Отговори
# 30
  • Мнения: 2 891
Радвам се, че си се решила да вземеш детето с вас. Курдисвате се с количката по-далеч от колоните и готово.

# 31
  • Мнения: 4 629
Виждам, че си решила да вземеш детето с вас. Аз на твое място бих го оставила на някого да го гледа - кумовете във вашия случай. Не мисля, че вечерна сватба е подходящо място за малко дете  Peace

# 32
  • Мнения: 1 470
   Добре де в краен случай защо не отидеш сама,без мъжлето,а той ще гледа бебчо?!

# 33
  • Мнения: 261
детето не  е чак толкова малко
наемете стая наблизо до хотела, малкият ще е там, а вие ще отскачате честичко
майка ви или някой друг близък, когото детето познава ще се занимава с него и това е
ние бяхме на вечерна сватба на сестрата на съпругът ми  с 6 месечно бебе и не виждам какъв е проблемът
 веселие,танци,музика, хапване, а детенце спеше , гледаше и МРЪНКАШЕ

# 34
  • София
  • Мнения: 3 679
   Добре де в краен случай защо не отидеш сама,без мъжлето,а той ще гледа бебчо?!

Да, това и на мен ми се струва добра идея!

# 35
  • Мнения: 153
Преди мъничко се прибрахме - ходихме на пазар, а междувременно виждам, че има още мами, които са се включили.  Откакто родих Марти не съм излизала никъде и може би затова се подадох толкова бързо на ентусиазма ви, мили мами, които ме съветвате да взема бебо с мен. Факт е, че по принцип съм човек, който много бързо и адекватно реагира на всякаква ситуация, поне що се касае до мен, съпруга ми или дома ни. За съжаление, когато нещата опрат до решение, свързано с детето, незнайно и за самата мен започвам да се колебая, съмнявам и измъчвам с въпроси от сорта: Дали това е най правилно и най добре за детето, дали постъпвам добре, добра майка ли съм... Ето това е и причината, поради която търся съвет от вас. Кумата ми преди малко ми се обади да ми каже, че синът и е хремав, не било сериозно и нямало проблем да оставя Марти, но... отново се разколебах. Имам чувството, че това може да продължи безкрайно. Вече помолих сестра ми да ми резервира стая в хотела към ресторанта, а майка ми най- вероятно ще го наглежда. Толкова съм объркана, че вече не съм сигурна мога ли изобщо да реша адекватно. Все пак съм очарована от факта, че всички взехте проблема ми присърце и споделихте, за което съм ви благодарна. Ще пиша отново, за да ви уведомя за развитието на нещата.

# 36
  • Мнения: 4 290
Pro4etoh s interes cialata tema!Ne se pritesniavai,deteto 6te se spravi.restoranta ima hotel,razpolaga6 s baba i mnogo rodnini!!!Moeto mom4ence e na 2g.i 2m i predi 3 meseca predpriehme putuvane do U.S.A.Malkia iznenada vsi4ki,a uveriavam te ne e krotuk.Nai-dobre si vzemi deteto,za6toto ako e pri kumovete,koito ne poznava moje da ti se naloji da putuva6 posrd no6t za Sofia!Az bih vzela moeto dete bez da se zamislia! Sigurna sum,4e malkia 6te se veseli.Ne podceniavaite decata,te sa socialni su6testva i razbirat,4e sa na veselo miasto! Izviniavam se,4e na latinica pi6a,no niamam kirilica,a i ne sum mnogo na Ti s kompiutrite. Laughing

# 37
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Борянка беше на 10 месеца,когато брат ми прави годеж и трябваше да ходим до Стара Загора...,оставихме я на кумовете за 2 дни.Хората бяха безкрайно щастливи от това  Hug.Порядъчно количество пюрета и памперси,инструкции за всичко и нямаше никакви проблеми Peace

# 38
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Това, че имаш дете не е причина да живееш различно.
Всичко зависи от това да ли ще закривате сватбата...
Преобуване и кърмене /ако се кърмите/  - можеш да ползваш някое по-закътано и тихо местенце за да се чуства спокойно детето.
Ще му е интересно в ресторанта /за ритуалната зала може би не/, но като му се допи трябва да има къде да си леген и заспи спокойно. Ако е много шумно и вие с таткото стоите до късно, може би след вечерята трябва да заведеш, приспиш детето и да се върнеш на купона ако желаеш.
Всеки доверен човек с малко опит може прекрасно да се грижи за спящо дете. А от сега трябва да обясняваш, че ще го приспиш и оставиш само за малко за свикне с мисълта и да не се стресне ако се събуди.

# 39
  • Мнения: 2 957
Аз бих го взела със себе си.В никакъв случай не бих го оставила и то при непознати за него (и то за тях) хора.

# 40
  • Мнения: 1 608
Ами защо не вземете детето с вас? Нищо, че е вечерна, самият ритуал няма да е късно вечер. Пък когато дечко се умори ще се приберете, ще вземеш и количка, може да седи в нея...
И аз бих направила така.

# 41
  • Мнения: 550
Съвсем наскоро и пред нас стоеше същия проблем.И аз много се чудех.Вярно ,че ситуацията не е същата,но...Моят съвет е да отидете без детето,иначе ще си провалите празника,а и детето нищо няма да разбере от него.В ресторанта дори и с климатик пак ще е задимено,а и музиката...Ако детето ти хареса кумовете ви,няма страшно.Какво пък,все ще го занимават с нещо.Лично аз оставих моят бебо на другата му баба-всичко мина идеално! Simple Smile

# 42
  • Мнения: 532
В никакъв случай не бих оставила детето си при хора,които за него са непознати.Може да се уплаши,да плаче за теб......
Вземи го със себе си като предварително осигуриш подходящи условия за него.Както казваш ще си резервирате стая в мотел,вземи си духаща печка за всеки случай, ако е студено.Щом майка ти ще ти помага,а и съпруга ти ще е там , тримата може да се справите чудесно.А за ресторанта: ако е задимено не го оставяй много вътре и ако видиш ,че не му е приятна силната музика също.По-добре да пропуснеш част от събитията там,отколкото на детето да не му е добре.
Аз само 1 път съм я оставяла за една нощ с баба ми,но доста време преди това съм ги "учила " да бъдат заедно,за да няма проблеми.
Успех и не се притеснявай!Ако оставиш детето ще си по-притеснена.

# 43
  • Мнения: 524
мартикорн, в крайна сметка какво направи и какво се случи със сватбения купон и бебчо?

# 44
  • Мнения: 153
Здравейте отново, време е да споделя Party!!! Мартин дойде с нас на сватбата. Беше страхотен купон, но аз не успях да се забавлявам, както трябва. Наехме стая, която беше неочаквано добре обзаведена, чиста и много добре отоплена (дори прекалено). Най- неприятното беше, че бяхме помъкнали целия цирк - кошарка, столче за кола, памперси, дрехи и естествено цял куп играчки. Гледахме детенце на смени - аз, майка ми и таткото. За моя радост на Мартин май му хареса. Известно време беше с нас в ресторанта. Много тича, смя се, пищя..., след това му се доспа и докато спеше се редувахме да го наглеждаме. По едно време като отидохме да го видим беше буден и малко плачеше, но бързо се успокои и пак заспа. Тръгнахме си към 1 през нощта. Малчо спа докато го обличахме, слагахме в столчето, не се събуди дори докато го носехме от хотела до паркинга, спа по пътя в колата и така чак докато си стигнахме и го настанихме в неговото си креватче. Пък аз през цялото време се притеснявах за какво ли не Embarassed. В крайна сметка се оказа, че притесненията ми са напразни, но следващия път ще знам. Ако имам време по- късно може да сложа няколко снимки, от които става ясно, че Марти се забавлява и му е интересно. Дори не се стресна от силната музика, нито се уплаши от многото хора. Само дето се постара да разпилее всички балони и украси, но никой не обърна внимание. Това е, ако се зажени още някой отиваме смело  bouquet

Ето и обещаните снимки



Последна редакция: пн, 05 мар 2007, 13:47 от martikom

Общи условия

Активация на акаунт