Баща ми ме кара да избера между семейството ми и приятелят ми

  • 10 799
  • 264
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте,на 19 години съм. Преди време се запознах с мъж който е 14 г по-голям. Запознахме се покрай общи познати. Всеки казваше че е много добро и свестно момче. Давал е всичко от себе си за бившите му приятелки,но поради причини са се разделяли. Та проблема е че с баща ми се познават от доста преди аз да се запозная с него. Това момче е работило 10 години като управител на игрална зала. Баща ми се е подлъгвал и е ходил там,но аз това го знам от доста преди да се запозная с момчето. Според мен той не иска да се разбират някои работи и за това не ми дава да съм с него,но той си измисля разни други причини които може доста хора да докажат че не са верни. Помолих го да седнем да поговорим той не иска. Настроил е майка ми,баба ми и брат ми срещу него. Казаха ми че трябва да избера дали да уча и да съм в окей отношения с тях или да не уча и да забравя че съществуват. Отправя заплахи да направи нещо на момчето но аз мисля че няма да направи нищо. От друга страна даденото момче иска да разговаря с тях,да им обясни че няма от какво да се притесняват дори за ученето ще ми помогне. Знае баща ми колко е токсичен не само за това с кой съм а за всичко,понеже ми забранява доста неща и прекалява въпреки че аз имам мои лични права. Предлага ми да отида да живея при него,да дойде с мен да живее докато уча. Готов е на всичко просто да сме заедно. Може ли да ми дадете съвет какво вие бихте направили. Обичам както семейството ми така и него,забравих на вметна че в последствие се събрахме и сме заедно около 4 месеца. Прекарваме си цялото време заедно единствено се прибирам вкъщи да спя. Чувствам се много добре с него,родителите му също много ме харесват както и аз тях. Не искам да лъжа семейството ми защото им обещах,но не мога да изпусна човек като него. Дори да е грешка искам сама да я разбера.. Бих отишла при него да живея но се губя семейството,според него за месец два ще им мине и ще се оправят нещата. Но аз ги познавам и ме е страх какво ще стане. А човека до мен иска най-доброто за мен и ми каза че ако реша да се разделим ще ме разбере,но ми е толкова хубаво с него че ми се иска да се разбера с нашите. Говорих с тях толкова пъти но те не искат да ме разберат. Щяло да ми е гадно месец два и да ми мине

Последна редакция: пт, 30 авг 2024, 10:17 от Alex44444

# 1
  • Мнения: 37 256
на 33 г. е мъж, не момче
и да, без да съм чела фермана, баща ти е прав да иска да се разделиш с чичкото

# 2
  • Мнения: 30 473
Мъж на 33 години не е момче, това първо. И много добре знае как и защо те манипулира.
Второ, защо трябва да избираш между него и ученето? То просто не трябва да стои такъв избор пред теб. Естествено, че образованието ти е на първо място по важност. Ако той те натиска да си играеш на малката булка, не влизай в този капан.
Малка си още и глупава. Тепърва ще срещнеш интересни мъже. Но даже и това да е мъжът на живота ти, нищо не му пречи да те изчака да се изучиш. Ако те обича, ще те последва където и да отидеш.
Но ако те дърпа назад, вместо да ти дава криле – не е за теб.

# 3
  • Мнения: 10
Мъж на 33 години не е момче, това първо. И много добре знае как и защо те манипулира.
Второ, защо трябва да избираш между него и ученето? То просто не трябва да стои такъв избор пред теб. Естествено, че образованието ти е на първо място по важност. Ако той те натиска да си играеш на малката булка, не влизай в този капан.
Малка си още и глупава. Тепърва ще срещнеш интересни мъже. Но даже и това да е мъжът на живота ти, нищо не му пречи да те изчака да се изучиш. Ако те обича, ще те последва където и да отидеш.
Но ако те дърпа назад, вместо да ти дава криле – не е за теб.
Баща ми ме кара да избера между ученето и семейството ми и това да съм с този мъж. Както съм написала по-горе той би дошъл с мен,би ми помогнал дори финансово за да не натоварвам родителите ми,но баща ми не иска. За това да живеем заедно дойде от там че баща ми постоянно ме напряга и забранява различни неща дори не ме пуска да излизам понякога. Говорили сме и той е на мнението че нито ще ме кара да имаме деца нито да се женим. За всичко има време

# 4
  • Мнения: 2 067
...
Всеки казваше че е много добро и свестно момче. Давал е всичко от себе си за бившите му приятелки,но поради причини са се разделяли.
...
 Дори да е грешка искам сама да я разбера.. Бих отишла при него да живея но се губя семейството,според него за месец два ще им мине и ще се оправят нещата. Но аз ги познавам и ме е страх какво ще стане.

Е, така е казвал и на другите приятелки може би, но накрая пак са го оставяли. Ако беше толкова свестен, до 33 год някоя дама, и не една, щеше да го е омагьосала и да не го пуска.
Ама виж.. не отива при 14 год по-голяма жена, а при 14 г по-малка..
В игралната зала са "скритите скелети в гардероба". Бащата ти явно знае много неща за него, щом го познава от години, послушай го. А и другите 3-ма от семейството ти са против, не може 4 души да бъркат.
Исторически и физиологично, би могъл и баща да ти е този момък.. Намери си гадже на твоята възраст или няколко години по-голям. Чичковците са ловци на крехко месо.

# 5
  • Мнения: 4 406
А той какво работи, че по цял ден сте заедно?
Може пък баща ти да е виждал неща, които не иска да ти казва.
На 33 е дърт за теб. Добрите момчета отдавна са разграбени на тази възраст....
Цялата история е рецепта за провал. Твой.

# 6
  • Мнения: 10
А той какво работи, че по цял ден сте заедно?
Може пък баща ти да е виждал неща, които не иска да ти казва.
На 33 е дърт за теб. Добрите момчета отдавна са разграбени на тази възраст....
Цялата история е рецепта за провал. Твой.
Малко след като се запознахме напусна това казино и иска да си намери работа в града където ще уча,но се занимава и с криптовалути

# 7
  • Out of the Mix
  • Мнения: 3 067
Две изречения прочетох само. Твърдо не.
И аз да съм бащата. Много си малка още, дете. Общувай и се гаджосвай с набори до 2-4 г. по-големи.
На 33 не е престарял, но не и с 19 годишна.

# 8
  • Мнения: 4 406
Значи безработен и комарджия. "Занимава се с криптовалути" е смешно.

На 22 ли е станал управител на игрална зала? Много съмнително звучи.

# 9
  • София
  • Мнения: 37 510
Като чета, баща ти напълно прав.

# 10
  • Мнения: 10
Значи безработен и комарджия. "Занимава се с криптовалути" е смешно.

На 22 ли е станал управител на игрална зала? Много съмнително звучи.
Не той не играе просто беше управител там,а баща ми е ходел да играе

# 11
  • Варна
  • Мнения: 2 125
Синът ми е на 33 и не е разграбен, значи не е свястно "момче"... Мда, вярно си е. Не е момче и смята, че дори дама на 25 е малка за него, защото трябва да има време да се огледа в живота след университет, кариерно да се развива. Тука тийн драма тип мама и тате ме контролират.

# 12
  • Мнения: 4 406
А сега с какво се издържа? Не работи, а обещава и теб да издържа? Работа търси ли активно или се почесва? Криптовалутите са новият комар. На 22 как е започнал на такава длъжност? Игралните зали, заложни къщи и подобно са бизнес за мутри.

# 13
  • Мнения: 10
А сега с какво се издържа? Не работи, а обещава и теб да издържа? Работа търси ли активно или се почесва? Криптовалутите са новият комар. На 22 как е започнал на такава длъжност? Игралните зали, заложни къщи и подобно са бизнес за мутри.
Има пари заради криптовалутите. Има предложение за работа,но сега чака да му кажа дали оставаме заедно и ще дойде с мен или да си започне работа в града където е в момента

# 14
  • Мнения: 133
Избери образованието! Моля те!

Общи условия

Активация на акаунт