След конкурсите- а сега накъде?

  • 8 455
  • 253
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 44 342
няма да е евтино...може би на плотер може да се пуснат, но там е сложно трябва да се оставят мм за нож и т.н...а и пак с тези тънки ажурчета...

др вариант е с ножичката в къщи някой да кълца Simple Smile
или като условие да е дупката за снимката да е еди колко си голяма с еди какъв си размер. с чисти краища.

Последна редакция: ср, 28 фев 2007, 14:49 от bubu_to

# 91
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
да се разпиша и аз по темата
за конкурса - наистина е добре да приключваме с този и да мислим за друг с по-точни и установени правила, аз лично не се обиждам от критики защото те за мен са градивни и полезни и не смятам че в този конкурс проблема дойде от това, стига да ми остава време и сили ще участвам и занапред ,идейте които прочетох за новия конкурс ми допадат,мисля си относно журито че както някой беше писал ще е добре да има оценка от публика и оценка от жури може би по този начин ще се получи сравнително реално и обективно класиране
дамаянти страхотна идея bouquet подкрепям те изцяло и с каквото мога ще се включа и аз 
за рамките от тези които тепърва ще се направят може би ще е добре да се определи точен размер и чисти нрайща(бубуто) с ножичка е вариант ама няма ли да стане малко грубо  newsm78  а ако се поръчат от снимкитеви(пиша го на кирилица че съм от работата и ми е малко сложно) имам предвид ценово,не съм от хората с много технически понятия относно печата и прочие просто предлагам  Grinning
отивам да прочета подробно темата защото молко диагонално карах в момента

# 92
  • Мнения: 3 835
Кога успяхте, да изпишете толкова, не мога да прочета всичко. ooooh!
За конкурса, казах го толкова ясно и разбрано, че просто не мога да разбера, какво не разбирате. Свалените неща са мои, аз ги свалих, след като поисках разрешение от Микки, да го направя. Те в никакъв случай, не заслужаваха първото място, но дори и да го заслужават, не е това начина, чрез лобиране. Исках просто да ви покажа, колко е лесно да се манипулират резултатите, и че ако искаме да имаме истински конкурси, с реални гласове, а не просто някакъв фарс, не това е начина. Показателен е факта, че много хубави неща, са много назад в класацията. Смятам, че не е честно, към труда на всички, едни да го правят, а други да седят и да гледат умно, и да се чудят какво става, и това ли наистина е мнението на хората. Това, което ме изумява най-много, е факта, че подобни неща, се приемат за нещо нормално. Hug


Дамаянти браво за идеята, отивам да чета подробно, за какво става дума.  bouquet
 
Hug

# 93
  • Мнения: 11 334
Дамаянти ме иzпревари.  Hug
Снощи не съм влиzала, но упорито си мислех точно zа това.
Да направим конкурс zа Великден и да продадем снимките на Баzара. Peace
Мен си ми е кеф тук, zащото научавам толкова много от приятни и любими хора.
Оставете гордостта настрани и се учете.
Няма да ви каzвам как ме хока Лулу веднъж, ама май имаше полzа Laughing
Така че нека се настроим положително, все пак Пролет иде   bouquet

# 94
  • Мнения: 2 587
Включвам се колкото да следя темата,че ми стана интересно.Идеята на Дамаянти е страхотна,макар че лично аз едва ли бих могла да помогна по въпроса,впредвид това че съм от "абсолютно начинаещите",но пък не пречи да опитам. Hug

# 95
  • Мнения: 1 630
Според мен е прекалено трудно и скъпо да се режат рамки

Струва ми се много по-лесно, който иска рамка да праща заявка,
коя си е харесал и снимка на детето си

Може и заявка  беше помолила  Дамянти
сложете ме до Джонито
оправете ми бръчките
или сложете ми сини очи

Ако човека си хареса нещо и иска да си го изпечата дава по левче за децата

Така хем ние ще се забавляваме, хем хората ще са доволни, хем ще служи за нещо

# 96
  • Мнения: 1 084
Рали, такава ми беше идеята и за дигиталните рамки Simple Smile Няма нужда от печат или щанца Simple Smile

# 97
  • Мнения: 6 472
Това с рамките и изрязването ще стане супер трудно Confused Мисля, че е ще е доста нерентаблино newsm78
Може ли да предложа за нуждите на базара, вместо категория рамки просто да направим категория картички newsm78 Пак ще има три раздела: фотография, колаж и картичка.
Другият вариант е това, което предложи Рали - ако някой си хареса рамка, просто пише на съответната мама да сложи снимка на детенцето му там и парите отиват за домовете за сираци Hug Додо- додо беше правила подобно нещо с ретуширане на снимки и мисля, че имаше доста желаещи Grinning


Dpi i PPi според мен са си еквиваленти....да не говорим че аз PPi не съм срещала в PS, може и да е мое недоглеждане...а и аз това за спор чак не го приемам просто обсъждане на варианти Simple Smile

Сигурна съм че си срещала точно PPI. PPI = pixel per inch = pixel/inch. За онези които не са на ясно как се променя тази опция  във фотошоп Image- image size -resolution (сигурна съм че bubu_to го е правила стотици пъти, но просто не е обърнала внимание) .  DPI = dot per inch = големината на капката при печат и функция на печатащото устройство. Ако ще да си направите произведението 800 PPI, ако принтера ви е с голяма капка пак нищо няма да излезне. Същото важи и за LPI = line per inch. Справка PPI и DPI.
Само моля ви да не решите че се заяждам Praynig Praynig Praynig  Просто след една подобна тема ми задръстиха кутиява с въпроси как във фотошопа могат да си променят DPI -то на принтера Embarassed Понеже в конкретния случай ще е необходимо от самото начало да се работи с нужната разделителна способност е добре всички, които ще участват да го знаят, а не после да се чудим как да изпечатаме красивите им работи:)

Последна редакция: ср, 28 фев 2007, 17:38 от luluto

# 98
  • София
  • Мнения: 44 342
ок ясно, в крайна сметка за едно и също говорим Wink права си че съм го правила милиони пъти, но истината е, че винаги всички говорят за разделителната способност на снимка в дпи не в ппи.може би е от грешно разбиране на нещата, може би е побългарено, може и да е от средата  от хора, с които съм говорила по темата (главно работещи с неща предназначени за печатници). В крайна сметка наистина за една и съща стойност говорим...малко е смешно Simple Smile

Последна редакция: ср, 28 фев 2007, 16:50 от bubu_to

# 99
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Значи, ако си започна работата така (всъщност, както си и правя винаги)
би трябвало да няма проблем, нали?

# 100
  • София
  • Мнения: 44 342
Дам

# 101
  • Мнения: 6 472
diddi, при това положение няма проблем, но само ако печаташ до размер 10/15 см. Ако се печата в 20/30 (Както предложи в началото Дамаянти) ще има проблеми. Нека да уточним размерите за всяка една от категориите. Според мен 20/30 е удачна за снимките и евентуално за колажите. При картички и рамки 10/15 е абсолютно достатъчно newsm78 Вие какво ще кажете?

# 102
  • Мнения: 3 835
Размера на картичките 10/15 ли ще е? А резолюцията за печат, от Image size ли се указва, и каква трябва да бъде?

# 103
  • Мнения: 3 835
А, сега виждам, че точно се обсъжда размера.

# 104
  • Мнения: 6 472
Тео не внимаваш в час Joy два постинга по- нагоре го написах Joy Трябва да е 250-300 за да изглеждат добре на печат до 20/30

Последна редакция: ср, 28 фев 2007, 17:20 от luluto

Общи условия

Активация на акаунт