Войната в Украйна 3

  • 891 011
  • 19 774
  •   4
Отговори
# 4 170
  • Мнения: 2 268
Като го слушах днес Зеленски, не знам какво да мисля. Нямало да подписва нищо, което постави народа му в колониална зависимост или да не съдържа сериозни гаранции за сигурност. А настоящото споразумение не отговаря и на двете условия. И не е решено дали ще пътува за САЩ, както всички очакват. Освен това било предварително и без правна сила, трябвало да се изготви допълнително с повече конкретни данни, което да се ратифицира в Радата. На мен все повече ми прилича на прах в очите.

# 4 171
  • Мнения: 16 066
Цитат
Целият свят беше отписал Украйна. Ако украйнците не бяха се организирали толкова бързо и населението да даде този сериозен отпор - с барикади, с подръчни средства, с молотовки, Русия щеше да успее с плана си за завладяване за няколко дни.
Отписали са я по презумция, затова я насърчаваха да продължава войната.Даже им се иска още да продължи, но новият шериф.....Барикади и подръчни средства не биха спряли армия, ако целта и е била да ги превземе.Имаше ентусиасти, но други  много подцениха ситуацията.Още първият ден имаше убито дете, което се люляло на люлка навън.Започва война и да си пуснеш детето само навън?Обикновено винаги има информация, какво ще става.Друг е въпроса ако някой не вярва и особено, когато от най-високо ниво са отричали.Wink Според украинци точно така е било.Предишният ден небето е било затворено за всякакви летателни средства.По-ухватните се емнаха бежанци по ЕС и то все хора от западните части.Сънародниците им ги плюят, че дали жилищата си под наем и после често притичвали до вкъщи да си взимат наемите.
Видях статията, че по-натам ще ни нападне Путин.Изтърка се  вече.Пък и както често пишете тук, той с години напредва мноооого бавно.Значи няма да дочака да стигне до нас.

# 4 172
  • Мнения: 6 598
Докато поръчаме и дойдат следващите самолети и ще стигне и до нас.

# 4 173
  • Мнения: 1 748
От Белия Дом са казали, че ако Зеленски няма намерение да подписва въобще да не идвал в САЩ.

# 4 174
  • Мнения: 4 300
Прекалено много залагате на Зеленски.
Ако това беше казино, бих се обзаложил, че ще си тръгнете с празни джобове.
Имали сте бол пари...

# 4 175
  • Мнения: 2 268
Зеленски лавира между Сцила и Харибда. Честно казано, ако не подпише нищо, нищо и не губи. Тази "сделка" не е от никаква полза за Украйна и няма никаква причина да влиза в нея.
Американците какво, ще дойдат да си съберат джавелините от фронта ли?

# 4 176
  • Мнения: 12 559
Прехвърлих отгоре отгоре споразумението. Не ми изглежда да е толкова неизгодно и за Украйна, или пук, че САЩ си купиха Украйна. Има текствое за сигурността, за възстановяването. Но това е доста общо и бланкетно, ще се видят следващите преговори, ако сега го подпишат.
Тръмп цели да се споразумее и за руски ресурси. Т.е. опича си питката.

Определено Европа остава с пръст в устата.
Украйна се интересува от спокойствие и възстановяване, както и да не загуби много стратегически ресурси, да попаднат в руска територия. Не се интересува кой ще ги осигури - САЩ, или Европа. И в този смисъл, може да се окаже, че няма особен бъдещ интерес  да влиза в ЕС и да се поставя под контрола на Брюксел и ЕС бюрокрация. От това само Европа губи.

# 4 177
  • Мнения: 4 219
Зеленски лавира между Сцила и Харибда. Честно казано, ако не подпише нищо, нищо и не губи. Тази "сделка" не е от никаква полза за Украйна и няма никаква причина да влиза в нея.
Американците какво, ще дойдат да си съберат джавелините от фронта ли?
Губи и то много. САЩ и Русия ще се разберат без него.

# 4 178
  • Мнения: 13 391
Какво ще се разберат?

# 4 179
  • Мнения: 4 219
Какво ще се разберат?
Питай Тръмп и Путин, не мен.

# 4 180
  • Мнения: X
Стартира подписка до българските институции да предприемат мерки за освобождаване на етническите българи от Украйна, които в момента се намират в руски плен.
В момента в руски затвори се намират голям брой етнически българи от Бесарабия, Таврия и Крим. Някои от тях очакват обмен вече повече от две години и половина и са жертва на жестоки издевателства от страна на руските окупатори.

https://offnews.bg/obshtestvo/zov-kam-institutciite-spite-li-osv … xS85kbZH-Sx_vD4Ww


Аз подписах петицията. Мисля всички  етнически българи трябва да имат възможност да са на безопасно място и имат възможност за избор. Ако не са украинци, ще са руснаци. Имаме дотатъчно селца и малки градчета, където могат да живеят спокойно със семействата си. Много от тях са по-българи и от нас. Нека покажем съпричастност към тези изстрадали наши хора, които пазят език и традиции.
Моля, подпишете, ако желаете разбира се! Нека покажем , че ни е грижа за тях, не само тези в руските, но и украинските затвори.

ПП. Гледам метлата мете ли мете(( Оставете ни да имаме мнения, какво се трие неща, които се говорят по телевизията, хора специалисти коментират, тук обаче-греда. Защо???
Зеленски сега казаха по новините в Нова ТВ (не съм го чела, дадоха го как говори в интервю официално) и го дадоха щял да пита САЩ дали ще му продават оръжие и ще може ли да разполага с парите от руснаците да си поръча. Всъщност май няма да подписва мир, ще иска оръжие.

Последна редакция: ср, 26 фев 2025, 19:43 от Анонимен

# 4 181
  • Мнения: 2 268
Зеленски лавира между Сцила и Харибда. Честно казано, ако не подпише нищо, нищо и не губи. Тази "сделка" не е от никаква полза за Украйна и няма никаква причина да влиза в нея.
Американците какво, ще дойдат да си съберат джавелините от фронта ли?
Губи и то много. САЩ и Русия ще се разберат без него.
И какво точно губи? Да чакаме ли американски войски в Украйна да наложат споразумението? Защото ако не, Украйна само може да спечели без тази подигравка. Лавров не смята да спира войната така или иначе. Военните доставки от САЩ са осигурени до края на 2026 г. Нови плащания от САЩ и без това няма да има. Няма да има самолети или наземна техника за защита на украинските градове. Ще има само една алчни типове, които ще им унищожат плодородните територии или нова, което е останало от тях. В замяна Украйна няма да получи абсолютно нищо. От ЕС предлагат по-добра оферта.

Ако САЩ искат да си приберат парите от грантовете, това не е много законно, нали? А що се отнася до заеми, Русия кога щеше да връща ленд-лийза?

Последна редакция: ср, 26 фев 2025, 19:43 от Petrof

# 4 182
  • Мнения: 4 219
Зеленски лавира между Сцила и Харибда. Честно казано, ако не подпише нищо, нищо и не губи. Тази "сделка" не е от никаква полза за Украйна и няма никаква причина да влиза в нея.
Американците какво, ще дойдат да си съберат джавелините от фронта ли?
Губи и то много. САЩ и Русия ще се разберат без него.
И какво точно губи? Да чакаме ли американски войски в Украйна да наложат споразумението? Защото ако не, Украйна само може да спечели без тази подигравка.
Губи доверие към него на политическата сцена.

# 4 183
  • Мнения: 24 676
Той доказа ,че доверие към него има ,че и хартисва.

# 4 184
  • Мнения: 2 268
Зеленски да загуби доверието на Тръмп ли? Е, не виждам какво повече може да загуби, и без това  Тръмп го ругае непрекъснато.

Общи условия

Активация на акаунт