баба марта тук дойде, МАЙско бебе ще ни донесе

  • 13 783
  • 295
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 536
Честит рожден ден на малката Яна! Да расте здрава, умна и весела!
Аз дъвча Малтофер когато се сетя. Доктора каза вече да го пия през ден, ама аз май го пия през 5-6 дена, че и по-рядко Embarassed Знам, че се взима веднага след хранене и че точно в този месец на бебетата им трябва много желязо.

# 286
  • Мнения: 1 225
KSI, никога не съм го дъвкала - Малтофера.Само като погледна и ми се гади.
Дали съм го пила правилно? Sad

# 287
  • Мнения: 83
Здравейте майчета!
Аз преди една седмица свърших един курс с 20 ампули Тотхема и лекарката ми каза да ги пия 30мин. след хранене и ако ми е останала фолиежа киселина да изпиа 2 хапчета,че така по-лесно се усвоява желязото,но не е задължително. И 10 минути след това да не се яде. Нямах проблеми със стомаха и със запек,но това е за ампулите. Може би има разлика при другите.

# 288
  • Мнения: 152
Честит рожден на малката ми адашка! Да е жива и здрава и само да ви радва, а вие нея да зарадвате с много подаръци.

За спането- аз още в 10ч. съм заспала, а ако сме някъде на гости, да издържа най-много още 1 час. През ноща си ставам поне 3 пъти и как намирам тоалетната в такова сънено състояние, та после и леглото....А мъжо все ме усеща и ме пита как съм, добре ли съм и аз все му казвам,че отивам да пишкам  Laughing. Имам течение, което ми е много неприятно(з-то никога съм нямала) исках микробиология и урина, но съм чиста и докито каза,че е нормално за бременни да имат течение.
 Бебка е добре, но доста хълца- поне 3,4 пъти на ден и доста шава, но не ми пречи да спя. Не и харесва, че цял ден корема ми е опрян на бюрото, но имам само още 3 седмици-какъв кеф. Хайде бай, още малко да поработя.

# 289
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Дали съм го пила правилно? Sad
Доколкото аз знам трябва да се дъвче или смуче,не да се пие като аналгин примерно.И на мен ми става гадно от него-има ужасен вкус,но няма как... Sick

# 290
  • Мнения: 38
Честит Рожден Ден на малката Яна!Да е жива и здрава и радва тати и мама  bouquet
Момичета по въпроса за желязото ще ви кажа аз какво разбрах но след като спрях да го пия и то е че е хубаво да се взима с витамин "с" ако не на хапче със сок от лимони и грейпфрут,кивито също и др плодове с повече съдържание на вит."с" и избягвате да приемате мляко 2н преди и след прием(четох ги тез работи някъде из предишни теми или статии).
Vaninaa знам че Тантум верде го препоръчват на бременните но питай като отидеш в аптеката
Mileenka споко аз също съм 14+ ама не се шашкам толкова че като знам че с всичко ще се оправяме двамата с мъжо и ще да заслабна много бързо.
Гледам доста от вас са почнали да пазаруват по-малко това онова ,мен пък ме е налегнало спокойствие все едно няма да раждам след има няма 2 месеца newsm78
а може и да е така че почваме с ремонта,който май ще отиде от козметичен към съществен а мъжо още не ги знае тея подробности Crazyгоркия
Относно покупките за бебо не е лошо наистина да споделяме и даже да си направим албумче с тях

# 291
  • Мнения: 16
Sisko2,

И на мен там ми е проблема, че нямам странични мнения за нея относно раждането, а само знам, че е добър гинеколог. Самата Тюфекчиева ми каза, че се занимавала с планово секцио само. Сега ще проверявам кой от тях къде работи, та дано се ориентирам повечко.

# 292
  • Мнения: 536
Момичета, заповядайте в новата тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=171055.new#new

# 293
  • Мнения: 1 225
Tony Bonbony, всички израждат в майчин дом.

# 294
  • Мнения: 16
Ето и горе-долу опознавателен списък на клиниките в МД и някои от докторите в тях.

http://www.bgmedicine.info/bolniciv.php?key=62

# 295
  • Мнения: 1 225
Tony Bonbony, благодаря ти за инфото.

Общи условия

Активация на акаунт