Майчинството счетоводно - 3

  • 151 507
  • 2 946
  •   1
Отговори
# 795
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511

Да бе....А белия дроб не е ли орган?
Ми по тази логика да се полага за цялата бременност, щото все нещо се формира.
Главните органи се формират до втория месец - така пише навсякъде.

# 796
  • Мнения: 530
Мерси   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
този отпуск ,за който питам не е точно за формиране на органите,а е период в който има най-голям риск
от спонтанен аборт и тн.
Но и тази информация ми е достатъчна  Hug Hug Hug Hug

# 797
Благодаря!!!
Другата седмица ще отида лично при работодателя си и ако отново откажат да коригират данните ще си пусна жалба. Надявам се да се вразумят.

# 798
  • Мнения: 9 044
Мерси   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
този отпуск ,за който питам не е точно за формиране на органите,а е период в който има най-голям риск
от спонтанен аборт и тн.
Но и тази информация ми е достатъчна  Hug Hug Hug Hug



Да бе....А белия дроб не е ли орган?
Ми по тази логика да се полага за цялата бременност, щото все нещо се формира.
Главните органи се формират до втория месец - така пише навсякъде.

Няма подобни отпуски изобщо.  Ако има риск за плода, се издава болничен от наблюдаващия бременността лекар.

# 799
  • UK , Somerset/BG Veliko Tarnovo
  • Мнения: 148
   Здравейте майчета , много е хубаво , че някой се е сетил да пусне една толкова полезна тема. Laughing
   И понеже и на мен ми е доста мъгливо в новия закон за майчинството , да попитам:Би трябвало първия ми болничен да е с дата 23.05 , т.е тогава излизам по майчинство.До кога ще си получавам 90-те% от заплатата.315 дни от момента на излизане по майчинство ли?А сумите за целия период предполагам ще бъдат приблизително еднакви в зависимост от броя на дните на съответния месец?!...Правилно ли се ориентирмам? newsm78

# 800
  • София
  • Мнения: 718
Здравеите
Имам един въпрос ако може да ми помогнете.Счетоводителката във фирмата която работя ми каза че докато съм по майчинство трябва да и давам 12 лева за здравни осигоровки. Има ли такова нещо? newsm78

Не. Ако са ви назначили фиктивно и сте се разбрали вие да покривате осигуровките, наистина дължите здравно, но то е 8,58 лева ( 3,9 % от 220 лева )

Благодаря за информацията. Работила съм там не са ме назначавали фиктивно

# 801
  • Мнения: 9 044
   Здравейте майчета , много е хубаво , че някой се е сетил да пусне една толкова полезна тема. Laughing
   И понеже и на мен ми е доста мъгливо в новия закон за майчинството , да попитам:Би трябвало първия ми болничен да е с дата 23.05 , т.е тогава излизам по майчинство.До кога ще си получавам 90-те% от заплатата.315 дни от момента на излизане по майчинство ли?А сумите за целия период предполагам ще бъдат приблизително еднакви в зависимост от броя на дните на съответния месец?!...Правилно ли се ориентирмам? newsm78

Да на първия въпрос. Да и на втория  Laughing   bouquet

# 802
  • Мнения: 11 606
Имам предложение - нека(ако е възможно и не толкова спешно)да оставим нашите консултанки и прекрасни помощнички от тази тема - поне в събота и неделя малко да си починат,а и е празник, съгласете се, а и те са хора....Любимки мои, приятни празнични дни!  bouquet

# 803
  • Мнения: 9 044
Имам предложение - нека(ако е възможно и не толкова спешно)да оставим нашите консултанки и прекрасни помощнички от тази тема - поне в събота и неделя малко да си починат,а и е празник, съгласете се, а и те са хора....Любимки мои, приятни празнични дни!  bouquet

 Laughing   bouquet Благодаря за милите думи. Все пак, ако някой има много спешен въпрос - да не се притеснява да го зададе.

Весел празник.  Много усмивки и свежо пролетно настроение на всички.

# 804
Имам предложение - нека(ако е възможно и не толкова спешно)да оставим нашите консултанки и прекрасни помощнички от тази тема - поне в събота и неделя малко да си починат,а и е празник, съгласете се, а и те са хора....Любимки мои, приятни празнични дни!  bouquet
Hug

# 805
  • Nice / France
  • Мнения: 225
Здравейте, имам въпрос доста е объркан, но все пак ще се опитам да го задам. В болничен за раждане съм (45 дни) от 28.03.2007г. На 6.04.2007 ми се обажда счетоводителката от фирмата в която работя и ми съобщава че на 06.04.2007г. закриват фирмата и ме прехвърлят в друга от 10.04.2007г. искат да ходя да си разделям болничния на две от 28.03.2007 до 06.04.2007г и от 10.04.2007г. до 13.05.2007г. , но аз си мисля че това е невъзможно, другото което е болничния трябва да се преиздаде т.е. да ми издадат нов със задна дата което според мен пак е невъзможно.Счетоводителката ми каза че ако не го разделят щял да изгори, но в крайна сметка болничния го изплаща НОИ.
Много е объркано, но ще съм благодарна ако някой може да ми отговори.
Благодаря предварително!  bouquet

# 806
  • Мнения: 9 044
Здравейте, имам въпрос доста е объркан, но все пак ще се опитам да го задам. В болничен за раждане съм (45 дни) от 28.03.2007г. На 6.04.2007 ми се обажда счетоводителката от фирмата в която работя и ми съобщава че на 06.04.2007г. закриват фирмата и ме прехвърлят в друга от 10.04.2007г. искат да ходя да си разделям болничния на две от 28.03.2007 до 06.04.2007г и от 10.04.2007г. до 13.05.2007г. , но аз си мисля че това е невъзможно, другото което е болничния трябва да се преиздаде т.е. да ми издадат нов със задна дата което според мен пак е невъзможно.Счетоводителката ми каза че ако не го разделят щял да изгори, но в крайна сметка болничния го изплаща НОИ.
Много е объркано, но ще съм благодарна ако някой може да ми отговори.
Благодаря предварително!  bouquet

Счетоводителката ви  #2gunfire . Това са абсолютни глупости.

В случая явно става дума за преобразуване на едно предприятие в друго. В този случай, вас просто ви преназначават, като всички документи, които са издавани по време на работата ви продължават да си важат. В случая, този болничен ще продължи да ви се изплаща от новата фирма. Да се раздели болничния е абсолютно невъзможно. Болничният е един. Не се дели на части.

Не би могъл и да се издаде болничен на името на новата ви фирма, тъй като за периода до 06.04 вие не сте била в правоотношение с тази фирма ( ако тя изобщо е съществувала ). Болничния следва да си остане така и да си се изплаща от НОИ.

Можете във вторник да се консултирате и с НОИ, въпреки че според мен счетоводителката ви би било редно да свърши това. Във всеки случай, това, което счетоводителката е измислила да иска от вас не е възможно.

И още нещо. Няма начин за изгубите болничния. Болничния се губи само, ако не се ползва. А вие го ползвате. Така че, не можете да го загубите.

Весели празници.

# 807
  • Nice / France
  • Мнения: 225
Здравейте, имам въпрос доста е объркан, но все пак ще се опитам да го задам. В болничен за раждане съм (45 дни) от 28.03.2007г. На 6.04.2007 ми се обажда счетоводителката от фирмата в която работя и ми съобщава че на 06.04.2007г. закриват фирмата и ме прехвърлят в друга от 10.04.2007г. искат да ходя да си разделям болничния на две от 28.03.2007 до 06.04.2007г и от 10.04.2007г. до 13.05.2007г. , но аз си мисля че това е невъзможно, другото което е болничния трябва да се преиздаде т.е. да ми издадат нов със задна дата което според мен пак е невъзможно.Счетоводителката ми каза че ако не го разделят щял да изгори, но в крайна сметка болничния го изплаща НОИ.
Много е объркано, но ще съм благодарна ако някой може да ми отговори.
Благодаря предварително!  bouquet

Счетоводителката ви  #2gunfire . Това са абсолютни глупости.

В случая явно става дума за преобразуване на едно предприятие в друго. В този случай, вас просто ви преназначават, като всички документи, които са издавани по време на работата ви продължават да си важат. В случая, този болничен ще продължи да ви се изплаща от новата фирма. Да се раздели болничния е абсолютно невъзможно. Болничният е един. Не се дели на части.

Не би могъл и да се издаде болничен на името на новата ви фирма, тъй като за периода до 06.04 вие не сте била в правоотношение с тази фирма ( ако тя изобщо е съществувала ). Болничния следва да си остане така и да си се изплаща от НОИ.

Можете във вторник да се консултирате и с НОИ, въпреки че според мен счетоводителката ви би било редно да свърши това. Във всеки случай, това, което счетоводителката е измислила да иска от вас не е възможно.

И още нещо. Няма начин за изгубите болничния. Болничния се губи само, ако не се ползва. А вие го ползвате. Така че, не можете да го загубите.

Весели празници.


Безкрайно много Ви благодаря.  bouquet  bouquet  bouquet

# 808
  • Мнения: 1 207
Тъй като е доста обширна темата дано съм извинена ако се повтарям с въпроса
1.В момента не са ми изтекли тези 315 дни който се плащат с болнични.Каква е процедурата след като изтекат НОИ по сметка ли ще ми ги превеждат?Подават ли се някакви молби и т.н. и повече няма да се занимавам с работодателя си

# 809
  • Мнения: 9 044
Тъй като е доста обширна темата дано съм извинена ако се повтарям с въпроса
1.В момента не са ми изтекли тези 315 дни който се плащат с болнични.Каква е процедурата след като изтекат НОИ по сметка ли ще ми ги превеждат?Подават ли се някакви молби и т.н. и повече няма да се занимавам с работодателя си

Вашият болничен е започнал преди 01.01.2007, така че всичко, до навършване на 2 години на детето ще се изплаща чрез работодателя, а не директно от НОИ.

Общи условия

Активация на акаунт