Отговори
# 15
  • Мнения: 8 999
Всички вече го казаха, но и аз да се включа. С породени деца, без капка помощ отникъде - кърмила съм ги по ресторанти /е, в градината през лятото/, присъстват на всеки купон, че искат и още. Антибиотикът ще го е покрил да сватбата - ще си изкарате чудесно - и вие, и той! Действай без да се замисляш повече!

# 16
  • Мнения: 2 022
Аз пък бях кума на сватба през януари преди 4 години. Беше страхотен студ. Сестрата на булката имаше бебе на 40 дни с хрема. Нямаше къде да го остави, защото свекърва й живее в друг град, а тя и мъжът й бяха пряко заангажирани с организацията на сватбата. В резултат на това Бебо беше навсякъде в бебешката кошница, а студът си беше полярен. И като капак на всичко, в ресторанта отопението не беше в ред и хем беше студено, хем нямаше как да проветряваме цигарения дим, защото никой не смееше да отвори вратата. Но на Бебо нищо му нямаше - спеше си, по едно време се събуди да яде, преобуха го, изпи си млякото и заспа отново.
А що се отнася до моя опит: не съм водила децата на сватби като бебета, но с най-малкия много сме ходили по заведения с приятели. Като беше бебе - в кошницата, като поотрасна - с количката. Той тичаше наоколо, всички сервитьорки му ставаха приятелки, а накрая заспиваше в количката. Освен това много често се налагаше да пътуваме, понякога в големи студове и той не винаги беше здрав. Но никога не съм си и помисляла да го оставя. Аз просто съм си идиот и не обичам друг да ми гледа децата, освен в много, много изключителни случаи.
И така, моят съвет е: вземи детенце, памперси, лекарства, дрешки и количка и тръгвайте. Ще изкарате добре, а мисля, че ще бъдеш хиляди пъти по-спокойна, ако той е с теб, отколкото ако го оставиш на други хора, независимо колко добре ще се грижат те за него.

Хайде, весела сватба и бързо оздравяване на дечко!

# 17
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Пред мен не би стоял такъв въпрос - взимам го детето и толкова.
Все ще се намери кой да го забавлява и къде да му смениш памперса.

# 18
  • Мнения: 4 053

И така, моят съвет е: вземи детенце, памперси, лекарства, дрешки и количка и тръгвайте. Ще изкарате добре, а мисля, че ще бъдеш хиляди пъти по-спокойна, ако той е с теб, отколкото ако го оставиш на други хора, независимо колко добре ще се грижат те за него.

Хайде, весела сватба и бързо оздравяване на дечко!


точно така направи  smile3503

# 19
  • Варна
  • Мнения: 5 533
На 1г и 7м дъщеря ми беше шаферка на сватбата на вуйчо си. Изкара си чудесно. Не се притеснявай толкова. Вземете детето с вас. Нали все пак не отивате на края на света и там ще има много мераклии да се занимават с малкия, а и ти казваш че майка ти няма да стои до края тя ще го наглежда.
Памперса го сменихме в женската тоалетна. Постлахме си там една пелена и една срязана на две наилонова торба и готово. Бяхме си взели количката, но даже не влезе в употреба, защото малкия бяс не седна през цялото време. Mr. Green
А за гърлото има достатъчно време детенцето да оздравее до тогава.
Горе главата, децата са жилаво племе и твоято детенце няма да се даде на една сватба я. Hug

Последна редакция: ср, 28 фев 2007, 14:43 от Despina

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Такаааааа... разбрах, че малкия бил на АБ. Не е проблем да си го водите с вас.

През 2003г. се омъжи братовчедката ми за един викинг. Дойдоха му разни приятелчета. Едните бяха с бебе на 5 седмици, излизащо в чужбина за 4-ти път. На кошницата му нямаше празно от летищни етикети...  ooooh!

Вечерна сватба в полите на Витоша... стууууууууууд. Майката успяваше да се откъсне от бара, за да го накърми.  Grinning

Та оцеля човечето  Peace

Ако си в Сф, Враца е на 1ч. път от нея. Не знам дали си наясно, че Младост -- Люлин се изминава за по-дълго време.

# 21
  • Мнения: 153
Много голямо БЛАГОДАРЯ на всички, за това че споделихте и донякъде ме успокоихте. Реших - вземам детенце с мен, пък да става каквото ще!!! Досега винаги сама съм го гледала, защото не е имало на кого да го оставя, но сега Майка ми ще го гледа. А се оказа, че към ресторанта има и мотел (ама нали някой трябваше да попита все пак), така че притесненията ми за смяната на памперса отпадат. Никол - надявам се и Марти да бъде хубав шафер като малката София. Ще вземем и кошарката и като му се доспи ще има къде. А това с гърлото - педиатърката ме "успокои", че докато не му порастнат повечето зъби, все ще е така... Shocked Мисля, че заедно ще ни е много по добре и по- спокойно на всички, най вече на малкия. За всеки случай ще взема торбата с лекарствата, но дано не се налага. Още веднъж много ви благодаря за подкрепата, вдъхнахте ми кураж и ми отворихте очите - все пак ситуацията не е безнадеждна, а оказа се, че винаги се намира решение.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 062
То си зависи и от детето. Моето каквото беше на 1г. не на сватба, а до магазина беше приключение да го заведеш. И до ден днешен си е невероятен бяс. Така че ако детето е такова, аз не бих го завела. Ще реве нон-стоп, вие ще се изнервите ужасно, абе, на никой няма да му е хубаво. Ако обаче е кротко, какъв е проблема да го вземете с вас? И на него ще му е интересно, и вие ще се разсеете. Ако проблема за оставянето е, че 1 вечер няма да си с него - приеми го и като разнообразие за детето Simple Smile Знам, че ти е мъчно, но става дума за 1 вечер все пак. И последен вариант - не отивате. Голям пък праз Wink

# 23
  • София
  • Мнения: 3 679
Вие къде ще спите във Враца? Нямаш ли вариант да вземеш някой с вас и по някое време да оставиш детето при него в стаята - ако е много шумно, задимено и т.н.

# 24
  • Мнения: 1 640
Преобуването-постилаш найлон,отгоре одеалце/за мекота/ и действаш.Никога не съм се притеснявала от погледите на хората,когато е трябвало да храня или преобувам детето.
 Само го пази да не излиза навън на студа,без да е с шапка и палтенце.Много бързо се настива , ако си на топло и така излезеш навън.Казвам го,з-то има несъобразителни хора,които извеждат необлечени чужди деца или ги хранят с мръсни ръце  и с неподходяща за възрастта храна.Мен по-скоро това би ме притеснило,а не преобуването.

# 25
  • Мнения: 402
Само искам да кажа, че същата ситуация я преживях, когато малката ми принцеса беше на 4 месеца. Вечерна сватба в София /аз съм от Пловдив/, не само че си сменяхме памперсите, кърмихме се в колата и за капак бяхме забравили залагалката, та обиколихме центъра на София, намерихме аптека, извариха ни я в микровълновата на едно кафене и си я тикнахме в устата за да има мир в гражданското. В интерес на истината след сватбата имаше хора, които дори не бяха разбрали, че в ресторанта има бебе, толкова беше кротка и послушна.
Съжалявам, на работа съм и нямам снимка тук за да я кача, да видиш малък човек с шаферска рокля.
Бях с две деца и въпреки всичко си прекарахме страхотно, сигурна съм, че ако вземеш детето няма да съжаляваш.
Хайде весело изкарване и пиши в понеделник как е минало.

# 26
  • Мнения: 2 556
Аз да си призная, ако нямам сигурен човек, на когото да оставя детето, бих пропуснала сватбата - нищо, че е на сестра ми. Дете с червено гърло през Март не мога да заведа на място с много народ. Но аз съм доказано претенциозна по отношение на ходенето някъде с деца - ако преценя, че ще се притеснявам да ида някъде с дете, просто не отивам и това е. Ето в момента дъщеря ми е леко болна, с хрема. Ако не мога да я оставя на баба й, пропускам всякакви сватби и това е  Confused

# 27
  • Мнения: 858
взимай си детето за да си спокойна.пък там няма начин-все ще отгледате 1 дете

# 28
  • Мнения: 2 022
Реших - вземам детенце с мен, пък да става каквото ще!!! А се оказа, че към ресторанта има и мотел Ще вземем и кошарката и като му се доспи ще има къде. Мисля, че заедно ще ни е много по добре и по- спокойно на всички, най вече на малкия. .... все пак ситуацията не е безнадеждна, а оказа се, че винаги се намира решение.

Браво, момиче! Точно така. Все пак отглеждаш бъдеш мъж - не върви да го държиш под похлупак. Може би аз съм от доста смелите майки, ама страшно ме изнервят разни глезли, дето все треперят как е облечено детето, какво яде, колко е чисто/здавословно всичко, което се прави за него  Sick  Гади ми се направо. Ами че това дете трябва да свикне да живее в нашия сват, който, уви!, нито е чист, нито е напълно безопасен за здравето ни. По-добре естествен имунитет на детето, отколкото вечно пазене и тъпчене с витамини и други.

Извинявам се предварително, ако някоя мама се е почувствала обидена от думите ми. Все пак считам, че всяка майка има правото да отглежда собственото си дете съгласно собствените си разбирания!

# 29
  • Мнения: 295
Да изпуснеш сватбата на сестра си??? ooooh! Я стига!!! Ще се справите с детето! Ще спи когато му се доспи, но преди това ще слуша музика, ще играе хоро и ще се радва на много внимание и купон! Peace Peace Peace
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт