Налагало ли ви се е да приспите кучето си ???

  • 15 670
  • 77
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 759
Е, да.. обаче в случая на Джулиана се налага кучето да не живее у тях. Заради здравословни проблеми на детенцето й... Затова да го даде на други стопани според мен е най-приемливият вариант... Аз също не подкрепям евтаназията в случая, и затова се опитвам да й дам все пак някакви идеи...
               Може би наистина така е най-добре. Ама що мълчите по въпроса за ниските данъци, м?

# 46
  • Мнения: 1 798
Съжалявам за кучата ти, Джулиана, но не виждам алтернатива. Приспи животината да са ви мирни душите.

Никога няма да ми е мирна душата, никога !!!
Не си мислете, че не я обичам. Обичам я
страшно много. Миналата година й направиха
операция за отстраняване на тумори на опашката и в устата.
Един месец всеки ден я водих на промивки и дренажи.
Паспорта й е изряден - една ваксина не липсва.
Всеки месец й давах хапчета за глисти и тения и
е къпана всяка седмица !!! Дори й направихме
дървено легло и на него с големи букви пишеше ЧАРА !
Всяка зима една печка си работеше за нея, да не й е студено нощем.
Сега горе е пуснат маслен радиатор. Яде най-хубавата храна.
Просто вече и тя се мъчи и ние. Не виждам алтернатива.
Ако вие се сещате - предложете
На няколко пъти започвах постинга си и  после триех , защото ревях/имам рот на 5 г и си представях като остарее и трябва да си отиде/...
Джулианна, представих си картината, старост-нерадост важи и за животните.Моето категорично мнение е-приспиване.Каква услуга ще направя на животинката, която съм гледала години като я оставя да се мъчи?!? Аз бих приспала моя Рик ако е в това състояние, сигурно ако можеха да говорят те биха се съгласили...

# 47
  • Мнения: 2 759
..бих приспала моя Рик ако е в това състояние, сигурно ако можеха да говорят те биха се съгласили...
              А може би не?

# 48
  • Мнения: 1 728
Много трудно решение.......  Cry ако знаех какви адски мъки щеше да преживее моето куче в последния ден на живота си, сигурно бих му го спестила, но докато още в него имаше живец и през ум не ми е минавало! Мисля, че евтаназията е удачен избор само при много тежки случаи, когато животното се мъчи много и е неизлечимо болно иначе това си е "убийство", за нас нашето куче си беше пълноправен член на семейството и не жалихме нито време, пари и грижи, когато разбрахме за коварната болест, уви  smile3518

Ако животното си е здраво опитай някакви варианти - с памперс ако се изпуска, някой самотен баба или дядо да го вземат за компания, въпреки че много ще страда за вас. Но все пак крайното решение си е твое.

# 49
  • Мнения: 3 423
Извинете ме, ама прочетох "налагало
ли ви се е да преспите с кучето". Петък.

# 50
  • Мнения: 955
поне на животните е разрешена тази милост.така си спестяват мъките и болките,които ние хората сме длъжни да търпим.
имах такъв случай.беше с рак- напреднал.
спестихме му мъките и болките.много плаках.
но............това е.

# 51
  • Мнения: 1 798
Как, мили хора, болно старо куче ще се подари на `баба или дядо` или ` на някой друг`? Това може да го каже само човек, които не знае какви грижи изисква отглеждането на куче вкъщи. А и познати или непознати `приемните` стопани  имат непредвидими минуси-ще им дойде в повече мириса и болестите на кучето, ще им писне скоро, няма и да са предполагали , че е `такава  отговорност`...

# 52
  • София
  • Мнения: 2 623
Момичета, сега се връщам от двучасово
миене на ................, после на самото куче,
и т.н. /не желая да е много образно/.
Докато чистех, мислех и реших да оставя
за момента нещата така, докато издържа.
Да, докато издържа. Защото всеки ден това
упражнение не е живот. Понякога дори
нямам физическа възможност да го направя.
Както и да е - ще поживеем - ще видим !
Мечо Пух, сравнението ти с пенсионерите
е повече от неуместно  Naughty
И ако мислите, че толкова лесно се намират
стопани, да не говорим такива, които да вземат
старо куче, което дори на двора не може да живее
жестоко сте се объркали !

# 53
  • Мнения: 1 728
Как, мили хора, болно старо куче ще се подари на `баба или дядо` или ` на някой друг`? Това може да го каже само човек, които не знае какви грижи изисква отглеждането на куче вкъщи.

Знам какво означва гледането и на здраво, и на болно куче в апартамент, но julianna търси съвет все пак. Аз не съм за приспиването само, защото кучето е старо без наличие на тежка болест и мъки, болки Naughty Все пак като взимаш да гледаш куче поемаш някаква отговорност, това не е играчка хоп остарява и овехтява и хайде да се отървем от нея!!

Всеки си решава, темата доста ме натовари и без това, доста тъжни спомени и мъка възбуди у мен дискусията.

Последна редакция: пт, 02 мар 2007, 20:54 от AniSim

# 54
  • Мнения: 117
Щом кучето ти е старо и болно, по-добре би било да го приспиш, а не да го оставяш да агонизира бавно. Преди 5 месеца ми почина куче на 16 години.  Почина в ноща преди да го приспим - решението беше взето вече. Почина бавно и мъчително и до днес немога да си простя че изчаквах толкова много, но все се надявах че въпреки възрастта ще се оправи.
Но каквото и решение да вземеш трябва да си убедена че това е правилното, за да не съжаляваш после.

# 55
  • Мнения: 1 798
AniSim, това не е отърваване. Джулиана знае какво е отговорност.Досега да се беше `отървала` хиляда пъти от `овехтялото`куче. Кучето е старо и несъмнено се мъчи..Джулиана е казала по-нагоре в какво състояние е. Евтаназията за мене е неприятен развой и изключително раздиращо решение, но не мисля, че ако обичаш любимеца си трябва да чакаш Господ  да  си го прибере на фона на мъчителен старчески залез на кучешките му дни.

# 56
  • Мнения: 6 628
Не ,но миличката ми Таши вече доста одъртя дано не ни се наложи.Ако изпитва болка и се мъчи много по добре страданието му да бъде спестено.

# 57
  • София
  • Мнения: 2 623
Мисля, че е доста обидно да се говори
за отговорност, след като не само, че
не съм я изхвърлила след като забраниха
да имаме куче в къщи, а и до ден днешен
се грижа за нея и смея да твърдя, че се
грижа повече от добре !!!
Просто дойде момент да не смогвам с всичко.
Виновна ли съм за това ???

# 58
  • Мнения: 1 273
Най-вероятно в твоя случай, ще приспя кучето! Аз имах котка от много години и се наложи да я приспим--бъбреците и не функционираха и алтернативата беше или преспиване или големи мъки с някакви манипулации през ден. Всеки ден мисля за нея, сънувам я..., НО нито за миг не съжелявам, че постъпих така.
Кураж мила--няма да ти е лесно! Hug

# 59
  • Мнения: 1 798
Мисля, че е доста обидно да се говори
за отговорност, след като не само, че
не съм я изхвърлила след като забраниха
да имаме куче в къщи, а и до ден днешен
се грижа за нея и смея да твърдя, че се
грижа повече от добре !!!
Просто дойде момент да не смогвам с всичко.
Виновна ли съм за това ???
Не си виновна.
 Избрала си трудния път-още повече че и забрана за куче у  вас е имала.
Кучетата не могат да говорят, ние ,стопаните, трябва да разпознаваме  състоянието им след като вече и ветеринарят е казал своята дума. А за жалост любимците ни често имат кратък живот.

Общи условия

Активация на акаунт