След конкурсите- а сега накъде?

  • 8 438
  • 253
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 270
аз съм твърдо за -журито да учавства.Нека всеки когато гласува да се обосновава за кого гласува и защо/така никой няма да гласува за себе си/Накрая ще преброим гласовете.По добре да няма анкетен лист-така вероятността за лобиране е намалена да минимум.Според мен всеки един от журито трябва да гласува за всички категории.Защото всеки има различен вкус и така преценката ще е по обективна.Нека един глас на журито се брои за 10.
Това са мойте предложения

# 166
  • Мнения: 6 472
Рали, на практика едва ли всичките 6 човека от журите ще дадат своя глас за една и също творба. Което означава, че гласовете им ще се разпределят между няколко неща newsm78

Предлагам журито да има право да пуска свои работи. Както и всички останали, те ще са анонимни. Съответния член, пуснал своя работа няма да има право да си гласува за нея. Понеже гласуването от страна на журито ще е явно, т.е ще се поства в самите теми (не се сещам за друг начин) няма да има как да го направи потайничко Grinning

А сопред мен е съвсем логично всички от журито да гласуват във всички категории Grinning За това и моите предложения бяха за хора, които имат известни познания и в трите неща.

# 167
  • Мнения: 507
Една хрумка и от мен относно оценяването от журито. Примерно да се оценява всяка творба по отделно с оценка от 0 до 5 точки, събират се всички точки, които творбата е получила и се прибавят към гласовете от гласуването.
Пр: От гласуването едно произведение е събрало 20 гласа и журито от 6 човека го е оценило с 5 (т.е. 6 по 5т. = 30). И така 20 + 30 = 50т.

Защо за разнообразие да не направим картички, които наистина ще са продаваеми на пазара, а в отделната несъстезателна тема да се предлага и рамки по поръчка, но към конкретна снимка изпратена от желаещия
И аз мисля че така е най-добрия вариянт.

# 168
  • Мнения: 6 472
Някой питаше за разликата между колаж и картичка.  Може за вуждите на този конкурс да уточним че под колаж сега ще се има предвид ФОТО-колаж. т.е трябва да бъде включена понее 1 снимка на нещо си newsm78

# 169
  • София
  • Мнения: 6 743
Аз също мисля, че журито трябва да учавства  Hug Само, че да няма право да гласува за себе си  Peace
И другото което предложих е да се ЗНАЕ кои са участниците в конкурса, но творбите да се пуснат анонимно и след гласуването просто да се каже, коя творба на кого е  Hug
Това за размерите на мен не ми е много ясно  Embarassed и може би поради тази причина няма да учавствам . (освен ако някой не се наеме да ми обясни като на олигоМАЙфренд  Laughing  Blush )
А това за прегъването пък съвсем не ми е ясно  Embarassed Embarassed Embarassed
Инак другите неща които сте предложили са супер   bouquet

# 170
  • София
  • Мнения: 6 743
Човек, който рисува картини като твоите, има пълното право да не мисли за себе си като за лаик- разбираш от цвят, композиция и експресия... какво друго трябва да се оценява... а че още не го правиш на компютъра... само въпрос на мерак е Hug

Имам предложение за Соф, ако желае разбира се  Hug
Ако искаш може да продаваш творбите си на базара, като обаче определиш сума (например 10% ) , която да остане за дечицата  Hug   bouquet Ако искаш, пиши тук или на лични  Hug

# 171
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Дамаянти, а ти съгласна ли си да събираш паричките от рамките и колажите?
Ще ти обясним за размерите, как иначе. Отваряш си нов файл от File-New. Отваря се прозорец, където да зададеш размерите и резолюцията. Пробвай, много е лесно. Ако пак не е ясно, ще покажа със снимка

# 172
  • София
  • Мнения: 6 743
Ами по принцип няма проблем да събирам паричките, но малко ми е мътно как точно да става.Според мен вариантите са два.Или да ми се дават на ръка, или да се вкарват по сметката на движението, като изрично се посочва в платежното, че са за Велкденския базар, както и да се упоменават имената на изпратилите (да не е анонимно!!!), като същевременно, да ми се пуска и лично съобщение кой какво е пратил, за да мога да водя учетност на средствата и след това да мога лесно да ги кача в сайта на ДБМ  Hug 

А за размерите....ми може би, защото до сега винаги отварях готова текстура, която ми служеше за основен фон и работех върху нея....а сега ще пробвам така както е редно - с нов файл и сама да определям размера   Embarassed
Благодаря   bouquet

# 173
  • Мнения: 11 329
Имам едно процедурно питане.
С една творба в категория ли ще се участва или може примерно с 2.
Аz лично още не мога да реша с каква фотография ще участвам и zатова ще се пробвам веднъж животинскоцветарска и веднъж  религиоzна

# 174
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
аз също съм ЗА журито да има собствени творби в конкурса,както и журито да има право да гласува за всички категории като естествено да нямат право да гласуват за себе си ... относно точкообразуването ми допада варианта на лардо и съм съгласна с лулуто за картичките,само ако се разберем да са двойни по предложението на рали,трябва да се доуточним че никога не съм правила такива
да и ще е добре много ясно да поставим условията за участието тоест кое какво е и с какви елементи да бъде ...
Имам едно процедурно питане.
С една творба в категория ли ще се участва или може примерно с 2.
точно и аз това си мислех  newsm78 защото на този конкурс много се двоумих кое да пусна ...

журито в отделна анкета ли ще гласува или помежду си на лични ? че нещо не ми е ясно  Embarassed

# 175
  • Мнения: 1 884
Относно печатането на картички или снимка - половината на А4 е А5 формат. Т.е. сгънат на две обикновен лист А4 = A5.
Сигурна съм, че доста от вас ги знаят, но за тези които не го знаят ето малко инфо:
А4 = 210mm/297mm
A5 = 148mm/210mm
A6 = 105mm/148mm


Т.е ако се печатат сгънати картички, за да могат да се слагат като календарите-пирамидки, се правят с форат А5 на лист А4, за да се сгънат до "двоен"формат А6. 

Ето го нагледно:



# 176
  • Мнения: 6 472
Това със сгънатите картички имам чувството, че ще се окаже малко проблемно.
1. от двете страни ли трябва да има картинки (изказахсе като в детската градина)
2. на какво ще се печатат? ако ще се дават в печатница ок, но дори и в този случай не е много рентабилно, защото цената е доста по- висока
3. ако ще се печатат на фотохартия, там размер А4 трудно се намира в повечето случаи е просто 20/30. Почти като А4 е, обаче не съвсем и ще трябва да се преоразмерява
4. Ако ще се печатат на фотохартия - гланцовата има гадния навик да разкъсва гланца на прегъвката. Матовата не е подходяща - цветовете излизат по- промити.

# 177
  • Мнения: 1 884
lulu и аз смятам че не е удачно да са така, защото най-малкото цената ще се качи, макар че на гърба няма да има печат... От друга страна така изглеждат като истински картички и вътре може да се впише текст - ама айде сега, и без него може да се мине...  Simple Smile
А това с фотохартията ще  стане кофти, защото като се прегъне...  #Crazy няма да е много красиво, нали е гланцирана и ще се "поначупи". А пък бройка за печатница чак, е два ли ще се събере, оф май много ако-та станаха.  Joy

# 178
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Аз мисля, че доста участници ще се откажат заради двойните картички.  Нека не забравяме, че повечето сме любители и тези размери още повече ще ни объркат. А и по причините изброени от Лулу за гланца.
Тъ като ще е благотворително, може да е с по 2 работи, така избора ще е още по-голям.

# 179
  • София
  • Мнения: 6 743
Аз мисля, че доста участници ще се откажат заради двойните картички.  Нека не забравяме, че повечето сме любители и тези размери още повече ще ни объркат. А и по причините изброени от Лулу за гланца.
Тъ като ще е благотворително, може да е с по 2 работи, така избора ще е още по-голям.
Peace  Peace  Peace
Признавам си веднага, че няма да имам възможност да плащам за печат - доста скъпо е и нямам необходимите връзки за да позлвам отстъпки.
Да се направят снимки е много по-лесно и не толкова скъпо.  Rolling Eyes
А и мисля да уточним ако искате бройката която ще се изкарат на спечелилите, за да мога да си тръся евентуално и спонсори  Laughing
Например:
Спечелилите 1 място - 50 броя (от вид)
Спечелилите 2 място - 35 броя (от вид)
Спечелилите 3 място - 20 броя (от вид)
Това са общо  315 броя
Специалните поръчки ще са си както някой ги беше написал по-горе  Embarassed (да не ровя)

Общи условия

Активация на акаунт