Коя болка е по-силна?

  • 10 921
  • 106
  •   1
Отговори
# 15
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Гласувах с "Немога да преценя"
Вярно бъбречна криза много боли...не искам да си спомням  Cry Там няма епидурална.
Разликата е,че за едната си спомням с лошо, а за другата болка - с такова щастие, че пак съм готова да я изживея  Grinning

# 16
  • София
  • Мнения: 3 064
Не съм имала бъбречна криза, слава Богу. Но болката е доста субективно понятие, като лютите чушки Mr. Green Някои ги боли повече, други - по-малко. Вярно, докторите имат някакви скАли за болка, но те са ориентировъчни. Родилната болка е на най-високи позиции там. Е, аз мога да кажа, че много боли, но пък не съм преживявала друга силна болка, с която да сравня.

# 17
  • Мнения: 6 164
И двете болки изпитах, бъбречната наистина е много силна, но и контракциите не бяха леки. Гласувах с "еднакво". Болят и двете, но се търпи, дет' се вика "Не е болка за умиране". Бъбречната криза направих в 6ти месец и ми докара страшни контракции през 5 минути и толкова бях изплашена за бебо, че не ми дремеше колко боли. Родилната пък е съпътствана с трескаво очакване, а и мъжа ми беше до мен и пак не ми дремеше, че боли. Whistling[/color]

# 18
  • Мнения: 390
Аз съм твърдо за родилната болка-имала съм и бъбречна,но не е въобще като тази,при която имах чувството че умирам. #Crazy

# 19
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
Не съм имала бъбречна криза.

# 20
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Абе не знам, мене най-силно зъб ме е боляло...

# 21
  • Мнения: 3 500
Имала съм бъбречна криза и то докато бях бременна. Боли, но хиляда пъти по-силно боли при раждане, особено след 6 см. разкритие.

# 22
  • Мнения: 2 616
Това понеже всички родилни болки са еднакви и всички раждащи жени усещат досущ едно и Така че според мен не може да се каже колко точно боли раждането, че да го сравняваме с нещо друго.

Въпроса ми е провокиран от едно предаване вчера по Реалити Тв, където един доктор - мъж говореше за това, какво изпитва един пациент с бъбречна криза и сравни болките му и мъките с родилната болка. Та това ме провокира, че каза - Бъбречната болка казват, можела да се сравни с родилната.

Добре, че го има уточнението, защото иначе малко странно ми изглеждаше статистическото ти проучване  Thinking

# 23
  • Мнения: 750
Имала съм бъбречна криза и то докато бях бременна. Боли, но хиляда пъти по-силно боли при раждане, особено след 6 см. разкритие.
И аз така Peace

# 24
  • Мнения: 1 455
Аз като раждала два пъти и минала през една бъбречна криза Mr. Green ще ти кажа като Карина,че еднаква болка няма!
За мен най-кошмарно беше първото ми раждане,после бъбречната криза,но честно казано ми е трудно да определя кое от двете беше по-страшно.
А второто раждане ми беше далеч по-леко.

# 25
  • Мнения: 742
Не съм гласувала. Раждах секцио  Sunglasses
Никога не съм имала бъбречна криза /пу пу пу/, но нашият татко да. Отвратително е да го гледаш голям човек как се гърчи ужас Tired

# 26
  • София
  • Мнения: 110
Не съм имала бъбречни кризи, така че не мога да преценя от личен опит, но четох някъде кои болки надвишават родилната - на 1-во място е болката от ампутация, на 2-ро бъбречната криза и чак на 3-то слагат родилната. Предполагам е вярно. Според мен зависи от това какъв праг на болка има човек.

# 27
  • Мнения: 811
спор няма...родилната.
имала сам ужасни бъбречни кризи и знам как боли.определено родилната е по силна,но и по друга болка..

# 28
  • София
  • Мнения: 3 271
Раждах секцио, но за съжаление съм имала бъбречни кризи - болката е несравнима и ужасна според мен, гласувах че не мога да преценя

# 29
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Не мога да преценя. Доста безсмислена анкета, като се има предвид колко строго индивидуално е... И прага на болката, и самата болка е различна при всеки човек  Peace

Общи условия

Активация на акаунт