"Зелени" идеи за домашна употреба

  • 103 902
  • 1 044
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 4 392
                    Мда, тъпо. И все пак е по-добре да правят нещо, отколкото съвсем да не. Ето ви една статийка на друга тема.
Вярно е това. За съжаление.  В една тема jam го каза същото и за тази тема тук и беше права.  Peace


че от позицията на българина, който още не желае да приеме едно  разделно хвърляне на боклука, е леко смешна.
С това съм съгласна. Peace

# 736
# 737
  • Мнения: 9 912
ммм, това магазинче не е никак лошо, само дето повечето неща са скъпи, смятам и доставката. Не знам защо шишета по 20-30 лв...... играчките ми харесаха най-много, но не можах да се ориентирам в повечето размери.

# 738
  • Мнения: 605

Това е страхотно! Хайде тези които са мами с малки дечица да разпространят идеята по темите  Peace

# 739
  • Мнения: 1 422
ммм, това магазинче не е никак лошо, само дето повечето неща са скъпи, смятам и доставката. Не знам защо шишета по 20-30 лв...... играчките ми харесаха най-много, но не можах да се ориентирам в повечето размери.

Като се роди кръщелницата ми преди 4 години се ибих да търся дървени играчки, които освен това да са красиви. Тук толкова много ми харесаха!

# 740
  • Варна
  • Мнения: 758
Нямам сили да изчета последните 3-4 стр., но ако някой не се е сетил да ви обади преди мен, това - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=144105.msg2753529;topicseen#msg2753529 е тема със събрани всякакви бабешки лекове.

# 741
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
http://www.verdesbg.com/product1.html

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=221837.0

# 742
  • Мнения: 345
ЗДРАВЕЙТЕ,МОМИЧЕТА!!!!!! Страхотна тема! И аз съм с вас! И аз съм зелена.Много се радвам ,че има такива инициативи и че мога да бъда част от тях.
Искам да ви попитам купихте ли си от тези торби от плат с надпис "За да остане природа"? Не можах да разбера от къде и как да си поръчам.Ще купя няколко.Освен за мен ,ще подаря и на моите близки!
Дойде ми и друга идея.Понеже работя в голям колектив и то в сферата на изкуството.След като си купя за себе си,мисля да разработя нещо като проект и да запозная колегите си с възможността.Мога да събера пари и да направя масова поръчка за повече бройки.Ще бъде чудесно!
Благодаря ,че ви има! Hug

-вегетарианка съм
-изхвърлям си разделно боклука и агитирим и мъмря околните ,които се ослушват да не го правят
-не се пръскам с дезодоранти
-не оставям зарядното на телефона в контакта и не оставям уредите на stand by.
Смятам вече да заменя препаратите у дома с екологични  и да намаля употребата на найлонови торбички вкъщи .
Искам само да добавя,че според мен основната причината за сегашното състояние на планетата е това ,че няма любов между хората.Нека на първо място да се обичаме .Да обичаме и природата и да я пазим.
Интервюто с пчеларя и предсказанията на Ванга ме потресоха.
Поздрави на всички! Ще следя темата!

# 743
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
http://www.ecobulpack.com/bg/page/52/

Ако сте пропуснали

# 744
  • Мнения: 345
Моля ви,  кажете ми за платнените торби ? Cry newsm45

# 745
  • Мнения: 9 095
незнам къде има такива торби, ние си взехме от Пикадили зелена торбичка Wink

# 746
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Моля ви,  кажете ми за платнените торби ? Cry newsm45

Рагледай назад...има линк с адрес

# 747
  • София
  • Мнения: 5 303
ЗА ПЛАТНЕНИТЕ ТОРБИ

Много се въодушевих и поръчах завидно количество от двата вида. Мислех си да прибавям към подаръци за рожден ден на приятели или да подарявам ей така. Какво беше огорчението ми, когато получихме колета с торбите.

Зелената торба (която се прибира в нещо като пакетче) е от шушляк, малка е и представлява един потник, който е зашит отдолу. Не мисля, че ще събере повече от един хляб и 2 млека, а и шевовете ми се сториха не особено здрави. Харесвам много зеленото, но разцветката, която са подбрали, е много грозна и излишно крещяща.

Синята торба е красива, наистина, но е с дълги дръжки - за носене на рамо и е по-скоро като "дамска" торба-плик, отколкото като торба за пазаруване. Освен това е също сравнително малка като обем неща, които може да побере в себе си.

Както всички знаем, най-много торби се трупат при пазаруване. За съжаление тези, поне за нашето "голямо" домакинство от двама души, идват абсолютно недостатъчно.

Писах e-mail на жената, с която си контактувах при закупуването, но нямам отговор, ако дойде - ще го публикувам и тук.

# 748
  • Мнения: 1 065
зеЛен0 ч0веЧе, онзи ден попаднах на информацията за платнените торби и страшно въодушевено разправях на близките си. Дори решихме да си поръчаме повечко по описаната от теб причина. След това, което си написала, се разколебах сериозно. Благодаря за споделеното. Май ще трябва да минем на план Б, на който се каним от доста време- да си ушия сама. Мъжът ми ходи по разни природозащитни обекти из Европа и от всякъде ми носи такива. Преди години, когато жената, на която е даден имейла, работеше за друга програма, ни беше подарила ленена торба с надпис. Това си остана най- хубавата, която съм виждала. Вярно, че беше малка (за 2 хляба и 2 кисели млека  Grinning), но много добре беше надписана. За съжаление последната година ми се губи от погледа (използвах я да изпращам с нея дъщеря ми на градина), но имаше надпис "да спасим земята", земното кълбо и отдолу пишеше за колко време се разгражда полиетилена.

# 749
  • София
  • Мнения: 5 303
Довечера мога да ги снимам с някакъв стандартен предмет до тях за мащаб, за да се видят реалните размери.
 
Аз също бях много въодушевена отначало, писах из други места, призовавайки хората да си купят, за да са по-екологични и т.н., но сега се чувствам просто тъпо. Още не съм решила какво да правя със зелените торби, защото ме е срам да ги ползвам, камо ли да ги подаря на някого. За сините, ще се ползват, сигурна съм, но не и за пазаруване от магазина, а по-скоро тип "дамска торба"

Общи условия

Активация на акаунт