МАРТенски мами от близо и далече, 9-ти месец настъпи вече.

  • 9 700
  • 290
  •   1
Отговори
# 15
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Честито на новите майчета, ех че се зарадвах!!!!!!!! Да ги радват малките съкровища.

На мен до сега са ми правили 2 пъти запис на тоновете на бебчо и двата пъти по предложение на лекаря, т.е. не съм си искала аз.

Winnieпонеже ние имаме такова безръкавно чувалче за новоредо, т.е. някъде до към 4-5 месечно бебе, та аз също се чудех дали само с него да завивам или и с одеалце

за болките и контракциите ама никакви такива няма при мен. Все едно , че няма да раждам. Днес бебчо беше по-а ктивен и ме радваше цял ден. Иначе коремът ми е доста смъкнат вече , ама той започна да се свлича още преди 3 седмици Joy

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 349
lubricant, стискам ти палци утре всички изследвания да са ок и да те пускат. Да си чакаш появата на бебето вкъщи. Ще кажеш ли иначе за болницата как е като температура. Незнам какво да си взимам, какви нощници- тънки, дебели, с къс, дълъг ръкав... и връхна дреха ще ми трябва ли, като жилетка например или само с нещо като грейка, елече вършат работа. Чорапи, чехли... такива работи.
За температурата не се притеснявай - има парно и е приятно топличко. Дори от време на време прекалено. Но най-добре си вземи нощница с дълъг ръкав и някаква по-лекичка жилетка или нещо подобно. И наистина е важно да си вземеш само най-необходимите неща (нощница, чехли, тоал.принадлежности + памперси и лигнин) - другите ще ти ги донесат по-късно така или иначе. Дори на родилната зала има сложена бележка багажа ти да не е по-голям от една торба на метро или била Simple Smile

# 17
  • Мнения: 164
Zayo, от това, което казваш разбирам, че всичко може да стане много бързо Laughing Аз хем очаквам всеки момент, хем не съм подготвена Embarassed
Абе луда работа. Днес ме е обхванала голяма депресия Sad

Честито бебче на мама Мимина

# 18
  • Мнения: 1 004
Чочка, на теб си ти е абсолютно дошло времето вече  Peace Стискам палци за бързо и леко раждане  Hug

# 19
  • Мнения: 164
Благодаря ти Зайо!
И аз стискам палци на всички все още неродили бременлинки за бързо, леко и безпроблемно раждане

# 20
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
mimina75, честито ти синче Момчил. Нека расте здрав, умен и оправен мъж!

# 21
Здравейте , момичета ! Честито на всички , които вече са родили и са си вече вкъщи! Да са им живи и здрави малките слънца и много да ги радват!  bouquet Относно тоновете моят доктор има доплер и като ме гледа ми казва и колко е пулса на бебето - това ли наричате запис? Иначе не ме гледа всеки път дори сега в 9 - я месец. Относно болките , аз вече почти не мога да ходя по - продължително време или се придвижвам като мравка . Абе родилите мами , колко килограма олекнахте след раждането, че аз се чувствам вече като слоница #Cussing out

# 22
  • Мнения: 1 232
Честито на Мимина,живо и здраво да и е момченцето.Абе мамчета тия наще моми май доста се ослушват я мъжете имат ревъзходство Grinning
Уйни мерси за комплиментите Heart Eyes

# 23
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
...Абе мамчета тия наще моми май доста се ослушват я мъжете имат ревъзходство Grinning...

И аз това си мислих. А уж момичетата избързвали и се раждали по-рано - дрън-дрън. Е гледайте нашия отбор.

# 24
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Относно тоновете моят доктор има доплер и като ме гледа ми казва и колко е пулса на бебето - това ли наричате запис? Иначе не ме гледа всеки път дори сега в 9 - я месец. Относно болките , аз вече почти не мога да ходя по - продължително време или се придвижвам като мравка . Абе родилите мами , колко килограма олекнахте след раждането, че аз се чувствам вече като слоница #Cussing out
записът на тоновете при мен е с такъв колан на корема, окол 10-15 минути продължава и излиза на една хартийка малко като кардиограма.

# 25
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
А пак как се ядосах току що- мъжът ми беше при майка си за 20 мин. и тя го попитала"Кога ще ражда, Деница?" На отговорът му , че не е врачка, тя отново подчертала, "Да ама майка й е акушерка и като я погледне,трябва да може да каже" #Cussing outЕй от тъпи хора ми е омръзнало. Как пък за цяла бременност не се размърда да ме види - живее на 2 км от нас, просто в друг квартал, иначе много загрижена.

# 26
  • Мнения: 1 232
А пак как се ядосах току що- мъжът ми беше при майка си за 20 мин. и тя го попитала"Кога ще ражда, Деница?" На отговорът му , че не е врачка, тя отново подчертала, "Да ама майка й е акушерка и като я погледне,трябва да може да каже" #Cussing outЕй от тъпи хора ми е омръзнало. Как пък за цяла бременност не се размърда да ме види - живее на 2 км от нас, просто в друг квартал, иначе много загрижена.


е то от хорски срам да пита жената де,тя и моята идва 4 пъти в гоината,единия път на рожденния ден на детето.Ама последния път заяви,че зарязва всичко и като тръгна да раждам да и се обаждаме да идва да помага GrinningЧестно да си кажа не ми трябва никой само да сме добре с беба,в този момент и себе си не мога да търпя Simple Smile

# 27
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Ох, и на мен никой не ми трябва и тук изнудих любимия да се закълне, че няма да и казва, докато не родя, че ще ми се домъкне в болницата да се прави на разтревожена и притеснена.  Sick

# 28
  • Мнения: 1 004
Момичетата хич даже не бързат да излизат - това при всичките ми познати и роднини досега важи на 100%  Simple Smile Мах 5 дни преди термин, до моите 4 дни след. Като най-много са тези с 2 дни преди термин.

Записа е точно с колани и чуваш сърцето как тупти и излиза на хартийка  Grinning Единия колан с джаджата се слага при сърцето на бебчето а другия в горния край на матката за да отчита контракции...поне при мен е така де  Rolling Eyes

# 29
  • София
  • Мнения: 8 283
Относно тоновете моят доктор има доплер и като ме гледа ми казва и колко е пулса на бебето - това ли наричате запис? Иначе не ме гледа всеки път дори сега в 9 - я месец. Относно болките , аз вече почти не мога да ходя по - продължително време или се придвижвам като мравка . Абе родилите мами , колко килограма олекнахте след раждането, че аз се чувствам вече като слоница #Cussing out
записът на тоновете при мен е с такъв колан на корема, окол 10-15 минути продължава и излиза на една хартийка малко като кардиограма.

Не са ме гледали на доплер ама знам, че е някакъв по-особен апарат за бремените поне в Шейново си има отделна стая "Доплер". Иначе т.н. "Ефект на Доплер(Доплеров ефект)" представлява честотна разлика, радарите използват този ефект.

А записа е точно това което е описала deni_k Уреда се казва Кардиограф, поне на този, на който мен ме връзват. На HP e. Има 2 сонди(това е това което ти слагат на корема) едната мери тоновете на бебо, а другата контракциите(тази не винаги я включват) и има 2 линии на хартията. 
Примерно в Ж.К на Шейново не правят записи на всики мами, а само те включват към един "високоговорител"(чува се и в коридора) и за 1-2 мин отчитат тоновете (записи правят на по-особените случай), докато сега лежа по 20-30 мин на запис.

deni_k, напълно те разбирам и "моето съкровище" зададе тъп въпрос:) преди 1-2 седмици"какво става наближава ли" от Коледа (щото тогава ни бяха на гости и познайте кой се държа като бременна, не че преди това го е правила) се е обадила 1 единствен път специално да ме чуе как съм(т.е. по време, когато сме сами в къщи с малчо, това го знам със сигурност защото телефоан ми има клип и няма начин да пропусна някой който е звънял от цифров телефон). естествено отговорих подобаващо "ами, аз ако знам ще тръгна за болницата" Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт