"Зелени" идеи за домашна употреба

  • 103 780
  • 1 044
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 9 095
момичета, поздравления за страхотната тема, може ли да се включа с нещо и продължавам да чета, защото съм само до 6та страница Crazy, та идея ли е да откривам кашончета за хартиените опаковки и пластмасовите туби за минерална вода да ги срязвам и да си ги ползвам за кошчета, които така или иначе после се изхвърлят директно newsm78 за киселите млека, понеже проучих сериозно въпроса, единствените кисели млека в които има бактерията лактобациликус булгарикус са Герма, На дядо от село и Топ милк, ще изровя проучването значи съотношението на бактерията сравнено с Роса например е 9500 към 2.5 на Роса, в На дядо от село се съдържа и най- много от другата важна бактерия стрептококус.... единственото кофти на това мляко е че маслеността не е реална с показаното на опаковката, ами това май се сещам отивам да чета пак Blush

# 556
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
Момичета,казвайте нещо "зелено" и "еко" против мравките,че ми писна да сипя разни химии и след няколко дена гадините да се разхождат по тях,а пък за нас да остава опасността да се натровим.Голямо нашествие,голямо нещо,такова не е било никога досега!

# 557
  • София
  • Мнения: 3 816
За мравки знам,че се ръси със сол и веро,прави се нещо като пътечка където минават. Peace

# 558
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
Това вече е изпробвано,но без успех.Сигурно нашите мравки са някакви мутанти.

# 559
  • Мнения: 4 392
Писах 5 часа и го затрих.. ooooh!
Накратко: Между зелена и "зелена" идея има разлика.
При едната мислим само за себе си (Как да изгоним мравките?), другата е щадяща и за прогонваните, т. е. как да ги прогоним, без да ги подложим на мъчителна смърт.
lina kaz , като се има предвид, че мравките са много чувствителни към аромати, можеш да действаш в тази насока. Peace
Варианти:
-  Наръсваш  местата с канела и поливаш отгоре с концентрирано лавандулово масло или с други етерични масла.
-  Измиваш пода с лимонов сок или оцет, ако позволява настилката, разбира се. Оставяш напоения с оцет парцал пред мравешкия вход и го поддържаш влажен през деня.
- Запушваш входовете на мравешките пътечки със силикон.
- Не оставяш непокрити хранителни продукти навън.

Успех!   bouquet
И кажи после, кое е подействало!

# 560
  • Мнения: 2 085
много полезна тема!  bouquet

# 561
  • Мнения: 4 392
Не е точно "залена идея за домашна употреба", но е природосъобразно, та реших да споделя Simple Smile Свеки и аз се отърваваме от главоболие, като изпиваме наведнъж половин-един литър вода. Не знам на какъв принцип става, но действа.

  Аз май знам. Главоболието е причинено най-често от обезводняване - затова водата помага толкова.   Peace
Обезводняването е страшна работа. Ако се случи, няма да помогне само пиене на вода.
Обаче главоболието и аз си го лекувам с вода. Една от причините за главоболието, доколкото ми е известно, е свиването на кръвоносните съдове.. Thinking
Обаче водата трябва да се пие на малки глътки. Peace

# 562
  • Мнения: 4 392
Абе хора- днес си взех от кварталния магазин поредния продукт почти напълно биоразтворим- 90%
Казва се SWEEP Универсален почистващ препарат
За цялостно почистване на кухни, бани, тоал. чинии, котлони(ненагряти), хладилници, тигани, тенджери, фурни, скари...
Разреден: тапети, стени, хладилници, перални, ...........
Уф, много е дълго.... ooooh!
Става и за пране и за под....килими, тапицерии...........
И никак не е скъп- 2.30 с един друг препарат в добавка за промоция.

Produced by:
International Chemical Line - Greece
Дистрибутор за Б-я: George96 Пловдив

Миме, кака, нещо не му вярвам на този препарат. Thinking
За толкова пари, че и с подарък, че и екологичен..
Впрочем тези работи, дето ги пишат- "биологично разградими" са тинтири- минтири.
Манипулират зелени/" зелени" като нас. Sad
Имаше обширна статия по този въпрос, но беше на хартиен носител. Ще потърся материал все пак..

# 563
  • Мнения: 2 759
                   От друга страна и содата не е никак скъпа, а е идеално почистващо средство... Не съм съгласна, че еко продуктите непременно са скъпи. В повечето случаи високата цена е мит.
                   И понеже забравих дали съм споменала вече в тази тема, а Силистра, както в почти всеки град около вода има ужасно количество комари. До преди няколко години този проблем частично се решаваше с пръскане с хеликоптерчета няколко пъти лятото с разни вещества (идея си нямам какви). Сега кмета е решил въпроса с отглеждане на водни кончета. Екологично и ефективно. А не вярвам да е скъпо.

# 564
  • Мнения: 4 392
Не е същото. Содата не е патентован почистващ препарат, никой не и прави официална реклама и т. н. , нищо че може да се използва за алтернативно почистващо средство.
Да се върна пак на примера с мравките. Можеш да ги изгониш с подръчни средства (аромати и т.н.), но можеш да отидеш до магазина и да си купиш биологично разградимо средство и да дадеш 10 евро. Аз за втория случай говоря..т. е. това биологично разградимо чудо за 2 лева(+ подарък и т.н.)
Не че е невъзможно, но просто се учудих..
А иначе и аз бих взела содата. Peace
Браво на кмета на Силистра!! Peace  bouquet

# 565
  • Мнения: 2 759
                    Аз нямам село, но моя приятелка има, и всъщност ги разбира тия ми ти зеленчуковите работи. Та случайно пребивавахме на един пазар заедно и тя ми обясняваше, че видиш ли - ето ти домати по 0.80, ето ти по 2.80. На едните пише, че са екологично чисти. На тия от 2.80, разбира се. Та тя ми посочи по няколко признака кои наистина има вероятност да са по-чисти, обясни ми как растат, какво се гледало и други разни 'фини' работи, които аз така и не запомних... Но.. 'добрите' не бяха тия от 2.80. Някакви средни бяха. В смисъл, че често се спекулира с цените на еко стоките. Малко като факта, че една стока се продава на Витошка десет пъти по-скъпо не я прави нито по-качествена, нито по- в какъвто и да е смисъл. Просто наемите са им по-скъпи. За сертификати отиват пари. За реклама. И с по-високата цена се избиват тия неща. Уф, хич не ме бива да обяснявам в два часа май..

# 566
  • Мнения: 4 392
                    Аз нямам село, но моя приятелка има, и всъщност ги разбира тия ми ти зеленчуковите работи. Та случайно пребивавахме на един пазар заедно и тя ми обясняваше, че видиш ли - ето ти домати по 0.80, ето ти по 2.80. На едните пише, че са екологично чисти. На тия от 2.80, разбира се. Та тя ми посочи по няколко признака кои наистина има вероятност да са по-чисти, обясни ми как растат, какво се гледало и други разни 'фини' работи, които аз така и не запомних... Но.. 'добрите' не бяха тия от 2.80.

A, така .  Peace Ама не бяха и по 0.80 лв, нали?
С другото съм абсолютно съгласна. За едно и също говорим. Hug
Ти вземи питай твоята приятелка за тези тънкости, че да знаем, как да избираме доматите. baby_neutral

Аз сега имам възможност да се снабдя с гарантирано непръскани зеленчуци от една оранжерия, но как по дяволите да ги купя, като оранжериите се намират точно до телевизионната кула ooooh!
Да се чудиш, кое е по- малкото зло вече. Sad
Мисията- почти невъзможна.. За добро или за лошо съм с дебела кратуна и не се отказвам така лесно..  Flutter

# 567
  • Мнения: 2 759
...За едно и също говорим. Hug ...
                    Ох, не ми напомняй, че всеки ден гледам как в разни къщички на околовръстното се гледат зеленчуци. А въздухът не се диша, направо не ща да си представям какъв дъжд ги вали  Sick... Дано не ги продават, и дано не ги консумират  Stop.

# 568
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Според мен, това с Био храните в БГ, а и по света си е чиста промивка на мозъци ... Брата на мъжа ми разказа, че арестували някакъв в Германия, който години наред продавал Био продукция на тройна цена, а тя въобще не била Био ... Какво остава за България, тук няма никакъв контрол, а и почти всичко по селата все още може да се нарече Био

Освен това, както минералните води, така и производството на тези Био храни, със сигурност го държат хората с големите пари, а на тях сметка никой не им държи

Последна редакция: чт, 19 юли 2007, 09:46 от secretgarden

# 569
  • Мнения: 9 095
ами такава ни е културата, само консерванти и нищо друго, да ви кажа вчера бялото ми пране се белна като сняг, само със сода и прах го изпрах Peace

Общи условия

Активация на акаунт