След конкурсите- а сега накъде?

  • 8 443
  • 253
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 630
Ако ще се печата на фото хартия 20*30 сгънато май не е много подходящ формат
Иначе сгънатите картички не мисля, че усложняват нещата за самата изработка - на участниците може да се даде половината формат и после 1 човек да ги преоразмери са сгъване - лявата половина бяла, дясната половина със снимка или колаж

Но ОК това със сгънатите картички може да го отложим за другия път

Дамянти бройката ти трябва да кажеш + евентуално другити момичета от организицията на Коледния базар, които знаят какво се е продало на Коледа

Мен нещо не ми е ясно
отделна категория картички, фотография  и колажи ли предлагате ? Или всичко заедно  newsm78
+ само отделно набор от рамки за които "клиентите" си изпращат снимка

# 181
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Моето предложение е за три отделни категории-картичка, фото-колаж и снимка, а за рамки и колажи по желание на клиента да пуснем отделна тема и те да нямат състезателен характер, а само да носят печалба.

# 182
  • Мнения: 1 630
И в този случай какво печатаме?
Само картичките или и 3те?
И какво пускаме в категорията картички - общо снимки  и колажи евентуално с надпис, които според участника са подходящи за картичка ?

Трябва  да запишем в правилата, че пускането на творба в категорията картичка = съгласие да се отпечета и продаде с благотворителни цели
 
 

# 183
  • Мнения: 6 472
Рали, печатаме трите и снимките и фото-колажите и картичките.

Категория снимки - авторски снимки по темата. Условието е да са направени от един единствен кадър. Това означава да няма монтаж от друга снимка или HDR, ама това последното едва ли някой ще се пъне да го прави Mr. Green

Категория фото- колаж: калаж от няколко снимки или от каквито и да било елементи, но задължително да бъде използвана поне една снимка. Няма изискване снимката да е авторска, но ако се използват такива от нета, нека да са от безплатните сайтове.

Категрория картичка - скрапбук. Същото като рамките, но без мястото за снимката. Нещо като колажа на Еми от конкурса Hug Допуска се използване на снимки, но примерно само на флорални мотиви. Предлагам ТОЧНО за този конкурс да няма задължителни елементи, за да може после да има разнообразие на нещата, които продаваме и въображението да не е ограничено от задължителните елементи. За следващите конкурси ще ги върнем пак.

# 184
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
ако се печатат и трите формата - картичка,колаж и фото,например по предложените от дамаянти бройки
А и мисля да уточним ако искате бройката която ще се изкарат на спечелилите, за да мога да си тръся евентуално и спонсори 
Например:
Спечелилите 1 място - 50 броя (от вид)
Спечелилите 2 място - 35 броя (от вид)
Спечелилите 3 място - 20 броя (от вид)
Това са общо  315 броя

лулуто каза че има възможност да отпечата 100 броя безплатни не знам обоче дали се отнася за всички размери все пак - предполагам че стававъпрос за10/15 можем някак си да комбинираме ... инче ако стане много скъпо може от коложите и фотото да се направят представителни бройки например по 5 или 10 и да се приемат поръчки за останалите и да се пуснат накуп  newsm78 / не знам доколко е удачно това де/ и не сме уточнили май къде ще се правят нещата да видим и цените как са и да преценим  newsm78
Категории:
-картичка/рамка с размери 13/18см  и 200-300ппи
-колаж с размери 20/30см и 300ппи
-снимка с размери 20/30см и 300ппи

# 185
  • Мнения: 6 472
Да за 10/15 става въпрос. Мога да ги заменя и с други размери по мой избор, но важното общата стойност да остане непроменена.

# 186
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
Да за 10/15 става въпрос. Мога да ги заменя и с други размери по мой избор, но важното общата стойност да остане непроменена.
ми вижда ми се чудно можем да се възползваме да отпечатаме по-големите размери които са по-скъпи нали  bowuu

# 187
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Тогава какъв да е размера за картичката-10 на 15 или 13 на 18? Добре ще е да се събразим и с безплатните варианти.

# 188
  • Мнения: 6 472
Да за 10/15 става въпрос. Мога да ги заменя и с други размери по мой избор, но важното общата стойност да остане непроменена.
ми вижда ми се чудно можем да се възползваме да отпечатаме по-големите размери които са по-скъпи нали  bowuu

Имах предвид общата цена на всичко отпечатано Grinning

Предлагам картичките да си останат във вариант 10/15 достатъчно голямо е за картичка. А тук ще е от съществено значение и цената защото ще изкарваме повече бройки.

# 189
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
Да за 10/15 става въпрос. Мога да ги заменя и с други размери по мой избор, но важното общата стойност да остане непроменена.
ми вижда ми се чудно можем да се възползваме да отпечатаме по-големите размери които са по-скъпи нали  bowuu

Имах предвид общата цена на всичко отпечатано Grinning

Предлагам картичките да си останат във вариант 10/15 достатъчно голямо е за картичка. А тук ще е от съществено значение и цената защото ще изкарваме повече бройки.

схванах аз  Embarassed то обратното е много нахално де  Joy съгласна за 10/15 щото ще имаме повече бройки ... да казват и другите

# 190
  • Мнения: 11 329
А zа раzмера на пликовете помислихте ли?
Да не стане така, че да не могат да влиzат в готови пликове.
Или ще се полzват zа открити картички? newsm78

# 191
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Аз пак да преговоря урока за регламента.

Категориите:
Категория снимки - авторски снимки по темата. Условието е да са направени от един единствен кадър. Това означава да няма монтаж от друга снимка или HDR
Размер 20/30 см и 300ппи

Категория фото- колаж: калаж от няколко снимки или от каквито и да било елементи, но задължително да бъде използвана поне една снимка. Няма изискване снимката да е авторска, но ако се използват такива от нета, нека да са от безплатните сайтове.
Размер 20/30 и 300ппи

Категрория картичка - скрапбук. Същото като рамките, но без мястото за снимката. Нещо като колажа на Еми от конкурса.
Размер 10/15 и 200-300ппи

Ще се отпечатат общо 315 броя/евентуално/
1 място - 50 бр
2 място - 35 бр
3 място - 20 бр
от всяка категория

Оценяване:
Гласуване+жури
Журито се състои от 6 души. Всеки има право да оцени всяка от творбите с точки от 1 до 5 /или до 10/ newsm78. Броят точки се събира с броя гласове. Журито аргументира всяка от оценките в темата за гласуване на съответнтата категория. Но след приключване на гласуването, за да не влияя на общото гласуване. Член на журито може да участва, но няма право да дава оценка за себе си.


Още за допълване?


# 192
  • Мнения: 1 084
Микки, на мен ми изглежда идеално. Пак браво за организаторските ти възможности Simple Smile  bouquet
Можем да правим нещата и в по-голям размер Simple Smile, ако по-късно се наложи Simple Smile, лесно ще ги рисайзнем Simple Smile) (за картичките става дума) Simple Smile)

# 193
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Остава Дамаянти да каже как да й се превеждат паричките за рамките и колажите по поръчка и съм готова да пусна нова тема.

# 194
  • Мнения: 11 329
За авторските снимки да попитам нещо.
Трябва ли да са нови, специално zа конкурса или може да са вече публикувани някъде?
Имам предвид това
http://photo-cult.com/showpic.php?aut=debelanata29&id=81104

Общи условия

Активация на акаунт