След конкурсите- а сега накъде?

  • 8 442
  • 253
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 11 329
Аz да попитам като един лаик ,живеещ на Запад.
Ще има ли религиоzен оттенък темата или ще снимаме zайчета, патета, цветенца, както е тук?

# 151
  • Мнения: 1 884
 Вечерница изпревари ме  Grinning,  предполагам че няма да има огриничение, сигурно и религиозната част ще е засегната  в някои неща, все пак е голям християнски празник.

# 152
  • Мнения: 1 258
Според мен да няма цензура.Който както го разбира.
Нали сме АРТ,все пак. Grinning

# 153
  • Мнения: 11 329
Според мен да няма цензура.Който както го разбира.
Нали сме АРТ,все пак. Grinning
Не става въпрос zа ценzура, а zа тематиката.
В каква насока ми беше мисълта да снимам.

# 154
  • Мнения: 1 258
Шегувам се за цензурата. Hug
Не бива да се ограничаваме в съдържанието.Темата е Великден.Който както го разбира.За едни-зайчета и яйца,за други-кръстове и религиозни символи,за трети-цвят
Така си мисля аз.

# 155
  • Мнения: 1 884
Шегувам се за цензурата. Hug
Не бива да се ограничаваме в съдържанието.Темата е Великден.Който както го разбира.За едни-зайчета и яйца,за други-кръстове и религиозни символи,за трети-цвят
Така си мисля аз.
Съгласна съм напълно с теб, при нас по-принцип е по скоро религиозна тематиката, свещи, яйца, козунаци, икони, докато на запад е малко по-комерсиализиран тоя празник според мен със зайченцата и пиленцата, кошнички и т.н., тъй че на който както му харесва  Grinning

# 156
  • Мнения: 11 329
докато на запад е малко по-комерсиализиран тоя празник според мен със зайченцата и пиленцата, кошнички и т.н., тъй че на който както му харесва  Grinning
Няма да споря.
Това е еzическата традиция zа посрещането на пролетта.
С идването на християнството, идва и традицията zа раzпятието.
Децата тук и днес ровят по дворовете zа яйца оставени от zаека.

# 157
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Добре, за рамка ще е 13/18см, с 300ппи

Други забележки и допълнения?

# 158
  • Мнения: 6 472
Вечернице няма да се дават насоки, всеки снима и твори, така както той разбира нещата.

За журито трябва да се реши точно какво ще е участието им във форумирането на крайната оценка. Ако те ще са водещите  можем да приемем че всеки техен глас се брои за 10. Гласовете на журито и гласовете на публиката за дадена работа се сумират .
Примерче: дадена творба е събрала 40 гласа от гласуване и 5 човека от журито са гласували за нея.
Краен резултат: 40 + (5*10)= 90 гласа общо

Ако смятате, че журите не трябва да има толкова голяма роля един глас може да се брои за 4.5.6 и т.н гласа.

Мен продължава да ме тормози мисълта за рамките. Пак ли ще са с празно място по средата? Защо за разнообразие да не направим картички, които наистина ще са продаваеми на пазара, а в отделната несъстезателна тема да се предлага и рамки по поръчка, но към конкретна снимка изпратена от желаещия newsm78

# 159
  • Мнения: 6 472
И още нещо: журито ще има ли право да престнавя свои работи?

# 160
  • Мнения: 1 630
За картичките не  е ли по-добра да са двойни?
Аз правя по 2 сгънати на лист А4
Не знам на какъв фото формат ще съответсва??

За липсата на ограничение дали Великден са зайци или икони съм напълно "за"

Мен продължава да ме тормози мисълта за рамките. Пак ли ще са с празно място по средата? Защо за разнообразие да не направим картички, които наистина ще са продаваеми на пазара, а в отделната несъстезателна тема да се предлага и рамки по поръчка, но към конкретна снимка изпратена от желаещия newsm78

Съгласна
или рамки по поръчка или дори по-лесно тема със заковани 20-30 рамки, от които поръчващия си избира и има право да иска малки козметични промени 

# 161
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Аз определено мисля, че журито също трябва да пусне свои работи. Иначе ще се лишим от най-харесваните и най-красиви неща. Но как ще става тяхното оценяване?
Съгласна съм с първия вариант за комбинирано оценяване.
И да, да няма рамки в състезанието. Предложението на Рали е по-разумно за заковани 20-30 рамки. Иначе съм почти сигурна, че ще ни засипят с молби за рамки и едва ли ще се справим. Евентуално ако има желаещи да си платят по-висока цена, напр. 10 лв, за тях да се прави индивидуална.
Обаче аз лично не разбирам разликата между картичка и колаж Embarassed

Съгласни ли сте с цените?

# 162
  • Мнения: 1 630
За журито трябва да се реши точно какво ще е участието им във форумирането на крайната оценка. Ако те ще са водещите  можем да приемем че всеки техен глас се брои за 10. Гласовете на журито и гласовете на публиката за дадена работа се сумират

А дали пък да не направим така :
журито има определен брой гласове в категория, които се разпределят между творбите
Имам впредвид да не са всички гласове за една творба, защото така ще се получи прекалено голямо влияние

Пример
журито има 50 гласа в категория
По тяхно решение и спрямо постъпилите творби ги разпределят,
може примерно, ако има една изключително добра работа да и дадат 20 гласа
2 добри по 10
 още 5 по 2 гласа

# 163
  • Мнения: 2 863
Добро утро:) Аз се чудя от снощи, като предлагаме по двамата души жури за раздел, това значи ли че само те ще дават гласове за съответния раздел или всичките 6 човека от журито????

# 164
  • Мнения: 1 630
Мен цените ми се струват разумни

Мисля, че журито не е редно да участва или поне да не е в състезателната част
Всеки от журито може да представи неща, но да не се глусува за тях
Или пък поне журито да не гласува за тях???

Общи условия

Активация на акаунт