От ЮНИ месец обещаваме, че ще кърмим на поискване и ще мием дупенца напишкани

  • 11 439
  • 280
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 15
Здравейте и от мен! mom_an честит рожденник, да ти е жив и здрав и много да те слуша, въпреки че го майтапиш на тема възраст, мъжете май са доста чувствителни също като нас жените  Laughing
Lilibon   благодаря за списъка на лекциите на 9 месеца, сега остава да се организираме който има желание и възможност да посетим лекциите, мисля че наистина ще са ни полезни. Аз да се похваля че от тази седмица минавам на половин работен ден, така че ще мога да ги посещавам.
parleva почивай и наистина пий повече течности, аз имах болки в корема към средата на 5-ти месец, не знам дали бяха от увеличаването на матката или контракции, пих магнерич 30 дни, но се насилих и да пия повече вода, защото въобще нямам такъв навик и засега съм добре  Praynig . Последните ми изследвания, след като най-накрая се добрах до лекарката ми са добри, изписа ми само някакви капсули желязо, които ми каза че най-вероятно ще си ги пия до края.
Дискусията ви за колички ми е особено интересна, защото аз ще имам голям проблем - на 6 етаж без асансьор  Twisted Evil - сигурно бия всички рекорди. Ако някой може да даде съвет ще съм благодарна. За последните месеци прочетох доста от форума за колички и ги видях по сайтовете, но не и на живо. За сега съм се ориентирала към Giordani Compact или G4 или Cam Portofino - подобен модел имало и на Neo Nato.
Имам джинси на фирма Рени и ако трябва да съм честна, наистина не са добри, непрекъснато ми се смъкват докато ходя и трябва да си ги вдигам, но засега си карам с тях, бях си харесала и едни 7/8 от един сайт, но докато се наканя да ги поръчам те свършиха  #Cussing out .
Чао за сега и целувки за тумбачетата!  Hug

# 136
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Но, ако мога да си пожелая да четеш по-внимателно форума, ще видиш каква съм си избрала аз! На ivet_a отговарям на конкретен въпрос, ако е решила за такава количка, изборът си е неин, аз просто й давам инфо.  Crossing Arms
Извинете , Embarassed моля   bouquet! Ще чета още по-внимателно, че май наистина ми е убягнал твоят избор Wink, пък и повярвай ми - пиша ред по ред (и като закостеняла даскалица повтарям и потретвам само с благородна идея - за един по-добър свят ( в случая по-добър избор на количка) Hug  Wink.
Страхотно Пег Перего си избрала. В този ред на мисли - миналата година моя близка си купи Пег Перего от пловдивски склад, където количката беше с над 100 лв. (ако не се лъжа, даже и повечко от 100 лв беше разликата) по-евтина от софийското предложение. Повече подробности мога да ти дам ако имаш интерес и целево звънна да разпитам.  Peace.

# 137
  • Мнения: 118
Lioness, не се и съмнявам, че си изпълнена само с най-благородни намерения! Ще ми се всички да имаме финансовата възможност да си позволим само най-добрите продукти за бебо, защото в повечето случаи наистина си струва, поне така мисля. На мен все пак това ще ми е 'бебо-сефте', та специално за количката - чак като я подкарам, ще стане ясно дали си е струвала парите. Трябва да призная допълнително, че изчетох целия На Пазар форум докато се реша.  #Crazy
И аз съм решила да отида да купя pege peregoto директно от пловдив, вече си подготвих и мъжа Simple Smile Тъй като и столчето за кола искам да е тяхно, разликата става поне към 200лв; а бензинът дотам и обратно ще е около 40лв, та определено си заслужава.  thumbsup

# 138
  • Мнения: 2 529
Въздържам се да коментирам избора на количка (и не само), защото това е нещо, което изцяло зависи от финансовото състояние. Предпочитам да се говори за необходимост от количка, столче за кола, кошара и т.н. без марки и модели. Имам предвид, че трябва да се купуват наведнъж 100 неща за едно новородено и не винаги човек може да приготви такава солидна сума накуп. По-добре детето да има всичко, отколкото да се хвърлят парите за едно нещо само. Имам тук едни съседи, които си отгледаха и двете дъщерички с едно комбинирано "Чиполино", че и още е здрава пустата количка Wink. Това семейство например не проумява защо е необходимо за деца да се купуват скъпи неща, пък да ви кажа и двете им деца са здрави, хубави и не виждам нещо да им липсва. Въпрос на стандарт  Hug Наистина няма смисъл човек да се пъне и да си надскача възможностите, защото винаги едно такова нещо е за сметка на друго също важно Peace
Иначе аз вече съм показвала "моята" количка  Wink , ако много случайно реша да се ръсна към 1000-2000 ЕВРО, че и да я поръчам от чужбина, защото не се продава в Бг Stop  Laughing

Лилибон, даааам, започна се проблемът с облеклото и при мен  ooooh! От Швейцария си купих някои неща за бременни, но ми е крайно недостатъчно  Sick. Не ми се носят дрехите от предишната бременност, да не говорим за гащеризони Stop  (имам един джинсов, но само вкъщи го слагам, дори до магазина не ходя с него). Най-много ходя с еди дънки с ниска талия, защото типа дънки с платка на корема не ми стоят добре в дупето, и блузки, които са предимно по-дългички и по мен. Сега за по-топлото възнамерявам да си купя някой тънък панталон или пола пак с ниска талия и още някоя блузка и това ще бъде  : Crossing Arms  Joy и без това си признавам, че дрехите за бременни, които си купувам не са български и идват по-скъпички Whistling   
 

# 139
  • Мнения: 4 534
Момичета, благодаря за пожеланията към мъжа ми! Да се връщат многократно и на вашите половинки! Grinning
Кики, "твоята" количка е и "моя". Откак видях една мама по бургаските улици с такава, съм ей така  Heart Eyes и така  smile3518, че не мога да си позволя и аз такава. Обаче малко ми се струват неудобни за нашите ширини, с нашите разбити улици, бордюри без скосове и ред други такива. Ама ако ми падне отнякъде няма да откажа де... Mr. Green

# 140
  • Варна
  • Мнения: 915
Здравейте и от мен, момичета Simple Smile
Вече и аз казвам твърдо НЕ на "Рени"  #2gunfire ама съм с две обеци на ухото докато се усетя  Cry бавно схващам явно. Преди няколко месеца (около 2) си бях купила джинси от там и така и не спряха да се нищят и да ми пускат влакна по бельото, а също така и да се свличат  ooooh! И в петък нали си бях обещала, че трябва да си взема задължително нещо (тъй като единият ми панталон напълно сдаде багажа) и се оказах пак там. Има наистина хубави за гледане моделчета, но платът на повечето панталони беше без грам еластичност, което ми се струва неподходящо за една постоянно едрееща фигура, а и повечето модели и размери са за бременни манекенки, а аз за съжаление не съм от тях. Излязох от там с едни дънки, които се оказа, че се свличат до събуване  #2gunfire  и сега ще мисля какво да им преправя, че да се задържат  newsm78 А между другото и цените са доста надути - въпросните дънки ми струваха почти 60 лв  #Crazy На другия ден си намерих в един друг магазин за бременни дънков костюм - дънки и туника за почти същата сума.

# 141
  • София
  • Мнения: 1 635
Здравей те и от мен,
и аз съм съгласна с Кики29, че не е задължително да се изръси човек за всичко.
Много се радвам, че няма да купувам легълце, столче за хранене и кошарка.
От близка роднина, родила миналия юни са ми обещани доста дрешки и спално чувалче и прочие.
И сега ми обещаха приятели количка със столче и ако ми хареса не виждам защо да давам пари.
Иначе само скъпите модели ми харесват, другите са се разпаднли само като ги погледна.
И въпроса не е в това дали мога да си го позволя, а има ли смисъл да се дават много пари за всичко.
За сега ми е много трудно да предценя, кое е наистина практично и кое е само с цел
търговия и увеличаване на приходите на производителите.
Ако нещо е практично да дадеш и повечко пари, но ако само ще ми стои в къщи
и ше се чудя къде да го прибера, по скоро предпочитам да си го върна на първоначалния собственик.

А да направим ремонт ми е високо приоритетно в момента.
Къщата вече е тотално гръмната, нищо не си е на място, просто ужас, като всеки ремонт.
Дано бързичко приключим, макар, че поне един месец ще се влачим, като се работи след работа само няма начин.

# 142
  • Мнения: 264
Ето ви линк към 'моята' количка: http://www.pegperego.com/page.php?sid=fbc38e95798c563393c578c514 … 00000106&cl=N - струва 645лв  Embarassed, избрах я с надеждата да ми служи от началото до края, че и за второ дете, дай боже.
Ох, темата за количките е огроооомна, та викам питайте конкретни неща, да не пълня напразно форума.
И аз се услушвам за тази количка. Притесняваме малко цената.
На тази цена сигурно си я гледала в Хиполенд? Аз в събота бях в Пакосник и там беше 599 лв. Много се учудих, че може да има такава разлика в цените? Thinking
Магазина на официалните вносители бил на Г.М.Димитров. И до там ще отида, дано има повече модели на Пег Перего.

# 143
  • Мнения: 7

А да направим ремонт ми е високо приоритетно в момента.
Къщата вече е тотално гръмната, нищо не си е на място, просто ужас, като всеки ремонт.
Дано бързичко приключим, макар, че поне един месец ще се влачим, като се работи след работа само няма начин.
[/quote]
Здравей те, Добро утро скъпи мамчета  food010
Ние като тебе започваме ремонт първо дограмата,която ще ми я монтират след 10 дни.После банята,стените да се направят с латекс,бутане на една стена,слагане на ламиниран паркет и това май е всичко.Направо не ми се мисли.Ужас, направо ще се гръбна #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Ти си направо щастливка,защото няма да купуваш нито креватче,столче за хранене и кошарка.Аз имам само малко дрешки от моята сестра,която ми ги даде отдавна от неините деца.Иначе трябва да си купим всичко.
Какъв е този магазин Рени,какви дрехи се продават там.Естествено са за бременни но какви.
Приятен ден от мен за сега  love001

# 144
  • Мнения: 264
Цитат

А да направим ремонт ми е високо приоритетно в момента.
Къщата вече е тотално гръмната, нищо не си е на място, просто ужас, като всеки ремонт.
Дано бързичко приключим, макар, че поне един месец ще се влачим, като се работи след работа само няма начин.
Здравей те, Добро утро скъпи мамчета  food010
Ние като тебе започваме ремонт първо дограмата,която ще ми я монтират след 10 дни.После банята,стените да се направят с латекс,бутане на една стена,слагане на ламиниран паркет и това май е всичко.Направо не ми се мисли.Ужас, направо ще се гръбна #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Ние вече минахме през този кошмар, наречен ремонт. Още сме на леки полеви условия, чакаме мебелите, които се оказа, че ще ги забавят с 2-3 седмици над срока, който бяхме договорили  #2gunfire #2gunfire
Пожелавам успех на всички ремонтиращи. Стискам палци да попаднете на читави майстори  Peace  Praynig
Аз мисля днес да се запиша за лекциите на "9  месеца". Има ли други желаещи?

# 145
  • Варна
  • Мнения: 167
Здравейте. Трябва ли да се записваме някъде за лекциите на 9 месеца или можем спокойно да ги посетим без предварителна заявка.

# 146
  • Мнения: 264
Здравейте. Трябва ли да се записваме някъде за лекциите на 9 месеца или можем спокойно да ги посетим без предварителна заявка.
Има предварително записване. По телефона за първия път, после на място, за следващите лекции. Телефона е 946 13 69.

# 147
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Здравейте всички.
Виждам,че сте задълбали темата с количките.Аз тук също имам проблем,защото нашите кръстници искат да ми купят една като подарък,но условието е да струва мах. 300 лв. Cry
Така ,че просто не знам на къде да се ориентирам.От друга страна,като подарък ще ми дойде добре,защото ще си спестим един харч.Честно казано в момента повече се нуждая от еdно канапе за дневната.
Ако някой има идеи за количка с цена 300-350 лв./ако може да не е Made in China/,приемам съвети. newsm78

# 148
  • Мнения: 479
Добро утро и от мен, коремчета  Heart Eyes  bouquet

Още не съм дочела останалите 3 страници, но искам да споделя нещо с antoniast по повод раждането в Тина Киркова. От това, което чух от доста родили там приятелки, е, че - да, там ако има много добри специалисти, но в крайна сметка поради натовареността на самата болница, вниманието, което се отделя на отделната родилка, може да е сведено до абсолютен минимум. Самата аз, почти съм решила, че ще раждам във Втора градска. Едно, защото там ми го беше препоръчала моята докторка и второ, защото четох, че като цяло е от спокойните болници. Силно се надявам да мога да родя нормално!!! Но с тази херния просто незнам.. Ще видим какво ще стане.  Peace

Сега попрочетох и последните страници, гледам,че при нас темите са 2 - пазаруване и раждане  Joy Да си призная засега само плагиатствам и чета коментарите за различните стоки, но всичко така или иначе ще купя в последния момент...  Само за леглото съм се замислила дали не може някой приятел да ми го направи ако си купя материала.. Но всичко ще го обсъдя с половинката.. Иначе като цяло и аз знам колко по - евтино е на складовете в Пловдив и като нищо можем да направим всички покупки оттам. Но ще пратя моя човек и кума да пазаруват чак като родя...  Praynig Peace

# 149
  • Мнения: 229
Добро утро,колежки Peace
Аz се бях иzгубила малко,но по вина на лекува6тия ми лекар-идиот #2gunfire ,който ме иzкара с гестационен диабет миналата седмица....Влиzах на 8ми март,но не исках да ви раzвалям праzника с моите тревоги,а те били напраzни Praynig С първата бременност имах гестационене диабет и много проблеми,zатова сега много внимавам какво ям,качила съм само7кг и половина предимно zаради страха да не би пак да го получа...И 2пъти вече си правих теста zа zахар...Така де,предната седмица отивам да си вzема реzултатите и док ми каzва-"3ахарта в кръвта ви е висока,трябва веднага да отидете в болница"...толкова се ядосах,че всичкитве ми предпаzни мерки са оти6ли на вятъра,ама бях на работа и чак в петък отидох в болницата..Седя там и си чакам 1 час.Това е университетска болница и има само професори там Peace zатова и там 6те раждам,ни6то че е на 40км от където живея.В един момент идва един професор и ми вика"А,вие какво правите тук?" и аz му каzвам,че съм до6ла,zа6тото ме е пратил гинеколога ми....и т.н.Тогава човека ми обясни,че zахарта си ми е супер,zа една бременна жена... Shocked 3а Небременна е висока,но zа бременна си е ОК....Толкова ми олекна...Освен това от сега ми направиха термин zа плановото свекцио-1.06. и съм много доволна,zа6тото това ми бе6е датата zа раждане от първия ден на последната менструация,а на доктора,който ми каzа,че беба е с 10дена наzад не му вярвам така или иначе вече PeaceДано само беба да не тръгне да иzскача по рано Mr. Green
Това е zасега от мен,че много дълго стана...Важното е,че накрая всичко си дойде на мястото Peace

Общи условия

Активация на акаунт