След конкурсите- а сега накъде?

  • 8 426
  • 253
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 44 284
както е показала Диди резолюцията можеш още в началото да си я дадеш при създаването избираш да е 300, но наистина първо да кажете точни размери за всяко ...

# 106
  • Мнения: 3 835
Да, да, сега четох, ами много бързо върви темата и не мога да ви смогна. Аз докато си напиша въпроса, вие пуснете, десет отговора. ooooh!

# 107
  • Мнения: 6 472
Давам предложение за размерите:
- снимка 20/30 - 300 ппи
- колаж - 20/30 - 300 ппи
- картичка 10/15 200-300 ппи
- рамка 10-15 200-300 ппи

????

Имам притеснения за размера на колажа. От една страна е хубаво да го отпечатаме в по- голям размер, от друга страна там се ползват готови елементи от нета, които не винаги са достатъчно големи Thinking

И още нещо, което се присетих за колажа - при положение че ще ги продаваме редно ли е всъщност да ползваме чужди снимки и произведения в интернет newsm78

# 108
  • София
  • Мнения: 44 284
ами ще внимават хората какви елементи подбират. има достатъчно качествени снимки безплатни в нета.според мен е добре размерът на колажа, а и изобщо.

# 109
  • Мнения: 3 835
И още нещо, което се присетих за колажа - при положение че ще ги продаваме редно ли е всъщност да ползваме чужди снимки и произведения в интернет newsm78

Ами то зависи, какви са нещата, ако са пуснати за общо ползване, и не са авторски, не виждам проблем. Иначе, много ще се затруднят всички.

# 110
  • София
  • Мнения: 44 284
редно е те за това са пуснати, тези, които не е редно обикновенно или са малки или са платени.

Виж др е въпросът при рамките - там мн се ползват от тези готовите елементи за рамки , а почти всички те вървят комплект с лиценз нотис или рийд ми , в което изрично пише, че не са за ползване с комерсиална цел и т.н.

Последна редакция: ср, 28 фев 2007, 17:26 от bubu_to

# 111
  • Мнения: 1 033
За рамките- имаше идея да се ползва Продавалника. Според мен това може да се реализира- там има и раздел благотворителност. Пуска се рамката, а желаещите да я закупят пускат снимктата на автора на рамката и той само я поставя.  newsm78 Какво мислите за този вариант???

# 112
  • Мнения: 1 630
Давам предложение за размерите:
- снимка 20/30 - 300 ппи
- колаж - 20/30 - 300 ппи
- картичка 10/15 200-300 ппи
- рамка 10-15 200-300 ппи
Чудесно

И още нещо, което се присетих за колажа - при положение че ще ги продаваме редно ли е всъщност да ползваме чужди снимки и произведения в интернет newsm78
Не, не е редно
освен, ако изрично не пише, че са без авторски права




# 113
  • Мнения: 3 835
За рамките- имаше идея да се ползва Продавалника. Според мен това може да се реализира- там има и раздел благотворителност. Пуска се рамката, а желаещите да я закупят пускат снимктата на автора на рамката и той само я поставя.  newsm78 Какво мислите за този вариант???

На мен това ми се струва, много добра идея.

# 114
  • Мнения: 6 472
Янич, на мен идеята ми допада. Аз освен в продавалника бих пуснала и тема в клюкарника Mr. Green Само ми измислете сексулано заглавие, че там основно такива се харчат Joy

Рали и аз това си мислех newsm78 Примерно в снимка.бг съм срещала много готини снимки, но не съм сигурна, че авторите биха останали очаровани, ако ги използвам ooooh! Има фри сайтове и може би няма да е зле да посочим няколко такива, от където участниците да могат да си дърпат материали.

# 115
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Янич, мисля че може така, но ми се струва, че е по-добре файловете с рамките да бъдат изпратени на нарочно избран човек, парите да се пращат на него, той да пуска рамките за печат, и да отчита парите където трябва.

За размерите предложени от Лулу, нямам претенции. Вероятно са подходящи. Съгласна съм.

# 116
  • София
  • Мнения: 44 284
А въпросът при рамките - там мн се ползват от тези готовите елементи за рамки , а почти всички те вървят комплект с лиценз нотис или рийд ми , в което изрично пише, че не са за ползване с комерсиална цел и т.н. Това за мен е по-нередно.
Колкото до снимките - има сайтове с фрии сток фотографии и там са  си сложени именно такива - качествени, без претенции за права.

# 117
  • София
  • Мнения: 44 284
Рали и аз това си мислех newsm78 Примерно в снимка.бг съм срещала много готини снимки, но не съм сигурна, че авторите биха останали очаровани

поне може да не сваляме от бг сайтове, да не си ги видят авторите Wink

# 118
  • Мнения: 1 033
Янич, мисля че може така, но ми се струва, че е по-добре файловете с рамките да бъдат изпратени на нарочно избран човек, парите да се пращат на него, той да пуска рамките за печат, и да отчита парите където трябва.

За размерите предложени от Лулу, нямам претенции. Вероятно са подходящи. Съгласна съм.
Става, но мисля, че ще има доста желаещи:) и на този човек ще му дойде нанагорно:) Но има ли желание, винаги може да се измисли организация:)

За четките - и аз това си мислех сега пътьом към детската градина:) Това е добър повод да използваме наши четки.... - как ви се струва това? Макар чеще е трудничко....

# 119
  • София
  • Мнения: 6 743
Привет  Hug, преди малко се прибирам и с радост наблюдавам, че вече обсъждате подробностите.   bouquet
Аз мисля така - колаж и фотография - А4, но не голяма бройка (в смисъл не 100)
Картички 10/15, но по-голяма бройка.
Адски ме кефи идеята да си поръчаш рамка или да дадеш снимка за да ти направят рамка или колаж  Peace  Hug
Нямаме много време и за това да уточним нещата днес-утре и да даваме старт  Hug
Ще се пуснат теми в Клюто, всеки в отчетните си и желаещите майки ще дават материал.
Само, че ме тресат едни съмнения...., че едни ще бъдат пренатоварени от желаещи да им се направи нещо  Wink (аз например, съм си новак и бих се изкефила някоя от вас да ми направи няколко рамки за моите деца - ще си платя левчетата  Laughing)
Та, май по-добре е идеята на Лулуто - картички на тема Цветница и Великден  Hug
А специалните поръчки да са СКЪПИ  Wink - все пак всичко, което се прави по поръчка е скъпо  Hug
На Додо фотографиите на базара се продаваха по 10 лева едната и се разграбиха като топъл хляб.Бяха ...ми може би двайсетина - не помня точно  Embarassed, но аз не се добрах до тях  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт