Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 2

  • 51 945
  • 283
  •   1
Отговори
# 120
mimes аз бях правила за рождения ден на сина ми и пълнежа беше пресни пасирани ягоди,сметана и желатин и ми издържа 3 дни,но изчаках да стегне 2-3 часа и тогава сложих чаршафа.Между другото чаршафа беше от фондан незнам дали има голяма разлика с марципан Варна,но на мен ми се получи.За съжаление нямам снимка на разреза а само на тортата,въпреки че беше полукръг пълен със сметана не се разтече.


http://foto.arcor-online.net/palb/alben/76/5749976/1280_6236313836363038.jpg

# 121
  • Мнения: 243
Swetleto, страшно ефектно!   bouquet

# 122
# 123
  • Мнения: 795
  bouquet Страхотни торти!

# 124
Porsha благодаря ти за комплимента,тортата беше много вкусна,но за съжаление не стана много голяма.
Kremi тортичката ти е станала чудесна!Много е красива!     bouquet

# 125
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Запис за вкусната темичка....

# 126
  • Мнения: 1 698
Светлето, чудна ягодка си направила.  Grinning

# 127
  • Мнения: 9 123
ето я и моята торта-подарък за едно девойче




# 128
  • Мнения: 7 106
Ей, страхотни торти сте направили, момичета!
Мен ме нямаше известно време и сега със судоволствие разглеждах 5-6 страници с красоти!
Поздравления за всички вас   bouquet

# 129
  • Мнения: 259
Здравейте момичета!pep-4o  много интересна торта!                                                                          Реших за 8-ми март да правя торта Сникерс ,първо цялата къща стана в шлюпки от фъстъци и второ,чудя се как  ще ми стане гладка шоколадовата глазура newsm78,трябва ли да намажа с нещо под нея,а и с какво newsm78.Моля помагайте baby_neutral!

Последна редакция: ср, 07 мар 2007, 09:09 от diana7102

# 130
  • Мнения: 1 698
Пеп-чо, много е хубава тортата. Дай повече инфо от какво има вътре? Hug

Последна редакция: ср, 07 мар 2007, 08:54 от mimes

# 131
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Здравейте, прекрасни торти видях тук!

Аз търся съвет за марципан - но не Варна, а бадемов.
Като си купя сухи бадеми, ще се получи ли добре и как се махат обелките - с попарване или ги забравям и си меля бадемите с тях???
Смятам да правя парения вариант.
Ще с ерадвам ако имате опит с него да споделите за какво да внимавам.
Ще правя тортата в събота и ще я подарявам в неделя - та нямам време за проби и грешки. За това разчитам на вас за съвет.

# 132
  • Мнения: 1 698
Аз правя в момента марципан Варна, обаче на половината ми свърши пудрата захар. Не бях предвидила, че и в масления крем отива доста пудра захар. Сега съм го оставила марципана на масата, дали след 2 часа ще мога да го омеся отново, или ще ми се развали нещо? newsm78 Да го покрия ли поне?

# 133
  • Мнения: 3 927
Аз правя в момента марципан Варна, обаче на половината ми свърши пудрата захар. Не бях предвидила, че и в масления крем отива доста пудра захар. Сега съм го оставила марципана на масата, дали след 2 часа ще мога да го омеся отново, или ще ми се развали нещо? newsm78 Да го покрия ли поне?

Опаковай го във фолио и го метни в хладилника, нищо няма да му стане. Една част от този марципан ми издържа в хладилника повече от 2 седмици!

# 134
Mimes аз го увивам във найлон.Виждала съм тук че сладкарите съхраняват фондан в найлонови торби.Те и фондана така го продават тук увит в найлон.

Общи условия

Активация на акаунт