Кристалните и индигови деца

  • 97 383
  • 880
  •   2
Отговори
# 270
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
И аз скоро си мислех подобни работи.
Може би сега сме по-спокойни, повече време обръщаме на децата, по-толерантни сме към тях.
Имам предвид, че храната е в магазина,  а не на нивата, покрива не тече всеки ден, децата не ни помагат за добитъка и нивите и имаме време да ги следим и изучаваме. Това не преди всяки втори да е в депресия или истерия почти преманентно Simple Smile, но количеството време с децата в ролята на родител само е май-повече, а от там и наблюдението.
Освен това "заедно в раличността" /ако не бъркам/ и други подобни са основни принципи поркламирани относително от скоро. А те водят до уважение и по-малко подтискане.
Неясно го написах, но дано идеята е ясна.

Аз също смятам че децата любопитни, равнопоставени /следователно не търпящи авторитет/ и искрени /включително усещащи лъжата/ по рождение.

# 271
  • Мнения: 2 724
моооже би тези трептения са тези, за които се говори и в селестинското пророчество..., срещала съм ги в определен тип литература... а може да се говори и за алфа вълните и други подобни Wink

има мнооого интересен филм относно квантовата физика - What the bleep do we know - има и продължение ако ви хареса Simple Smile

живи и здрави!!!

Чела съм някои неща за тези вълни и това ,че квантовата физика дава отговори на много необясними неща. Ще ми бъде интересно ако продължиш   Hug.

# 272
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не е привилегия да имаш такова дете, а трудност, огромна трудност. Ето някои характеристики, които аз видях в дете с такава "диагноза":
- феноменална памет - след 2 - 3 прочитания  на книжка от 20 - 30 страници я знае наизуст. По този начин знае около 15 книжки. Невероятни способности и интерес към езици....
- безпогрешно чувство за лъжа/истина - никога не можеш да ги излъжеш
- силно любопитство към света
- абсолютно никакво зачитане на авторитети и заповеди, тези деца могат само да бъдат убеждавани с истинни аргументи, никога задължавани


Такава "диагноза" аз бих поставила на всяко едно 3-годишно дете, не виждам нищо странно и необичайно в гореизброеното  Thinking Книжките, предназначени за тази възраст, съдържат не повече от 10 реда на страница и за мен е естествено на третия прочит детето да ги наизусти. Другото не подлежи на коментар, истината и любопитството са вродени у всяко дете -родителят е този, който често пъти прави всичко възможно да ги изкорени.
Точно това и аз мисля. И моите деца запаметяват и книжки, и куп други неща... и в сравнение с нас помнят много повече... Откривам и в двете си деца характеристи на кристилните и индиговите деца. Все пак се надявам да са си обикновени.

# 273
  • Мнения: 11 344
http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=521
Eто ви още един линк с интересна   информация по темата.

# 274
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Само една забележка. Книжките за раглеждане за 3 год, деца не са с по 10 думи на страница.
Приказките са доста дълги - колкото и за 7 годишни Simple Smile Интересно е когато помни не повече от мама, а от повечето си връсници.
Аз познавам дете, което на 3 знаеше на изуст дълги български народни приказки със странни дори за пъровлак думи - извезала, вездесъщ и т.н - хем завъртяни , хем непонятни. Но скоро не съм го виждала, за да ви кажа как се равива сега.
Майката разгръщаше книжката, а то нареждаше дума по дума както е в книжката. Само картинките ползваше за опора как са подредени епизодите.

мерси за линка, Очиларке!

Последна редакция: пн, 12 мар 2007, 10:13 от арт мама

# 275
  • Мнения: 133
И аз искам да благодаря на Гвендолин за интересната тема, която започна и за информацията, която получих, благодарение на нея!!!!   bouquet

Продължавам да следя.

Който не е съгласен по-добре да не чете, а не да се опитва да оборва Гвендолин, за да разводнява темата.  #2gunfire

# 276
  • Мнения: 1 547
Който не е съгласен по-добре да не чете, а не да се опитва да оборва Гвендолин, за да разводнява темата

Полечка с пистолетчето, недей пуца толкоз много  Laughing Никой не оборва Гвендолин, а доказателствата, които се прилагат в подкрепа на теорията. Или по-точно, случайните Интернет статии с неизвестни произход и смисъл, които дори не си приличат в съдържаните описания и факти.

# 277
  • Мнения: 1 547
Само една забележка. Книжките за разглеждане за 3 год. деца не са с по 10 думи на страница. Приказките са доста дълги - колкото и за 7 годишни Simple Smile Интересно е когато помни не повече от мама, а от повечето си връстници.

Написала съм 10 реда, което не е 10 думи  Crazy Синът ми също знае всичките си книжки наизуст. Употребява уместно думи като "имам предвид", "съобразявам", "магьосница", "ручей", "прислужница", "физиономия" и т.н. И не е само това - помни дума по дума филмчетата си; тананика мелодиите на MTV песните след третото слушане, разпознава топола от липа и чинка от тукан /последното на картинка, нали  Mr. Green/, а също и настоява да наричаш делфина не риба, а бозайник. На 3г. и 3м. е. Не виждам нищо екстраординерно в него, познавам още много такива деца. Те се раждат любопитни, родителят ги поощрява и отвръща на нуждите им, и резултатът е налице. Какви кристали, какво индиго... дете, като дете. Родено през 21-ия век.

# 278
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Аз лично разбирам какво имаш предвид и съм съглана, че е важно дали родителите откликват и насърчават или пренебрегват и "узъптяват".
Все пак детето, за което писах си имаше нормална книжка с около 30 реда на страница - формата е над А4, редовете - цяла страница - само шрифта е като за първолаци.
А че аурата е ингигова или пъстроцветно-пастелна - това как ще го обориш? Не го приемай като покана за спор.  Simple Smile
Има такива деца - дали твоето или моето са такива няма такова значение,  според мен.
Да са живи, здрави и щастливи всичките дечковци!

# 279
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Доста преди да навърши 3 год. (около 2,5 г.) Александра знаеше много книжки наизуст, едната от които Горската болница (която не е малка). Според мен това е нормално. Рая не помни толкова, но притежава други качества, приписвани на "специалните" деца.

# 280
  • Мнения: 131
Мисля,че темата се изчерпва колкото и да е интересна.
Това,което се сещам е,че в литературата е пълно с примери за деца индиго - Пипи Дългото чорапче, героят на Селинджър от "Спасителят в ръжта" Колдън мисля беше,а Малкият принц не е ли някаква форма на аутизъм-говори само с лисица,змия,рози.
Такива деца растат неразбрани и за това са виновни най-вече родителите.Ако не може да се споделя нищо,ако разговорите се въртят само дали си гладен или в колко часа ще се прибереш...
Не ви ли се е случвало да се чувствате зле и самотни най-вече сред свои-сестри,братя,родители? Ето оттук тръгва отчуждението.

# 281
  • Мнения: 11 344
Мисля,че темата се изчерпва колкото и да е интересна.
Това,което се сещам е,че в литературата е пълно с примери за деца индиго - Пипи Дългото чорапче, героят на Селинджър от "Спасителят в ръжта" Колдън мисля беше,а Малкият принц не е ли някаква форма на аутизъм-говори само с лисица,змия,рози.
Такива деца растат неразбрани и за това са виновни най-вече родителите.Ако не може да се споделя нищо,ако разговорите се въртят само дали си гладен или в колко часа ще се прибереш...
Не ви ли се е случвало да се чувствате зле и самотни най-вече сред свои-сестри,братя,родители? Ето оттук тръгва отчуждението.

КОй говори тук за самотни и неразбрани деца? И защо ще сме ние виновни?
Нали темата е затова, да се опитаме ние самите да внесем яснота за себе си в това "Има ли такова животно или нема?".
За да помагаме по-добре на децата, за да не се чувстват изолирани, отчуждени.
Ти контактувала ли си с такива деца или възрастни?
Знаеш ли колко могат да ти дадат с едно докосване, с един поглед.
Няма нужда от думи
И колко ти самата искаш да им дадеш.
Само да вметна, че въпреки почти телепатичните ни взаимоотношения с дъщеря ми, тя има невероятен речников запас за 6 годишна, при това на два езика.

# 282
Преглеждайки темата /може да съм пропуснала/ не видях описание на кристалните деца.
Живо ме интересува.

Любопитно ми е да науча вашето мнение по въпроса за кристалните деца. За целта ви копирам линк към интересна статия от Чудеса.Нет:

Внимание! Раждат се нови деца: Децата КРИСТАЛИ

Последна редакция: пн, 19 мар 2007, 12:05 от Доня Туфиня

# 283
  • Мнения: 583
Апартето първо чети постингите и после пиши и давай мнение, защото ,това което си писала няма нищо общо с темата. Не съм много сигурна, но някои черти в характера на сина ми ме карат да се замисля за децата индиго, а  може би и ние си имаме един 13 годишен индиго . newsm12

# 284
  • Мнения: 3 504
Според мен след 2001 г. във всяко дете може да се види черта в характера от Индиго.

Общи условия

Активация на акаунт