След конкурсите- а сега накъде?

  • 8 400
  • 253
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 863
Добро утро на всички:)
Пускам нова тема, понеже се разпънах да чета и да се опитвам  да пиша на няколко различни места.
Позволявам си да копирам мнението на мики, понеже  тя изнесе на гърба си цялата организация и понеже не мога да го кажа по-хубаво от нея.

"Така! Явно ще се наложи да ви смъмря строго! Стегнете се, мили мои дами, дъвчете се все едно наградата е 100 000 лв. Няколко молби за сваляне на работи получих на лични, обаче заявявам НИЩО НЯМА ДА СВАЛЯ! Знаете паролата, като искате - сваляйте! Нещата загрубяха, а уж беше да се забавляваме и да станем по-добри. С доста от вас се познаваме от общуването си във фотошопските теми и чак не мога да повярвам какви неща се случват. Не мога да си намеря място от яд. Превърнахме тази хубава идея в президентски избори. Даже емотикончета няма да търся да си разкрасявам мнението. Чета критиките и тъй като знам авторите, мисля че на доста ще им бъдат от полза, защото има доста новобранци, така да се каже. И не мисля, че ще се обидят. Което е хубавото всъщност, нали това беше идеята на Jaly като предложи да правим конкурси. Да се забавляваме, а и да станем поне малко по-добри. Повтарям се, съжалявам.
Престанете с тези черни и гневни мисли. Който иска да лобира си е за негова сметка, явно не се чувства достатъчно сигурен. Но какво ще му помогне това-според мен нищо. Дори и да излезе напред, това няма да го направи по-добър, по-знаещ и по-можещ нали? А за следващия конкурс-ЖУРИ! Пък после вървете го подкупвайте и него.
Няма да редактирам постинга си, дори и да има правописни грешки.
Заровете томахавките, усмихнете се и кажете къде ще пием по една бира, някои ще се включим виртуално! "
 


Колкото до свалената творба- виждам, че липсва творба номер 4 от колажите, в същото време тя е  с най- виосок процент гласували, та се чудя от какво точно авторът й се чувства ощетен? нямам търпение микки да обяви имената, най-малкото понеже един куп хора изобщо не можах да ги разпозная.

Не съм очаквала, че ще стигне до такива батъли, когато подхвърлих идеята си в началото, просто исках да тръгнем в някаква посока и подължавам да смятам, че въпреки крамолите  конкурsите си бяха добра идея.
Както казват хората - нещата трябва докрай да се разбъркат, за да се оправят.
Отивам да пия кафе и ще се радвам да видя някой в темата после  bouquet
Да казваме каквото имаме да казваме тука и да продължаваме напред.

# 1
  • Мнения: 1 258
Както казах,суета е всичко.
Един надпис в началото на конкурса:"Участието в конкурса за лица без чувство за хумор е забранено",може и да оправи работата.
Голям смях.

# 2
  • Мнения: 2 863
мда, хубаво предложение Laughing
виждам, че е видяна 15 пъти темата, но няма много желаещи д а се обсъдят нещата..... май по-лесно е всички да са засегнати....

# 3
  • Мнения: 1 084
Simple Smile) Все пак искрено се надявам да  има още конкурси Simple Smile) Когато казахме, че всичко е забавление, не очкавах да стане такъв цирк Simple Smile)))

# 4
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022

Не съм очаквала, че ще стигне до такива батъли, когато подхвърлих идеята си в началото, просто исках да тръгнем в някаква посока и подължавам да смятам, че въпреки крамолите  конкурsите си бяха добра идея.
Както казват хората - нещата трябва докрай да се разбъркат, за да се оправят.


А аз смятам, че все още са и ако има нов такъв отново ще участвам, заради самото състезание!!!!

# 5
  • Мнения: 1 630
Оф не знам дали изобщо има смисъл да се продължава с тези конкурси, ако ще стават такива драми  newsm78

Това, което определено бих искала да знам,
 при следващи конкурси е имаме ли право да изказваме друго мнение освен
"чудесно е"

Може би след "Участието в конкурса за лица без чувство за хумор е забранено"
за сложим и "Публикувайки своя работа, приемате факта, че другите могат да изказват мнението си"

# 6
  • Мнения: 2 863
ами нали бяхме наясно, че ще има проблеми и недомислени неща...
не знам на мен този протест  ми е неясен, още повече е на най-харесваната творба от колажите...а и с тия общи обвинения за лобиране- аз вече написах нямам си грам лоби, сега дали да не взема и аз да се разсърдя, че така метнати, обвиненията са към всички с добър процент всъщност или греша????

# 7
  • Мнения: 2 863
рали, балагодаря-  разсмя ме,  ами затова темата с рамките върви чудесно, понеже и отзивите са основно "чудесно".... а това най -го  не харесвам и на фото форумите- само възклицателни и  иди разбери какво не ти е наред... ми да започнем с тия две условия като начало Laughing

# 8
  • Мнения: 1 258
Е сега ще внеса нов смут,ама айде да си говориме честно.
На мен изчезналата рамка наiстина най-малко ми харесваше от всички.Sorry.

# 9
  • Мнения: 3 810
Хм, интересното е че това което мен ме дразни в конкурса все още си стои... newsm78
май е станало- гузен негонен бяга...
Кажете сега кога започваме да обсъждаме, защото искам да прочета критики по моите работи. Знам че ще има такива защото са първите в живота ми. Но това е смисъла за мен.

# 10
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Боже, кви работи ставали, нали уж за забавление било сичко, от мойте отчетни ме молиха да им кажа коя е мойта да гласуват, ама аз не няма да е честно спрямо другите, за ко изпадате в такава дребнавост  Tired

Всеки има право да си изказва мнението, добо или лошо, не може всичко да хареса на всички

# 11
  • Мнения: 6 472
Jaly , сори ама аз изглежда не се справям с работата и надничането във форума и по тази причина не схващам за какво точно е тази тема Embarassed Очакванията са да дадем конструктивни предложения относно това, какви мислим да са правилата в следващия конкуср и какво искаме да се промени или очакваш да си кажем на кой какво му тежи на душата в този.
Ако е второто някак ми се струва безмислено, след всичко изписано.
Ако е за пъвото имам някои идеи Mr. Green

За изчезналите рамки момичето си го каза ясно и точно. Вчера цял ден си приказвахме с нея и по телефона и на ЛС, но не успях да я убедя да ги остави. В интерес на истината снощи бях на косъм да изтрия и моите неща, но ме разубедиха Grinning

mimi_kir , вчера имаше мнение, че критиките били като на инквизиция и след това никой нямало да иска да публикува. По тази причина си редактирах постинга, а лично за мен тези неща са най- полезни.


Аааааааааааааааааааааааа 5 пъти се опитвам да го публикувам това съобщение и някой се включва преди мен Joy

# 12
  • Мнения: 1 630
а това най -го  не харесвам и на фото форумите- само възклицателни и  иди разбери какво не ти е наред... ми да започнем с тия две условия като начало Laughing

Да, в българския е така и за мен е много жалко,
защото там има хора, които правят страхотни неща и определено би ми било интересно да чуя мнението им

# 13
  • Мнения: 2 863
Трислон, да взема да ги ковна тия условия още в тая тема, че който е обидчив хич да не влиза Joy
Сега да се връщаме в 5 клас и да си припоняме, че " на вкус и цвет товарищи нет"  не занм как се пишеше:))

Лулуто,  исках да се съберат всички мнения на едно място и всички обсъждания по повод конкурсите, като явно ги смятаме за приключени, за да не пишем на 3 места, както беше. Продължавам да не разбирам от какво момичето е толкова засегнато, колаж а й  е на първо място?Не разбирам и ти защо си искала да си махнеш нещата?
Да, смятам, че  е хубаво да си казваме каквото има, за да не си очерняме темата като искам да правим следващ конкурс

Ето,аз пък не разбирам възторга по 12, ама не  казвам не е хубаво, хубаво си е, аз не го разбирам, не ми казва много за пролетта,  Четох вчера, моите неща, почти никой от редовно пишещите не ги е харесал, явно съм  натрупала  проценти от случайно минаващите или от момичетата, които не са писали по разборите.   Според мен една творба трябва наистина да е иззключителна, за да се радва на тотално одобрение....

Последна редакция: ср, 28 фев 2007, 10:37 от Jaly

# 14
  • Мнения: 3 810
mimi_kir , вчера имаше мнение, че критиките били като на инквизиция и след това никой нямало да иска да публикува. По тази причина си редактирах постинга, а лично за мен тези неща са най- полезни.

Ааааааааааааа, ама аз през цялото време твърдя че искам да коментираме и че много искам да разбера критиките ви!

Не съм била аз! Аз съм от тези дето критикуват.

# 15
  • Мнения: 6 472
mimi_kir , разбира се че не си била ти.  Обаче се почувствах много тъпо да пиша половин час огромен постинг в арт фотография,  само за да ми кажат после че по- важно било да няма обидени Tired Работата е там, че едва ли ще се намери творба, дори и да е гениална, която да се харесва на абсолютно всички Hug За съжаление за много хора основно си остава победата и борбата за тиквени медали.

Та не разбрах какво правим от тук на татък. Продължаваме да дъвчем този конкурс и ли почваме да мислим правила за следващия?

# 16
  • София
  • Мнения: 7 242
На мен все пак ми е интересно кой и как е агитирал newsm78. Не обичам да се говори с недомлъвки... А и толкова голямо ли е било /е/ това лобиране, че да повлияе на резултата? Не ми се вярва...

Някои са против анонимността. За мен пък тя и много ценна. Сега има обвинения за агитиране, пък какво остава, ако не беше и анонимно... Тогава обвиненията щяха да са и за гласуване за личност, а не за произведение.

Някои смятат, че трябва да има компетентно жури. Предпочитам да оценява "широката публика" т.к. на практика произведенията са адресирани към нея. Вярно е, че тя не може да оцени техническата трудност, майсторството и степента на владеене на фотошоп например, но нали фотографските и фотошопските теми са именно за това - да се оценява технически дадена работа и да се дават съвети. Ако анкетата не беше пусната в Клюкарника, резултатите най-вероятно щяха да са по-различни.

Критиките конкретно към моето "чудо" са напълно обосновани, дори по-малко отколкото заслужава. Има и предложения, които са наистина добри и ако се бях сетила за тях, щях да ги приложа. Мога само да бъда благодарна /колко рамки пусках без някой да даде съвет и критика... Честно казано това и анонимността ме подтикнаха да участвам/И наистина не мога да разбера, как някой се връзва толкова. Направо ми е забавно да си призная Mr. Green

Леле колко сте изписали....

# 17
  • Мнения: 1 258
Ха-ха,Jaly! Wink Много ми е смешно к'во се палиме за някакви fun глупости.

Добре,ясно е,няма оправия.Победилите са си победили.

Да приключи този конкурс,както е,без повече да се обясняваме.
За следващия нова тема и нови правила и повече смях.
Може да е на тема:"1-ви април"  Grinning

# 18
  • София
  • Мнения: 44 229
аз не разбрах защо всичко се превърна в такава драма накрая. Лобирали, та лобирали, ми тяхен си проблем, наистина от това да си на първо място пари няма да се печелят...., че чак протести и сваляне на работи....Sad
Иначе с радост пак бих участвала, надявам се да има още конкурси, готино е и полезно, чак от жури няма нужда и аномнимноста си е ок...изобщо условията са си добре, но пък явно някой учасници имат болни амбиции....

# 19
  • Мнения: 2 961
Аз така и не разбрах какъв е проблема  newsm78 Някой пусна мухата че някой друг лобирал и айдеееее....Ами хайде тези,които знаят,че се е лобирало да кажат-от къде знаят,кой играе нечестно и т.н. Така се завъртя една интрига,лов на вещици,сръдни,сваляне на творби и чуденки.
Не мога да разбера след като взимате нещата толкова насериозно,защо говорите със заобикалки.
Едни обвиняват,обвинените пък уж си траят и се скатават.А замислихте ли се че може изобщо да няма нечестна игра?!
Така че моето предложение е да се говори конкретно и открите,за да стане ясно има ли наистина проблем и какъв е той ако го има.

# 20
  • Мнения: 1 084
Simple Smile) Давайте да обсъждаме новия конкурс Simple Smile Този отдавна приключи Simple Smile), макар че на мен лично все още ми е интересно да разбера авторите на всички рамки Simple Smile) Аз лично подходих към конкурса с цел екпериментиране Simple Smile  - исках да направя нещо различно, пък било то и малко извън темата Simple Smile) или не чак по "правилата". Интересно ми беше как ще се приеме, знам, че всичко е въпрос на вкус. Не  коментирах нещата, които лично на мен не са ми харесали точно поради тази причина. Признавам си, че при гласуването гледах идеята и техническото изпълнение...

Може би е добре следващият конкурс  да бъде както вече предложих, пак анонимен, но без класация Simple Smile) Иначе веднага тръгвам да си търся лоби Twisted Evil, нище че само в хоби пиша Simple Smile)) Party

# 21
  • София
  • Мнения: 6 743
И аз писах вчера, после трих, после ...и аз не знам какво   Rolling Eyes
Ще кажа само, че според мен творбата е била свалена точно, защото е на първо място в класацията.Мисля, че авторката много ясно оценява творбата си, но просто искаше да покаже, как много лесно във ФОРУМА, може да станеш първи, не зависимо дали е хубаво или не толкова, това което си направил.Мисля, че ни даде добър урок  Peace   bouquet
Страшно ми харесват темичките и по край вас, аз се амбицирах да се уча на Фотошоп.От 2-3 седмици се занимавам и въпреки това реших да учавствам в конкурса.  Laughing
Ще продължа да учавствам, не заради това да бъда първа или последна, а заради тръпката, че мога да направя нещо интересно, да се уча и да радвам близките си с хубави рамки и смешни колажи  Hug   bouquet  Hug
Лек ден ви желая от все сърце   Hug   bouquet


П.С.Амбер, а защо например да не си признаят самите участници къде и какво е станало  Wink
Аз лично за себе си мога да кажа, че съм лобирала само пред съпруга си  Mr. Green

Последна редакция: ср, 28 фев 2007, 11:00 от Дамаянти

# 22
  • Мнения: 3 810
Ами аз пак да си кажа каква е ползата за мен от този конкурс:

1. седнах си на д. то да направя "нещо". Иначе нямаше да седна.
2. Видях и оцених за себе си че има и по- лоши работи, независимо кой как ги оценява.
3. все още неосъществено- критики и съвети по мой адрес- как по- добре е можело да се осъществи идеята ми.

Извод:
конкурса е съвсем по български- скандали, лобиране, подкупи със всякакви питиета Laughing....

Предложения за следващия:
1. Да има както гласуване на публиката, така и оценяване от жури.
2. Да се упомене изрично, че всичко е със цел забавление и обучение.
3. коментарите са задължителни според мен

за това дали да е анонимен или не- не мога да реша...

mimi_kir , разбира се че не си била ти.  Обаче се почувствах много тъпо да пиша половин час огромен постинг в арт фотография,  само за да ми кажат после че по- важно било да няма обидени Tired Работата е там, че едва ли ще се намери творба, дори и да е гениална, която да се харесва на абсолютно всички Hug За съжаление за много хора основно си остава победата и борбата за тиквени медали.

лулуто, разрешавам ти да ме набеждаваш за всички мнения които са изказани около конкурса...От горното претендирам само за тиквения медал Hug
Шегата настрана- от скорошните ни контакти създаде у мен чувство на респект и уважение.
Твоето мнение е и остава важно за мен- независимо по кой въпрос.

# 23
  • Мнения: 1 033
От вчера чета и не знам какво да пиша. От една страна ми е мъчно, защото идеята на конкурсът според мен беше да се забавляваме и да научим нещо ново, от друга страна ми е страшно неприятно да видя отново българската действителност - всяка добра идея се опорочава и се започват едни драми, леле мале. Забравяме и май, че 90% от участващите са отворили фотошопа скоро...
За коментари на другите аз лично не мога да дам, защото отскоро се занимавам с Фотошоп и ми липсват познания за композиция и прочее:) Разбирам , че  както някой беше казал по нагоре "по вкус и по цвет таварищи нет" - всеки гласува според своето виждане за красота.  Бих могла да кажа за кое съм гласувала и защо ми е харесало:).
И отново искам да благодаря на Микки за цялото отделено време и прекрасната организация   bouquet

# 24
  • Мнения: 2 863
бубу-то и аз това си мислех, егати все едно Оскари ще раздаваме тука....
В края на краищата вече два конкурса направихме, вижда се как вървят нещата- нека всеки да си прецени иска ли да участва и да знае, че ако участва шанса да не получи огромни адмирации е голям.. все пак много хора, много вкусове- като каза  и лекси все пак нещата е важно да ги харесват и именно хора, които не разбират, изложбите не се правят само за художници или само за фотографи....
Амбер аз попитах два пъти вече, но явно няма да има отговор- за мен така подхвърлени обвиненията са към всички събрали по-висок процент- не ми дереме осоебно, понеже както казах и преди- съм световно неизвестна, няма откъде да си намеря лоби, нито пък съм си търсила, но остава  в мен някакво тъпо чувство, че се омаза хубавата идея, защото в състезателния характер аз не виждам нищо лошо, тръпка си е Laughing
Мисля, че микки трябва да си приключи конкурсите, да обяви имената и да мислим за следващия при какви условия да бъде.
Но съм абсолютна сигурна, че което остане неизяснено сега, ще изплува отново на следващия конкурс.
Това е като семейните проблеми- никога не се решават от самосебе си, а само ако самият ти ги разрешиш:))

Последна редакция: ср, 28 фев 2007, 11:20 от Jaly

# 25
  • Мнения: 6 472
Аз също предлагам всичко да приключи и да продължим да се забавляваме както беше до сега Hug Това ми е любимото местенце в този форум Heart Eyes

Продължавам да настоявам, че журито е добра идея в съчетание с гласовете от публиката. Участвала съм в други конкурси и в почти всичките нещата стоят точно по този начин. Тази система ми се струва добра, точно защото по този начин се притъпява ефекта от лобито и защото "масов вкус" не винаги означава "най- добро". Само за сравнение съпостави аудиторията на чалгата и класическата музика.

-Предлагам на следващият конкурс гласуването да не е анонимно. Ако трябва аз се наемам да направя преборояванията на гласовете.
-Предлагам да има аргументация. Ясно ми е, че ще гласуват и хора които не се занимават нито с фотография нито с фотошоп и аргументацията при тях ще е трудна, но все пак могат да напишат едно редче. За тези които това ни е хоби, подробната аргументация си е направо задължителна.
- предлагам да има фиксирани размери на роботите
- предлагам всеки сам да качва нещата си
- творбите отново да бъдат анонимни

# 26
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Днес тук времето е просто само за разходка. Едно слънце е огряло-ПРОЛЕТ Mr. Green Пък и мартеници не съм купила още, детето ми е именичка утре-подарък не съм избрала. Та искам да ви намекна, че мисля да си прекарам времето навън Laughing
Затова ще с опитам да съм кратка.
За свалените творби е ясно, Тео го обяви публично. Лулу също си призна, че се е отказала да сваля.
Проблема всъщност се оказа това проклето лобиране, не толкова критиките. Пък и как никой не изкритикува моите, да взема да му се обидя и аз Mr. Green
Имайте още малко търпение, виждам, че все още се гласува. Има хора, които остават встрани от драмата и искрено се радват на нещата, които сме сътворили. Нека не отиват толкова бързо в забвение.


За следващия конкурс моите предложения са:
- дума/стихче за категориите рамка, колаж и фото. Сейдж мисли Grinning
- да махнем категорията арт-фото, да остане само фото
- въвеждане на нова, 4-та категория Скраббукинг, където да се прави рамка с готов набор от скрабове. Заради големия интерес от нови и начинаещи фотошопци, така мисля, ще им доста по-лесно. Забранено е участието на напреднали!А готовия скраб да се предложи от спечелилия в категория Рамка
- оценяване:жури+гласуване. Журито да се избере след гласуване евентуално, както беше за модератор, предложения, после гласуване.

Това е засега.
Усмихнат ден! Heart Eyes

# 27
  • София
  • Мнения: 44 229
да и аз съм за приключването на този конкурс вече, давайте да казваме кое на кого е и да си измисляме следващия Simple Smile Пък дано някак хората схванат с времето каква е идеята на нещата и да спрат тези глупави изпълнения Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 2 074
А, ама свърши ли конкурса... Cry

# 29
  • София
  • Мнения: 44 229
а добре де това жури няма ли също да си има свой пристрастия...

# 30
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Няма да си редактирам постинга, че да не стане нещо после казала:D
Ок, ще го приключа, но като се прибера от разходка. Вие дотогава да сте решили къде да обявя резутатите. Тук или във всяка тема поотделно

# 31
  • Мнения: 2 863
Ще кажа само, че според мен творбата е била свалена точно, защото е на първо място в класацията. Мисля, че авторката много ясно оценява творбата си, но просто искаше да покаже, как много лесно във ФОРУМА, може да станеш първи, не зависимо дали е хубаво или не толкова, това което си направил. Мисля, че ни даде добър урок  Peace   bouquet
П.С.Амбер, а защо например да не си признаят самите участници къде и какво е станало  Wink
Аз лично за себе си мога да кажа, че съм лобирала само пред съпруга си  Mr. Green
Дамянти, с всичката ми симпатия към теб, аз този урок не го разбрах newsm78 не е ли очевидно тогава кой е лобирал и защо.....
микки и  тука  времето е стахотно .....кога ще обявиш реузлтатите, че да можем да си почешем езиците на тема разбор Laughing
ох еми разсмя ме и ти... не  е още

бубу-то ако го изберем както предлага микки, в каря на краищата всички ще трябва да уважат общия вот, а и нали ще са анонимни нещата все пак....

# 32
  • Мнения: 2 863
според мен в една обща нова тема, че да не цъкаме само натам - насам.....и там ако има желаещи за разбор, ама наистина разбор д а пишат, а да могат и авторите да кажат  "какво са имали предвид" Joy

# 33
  • Мнения: 1 084
Почти приключи Simple Smile) чакаме Мики да обяви имената Simple Smile, не толкова резултатите Simple Smile)
Започвам да мисля за стихче Simple Smile), съгласна съм с предложенията на Лулу и Мики Simple Smile).


# 34
  • София
  • Мнения: 6 743
Честно казано бих постнала за да видите, но това, което аз видях вече е изтрито, така, че няма смисъл  Embarassed  - както се казва "Поради липса на доказателства - обвинението отпада  Laughing

Харесват ми предложенията на Микки за нов конкурс.А аз имам идея за тематика  Blush Нищо, че съм новак, ще предложа, ако позволите  Blush

# 35
  • Мнения: 1 084
Дамаянти, давай предложението Simple Smile) Peace

# 36
  • София
  • Мнения: 6 743
Предложението ми е продиктувано от това, че организираме благотворителен базар на Великден , за деца без родители.
НЕка темата да е "Великден" и тези които са на 1, 2 и 3-то място, аз лично ще ги извадя в някое фото като снимки и ще бъдат продадени на базара, а паричките ще отидат за децата  Peace

# 37
  • София
  • Мнения: 7 242
Дамаянти  Hug

А дали няма да е добре в категория Рамка да е зададена снимка /еднаква за всички/? Хем е по-лесно да се прави рамка по снимка, хем така рамките ще могат да се оценят по-добре.

# 38
  • София
  • Мнения: 6 743
Искам само да добавя, че за Коледния базар Додо-Додо, беше извадила свои фотографии във формат А4 .Продадоха се като топъл хляб, мился, че идеята е добра, а и на всички ще е приятно, защото ще има някаква полза, а не само тиквени медали  Laughing

# 39
  • Мнения: 1 630
Предложението ми е продиктувано от това, че организираме благотворителен базар на Великден , за деца без родители.
НЕка темата да е "Великден" и тези които са на 1, 2 и 3-то място, аз лично ще ги извадя в някое фото като снимки и ще бъдат продадени на базара, а паричките ще отидат за децата  Peace

Дамянти,
Супер предложение
Може да направим категория картичка
Да изпечаташ най-добрите, да ги продавате на базара и парите да отидат за децата

Същото може са стане и с рамките
В този случай родителите трябва да си заявят предварително,  коя рамка искат и с коя снимка на детето им
Според мен определено сред рамките, които правите има страхотни неща и не една илии две баби биха се радвали да получат снимка на внучето си  в рамка 

# 40
  • Мнения: 6 472
Джали, не е очевидно, защото работите за които аз получих ЛС са назад в класацията. Това от ствоя страна ме навежда на мисълта, че с и без лоби неща, които не са достатъчно добри просто не изплуват Grinning

относно пристрастността на журути:

- работите ща са анонимни и журите не би следвало да знае коя на кого е
- журито ще обсъжда работите по между си и от всеки един от тях ще се изисква аргументация, както по време на обсъжданията, така и при обявяване на резултата.
- журито да се състои примерно от 6 до 8 човека. Трудно е да подкупиш всичките едновремено, колкото и да пият бира и текила Mr. Green
- гласуването продължава 2 дни
- след това всички дружно поливаме случката по региони Joy

Дамаянти, съгласна съм с предложението ти за велигден. Изключително приятна тема, която ще зареди всички ни с настроение Hug Hug Hug Предупреждавам, че за да могат в последствие работите да бъдат извадени във формат А4 трябва да бъдат разработени в този формат Hug

# 41
  • Мнения: 1 084
Супер, Дамаянти:) Можеш да ползваш услугите на print.bg - печатат картички в малки количества и на добри цени, условието е файловете да са в тиф и CMYK Simple Smile. 250-300 картички 10x14 излизат около 30-35 лв

# 42
  • Мнения: 6 472
Само да кажа, че имам право на  100 безплатни снимки към едно фото, така че с удоволствие ще ги уползотворя за тази цел  bouquet

# 43
  • Мнения: 2 863
Браво  Дамянти!
те могат да се отпечатат като картички- и колажите и рамките( ако се избере обща снимка) и фотото, така че просто да имаме по-голямо разнообразие.
А и тъкмо като се знае, че парите ще са за децата,  ще има по-малко напъни и повече стремеж най-хубавите да идат на базара.
Лулото, значи пак идваме на точка А - който си го може- си го може и  е излишен целия тоя цирк  bouquet

# 44
  • Мнения: 1 033
Дамаянти, страхотна идея.

# 45
  • София
  • Мнения: 6 743
НЯма да мога да си позволя да разпечатам много картички  Embarassed (в печатница имам предвид).,но спокойно мога в някое фото да извадя класиралите се неща в по няколко екземпляра, ако разрешат авторите, и да ги продадем  Hug
Така, че ще е добре, да има наистина определен формат в който да се работи - за да са качествени снимките.
А другите условия ги съгласувайте и да творим  Hug (Великденския базар, ще е май-вероятно на 31.03. и 01.04  Hug)

# 46
  • Мнения: 6 472
НЯма да мога да си позволя да разпечатам много картички  Embarassed (в печатница имам предвид).,но спокойно мога в някое фото да извадя класиралите се неща в по няколко екземпляра, ако разрешат авторите, и да ги продадем  Hug
Така, че ще е добре, да има наистина определен формат в който да се работи - за да са качествени снимките.
А другите условия ги съгласувайте и да творим  Hug (Великденския базар, ще е май-вероятно на 31.03. и 01.04  Hug)

Нека формата си остане JPG. Най- лесен е за работа, редовно печатам така и нямам проблеми. Още веднъж казвам - мога да извадя творбите  безплатно в хепи фото.

# 47
  • Мнения: 2 863
това значи най-късно да 27-28 да сме готови с всичко, че да имаш 3-4 дни техническо време  да разпечаташ нещата?

# 48
  • София
  • Мнения: 6 743
Аз ще обмисля вариант как да намеря начин да изкараме повечко  Hug
Лулуто   bouquet, ще се възползваме от предложението ти за 100 безплатни снимки ...е, може да не са 100  Grinning
Сейдж, давай повечко инфо къде се намира това място  Praynig
Ама и аз вече извадих тигана , преди рибата да е уловена  Blush Blush Blush
Казвайте за условията на конкурса  Praynig

# 49
  • Мнения: 1 084
Дамаянти, мисля, че ще можем да помогнем и с паричките. Не е толкова трудно да съберем 50-60 лв Simple Smile) - я колко хора сме в шоп темата Simple Smile)

# 50
  • Мнения: 1 084
Дамаянти, поръчките се правят онлайн www.print.bg Simple Smile), аз лично платих с кредитна карта, но може и по банков път, и при получване Simple Smile) Срокът за изпълнене на поръчката е максимум 3 дни Simple Smile). Добре е да се поръчат гланцирани Simple Smile, за да имат съвсем търговски вид Simple Smile)

# 51
  • София
  • Мнения: 6 743
Не можете да си представите, как се радвам, че приехте идеята  Embarassed Иде ми да заподскачам от кеффффф  Blush
Много, ама МНОГО ме КЕФИТЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ    bouquet   bouquet Нямам толкова думички в момента  Embarassed
Микки, като перфектен организатор предлагам, ако имаш време, да напишеш правилата и условията за конкурса  Hug   bouquet

# 52
  • Мнения: 2 863
да,  сейдж и аз си мислех че не проблем да се съберат и малко пари, ама ако искате дайте по ред да караме:
имаме тема,
имаме си три категории, в условията ще вкараме формата и размера, за да не стават грешки
лулуото ще даде едно рамо с тия 100 бройки, на които има право
остава само да си условим риба, друго всичко си имамме Laughing

микки дано да се съгласи пак да е организатор,аз просто не мога да си представя някой друг да го прави- тя е префектна  bouquet

# 53
  • София
  • Мнения: 44 229
С две ръце сам ЗА - страхотна идея Simple Smile))
и това с категория картичка също е добро Simple Smile

# 54
  • Мнения: 6 472
Дамаянти, нямаш идея пък мен колко ме кефи твоята идея  bouquet  bouquet  bouquet Тук отново стана старото приятно и уютно местенце, каквото винаги е било.

# 55
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Аз разпечатвам в snimkitevi.com , снимка 10/15 е 15.ст, качеството е супер ( за мойте критерии ), а куриерската услуга за извън София е 3.80

# 56
  • София
  • Мнения: 6 743
това значи най-късно да 27-28 да сме готови с всичко, че да имаш 3-4 дни техническо време  да разпечаташ нещата?

Ами дори мааалко по-рано, че съм с малко дете и не знам как ще се стекат обстоятелствата  Embarassed Ако е удобно да сме обявили победителите до 25.03.  Hug

# 57
  • Мнения: 1 630
Дамаянти, нямаш идея пък мен колко ме кефи твоята идея  bouquet  bouquet  bouquet Тук отново стана старото приятно и уютно местенце, каквото винаги е било.


  bouquet

# 58
  • Мнения: 1 084
Ей сега ми хрумна, че и творбите от конкурса все пак са на пролетна тематика Simple Smile та може и от тях някоя да използваме:)), ама малко ме е страх пак да няма сърдити.
бубу_ту, имам подозрения, че си доста на ти с дизайна и предпечата Simple Smile), можеш ли да напишеш изискванията за качествен печат Simple Smile)

# 59
  • София
  • Мнения: 6 743
Ей сега ми хрумна, че и творбите от конкурса все пак са на пролетна тематика Simple Smile та може и от тях някоя да използваме:)), ама малко ме е страх пак да няма сърдити.
Не мисля, че в този случай ще има място за сръдни...предвид идеята  Hug
Лелеее, много, ама много ви благодаря - наистина   bouquet  Heart Eyes  Heart Eyes

# 60
  • Мнения: 6 472
Сейждж, не мисля, че ще има сърдити  bouquet Много от нещата наистина си заслужват и аз бих си купила такова нещо за домашната галерия по стените Grinning

# 61
  • Мнения: 2 863
абе на който му се сърди да се сърди, за да няма сърдити Дамянти да прецени от готовите работи има ли нещо дето би се продало и  да пита авторите дали са съгласни.....

# 62
  • на село
  • Мнения: 3 965
Така  Grinning, не съм изчела цялата тема, понеже сега сядам, а и нямам много време, признавам си хвърлих едно око само на първия пост и на тази страница.

Да си кажа за конкурсите - аз съм -за,
така се получава доста по -добра оценка за направените рамки, колажи и т.н. отколкото в специалните теми / визирам Фотошопската/ там почти не се чува критика или оценка, или поне много рядко, освен хвалби -  това за мен идва от бързото изместване на творбите и показване на нови и нови, докато в конкурса - аз например, за да си напиша мнението и гласувам, доста обстойно и по няколко пъти разгледах нещата, така че момичета дерзайте и не се дразнете  Hug,
мир да има.
 А аз след като се изказах, малко ме  досрамя, че не съм участвала,
а критикувам, но следващия път - надявам се да се включа и си чакам оценката и критиките.

А заслугата да се захванем с рамките за мен си остава на Маленна, преди това съм правила  обложки за ДВД-та във ФШ, но никога нямаше да се заема да разкрасявам снимките на децата си, ако не беше Дневникът на Маленна   bouquet и една тема на микки /дано не се лъжа/ в която питаше за рамки  Hug.

Въх,  докато си напиша поста - 11 публикувани отговора  Blush.

# 63
  • София
  • Мнения: 6 743
за да няма сърдити Дамянти да прецени от готовите работи има ли нещо дето би се продало и  да пита авторите дали са съгласни.....
Хихихи, и после да си купя въже  Joy hahaha Joy hahaha
Честно казано предпочитам да няма връзка със старата тема  Laughing Mr. Green
А не пречи да се вкарат пак цветни неща за тогава.Все пак на 31.03 или 01.04 е Цветница (Връбница)  Wink  Hug

# 64
  • Мнения: 3 810
Ееей, аз чак сега видях обсъжданията на работите в тема колаж!
Точно там ми бяха най- мътни нещата.
Много ви благодаря за коментарите!
Мненията на много от вас съвпадат с моето- че работата ми е правена набързо, има някаква идея, но изпълнението е...
Всъщност я направих наистина много набързо, заради задявките със залозите, да не се издам и да имам участие във всички категории.
При рамката положението е подобно- дори се учудвам че има гласове за работата ми newsm78някой се е объркал.
Там работите са на много близко ниво и трудно може да се избере фаворит. Моят обаче е назад в класацията.
При снимките гласовете ми се струват общо взето справедливи, макарче работата на Вечерница Wink....можеше да има и повече гласове от други...
Аз ще си спестя моето мнение за останалите, защото виждам че има и обидчиви...

Смятам пак да се напъна да участвам в следващия конкурс, пък дано се справя по- добре Peace
А защо журито да не се състои от победителите и те да нямат право на участие?
Но нещата май ще се коментират още. Запазвам си правото да се включвам.
Много идеен завършек на конкурса гледам че се заформя! Браво!  bouquet

# 65
  • София
  • Мнения: 44 229
Главното условие е като се печата нещо да не е в RGB, а в CMYK, обаче за публикуване в интернет трябва да са си RGB, че иначе излизат мн смешни цветовете. Та, което се отпечатва ще трябва да е във двата варианта явно направено. Но за да излезе хубаво от печат трябва да го обработва някой, който му е добре настроен (калибриран) монитора, моя положително не е защото нещо напоследък странно ми излизат разни разпечатки....нещо детето яко е нацъкало където не му е работа....иначе др е че е хубаво когато се отпечатва нещо да е на финала шарпнато, да е мин на 200-250 dpi, аз лично направо на 300 работя - което ще рече обаче че изходните материали трябва да са доста качествени. И не е мн одачно ползването на burn и подобните му инструменти, защото неочаквано се появяват при отпечатване разни странни петна.  И ако има особено хора мн трябва да се внимава с червеното. Защото въпреки, че на екран може да ви изглежда добре отпечато в множество случай ще изглежда почервенял от яд човека....не знам ако има нещо др се сетя ще пиша, проблемът е че всяка снимка или работа е уникална и иска свои си настройки и тн....и е хубаво да не е запазено като JPG, а като  TIFF и то без компресии....

# 66
  • София
  • Мнения: 6 743
Аз мога да кажа, че когато ми правихте колажите за годишнината, не знам какви формати бяха, но извадих ВСИЧКИ във формат 10/15 и бяха перфектни  Peace
На някои наистина имаше странни петна, които не се виждаха на монитора  newsm78
Други позволяваха да се извадят в по-голям формат и пак станаха СУПЕР  Hug
Само дето няма как да ви покажа  Embarassed

# 67
  • София
  • Мнения: 7 242
Все пак пак да ви питам.
Не е ли по добре да се зададе снимка /примерно портретна на детенце/.
Много от рамките в конкурса са хубави, но някак попретруфени /най-вече моята Wink/ и ако се сложи снимка, акцентът определено няма да пада в/у нея и тя ще се "губи". Едно е рамка без снимка, съвсем друго - със.
Категория картичка звучи много добре. Това на пректика ще замести колажа, нали?

# 68
  • Мнения: 2 863
е да, обаче тифовете стават много големи и как ще се пращат на Дамянти да печата? аз си печатам от джпег и нямам голяма разлика в цветовете, ама пък не съм първи разбирач,  но за календарите, които парвех за нова година, на мен и на приятели, всичко си беше в джпег, на 300 дпи, с голяма резолюцияия,  изкарах ги А3, станаха си супер- хи хи циганката днес ми я няма:))

# 69
  • София
  • Мнения: 6 743
Все пак пак да ви питам.
Не е ли по добре да се зададе снимка /примерно портретна на детенце/.
Много от рамките в конкурса са хубави, но някак попретруфени /най-вече моята Wink/ и ако се сложи снимка, акцентът определено няма да пада в/у нея и тя ще се "губи". Едно е рамка без снимка, съвсем друго - със.
Категория картичка звучи много добре. Това на пректика ще замести колажа, нали?
Идеята е добра - всички да работят върху една и съща снимка, а и все пак така ще се отпечата после, но някой трябва да предостави детска снимка, все пак ще се продава на базар и не всеки би се навил там да бъде детето му  Hug

# 70
  • Мнения: 3 810
Категория картичка звучи много добре. Това на пректика ще замести колажа, нали?

 PeaceСупер идея!!!
И после влиза в работа за базар!

# 71
  • София
  • Мнения: 6 743
Аз не разбирам много от формати и т.н., но мъжът ми ми обясни (когато правих мои неща), че пикселите отговарят (малко по-различно), на формата в който би се вадила снимката (например 1600/1200 , може и повече Simple Smile - трябва да е 300dpi (300 точки на инч), 1 инч=2.75 см - 15см/2.75 ) *300 = 1600 ) Само дето 1 инч е = 2,54 см.
Обясни ми го като за олигофрен  Joy Crazy  Mr. Green

# 72
  • Мнения: 1 630
Идеята е добра - всички да работят върху една и съща снимка, а и все пак така ще се отпечата после, но някой трябва да предостави детска снимка, все пак ще се продава на базар и не всеки би се навил там да бъде детето му  Hug

Да, освен това не виждам кой и защо ще си купи рамка със снимка на чуждо дете в нея?
Ако е арт фотография да
Примерно на Додо има някои от детските снимки,
които с огромно удоволствие бих си купила и закачила, но рамка?

За рамките според мен трябва да се измисли начин, който си я купува да е  с неговото дете

- единият вариант е някой да събира поръчките и да "слага" децата в готовите рамки от конкурса,
но пък това е много организация

- другият е да го караме на доверие  Joy
Обявяваме тема - "благотворителни рамки"
който има желание и не може да си направи рамката или картичката за бабите с внучето сам
си пуска снимка  и желанията
Ангажира се да даде за движението, примерно 1лв за всяка изпечатана творба
Какво мислите?

# 73
  • Мнения: 3 810
Миналата год. на дъщеря ми бяха направили календари, на които снимката просто се залепя отгоре.
Иначе идеята за картичка повече ми харесва- по- универсална е!

# 74
  • Мнения: 1 084
Имаме 25 рамки в конкурса Simple Smile) Имаше и желаещи Simple Smile) да ги ползват... т.е и за това имаме материал Simple Smile)
Можем да направим подобни (пак дигитални) и да се предложат в Продавалника Simple Smile))))

Последна редакция: ср, 28 фев 2007, 13:04 от sage

# 75
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
О, браво  и на мен ми допада идеята на направим нещо, което ще се ползва и на базара.
Хубаво ще е в условията да се публикуват и изискванията за публикуване в интернет и отделно за печт (това, което bubu_to сподели), за де не се налага после авторите да си преправят нещата.

# 76
  • София
  • Мнения: 44 229
да тифовете наистина са големи, но джапегът смазва качеството, обаче наистина за мали формати и щом ще се разпечатват на принтер или фото няма да е особен проблем да са JPG, но тогава поне нека твърдо са 300dpi, а картичката си е картичка колажът колаж....защо едното да замества другото....но както решите де....в смисъл може за базара да си отидат картичките, а колажите да са си за кеф без ограничения в размер и т.н. Simple Smile

# 77
  • Мнения: 1 630
Вярно, че има и продавалник  ooooh!

# 78
  • Мнения: 6 472
Момичета, CMYK и ТIFF са необходими само, ако ще печатат на печатарска машина.  Във всяка фото ще ви ги направят прекрасно и от RGB!!! Както споменах, аз се наемам да разпечатам нещата във фото, защото имам възможност да го напрвя абослютно безплатно. Нещата, които ще се правят на печатарска машина може в последсвие да се обработят в CMYK, защото ако ги качим в този формат в нета ще изглеждат ужасно. Разолюцията за печат трябва да е 300 PPI и няма нищо общо с DPI. Едното е пиксела на инч, другото е точки на инч и се отнася за разделителната способност на принтера. Резолюцията в която се качват в нета е добре да е 72 PPI, за да не се омазва качеството. Нещата във фото шоп се работят на 300, запазват се воригинален размер евентуално после за разпечатване. След това се намаляват до нужните на конкурса размери, записват се за уеб и се публикуват. По този начин ще имате, два файла - за печат и за нет.

Последна редакция: ср, 28 фев 2007, 13:28 от luluto

# 79
  • София
  • Мнения: 44 229
ммм недей така, всяко нещо което печата, печата в CMYK, не RGB, просто има цветове (особено ярките )които мн ще се променят, при отпечатване. Но вие си решавате....просто всяко печатащо у-во използва четири цвята, не три за печат. а между другото точката си е пиксел, няма повече да пиша по тази тема - каквото решите това. аз просто написах как да ви изглеждат по-коректни нещата откъм цветове. Просто вземи една рамка  и я направи във PS CMYK и я сравни с RGB ще видиш каде са разликите.

Последна редакция: ср, 28 фев 2007, 14:03 от bubu_to

# 80
  • Мнения: 6 472
Разбира се че всяко печаташщо устройство печата в циан, магента, жълто и черно. Само, че фото принтерите и машините по студиата си ги интерполират по перфектен начин от RGB. Висчики апарати снимат в RGB. Не ми казвай, че всеки път когато носиш да ти вадят снимки във фото ги обръщаш в CMYK Rolling Eyes И пиксела е точка но говорим за съвсем различни неща. При DPI се говори за размер на капката, с която работи печатащото устройство. Пиксела е за дигиталните изображение и няма нищо общо с капката.
Подготовката на творбите в два варианта - RGB за нет и в CMYK за печат ще затрудни невероятно участниците, да не говорим че работата в CMYK e по- сложна и изисква калибрация на монитора. Подозирам, че част от начинаещите просто ще се откажат да го правят Sad Всъщонст това ми е основното съображение.
Всичките снимки, които съм обработвала във фотошоп съм записвала в RGB и не съм имала проблеми с печата, а печатам всеки ден. Предоставях файлове за една изложба и условията също беше да са в RGB.
При печатарските машини проблем наистина има и там наистина страшно се видоизменят цветовете, ако не са в CMYK. Както спомена, най- големият проблем е при ярките ooooh!

# 81
  • София
  • Мнения: 44 229
OK, както кажеш, аз предимно ползвам принтери и печатници и да всичко си обръщам в CMYK, всъщност във фото неща от PS съм отпечатвала веднъж и пак ги бях писнама цмик....та ти си с опита във фотоотпечатването. Иначе аз само от лента вадя във фото. Др ги пускам просто на фото хартия ако ми трябват като снимки....

 
Цитат
При DPI се говори за размер на капката, с която работи печатащото устройство. Пиксела е за дигиталните изображение и няма нищо общо с капката
е нали като го отпечатваш пак ще има капка мастило все пак, а за печатниците затова има и линеатура на печат... и сега ако напишеш и за начинаещите от къде да си променят  PPI ....

Последна редакция: ср, 28 фев 2007, 14:17 от bubu_to

# 82
  • Мнения: 6 472
Честно казано, аз нямам проблем и с отпечатване просто на фото хартия, но както и да е не е в това въпросът Grinning Наистина мисля, че е по- удобно и практично в случая да се работи само в RGB, за да няма драми при качването в нета (както стана с нещата на Тео). За нещата, които ще се дават във фото, ще пусна един тест и ако има проблем ще ги коригираме своевременно Grinning

Последна редакция: ср, 28 фев 2007, 17:36 от luluto

# 83
  • София
  • Мнения: 44 229
 Peace

# 84
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
bubu_to, luluto, май изпадете в професионален спор. Нали не става въпрос за нещо на живот и смът. Тук почти всички сме любители, не работим нито със запазени цветове, нищо ще печатаме трансперанти за реклами по улиците.... не вярвам да има бог знае каква разлика в цветовете. Едва ли е е от чак такова занечие каква е  разликата между DPI и PPI (на повечето места са посочени като еквивалентни). Ако ще вадим готовите неща във фото, а фотото има грижата да ги промени от RJB на CMYK явно проблема ни е никакъв. Ако ще се печатат в печатнца вероятно може готовото произведение още във Фотошоп да се промени от RJB на CMYK, да се видят разликите и чак тогава да се печата. Но честно казано едва ли ще е рентабилно да се пускат в печатница.

п.с моят пост дойде малко като "след дъжд-качулка", ама нищо няма да го трия.

# 85
  • София
  • Мнения: 44 229
ясно е че няма да се печат в печатница.
Щом според Лулу няма да има проблеми добре, иначе повярвай ми разликата е огромна наистина... Simple Smile Dpi i PPi според мен са си еквиваленти....да не говорим че аз PPi не съм срещала в PS, може и да е мое недоглеждане...а и аз това за спор чак не го приемам просто обсъждане на варианти Simple Smile

# 86
  • Мнения: 6 761
Извинете ,че се намесвам,но ви чета отдавна,нищо че не се занимавам с това. Embarassed Идеята на Дамаянти е страхотна!  bouquet Искам само да и кажа,че бих си разделила разходите с нея. Освен това ми харесва и идеята за рамки ,в които всеки да може да си постави снимка на дето,но не знам дали е възможно newsm78

# 87
  • Мнения: 2 863
аз не виждам защо не- във фотото календарите редовно ги правят като оставят място за снимката- така всеки, кото си купи рамка, ще може вътре да залепи снимка на детето си, така или иначе, ако е решил да я постави в рамка отгоре ще има стъкло и ще си бъде съвсем прилично:)

# 88
  • София
  • Мнения: 44 229
а как ще се изрязват дупките за снимката, като се има предвид че при много рамки дупката не е с ясна форма, а някой елементи навлизат към снимката, или при някои дори се използват четки, които правят ажур и т.н. Освен някой да ходи после да ги вади наново със снимката като един файл направено.

# 89
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Аз може и да съм в грешка, ама за да се изрежат рамките се прави за всяка рамка отделна шанца (не съм сигурна за думата). Не знам дали това е лесно/трудно, скъпо/евтино. Ако някой има повече информация да каже. Иначе ще е готино да може да предложим такива изрязани рамки.

Бубу е права. Като използваме четки правим нещата много трудни за изрязване.

Това, което аз съм виждала като рамка в кварталното фото е с доста прости и очертани елементи.

# 90
  • София
  • Мнения: 44 229
няма да е евтино...може би на плотер може да се пуснат, но там е сложно трябва да се оставят мм за нож и т.н...а и пак с тези тънки ажурчета...

др вариант е с ножичката в къщи някой да кълца Simple Smile
или като условие да е дупката за снимката да е еди колко си голяма с еди какъв си размер. с чисти краища.

Последна редакция: ср, 28 фев 2007, 14:49 от bubu_to

# 91
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
да се разпиша и аз по темата
за конкурса - наистина е добре да приключваме с този и да мислим за друг с по-точни и установени правила, аз лично не се обиждам от критики защото те за мен са градивни и полезни и не смятам че в този конкурс проблема дойде от това, стига да ми остава време и сили ще участвам и занапред ,идейте които прочетох за новия конкурс ми допадат,мисля си относно журито че както някой беше писал ще е добре да има оценка от публика и оценка от жури може би по този начин ще се получи сравнително реално и обективно класиране
дамаянти страхотна идея bouquet подкрепям те изцяло и с каквото мога ще се включа и аз 
за рамките от тези които тепърва ще се направят може би ще е добре да се определи точен размер и чисти нрайща(бубуто) с ножичка е вариант ама няма ли да стане малко грубо  newsm78  а ако се поръчат от снимкитеви(пиша го на кирилица че съм от работата и ми е малко сложно) имам предвид ценово,не съм от хората с много технически понятия относно печата и прочие просто предлагам  Grinning
отивам да прочета подробно темата защото молко диагонално карах в момента

# 92
  • Мнения: 3 835
Кога успяхте, да изпишете толкова, не мога да прочета всичко. ooooh!
За конкурса, казах го толкова ясно и разбрано, че просто не мога да разбера, какво не разбирате. Свалените неща са мои, аз ги свалих, след като поисках разрешение от Микки, да го направя. Те в никакъв случай, не заслужаваха първото място, но дори и да го заслужават, не е това начина, чрез лобиране. Исках просто да ви покажа, колко е лесно да се манипулират резултатите, и че ако искаме да имаме истински конкурси, с реални гласове, а не просто някакъв фарс, не това е начина. Показателен е факта, че много хубави неща, са много назад в класацията. Смятам, че не е честно, към труда на всички, едни да го правят, а други да седят и да гледат умно, и да се чудят какво става, и това ли наистина е мнението на хората. Това, което ме изумява най-много, е факта, че подобни неща, се приемат за нещо нормално. Hug


Дамаянти браво за идеята, отивам да чета подробно, за какво става дума.  bouquet
 
Hug

# 93
  • Мнения: 11 324
Дамаянти ме иzпревари.  Hug
Снощи не съм влиzала, но упорито си мислех точно zа това.
Да направим конкурс zа Великден и да продадем снимките на Баzара. Peace
Мен си ми е кеф тук, zащото научавам толкова много от приятни и любими хора.
Оставете гордостта настрани и се учете.
Няма да ви каzвам как ме хока Лулу веднъж, ама май имаше полzа Laughing
Така че нека се настроим положително, все пак Пролет иде   bouquet

# 94
  • Мнения: 2 587
Включвам се колкото да следя темата,че ми стана интересно.Идеята на Дамаянти е страхотна,макар че лично аз едва ли бих могла да помогна по въпроса,впредвид това че съм от "абсолютно начинаещите",но пък не пречи да опитам. Hug

# 95
  • Мнения: 1 630
Според мен е прекалено трудно и скъпо да се режат рамки

Струва ми се много по-лесно, който иска рамка да праща заявка,
коя си е харесал и снимка на детето си

Може и заявка  беше помолила  Дамянти
сложете ме до Джонито
оправете ми бръчките
или сложете ми сини очи

Ако човека си хареса нещо и иска да си го изпечата дава по левче за децата

Така хем ние ще се забавляваме, хем хората ще са доволни, хем ще служи за нещо

# 96
  • Мнения: 1 084
Рали, такава ми беше идеята и за дигиталните рамки Simple Smile Няма нужда от печат или щанца Simple Smile

# 97
  • Мнения: 6 472
Това с рамките и изрязването ще стане супер трудно Confused Мисля, че е ще е доста нерентаблино newsm78
Може ли да предложа за нуждите на базара, вместо категория рамки просто да направим категория картички newsm78 Пак ще има три раздела: фотография, колаж и картичка.
Другият вариант е това, което предложи Рали - ако някой си хареса рамка, просто пише на съответната мама да сложи снимка на детенцето му там и парите отиват за домовете за сираци Hug Додо- додо беше правила подобно нещо с ретуширане на снимки и мисля, че имаше доста желаещи Grinning


Dpi i PPi според мен са си еквиваленти....да не говорим че аз PPi не съм срещала в PS, може и да е мое недоглеждане...а и аз това за спор чак не го приемам просто обсъждане на варианти Simple Smile

Сигурна съм че си срещала точно PPI. PPI = pixel per inch = pixel/inch. За онези които не са на ясно как се променя тази опция  във фотошоп Image- image size -resolution (сигурна съм че bubu_to го е правила стотици пъти, но просто не е обърнала внимание) .  DPI = dot per inch = големината на капката при печат и функция на печатащото устройство. Ако ще да си направите произведението 800 PPI, ако принтера ви е с голяма капка пак нищо няма да излезне. Същото важи и за LPI = line per inch. Справка PPI и DPI.
Само моля ви да не решите че се заяждам Praynig Praynig Praynig  Просто след една подобна тема ми задръстиха кутиява с въпроси как във фотошопа могат да си променят DPI -то на принтера Embarassed Понеже в конкретния случай ще е необходимо от самото начало да се работи с нужната разделителна способност е добре всички, които ще участват да го знаят, а не после да се чудим как да изпечатаме красивите им работи:)

Последна редакция: ср, 28 фев 2007, 17:38 от luluto

# 98
  • София
  • Мнения: 44 229
ок ясно, в крайна сметка за едно и също говорим Wink права си че съм го правила милиони пъти, но истината е, че винаги всички говорят за разделителната способност на снимка в дпи не в ппи.може би е от грешно разбиране на нещата, може би е побългарено, може и да е от средата  от хора, с които съм говорила по темата (главно работещи с неща предназначени за печатници). В крайна сметка наистина за една и съща стойност говорим...малко е смешно Simple Smile

Последна редакция: ср, 28 фев 2007, 16:50 от bubu_to

# 99
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Значи, ако си започна работата така (всъщност, както си и правя винаги)
би трябвало да няма проблем, нали?

# 100
  • София
  • Мнения: 44 229
Дам

# 101
  • Мнения: 6 472
diddi, при това положение няма проблем, но само ако печаташ до размер 10/15 см. Ако се печата в 20/30 (Както предложи в началото Дамаянти) ще има проблеми. Нека да уточним размерите за всяка една от категориите. Според мен 20/30 е удачна за снимките и евентуално за колажите. При картички и рамки 10/15 е абсолютно достатъчно newsm78 Вие какво ще кажете?

# 102
  • Мнения: 3 835
Размера на картичките 10/15 ли ще е? А резолюцията за печат, от Image size ли се указва, и каква трябва да бъде?

# 103
  • Мнения: 3 835
А, сега виждам, че точно се обсъжда размера.

# 104
  • Мнения: 6 472
Тео не внимаваш в час Joy два постинга по- нагоре го написах Joy Трябва да е 250-300 за да изглеждат добре на печат до 20/30

Последна редакция: ср, 28 фев 2007, 17:20 от luluto

# 105
  • София
  • Мнения: 44 229
както е показала Диди резолюцията можеш още в началото да си я дадеш при създаването избираш да е 300, но наистина първо да кажете точни размери за всяко ...

# 106
  • Мнения: 3 835
Да, да, сега четох, ами много бързо върви темата и не мога да ви смогна. Аз докато си напиша въпроса, вие пуснете, десет отговора. ooooh!

# 107
  • Мнения: 6 472
Давам предложение за размерите:
- снимка 20/30 - 300 ппи
- колаж - 20/30 - 300 ппи
- картичка 10/15 200-300 ппи
- рамка 10-15 200-300 ппи

????

Имам притеснения за размера на колажа. От една страна е хубаво да го отпечатаме в по- голям размер, от друга страна там се ползват готови елементи от нета, които не винаги са достатъчно големи Thinking

И още нещо, което се присетих за колажа - при положение че ще ги продаваме редно ли е всъщност да ползваме чужди снимки и произведения в интернет newsm78

# 108
  • София
  • Мнения: 44 229
ами ще внимават хората какви елементи подбират. има достатъчно качествени снимки безплатни в нета.според мен е добре размерът на колажа, а и изобщо.

# 109
  • Мнения: 3 835
И още нещо, което се присетих за колажа - при положение че ще ги продаваме редно ли е всъщност да ползваме чужди снимки и произведения в интернет newsm78

Ами то зависи, какви са нещата, ако са пуснати за общо ползване, и не са авторски, не виждам проблем. Иначе, много ще се затруднят всички.

# 110
  • София
  • Мнения: 44 229
редно е те за това са пуснати, тези, които не е редно обикновенно или са малки или са платени.

Виж др е въпросът при рамките - там мн се ползват от тези готовите елементи за рамки , а почти всички те вървят комплект с лиценз нотис или рийд ми , в което изрично пише, че не са за ползване с комерсиална цел и т.н.

Последна редакция: ср, 28 фев 2007, 17:26 от bubu_to

# 111
  • Мнения: 1 033
За рамките- имаше идея да се ползва Продавалника. Според мен това може да се реализира- там има и раздел благотворителност. Пуска се рамката, а желаещите да я закупят пускат снимктата на автора на рамката и той само я поставя.  newsm78 Какво мислите за този вариант???

# 112
  • Мнения: 1 630
Давам предложение за размерите:
- снимка 20/30 - 300 ппи
- колаж - 20/30 - 300 ппи
- картичка 10/15 200-300 ппи
- рамка 10-15 200-300 ппи
Чудесно

И още нещо, което се присетих за колажа - при положение че ще ги продаваме редно ли е всъщност да ползваме чужди снимки и произведения в интернет newsm78
Не, не е редно
освен, ако изрично не пише, че са без авторски права




# 113
  • Мнения: 3 835
За рамките- имаше идея да се ползва Продавалника. Според мен това може да се реализира- там има и раздел благотворителност. Пуска се рамката, а желаещите да я закупят пускат снимктата на автора на рамката и той само я поставя.  newsm78 Какво мислите за този вариант???

На мен това ми се струва, много добра идея.

# 114
  • Мнения: 6 472
Янич, на мен идеята ми допада. Аз освен в продавалника бих пуснала и тема в клюкарника Mr. Green Само ми измислете сексулано заглавие, че там основно такива се харчат Joy

Рали и аз това си мислех newsm78 Примерно в снимка.бг съм срещала много готини снимки, но не съм сигурна, че авторите биха останали очаровани, ако ги използвам ooooh! Има фри сайтове и може би няма да е зле да посочим няколко такива, от където участниците да могат да си дърпат материали.

# 115
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Янич, мисля че може така, но ми се струва, че е по-добре файловете с рамките да бъдат изпратени на нарочно избран човек, парите да се пращат на него, той да пуска рамките за печат, и да отчита парите където трябва.

За размерите предложени от Лулу, нямам претенции. Вероятно са подходящи. Съгласна съм.

# 116
  • София
  • Мнения: 44 229
А въпросът при рамките - там мн се ползват от тези готовите елементи за рамки , а почти всички те вървят комплект с лиценз нотис или рийд ми , в което изрично пише, че не са за ползване с комерсиална цел и т.н. Това за мен е по-нередно.
Колкото до снимките - има сайтове с фрии сток фотографии и там са  си сложени именно такива - качествени, без претенции за права.

# 117
  • София
  • Мнения: 44 229
Рали и аз това си мислех newsm78 Примерно в снимка.бг съм срещала много готини снимки, но не съм сигурна, че авторите биха останали очаровани

поне може да не сваляме от бг сайтове, да не си ги видят авторите Wink

# 118
  • Мнения: 1 033
Янич, мисля че може така, но ми се струва, че е по-добре файловете с рамките да бъдат изпратени на нарочно избран човек, парите да се пращат на него, той да пуска рамките за печат, и да отчита парите където трябва.

За размерите предложени от Лулу, нямам претенции. Вероятно са подходящи. Съгласна съм.
Става, но мисля, че ще има доста желаещи:) и на този човек ще му дойде нанагорно:) Но има ли желание, винаги може да се измисли организация:)

За четките - и аз това си мислех сега пътьом към детската градина:) Това е добър повод да използваме наши четки.... - как ви се струва това? Макар чеще е трудничко....

# 119
  • София
  • Мнения: 6 743
Привет  Hug, преди малко се прибирам и с радост наблюдавам, че вече обсъждате подробностите.   bouquet
Аз мисля така - колаж и фотография - А4, но не голяма бройка (в смисъл не 100)
Картички 10/15, но по-голяма бройка.
Адски ме кефи идеята да си поръчаш рамка или да дадеш снимка за да ти направят рамка или колаж  Peace  Hug
Нямаме много време и за това да уточним нещата днес-утре и да даваме старт  Hug
Ще се пуснат теми в Клюто, всеки в отчетните си и желаещите майки ще дават материал.
Само, че ме тресат едни съмнения...., че едни ще бъдат пренатоварени от желаещи да им се направи нещо  Wink (аз например, съм си новак и бих се изкефила някоя от вас да ми направи няколко рамки за моите деца - ще си платя левчетата  Laughing)
Та, май по-добре е идеята на Лулуто - картички на тема Цветница и Великден  Hug
А специалните поръчки да са СКЪПИ  Wink - все пак всичко, което се прави по поръчка е скъпо  Hug
На Додо фотографиите на базара се продаваха по 10 лева едната и се разграбиха като топъл хляб.Бяха ...ми може би двайсетина - не помня точно  Embarassed, но аз не се добрах до тях  Rolling Eyes

# 120
  • Мнения: 6 472
Тези неща горе долу ги поизбистрихме.
За мен остава въпроса с журито, който също трябва да се реши сравнително бързичко Rolling Eyes

Предлагам ви да пуснем отделна тема, в която всеки да номинира по 6 човека със съответната аргументация. Идеята ми е в журито да има такива, които се занимават с фотография, такива на които силата им е в колажите/ретуша, и такива на които рамките/картичките са им в стихията. Разбира се ясно разделение няма да има, защото почти всички се занимаваме и с трите. Другото условия е да имат време да висят във форума Joy След приключването на номинациите ще има гласуване. Ако някой може нека доизмисли нещата, защото ме притеснява в крайна сметка да не се окаже така, че в журито  няма от всички "жанрове".

# 121
  • София
  • Мнения: 6 743
Ок, аз давам своите предложения:
За колаж и картичка (и рамка евентуално)  - Jaly, Еми-Джеми, Сейдж, Малена, Тео, Мимс , SheDevil 
 
За фотография - Додо да поканим  Grinning, инак другите още не ви познавам и не мога да преценя  Blush

За размера - за мен няма значение  Laughing Joy , но вие го уточнете, че не разбирам  Blush

Да са ИЗВЕСТНИ участниците, но снимките да се публикуват АНОНИМНО и на веднъж в края на срока за конкурса!!!
Участниците да НЯМАТ право да гласуват за собствените си творби  Peace
Журито също има право да учавства, но няма право да избере своята творба!!!
Без плагиатства (в смисъл да намерим същото нещо в нета  Joy) , може да се използват готови картинки от нета, но да се предлагат фрии.(знаете какво имам предвид...да не са от фото форуми и т.н.)
За фотография - да е собственоръчно направена и ретуширана САМО, без добавени елементи с ФШ.
Това са моите предложения.АКо се сетя нещо - ще допълня  bowuu  Laughing Mr. Green

# 122
  • Мнения: 1 884
Мога да предложа сайтове със сток фото, като правих темата за ретуш се водих именно от вашите съображения и намерих сайтове със снимки за свободно ползване, и мога да заявя, че са досто добри. Ето няколко от мен, ако сметнете че са подходящи, може да ги ползваме.

http://www.bigstockphoto.com/
http://www.studio25.ro/
http://www.pixelperfectdigital.com/free_stock_photos/
http://www.freefoto.com/index.jsp

Това е като за начало, потърсете и вие, е естествено и този :  http://www.flickr.com/

# 123
  • Мнения: 6 472
Дамаянти, твоите предложения са 7 Mr. Green Относно Додо - честно казано предпчитам да изберем хора, които пишат редовно тук  bouquet И аз не познавам работите на хората, които правят колажи, но мисля да се запозная с нещата им преди да избера кой да номинирам. Някак си имам чувството, че ще им се омаловажат уменията и труда, ако предложа външен човек Grinning

Искате ли да пусна отделна тема с гласуването за жури?

И може би все пак трябва да уточним как точно ще се смята крайната оценка. Победителят ще се избира само от журито или ще се взима някаква средна оценка. Примерно глъсът на всеки от журите се брои за 8 гласа, прибавя се към гласовете на булката и общия сбор се дели на две newsm78

SheDevil, благодаря  bouquet Ще е хубаво да ги постнем по късно в темата с условията на конкурса.

# 124
  • София
  • Мнения: 6 743
Според мен, ако започнем да глсуваме една седмица за жури и т.н. нещата ще се проточат.Аз нямам нищо против редовно списващите в тези теми да определят журито и да започваме.
Мики да пусне условията, журито, ще има ли пак задължителни елементи, размери пр.  и да започнем с творбите.Да се определи дата до която ще е, на следващият ден да се качат творбите някъде (мултипли или уебшотс) и да започне оценяването за 3 дена.Да се обяват победителите и да се започва офанзивата по изваждане на снимки  Hug

# 125
  • Мнения: 3 810
Хей, а стана ли ясно вече коя творба на кого е, защото и аз никой не познавам още, но при рамките специално, понеже всичките ми харесваха гледах за техника(дето я нямам Mr. Green).
Та ще ми се журито да е с опит.
И кога ще ни отделите нас аматьорите най- сетне... Hug и да ни поощрите малко? Laughing

# 126
  • Мнения: 6 472
Ооооо едва ли някой има нерви да точим нещата цяла седмица по избор на жури Mr. Green Пък и не пречи нещата да си вървят успоредно. Правилата на конкурса да напишат, да се обяви началото, а пък ако на някой му се мисли дълго, може да си гласуваме за жури и след обявяване на начолото на конкурса, но честно казано не го препоръчвам Grinning

# 127
  • Мнения: 3 835
За фотографията, мисля журито да е от майките, пишещи във фотографската тема. Всички са много добри, и се правят много хубави коментари по снимките. Мисля, че съвсем спокойно, могат да излъчат жури, на ниво. Hug
За колаж и картичка.....колко човека трябва да е това жури? Дамаянти, аз не съм на нивото на другите предложени, така че не ме спрягайте. Mr. Green Joy Joy

# 128
  • Мнения: 6 472
Тео, точно пък за теб адски много държа да си в журито Crossing Arms За да не ме обвинят в шуробаджанащине мога веднага да се аргументирам:
- художествено образование
- собствени идеи различаващи се от масовата "продукция"
- стил
- мисля, че в ретушо - колажите няма втора като теб

Отивам да карам кънки, вие мислете Grinning

# 129
  • Мнения: 3 835
 #Crazy

Без коментар. ooooh!

Загубих ума и дума!!!!! Confused

Благодаря ти! Hug Дано поне една съвсем малка част, да е вярно. Поне за образованието, позна. Joy Joy Joy

# 130
  • Мнения: 1 884
luluto съгласна съм с теб за журито, трябва да се пусне тема, защото доста от майките във фотошопската тема може да не са прочели, и да си дадам мнението. Освен това да се обсъдят нещата заради момичетата които ще участват- ама как го написах  Sick т.е. да им стане ясно, за да няма после, тоз` не чул,  оня не видял.  Grinning
За фотографската категория - естествено че ще са мами от фотографската тема.   bouquet

# 131
  • Мнения: 2 863
нямаше ли днес да приключим конкурса?

# 132
  • Мнения: 152
Днес ще е.
Сега се чух с микки. Каза, че има гости и тазе нощ ще спре гласуването.

# 133
  • Мнения: 54
Я и аз, като посещаваш фотографската тема, да кажа нещо в тази тема  Laughing

Имам предложение за жури за раздел "фотография" - Рали, Лулу, Фрида, Трислон (изредила съм имената им без никаква идея за степенуване)   bouquet

Много ми харесват снимките им, смятам, че са много добри, винаги дават креативно мнение и съвети, имат "око" за фотография и ...... абе, смятам, че това са хората.

Това е моето мнение, ако има и друго съвпадащо с него, много ще се радвам  Peace

# 134
  • Мнения: 11 324
За журите имам поглед само върху фотографките.
Само тях мога да препоръчам.
За рамките и колажите оставям на вас.
Аz като Лия, също предлагам Лулу, Рали, Трислон.
За Тео не zнаех, че е с худ. обраzование.
Май и аz съм с такова, ама в друга сфера. newsm78

# 135
  • Мнения: 3 835
Имам предложение за жури за раздел "фотография" - Рали, Лулу, Фрида, Трислон (изредила съм имената им без никаква идея за степенуване)   bouquet:

Аз съм за!!!  bouquet

# 136
  • Мнения: 2 863
Гледам, че микки почна да обявява резултатите и си мисля дали няма да е хубаво направо в албумите да се напишат имената на авторите,  разногледа станах с толкова рамки да внимавам коя на кого е, а имам голямо желание спокойно да си ги погледам и да знам на кого е тва дето го гледам.. какво ще кажете? то в същност не знам възможно ли е да  се редактира заглавието под всяка една работа или не newsm78

# 137
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
Гледам, че микки почна да обявява резултатите и си мисля дали няма да е хубаво направо в албумите да се напишат имената на авторите,  разногледа станах с толкова рамки да внимавам коя на кого е, а имам голямо желание спокойно да си ги погледам и да знам на кого е тва дето го гледам.. какво ще кажете? то в същност не знам възможно ли е да  се редактира заглавието под всяка една работа или не newsm78
идеята ми се вижда добра щото и аз се озорвам доста  #Crazy мисля че не е проблем в сайта да се редактира името на снимката но тези имена /никове/ дето са на кирилица ще излязат на маймунки тъй е в уебшотс

# 138
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Ей сега ще ги редактирам и там, много бързате де!Брех, че ви гони любопитстваото Mr. Green

# 139
  • Мнения: 6 472
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА МОМИЧЕТА  bouquet  bouquet  bouquet

Снощи не можах да се включа повече, защото пързалката ни приключи драматично в пирогов с разни потрошени крайници (не моите) Tired

Сега ще подготвя темата за номинациите и ще я пусна Grinning

# 140
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Честита Баба Марта и от мен!
Снощи не успях да напиша всички имена в Уебшотс, но ще ме изгонят от къщи вече Mr. Green Сега ще ги довърша.
Доста материал ми се е събрал за четене, но ще го изчета и ще пусна пак регламента, няма проблем. Естествено, ако има друг желаещ-да заповяда.

# 141
  • Мнения: 2 863
микки ако ми кажеш как, аз ще ги редактирам, но тоя уеб шот ми е много непонятен Sad

# 142
# 143
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Предложението ми е продиктувано от това, че организираме благотворителен базар на Великден , за деца без родители.
НЕка темата да е "Великден" и тези които са на 1, 2 и 3-то място, аз лично ще ги извадя в някое фото като снимки и ще бъдат продадени на базара, а паричките ще отидат за децата  Peace

Дамянти,
Супер предложение
Може да направим категория картичка
Да изпечаташ най-добрите, да ги продавате на базара и парите да отидат за децата

Същото може са стане и с рамките
В този случай родителите трябва да си заявят предварително,  коя рамка искат и с коя снимка на детето им
Според мен определено сред рамките, които правите има страхотни неща и не една илии две баби биха се радвали да получат снимка на внучето си  в рамка 

ще сме наистина много благодарни ако ни помогнете за тазгодишният базар Hug Hug Hug
има страхотни красоти тук  bouquet

# 144
  • Мнения: 531
Честита Баба Марта на всички!

Ох, къде ли се тикам аз, лаикът между шамарите, ами...С фотошоп и ретуш, колажи и рамки още не съм отделила време да се запозная, тъй че ,ако изобщо се осмеля да участвам в следващия конкурс, ще е с фото и то заради  идеята.Трябва да призная, че гласовете си дадох без оглед на техническо изпълнение, а за идейно търсене , колорит и визия.Прощавайте!

# 145
  • Мнения: 2 863
Човек, който рисува картини като твоите, има пълното право да не мисли за себе си като за лаик- разбираш от цвят, композиция и експресия... какво друго трябва да се оценява... а че още не го правиш на компютъра... само въпрос на мерак е Hug

# 146
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Да конкретизирам ли вече регламента? Темата е изпаднала на втора страница, така че му е време май newsm78

# 147
  • Мнения: 1 884
Ами давай де

# 148
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Ще систематизирам прочетено първо тук, после ще пускам нова тема.
Темата "Великден"
Категории:
-картичка/рамка с размери 10/15см  и 200-300ппи
-колаж с размери 20/30см и 300ппи
-снимка с размери 20/30см и 300ппи

Работите да не са плагиатствани!
За снимка-само ретуш, без допълнителни елементи.
Срок за работа от 3 март до 16 март.
Срок за качване на работите 17 и 18 март
Срок за  оценяване и гласуване 19-21 март вкл.
Сайтове за елементи:..../предложените от Дяволина/, давайте още

Относно продажбите:
в Продавалника да се продават от 19 март
дигитални рамки на цена 5лв. От предложените за конкурса, който желае посочва в коя да бъде поставена снимката/ките на детето/децата му.
колажи - 10 лв
Колажи да се работят в отделна тема още от 3 март, като да не са със състезателен характер, а по поръчка.
Паричките да се превеждат на Дамаянти/ако тя желае/.


Не ми е ясно как ще се съставя крайната оценка?От журито и гласуването. Някой да ми обясни, моля.

След толкова коментари "Що е колаж" съвсем се омотах. Може ли някой да даде точна формулировка, която да е в условията.
Абе аз уж съм брюнетка, пък нещо newsm78
Май има и още, но...утрото е по-мъдро от вечерта

Последна редакция: пт, 02 мар 2007, 01:12 от микки

# 149
  • Мнения: 1 258
Mikki, 10/15 е много малък размер.Според мен 13/18 е по-ясен и отчетлив за детайли,с които рамките а пълни.
Една снимка с този размер струва(поне аз така знам) 0,39 ст,а необходимата резолюция за добро качество при 300 dpp е 1800/2400.

# 150
  • Мнения: 11 324
Аz да попитам като един лаик ,живеещ на Запад.
Ще има ли религиоzен оттенък темата или ще снимаме zайчета, патета, цветенца, както е тук?

# 151
  • Мнения: 1 884
 Вечерница изпревари ме  Grinning,  предполагам че няма да има огриничение, сигурно и религиозната част ще е засегната  в някои неща, все пак е голям християнски празник.

# 152
  • Мнения: 1 258
Според мен да няма цензура.Който както го разбира.
Нали сме АРТ,все пак. Grinning

# 153
  • Мнения: 11 324
Според мен да няма цензура.Който както го разбира.
Нали сме АРТ,все пак. Grinning
Не става въпрос zа ценzура, а zа тематиката.
В каква насока ми беше мисълта да снимам.

# 154
  • Мнения: 1 258
Шегувам се за цензурата. Hug
Не бива да се ограничаваме в съдържанието.Темата е Великден.Който както го разбира.За едни-зайчета и яйца,за други-кръстове и религиозни символи,за трети-цвят
Така си мисля аз.

# 155
  • Мнения: 1 884
Шегувам се за цензурата. Hug
Не бива да се ограничаваме в съдържанието.Темата е Великден.Който както го разбира.За едни-зайчета и яйца,за други-кръстове и религиозни символи,за трети-цвят
Така си мисля аз.
Съгласна съм напълно с теб, при нас по-принцип е по скоро религиозна тематиката, свещи, яйца, козунаци, икони, докато на запад е малко по-комерсиализиран тоя празник според мен със зайченцата и пиленцата, кошнички и т.н., тъй че на който както му харесва  Grinning

# 156
  • Мнения: 11 324
докато на запад е малко по-комерсиализиран тоя празник според мен със зайченцата и пиленцата, кошнички и т.н., тъй че на който както му харесва  Grinning
Няма да споря.
Това е еzическата традиция zа посрещането на пролетта.
С идването на християнството, идва и традицията zа раzпятието.
Децата тук и днес ровят по дворовете zа яйца оставени от zаека.

# 157
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Добре, за рамка ще е 13/18см, с 300ппи

Други забележки и допълнения?

# 158
  • Мнения: 6 472
Вечернице няма да се дават насоки, всеки снима и твори, така както той разбира нещата.

За журито трябва да се реши точно какво ще е участието им във форумирането на крайната оценка. Ако те ще са водещите  можем да приемем че всеки техен глас се брои за 10. Гласовете на журито и гласовете на публиката за дадена работа се сумират .
Примерче: дадена творба е събрала 40 гласа от гласуване и 5 човека от журито са гласували за нея.
Краен резултат: 40 + (5*10)= 90 гласа общо

Ако смятате, че журите не трябва да има толкова голяма роля един глас може да се брои за 4.5.6 и т.н гласа.

Мен продължава да ме тормози мисълта за рамките. Пак ли ще са с празно място по средата? Защо за разнообразие да не направим картички, които наистина ще са продаваеми на пазара, а в отделната несъстезателна тема да се предлага и рамки по поръчка, но към конкретна снимка изпратена от желаещия newsm78

# 159
  • Мнения: 6 472
И още нещо: журито ще има ли право да престнавя свои работи?

# 160
  • Мнения: 1 630
За картичките не  е ли по-добра да са двойни?
Аз правя по 2 сгънати на лист А4
Не знам на какъв фото формат ще съответсва??

За липсата на ограничение дали Великден са зайци или икони съм напълно "за"

Мен продължава да ме тормози мисълта за рамките. Пак ли ще са с празно място по средата? Защо за разнообразие да не направим картички, които наистина ще са продаваеми на пазара, а в отделната несъстезателна тема да се предлага и рамки по поръчка, но към конкретна снимка изпратена от желаещия newsm78

Съгласна
или рамки по поръчка или дори по-лесно тема със заковани 20-30 рамки, от които поръчващия си избира и има право да иска малки козметични промени 

# 161
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Аз определено мисля, че журито също трябва да пусне свои работи. Иначе ще се лишим от най-харесваните и най-красиви неща. Но как ще става тяхното оценяване?
Съгласна съм с първия вариант за комбинирано оценяване.
И да, да няма рамки в състезанието. Предложението на Рали е по-разумно за заковани 20-30 рамки. Иначе съм почти сигурна, че ще ни засипят с молби за рамки и едва ли ще се справим. Евентуално ако има желаещи да си платят по-висока цена, напр. 10 лв, за тях да се прави индивидуална.
Обаче аз лично не разбирам разликата между картичка и колаж Embarassed

Съгласни ли сте с цените?

# 162
  • Мнения: 1 630
За журито трябва да се реши точно какво ще е участието им във форумирането на крайната оценка. Ако те ще са водещите  можем да приемем че всеки техен глас се брои за 10. Гласовете на журито и гласовете на публиката за дадена работа се сумират

А дали пък да не направим така :
журито има определен брой гласове в категория, които се разпределят между творбите
Имам впредвид да не са всички гласове за една творба, защото така ще се получи прекалено голямо влияние

Пример
журито има 50 гласа в категория
По тяхно решение и спрямо постъпилите творби ги разпределят,
може примерно, ако има една изключително добра работа да и дадат 20 гласа
2 добри по 10
 още 5 по 2 гласа

# 163
  • Мнения: 2 863
Добро утро:) Аз се чудя от снощи, като предлагаме по двамата души жури за раздел, това значи ли че само те ще дават гласове за съответния раздел или всичките 6 човека от журито????

# 164
  • Мнения: 1 630
Мен цените ми се струват разумни

Мисля, че журито не е редно да участва или поне да не е в състезателната част
Всеки от журито може да представи неща, но да не се глусува за тях
Или пък поне журито да не гласува за тях???

# 165
  • Мнения: 2 270
аз съм твърдо за -журито да учавства.Нека всеки когато гласува да се обосновава за кого гласува и защо/така никой няма да гласува за себе си/Накрая ще преброим гласовете.По добре да няма анкетен лист-така вероятността за лобиране е намалена да минимум.Според мен всеки един от журито трябва да гласува за всички категории.Защото всеки има различен вкус и така преценката ще е по обективна.Нека един глас на журито се брои за 10.
Това са мойте предложения

# 166
  • Мнения: 6 472
Рали, на практика едва ли всичките 6 човека от журите ще дадат своя глас за една и също творба. Което означава, че гласовете им ще се разпределят между няколко неща newsm78

Предлагам журито да има право да пуска свои работи. Както и всички останали, те ще са анонимни. Съответния член, пуснал своя работа няма да има право да си гласува за нея. Понеже гласуването от страна на журито ще е явно, т.е ще се поства в самите теми (не се сещам за друг начин) няма да има как да го направи потайничко Grinning

А сопред мен е съвсем логично всички от журито да гласуват във всички категории Grinning За това и моите предложения бяха за хора, които имат известни познания и в трите неща.

# 167
  • Мнения: 507
Една хрумка и от мен относно оценяването от журито. Примерно да се оценява всяка творба по отделно с оценка от 0 до 5 точки, събират се всички точки, които творбата е получила и се прибавят към гласовете от гласуването.
Пр: От гласуването едно произведение е събрало 20 гласа и журито от 6 човека го е оценило с 5 (т.е. 6 по 5т. = 30). И така 20 + 30 = 50т.

Защо за разнообразие да не направим картички, които наистина ще са продаваеми на пазара, а в отделната несъстезателна тема да се предлага и рамки по поръчка, но към конкретна снимка изпратена от желаещия
И аз мисля че така е най-добрия вариянт.

# 168
  • Мнения: 6 472
Някой питаше за разликата между колаж и картичка.  Може за вуждите на този конкурс да уточним че под колаж сега ще се има предвид ФОТО-колаж. т.е трябва да бъде включена понее 1 снимка на нещо си newsm78

# 169
  • София
  • Мнения: 6 743
Аз също мисля, че журито трябва да учавства  Hug Само, че да няма право да гласува за себе си  Peace
И другото което предложих е да се ЗНАЕ кои са участниците в конкурса, но творбите да се пуснат анонимно и след гласуването просто да се каже, коя творба на кого е  Hug
Това за размерите на мен не ми е много ясно  Embarassed и може би поради тази причина няма да учавствам . (освен ако някой не се наеме да ми обясни като на олигоМАЙфренд  Laughing  Blush )
А това за прегъването пък съвсем не ми е ясно  Embarassed Embarassed Embarassed
Инак другите неща които сте предложили са супер   bouquet

# 170
  • София
  • Мнения: 6 743
Човек, който рисува картини като твоите, има пълното право да не мисли за себе си като за лаик- разбираш от цвят, композиция и експресия... какво друго трябва да се оценява... а че още не го правиш на компютъра... само въпрос на мерак е Hug

Имам предложение за Соф, ако желае разбира се  Hug
Ако искаш може да продаваш творбите си на базара, като обаче определиш сума (например 10% ) , която да остане за дечицата  Hug   bouquet Ако искаш, пиши тук или на лични  Hug

# 171
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Дамаянти, а ти съгласна ли си да събираш паричките от рамките и колажите?
Ще ти обясним за размерите, как иначе. Отваряш си нов файл от File-New. Отваря се прозорец, където да зададеш размерите и резолюцията. Пробвай, много е лесно. Ако пак не е ясно, ще покажа със снимка

# 172
  • София
  • Мнения: 6 743
Ами по принцип няма проблем да събирам паричките, но малко ми е мътно как точно да става.Според мен вариантите са два.Или да ми се дават на ръка, или да се вкарват по сметката на движението, като изрично се посочва в платежното, че са за Велкденския базар, както и да се упоменават имената на изпратилите (да не е анонимно!!!), като същевременно, да ми се пуска и лично съобщение кой какво е пратил, за да мога да водя учетност на средствата и след това да мога лесно да ги кача в сайта на ДБМ  Hug 

А за размерите....ми може би, защото до сега винаги отварях готова текстура, която ми служеше за основен фон и работех върху нея....а сега ще пробвам така както е редно - с нов файл и сама да определям размера   Embarassed
Благодаря   bouquet

# 173
  • Мнения: 11 324
Имам едно процедурно питане.
С една творба в категория ли ще се участва или може примерно с 2.
Аz лично още не мога да реша с каква фотография ще участвам и zатова ще се пробвам веднъж животинскоцветарска и веднъж  религиоzна

# 174
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
аз също съм ЗА журито да има собствени творби в конкурса,както и журито да има право да гласува за всички категории като естествено да нямат право да гласуват за себе си ... относно точкообразуването ми допада варианта на лардо и съм съгласна с лулуто за картичките,само ако се разберем да са двойни по предложението на рали,трябва да се доуточним че никога не съм правила такива
да и ще е добре много ясно да поставим условията за участието тоест кое какво е и с какви елементи да бъде ...
Имам едно процедурно питане.
С една творба в категория ли ще се участва или може примерно с 2.
точно и аз това си мислех  newsm78 защото на този конкурс много се двоумих кое да пусна ...

журито в отделна анкета ли ще гласува или помежду си на лични ? че нещо не ми е ясно  Embarassed

# 175
  • Мнения: 1 884
Относно печатането на картички или снимка - половината на А4 е А5 формат. Т.е. сгънат на две обикновен лист А4 = A5.
Сигурна съм, че доста от вас ги знаят, но за тези които не го знаят ето малко инфо:
А4 = 210mm/297mm
A5 = 148mm/210mm
A6 = 105mm/148mm


Т.е ако се печатат сгънати картички, за да могат да се слагат като календарите-пирамидки, се правят с форат А5 на лист А4, за да се сгънат до "двоен"формат А6. 

Ето го нагледно:



# 176
  • Мнения: 6 472
Това със сгънатите картички имам чувството, че ще се окаже малко проблемно.
1. от двете страни ли трябва да има картинки (изказахсе като в детската градина)
2. на какво ще се печатат? ако ще се дават в печатница ок, но дори и в този случай не е много рентабилно, защото цената е доста по- висока
3. ако ще се печатат на фотохартия, там размер А4 трудно се намира в повечето случаи е просто 20/30. Почти като А4 е, обаче не съвсем и ще трябва да се преоразмерява
4. Ако ще се печатат на фотохартия - гланцовата има гадния навик да разкъсва гланца на прегъвката. Матовата не е подходяща - цветовете излизат по- промити.

# 177
  • Мнения: 1 884
lulu и аз смятам че не е удачно да са така, защото най-малкото цената ще се качи, макар че на гърба няма да има печат... От друга страна така изглеждат като истински картички и вътре може да се впише текст - ама айде сега, и без него може да се мине...  Simple Smile
А това с фотохартията ще  стане кофти, защото като се прегъне...  #Crazy няма да е много красиво, нали е гланцирана и ще се "поначупи". А пък бройка за печатница чак, е два ли ще се събере, оф май много ако-та станаха.  Joy

# 178
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Аз мисля, че доста участници ще се откажат заради двойните картички.  Нека не забравяме, че повечето сме любители и тези размери още повече ще ни объркат. А и по причините изброени от Лулу за гланца.
Тъ като ще е благотворително, може да е с по 2 работи, така избора ще е още по-голям.

# 179
  • София
  • Мнения: 6 743
Аз мисля, че доста участници ще се откажат заради двойните картички.  Нека не забравяме, че повечето сме любители и тези размери още повече ще ни объркат. А и по причините изброени от Лулу за гланца.
Тъ като ще е благотворително, може да е с по 2 работи, така избора ще е още по-голям.
Peace  Peace  Peace
Признавам си веднага, че няма да имам възможност да плащам за печат - доста скъпо е и нямам необходимите връзки за да позлвам отстъпки.
Да се направят снимки е много по-лесно и не толкова скъпо.  Rolling Eyes
А и мисля да уточним ако искате бройката която ще се изкарат на спечелилите, за да мога да си тръся евентуално и спонсори  Laughing
Например:
Спечелилите 1 място - 50 броя (от вид)
Спечелилите 2 място - 35 броя (от вид)
Спечелилите 3 място - 20 броя (от вид)
Това са общо  315 броя
Специалните поръчки ще са си както някой ги беше написал по-горе  Embarassed (да не ровя)

# 180
  • Мнения: 1 630
Ако ще се печата на фото хартия 20*30 сгънато май не е много подходящ формат
Иначе сгънатите картички не мисля, че усложняват нещата за самата изработка - на участниците може да се даде половината формат и после 1 човек да ги преоразмери са сгъване - лявата половина бяла, дясната половина със снимка или колаж

Но ОК това със сгънатите картички може да го отложим за другия път

Дамянти бройката ти трябва да кажеш + евентуално другити момичета от организицията на Коледния базар, които знаят какво се е продало на Коледа

Мен нещо не ми е ясно
отделна категория картички, фотография  и колажи ли предлагате ? Или всичко заедно  newsm78
+ само отделно набор от рамки за които "клиентите" си изпращат снимка

# 181
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Моето предложение е за три отделни категории-картичка, фото-колаж и снимка, а за рамки и колажи по желание на клиента да пуснем отделна тема и те да нямат състезателен характер, а само да носят печалба.

# 182
  • Мнения: 1 630
И в този случай какво печатаме?
Само картичките или и 3те?
И какво пускаме в категорията картички - общо снимки  и колажи евентуално с надпис, които според участника са подходящи за картичка ?

Трябва  да запишем в правилата, че пускането на творба в категорията картичка = съгласие да се отпечета и продаде с благотворителни цели
 
 

# 183
  • Мнения: 6 472
Рали, печатаме трите и снимките и фото-колажите и картичките.

Категория снимки - авторски снимки по темата. Условието е да са направени от един единствен кадър. Това означава да няма монтаж от друга снимка или HDR, ама това последното едва ли някой ще се пъне да го прави Mr. Green

Категория фото- колаж: калаж от няколко снимки или от каквито и да било елементи, но задължително да бъде използвана поне една снимка. Няма изискване снимката да е авторска, но ако се използват такива от нета, нека да са от безплатните сайтове.

Категрория картичка - скрапбук. Същото като рамките, но без мястото за снимката. Нещо като колажа на Еми от конкурса Hug Допуска се използване на снимки, но примерно само на флорални мотиви. Предлагам ТОЧНО за този конкурс да няма задължителни елементи, за да може после да има разнообразие на нещата, които продаваме и въображението да не е ограничено от задължителните елементи. За следващите конкурси ще ги върнем пак.

# 184
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
ако се печатат и трите формата - картичка,колаж и фото,например по предложените от дамаянти бройки
А и мисля да уточним ако искате бройката която ще се изкарат на спечелилите, за да мога да си тръся евентуално и спонсори 
Например:
Спечелилите 1 място - 50 броя (от вид)
Спечелилите 2 място - 35 броя (от вид)
Спечелилите 3 място - 20 броя (от вид)
Това са общо  315 броя

лулуто каза че има възможност да отпечата 100 броя безплатни не знам обоче дали се отнася за всички размери все пак - предполагам че стававъпрос за10/15 можем някак си да комбинираме ... инче ако стане много скъпо може от коложите и фотото да се направят представителни бройки например по 5 или 10 и да се приемат поръчки за останалите и да се пуснат накуп  newsm78 / не знам доколко е удачно това де/ и не сме уточнили май къде ще се правят нещата да видим и цените как са и да преценим  newsm78
Категории:
-картичка/рамка с размери 13/18см  и 200-300ппи
-колаж с размери 20/30см и 300ппи
-снимка с размери 20/30см и 300ппи

# 185
  • Мнения: 6 472
Да за 10/15 става въпрос. Мога да ги заменя и с други размери по мой избор, но важното общата стойност да остане непроменена.

# 186
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
Да за 10/15 става въпрос. Мога да ги заменя и с други размери по мой избор, но важното общата стойност да остане непроменена.
ми вижда ми се чудно можем да се възползваме да отпечатаме по-големите размери които са по-скъпи нали  bowuu

# 187
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Тогава какъв да е размера за картичката-10 на 15 или 13 на 18? Добре ще е да се събразим и с безплатните варианти.

# 188
  • Мнения: 6 472
Да за 10/15 става въпрос. Мога да ги заменя и с други размери по мой избор, но важното общата стойност да остане непроменена.
ми вижда ми се чудно можем да се възползваме да отпечатаме по-големите размери които са по-скъпи нали  bowuu

Имах предвид общата цена на всичко отпечатано Grinning

Предлагам картичките да си останат във вариант 10/15 достатъчно голямо е за картичка. А тук ще е от съществено значение и цената защото ще изкарваме повече бройки.

# 189
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
Да за 10/15 става въпрос. Мога да ги заменя и с други размери по мой избор, но важното общата стойност да остане непроменена.
ми вижда ми се чудно можем да се възползваме да отпечатаме по-големите размери които са по-скъпи нали  bowuu

Имах предвид общата цена на всичко отпечатано Grinning

Предлагам картичките да си останат във вариант 10/15 достатъчно голямо е за картичка. А тук ще е от съществено значение и цената защото ще изкарваме повече бройки.

схванах аз  Embarassed то обратното е много нахално де  Joy съгласна за 10/15 щото ще имаме повече бройки ... да казват и другите

# 190
  • Мнения: 11 324
А zа раzмера на пликовете помислихте ли?
Да не стане така, че да не могат да влиzат в готови пликове.
Или ще се полzват zа открити картички? newsm78

# 191
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Аз пак да преговоря урока за регламента.

Категориите:
Категория снимки - авторски снимки по темата. Условието е да са направени от един единствен кадър. Това означава да няма монтаж от друга снимка или HDR
Размер 20/30 см и 300ппи

Категория фото- колаж: калаж от няколко снимки или от каквито и да било елементи, но задължително да бъде използвана поне една снимка. Няма изискване снимката да е авторска, но ако се използват такива от нета, нека да са от безплатните сайтове.
Размер 20/30 и 300ппи

Категрория картичка - скрапбук. Същото като рамките, но без мястото за снимката. Нещо като колажа на Еми от конкурса.
Размер 10/15 и 200-300ппи

Ще се отпечатат общо 315 броя/евентуално/
1 място - 50 бр
2 място - 35 бр
3 място - 20 бр
от всяка категория

Оценяване:
Гласуване+жури
Журито се състои от 6 души. Всеки има право да оцени всяка от творбите с точки от 1 до 5 /или до 10/ newsm78. Броят точки се събира с броя гласове. Журито аргументира всяка от оценките в темата за гласуване на съответнтата категория. Но след приключване на гласуването, за да не влияя на общото гласуване. Член на журито може да участва, но няма право да дава оценка за себе си.


Още за допълване?


# 192
  • Мнения: 1 084
Микки, на мен ми изглежда идеално. Пак браво за организаторските ти възможности Simple Smile  bouquet
Можем да правим нещата и в по-голям размер Simple Smile, ако по-късно се наложи Simple Smile, лесно ще ги рисайзнем Simple Smile) (за картичките става дума) Simple Smile)

# 193
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Остава Дамаянти да каже как да й се превеждат паричките за рамките и колажите по поръчка и съм готова да пусна нова тема.

# 194
  • Мнения: 11 324
За авторските снимки да попитам нещо.
Трябва ли да са нови, специално zа конкурса или може да са вече публикувани някъде?
Имам предвид това
http://photo-cult.com/showpic.php?aut=debelanata29&id=81104

# 195
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Вечернице, не мисля, че е проблем да са публикувани, ама спецовете да си кажат.

Още едни въпрос: В цената на рамките и колажите ще влиза ли и изваждане на хартия или е само за дигиталната обработка? Аз мисля, да е само за обработката. Който си ги е поръчал сам да си ги изважда. Че иначе ще се превърне в една манифактура...фото, пликове,марки

# 196
  • Мнения: 6 472
Всеки си вади сам каквото си е поръчал. Иначе ще е огромна разправия.

Остава да уточним колко точки ще дава всеки от журито и дали ще оценява всяка творба или ще има право да даде гласа си само за 3 от категория (примерно)

# 197
  • София
  • Мнения: 6 743
Още едни въпрос: В цената на рамките и колажите ще влиза ли и изваждане на хартия или е само за дигиталната обработка? Аз мисля, да е само за обработката. Който си ги е поръчал сам да си ги изважда. Че иначе ще се превърне в една манифактура...фото, пликове,марки
Peace Само, че според мен, ако рамките и нещата по желание на клиента, ще включват само нашата обработка , а те ще си ги вадят на снимки, нека цената да не е 10 лева, а например 5 или 7  Embarassed
 
Искам изрично да помоля, и нека Микки го упомене в правилата, че който изпраща пари по сметкат на ДБМ , задължително да упомена в платежното, че парите са за Великденския базар.Да посочи поне две свои имена.
След което МОЛЯ, за мое улеснение на учетност да ми пуска ЛС с имената си  и сумата която е писнал (сумата може и да НЕ посочват  Peace ) .
Ох, малко ми е обркано, дано сте ме рабрали  Laughing
БЛАГОДАРЯ НЕ ВСИЧКИ ВИ! (казах ли го вече  Embarassed ) СтРАХОТНИ СТЕ!   bouquet

# 198
  • Мнения: 1 884
Аммм, съвсем ме омотахте с тези платежни  Joy - Дамаянти нали на теб ще се пращат?  newsm78

# 199
  • Мнения: 1 258
Ей сега се размислих нещо и се чудя фотографията трябва да е на тема Великден,така ли?Ако е така,май това направо ме хвърля в творческа криза. Sad

# 200
  • София
  • Мнения: 6 743
Ей сега се размислих нещо и се чудя фотографията трябва да е на тема Великден,така ли?Ако е така,май това направо ме хвърля в творческа криза. Sad
Що бре, нямаш ли яйца да снимаш  Laughing  Hug

# 201
  • Мнения: 3 835
Ей сега се размислих нещо и се чудя фотографията трябва да е на тема Великден,така ли?Ако е така,май това направо ме хвърля в творческа криза. Sad
Що бре, нямаш ли яйца да снимаш  Laughing  Hug

Ами не се е сетила сигурно. Thinking Mr. Green Joy Joy
А кокошки, може ли да снимаме? newsm78 Tired

# 202
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Трислон, май имаше идея да е Цветница+Великден newsm78

Дамаянти, аз разбрах как и какво за паричките, ще го вмъкна, но мисля всичко по продаваемите неща да е обяснено в отделна тема, да не се омотаят хората. Получих и номера на сметката.
За цените-да останат ли така:
за избор от готовите рамки-3 лв
за индивидуална рамка - 5 лв
за колаж - 7 лв или 5 лв newsm78
Който намазал с авантаджийските колажи-намазал Mr. Green

# 203
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Може, Тео, може, и петли може Mr. Green

# 204
  • Мнения: 1 258
Хм,викате да хващам яйцата и да ги почвам с боята до 16-ти март. Joy

# 205
  • София
  • Мнения: 6 743
Който намазал с авантаджийските колажи-намазал Mr. Green
Аууу, усетих камъни в моите бъбрецииии  Joy  Hug
Ако искаш, аз ще го обясня в отделна тема, където междупрочем, може да пишат хората пуснала парички по сметката, вместо да ми пишат на лични  Hug Тъкмо ще се вижда от всички   bouquet

# 206
  • Мнения: 1 258
Сега сериозно обаче.На мен ми се вижда този път малко натоварен регламента и условията.Аз успявам чат-пат да се включвам да прочитам всичко и малко ми е неясно все още.
Говорите за размери 20/30.Това си е много сериозен размер.И за фотографии,и за колажи.Като се има предвид,че не сме някакви професионалисти
Картичките(нали няма да има рамки) според мен ще откажат част от фотошопките от участие.
Може и аз да не съм разбрала нещо.Поправяйте ме.

Общо взето станаха малко тромави условията и леко неразбираеми.

# 207
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Давай, Дамаянти, пускай нова тема само за продаваемите неща. Най-после някой да ме отмени, много благодаря  bouquet

Трислон, не знам, аз лично доста се омотах докато чета, ама тъй като съм от неразбиращите Embarassed, само систематизирам нещата и питам за неяснотите.

# 208
  • София
  • Мнения: 6 743
Трислон е права (все и бъркам ника с Трилсон  ooooh!)
Аз бих рекла, да ги правим за снимки размер 10/15, а която от вас може да го докара във формат А4 - нека.  Hug
Хайде малко да "разхлабим", че да учавстват повече хора и повече начинаещи  Blush   bouquet

# 209
  • София
  • Мнения: 6 743
Давай, Дамаянти, пускай нова тема само за продаваемите неща. Най-после някой да ме отмени, много благодаря  bouquet
АМа къде да я пусна  newsm78 В кой подфорум  Thinking

# 210
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Най-добре ще е в Клюто като че ли, там най-голяма е посещаемостта. Обаче трябва да се пусне линк и във фотошопската, че момичетата да спретнат 20-30 благотворителни рамки

# 211
  • София
  • Мнения: 6 743
Най-добре ще е в Клюто като че ли, там най-голяма е посещаемостта. Обаче трябва да се пусне линк и във фотошопската, че момичетата да спретнат 20-30 благотворителни рамки
Сигурна съм, че в клюто ще отиде в "канала" (демек 3-4 5 стр. ) още след 1 час  Sad
Може да я пусна тук и всяка от вас да си каже в отчетните или да си сложи връзка в подписа временно.Това е само идея - да не ме замеряте с домати сега  Joy  Laughing

# 212
  • Мнения: 1 630
Напълно съм съгласна с Трислон

Снимки и колажи 20*30 ми се струва доста голямо като предезвикателство
Това са неща, които се предполага, че хората ще си закачат на стената
 Без да се обижда никой, но не съм сигурна, че има много от пусканите неща в последните 2 конкурса в категорията снимка,
които да стават за закачане???
Да не стане да отпечетаме сумати снимки и колажи в голям размер и после да се чудим какво да ги правим???

Дали конкурса да не е по-простичък - "направи великденска картичка"
като картичка да може да е всичко - колаж, снимка, скрапбукинг???

Няма ли де е по-лесно така

Отделно втора категория - тема с предложени рамки, за които да се пращат заявки и снимки на децата или родата?



# 213
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Дамаянти, и така става. Действай!

# 214
  • Мнения: 1 630

Що бре, нямаш ли яйца да снимаш  Laughing  Hug
Добре да Дамянти, ще си закичиш ли снимка с яйца на стената?

Е аз доката напиша за размерите и вие сте го казали

# 215
  • София
  • Мнения: 6 743
Дали конкурса да не е по-простичък - "направи великденска картичка"
като картичка да може да е всичко - колаж, снимка, скрапбукинг???
Няма ли де е по-лесно така
Отделно втора категория - тема с предложени рамки, за които да се пращат заявки и снимки на децата или родата?
Hug   bouquet Така мисля ще е най-добре.
Творческа почивка и картбланш за разкрепостяване на направеното, а след това да си пуснем сериозен конкурс на друга тематика вече   bouquet

# 216
  • София
  • Мнения: 6 743
Добре да Дамянти, ще си закичиш ли снимка с яйца на стената?

Joy Joy hahaha Joy
Да, ама на определени яйца  hahaha
Ох, как ме разсмяяяяяя  - благодаря ти  Hug   bouquet

# 217
  • Мнения: 1 630
Ми то Великдеска картичка може и да е много сериозно
Може да е много добра снимка, колаж или тн и пак да се направи размер картичка

Пък винаги можем да добавим, че при заявка го продаваме в голям размер
И вместо да отпечатаме първите 3 печатаме първите 5

# 218
  • Мнения: 1 258


Снимки и колажи 20*30 ми се струва доста голямо като предезвикателство
Това са неща, които се предполага, че хората ще си закачат на стената
 Без да се обижда никой, но не съм сигурна, че има много от пусканите неща в последните 2 конкурса в категорията снимка,
които да стават за закачане???
Да не стане да отпечетаме сумати снимки и колажи в голям размер и после да се чудим какво да ги правим???


Това имах предвид и аз.

А и темата е малко ограничаваща.Дали да не я направим пак пролетно-великденска.Така и така пролетта още не е дошла.

# 219
  • Мнения: 1 630
Да, ама на определени яйца  hahaha


 Naughty Naughty Naughty и тва ми била сериозна майка  hahaha

# 220
  • Мнения: 1 630
А и темата е малко ограничаваща.Дали да не я направим пак пролетно-великденска.Така и така пролетта още не е дошла.

Аз съм напълно "за"
Така или иначе според мен пролетта и Великден са неразривни

# 221
  • Мнения: 1 630
За публикуването на публикувани неща

Дайте да ни е малко по-весело и да не пускаме неща, които другите вече са виждали
Ясно е, че на много от нас стила не може да се сбърка от познавачите,
но защо поне да не пробваме да е анонимно???


За гласуването
мойто предложение е

Всеки има право да класира 3 творби
- 1 място 5 точки
- 2 място 3 точки
- 3 място 1 точка

Гласовете на журито се умножават по 5 или 10

Всяко гласуване да е аргументирано
Всеки има право на глас, освен за своя творба

На края някой сяда и събира гласовете (готова съм да го направя)

Така как ви се струва?

# 222
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Рали, в последното гласуване имаше по над 150 гласа. Сигурна ли си, че искаш да броиш newsm78

# 223
  • Мнения: 1 258
Имате предвид да няма анкета,а в отговор да се обявява решението на всеки по класирането?

# 224
  • София
  • Мнения: 6 743
Имате предвид да няма анкета,а в отговор да се обявява решението на всеки по класирането?
Много е трудоемко това, а и нямаме време  Tired

# 225
# 226
  • Мнения: 1 630
Хъм не бях видяла, че са толкова много  Mr. Green
Но има ли друг начин освен с броене да стане, ако искаме да има томкуване?
Това го няма като опции на анкетите, нали?

Освен това, ако приемаме за валидни само гласове с аргументация ще са много по-малко
Та ако няма друг начин ще се брои

(Само да е след 16 март моля, изпуснах какви дати сте сложили)

# 227
  • Мнения: 2 863
Предложението на  Trislon  за  "Цветица-  Великден" според мен дава най-голяма свобода и може би понеже наистина е благотоворително нека всеки да прави каквото иска- колаж ли ще е рамка ли, снимка ли, кой каквото може- ако има определно жури вече, то да гласува за най-добрите и това е.... а следващ път с условия и каквито искате ограничения, но сега най-добре хората да  са свободни, за да има разнообразие и да има избор от неща, които наистина стават.
Дори се чудя дали избощо ни е нужен конкурс в този случай- защото ако работите се показват в една определена тема- може да има препоръки, да станат по-добри нещата и тогава да се печатат.
Ако има постнати рамки, може който иска да си избира и да си поръчва или пък колаж ако му е харесал- плаща си и готово, а паричките отиват при децата ... и в  същност няма ли да е истинско журиране точно това- кое се харесва, кое се продава????
Иначе наистина стана много сложно... newsm78

Последна редакция: сб, 03 мар 2007, 00:34 от Jaly

# 228
  • София
  • Мнения: 6 743
Какво ще кажете за темата  newsm78  Blush

# 229
  • Мнения: 1 258
Дамаянти,не е ли много тромаво да се пуска банков превод за 2-5 лева,когато си избрал рамка например?Сигура съм,че това ще откаже част от хората.Няма ли друг начин да се заплащат избраните предварително неща?

# 230
  • Мнения: 2 863
или по просто да го кажа- предлагам една тема за всичко, което ще се "произведе за Великден и Цветница"
Като имаме достатъчно на брой творби  да решим  как  да изберем тези за печат- винаги може да се пусне анкета, но 16-ти  е кратко време при всичките тия условия, хората просто ще се откажат според мен

Аз тъкмо казах- Цветница- Великден според мен, иначе ще имаме един тон снимки, дето никой няма да иска да си купи снимка с яйце
 

# 231
  • Мнения: 1 630
Супер е темата, браво Дамянти
Може би само трябва да е по-ясно какво предлагаме, а това не сме го изяснили напълно  Mr. Green
Не знам до колко време имаш възможност да променяш поста си?
Или това е само първата подгряваща тема, пък после ще са подробностите?

# 232
  • София
  • Мнения: 6 743
Дамаянти,не е ли много тромаво да се пуска банков превод за 2-5 лева,когато си избрал рамка например?Сигура съм,че това ще откаже част от хората.Няма ли друг начин да се заплащат избраните предварително неща?
Има начин - да ги дават на мен  Hug , но и това е ....малко трудно.Нямам възможност да обикалям из цяла София да ги събирам  Embarassed
Но все симисля, че когато е за такава кауза, който иска, ще пусне  Hug

# 233
  • Мнения: 1 258
А провинцията? Joy

# 234
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Оставям ви да умувате, утре ще чета и отново ще систематизирам.

Дамаянти, и тук БРАВО!
Трислон, предполагам, че някой може и лично да се уговори с нея, или пък на базара някой да събира парички с желания за рамки. Ох, не ме бийте, че давам идеи отдалеч Tired
Поста може да се променя до 24 часа, т.е. до утре вечер по това време

Заспиваааам...

# 235
  • София
  • Мнения: 6 743
Утрото е по-мъдро от вечерта - лека нощ момичета  Heart Eyes

# 236
  • Мнения: 2 863
не трябваше ли това всичкото да го предалгаме, когато имамме готови неща, защото в момента нямаме нищо????
Ако имаме готови, показани неща в тази тема, много по-голямо впечатление ще направи. Спирам да се обаждам Embarassed
Иначе  темата е супер, аз след като писах видях, че Дамянти я е пуснала...

# 237
  • Мнения: 1 630
пробвам да резюмирам

2 теми

1 - картичка 10*15
картичката може да е всякакъв тип произведение
Трябва да решим дали ще е конкурс или всеки предлага нещо, което се обсъжда и подобрява
След това, обаче все пак трябва да се избере по някакъв начин, кои да се изпечетат за базара
Така, че гласуване трябва да има според мен на някой етап, до консенсус трудно ще стигнем

2 - гема със заковани в първия постинг 20-30 рамки
които иска праща снимка на детето си и номер на рамката
Превежда пари на движението и получава фаил, които да си разпечета сам

Е не 5 отговора....

# 238
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Да, аз съм съгласна с идеята за една категория.
Допълвам някои идеи.
Картичките да се работят и обсъждат в нарочна тема до 16-17 март. После да се пусне гласуване за два дни и заедно с мнението на журито да се отсеят 5-10 работи например. Може и повече да са отпечатат, зависи от броя на предложените. Подобре да има по-голямо разнообразие.

По втора точка на Рали
+желания за колажи, които да запчнат да се събират веднага

# 239
  • Мнения: 11 324
Олекна ми, да zнаете.
Че точно Великден е една тема....
ЮТака поне с включена Цветница нещата придобиват по детски, по праzничен характер.
Аz съм zа.

# 240
  • Мнения: 1 258
Значи се пуска тема,в която всеки от нас (хобитите  Joy) качва рамки с празно поле за снимка в размер 10/15,картички/колажи(под колаж каво разбираме-плакати,подобни на този на Дамаянти или някакви импресии или и двете?) с размер 10/15 и фотографии в размер 10/15 на тема Цветница/Великден.
След това някой ги класифицира и ги пуска на гласуване.Избраните се качват в отделна тема за поръчки,която се пуска във всички подфоруми.

Така ли е?

# 241
  • Мнения: 1 258
А защо не се включат в благотворителния конкурс и "всички форумски плетачки" и играчките от подръчни материали?

# 242
  • София
  • Мнения: 6 743
Трислон, идеята е след конкурса, спечелилите първите три места, да бъдат изкарани на снимки и да се продават на базара, а в темата която пуснах да има например линкове към вашите рамки и творения, където ако някой си хареса нещо - просто ви праща снимка на мейла и вие заменяте вашата снимка с неговата  Hug
Другият вариант е просто да ви прати снимка, по която да изработваме рамка или да направим колаж (кой, каквото реши)
 Crazy Crazy Crazy Дано беше по-ясно този път  Crazy

# 243
  • Мнения: 1 258
Дамаянти,за съжаление,все още не става съвсем ясно.Поне за мен. Embarassed

Допускам,че и външен човек би се объркал.

Предлагам Микки да систематизира и да пусне нова тема.Защото вече тече срокът,а не става ясно какво правим.

# 244
  • София
  • Мнения: 6 743
Ок, да пусне, явно на мен нещо ми куцат обясненията  Embarassed

# 245
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Ето окончателното ми решение, ще изчакам още два-три часа и пускам нова тема
В темата, която пусна Дамаянти да вървят нещата, от които ще се събират пари. Видях, че е помолила момичетата от фотошопската тема да публикува старите им рамки. Но който иска може да прави и нови. Които да не са за конкурса. Може да са на всякаква тема-РД, Великден, каквото ни хрумне. Целта е все пак да се продават. Пак там ще се приемат и поръчки за колажи. Кой с когото желае, в каквато поза и т.н.

Конкурса. Който няма да е съвсем конкурс. В нова тема да се работят колажи, снимки и др.п. Пак кой кавото реши. Но на тема "Великденски празници", като ще упомена в условията, че се включва и ЦВетница. Ще се дават съвети, препоръки, ще се коригират нещата, с цел да станат по-добри. И така до 16 март. После на 17 и 18 едно бързо гласуване с поне 3 гласа+мнението на журито и в понеделник  19 март да се реши, кое ще се печата и по колко бройки. Размера да е 10/15 с 300ппи. Подразбира се, че няма да е анонимен. Лулуто мисля, че може да обяви вече журито. И да започваме.

# 246
  • Мнения: 1 258
микки,евала!  bouquet

# 247
  • Мнения: 1 630
Супер мики

Само дали може да е пускането на нещата до неделя вечер 18 март и гласуването 2 дена след това???
За да може да използваме съботата е неделята за снимане

# 248
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Рали, ок, ще увеличим срока. Мисля, че има достатъчно време след това до базара.

# 249
# 250
  • Мнения: 3 835
Конкурса. Който няма да е съвсем конкурс. В нова тема да се работят колажи, снимки и др.п. Пак кой кавото реши. Но на тема "Великденски празници", като ще упомена в условията, че се включва и ЦВетница. Ще се дават съвети, препоръки, ще се коригират нещата, с цел да станат по-добри. И така до 16 март. После на 17 и 18 едно бързо гласуване с поне 3 гласа+мнението на журито и в понеделник  19 март да се реши, кое ще се печата и по колко бройки. Размера да е 10/15 с 300ппи. Подразбира се, че няма да е анонимен. Лулуто мисля, че може да обяви вече журито. И да започваме.

Ей, Микки, браво, точно същото си мислех и аз. Много добре си го измислила. Hug

# 251
  • Мнения: 3 835
Микки, ще пуснеш ли линка към другата тема тук? Hug

# 252
# 253
  • Мнения: 3 810
микки , линка не води към тема...

Общи условия

Активация на акаунт