказно действа бирата, суровите ядки- орехи и бадеми и сутляжа.
Успех в кърменето!

# 40
  • Мнения: 1 771
Благодаря на всички за съветите!
Сега положението е следното. Няколко дни го дохранвах с АМ между 12 и 17 часа, защото явно в тези часове не му стига. В останалите ми отказваше шишето, явно от гърдата му стигаше. Пия лактогонен чай - български. Кърмата ми определено се увеличи, защото на моменти гърдите ми стават твърди, което не е много добре, но ... Спрях му водата и започнах да го кърмя и през нощта. През последните 2 дни като че ли се нормализираха нещата, но днес пак се започна с огладняването през час и половина и неспане  Cry


Не знам да ли си чела за кърмаческа стачка. Това твоето ми прилича точно на това, а не на друг проблем.
Когато моя син мина през този период аз търпеливо и с много притеснения минах през него. Детето плачеше всяка вечер по едно и също време и все при кърмене. Мислех, че е гладен и нямам мляко, но въпреки това като натисна зърното се отделя кърма. Всяка вечер си казвах: ще изчакам и утре. Така беше около една седмица и после всичко си дойде на мястото от самосебе си.
Това, че не си чувстваш гърдите напрегнати не значи, че нямаш кърма и обратното, ако не са напрегнати не значи, че няма достатъчно мляко за бебето. Когато са напрегнати означава, че са препълнени повече отколкото е необходимо.
В един момент от кърменето млякото се регулира и гърдите са спокойни, но пак има мляко достатъчно за да се изхрани детето.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0
Тук има много ценна информация относно кърменето (и някои проблеми свързани с него) и ако всяка кърмачка се информира ще е много полезно за всеки проблем с който се сблъсква.
Също така назат в темите майки-кърмачки - титулярки дават много ценни съвети относно това. 
Моето мнение е, че си прибързала с АМ. Това е лично мое мнение за което съдя от TOWA което си написала.
Успех.

Общи условия

Активация на акаунт