Клуб на жената на компютърния "специалист"

  • 8 101
  • 218
  •   1
Отговори
# 15
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 850
Не съм женена, но живея с програмист - брои ли се? Simple Smile
Има малка брадичка, бакенбарди, но определено не е плешив - косата му е по-гъста от моята Simple Smile Може би е наистина лееко прегърбен (макар че едва се забелязва), но предполагам идва от ръста му 1.92 Simple Smile Pядко пие бира, слуша метъл, и мен много ме слуша Laughing Определено не е от 'пристрастените' комп. специалисти,макар че си е активен програмист. Получавам си достатъчно внимание, естествено не го обсебвам, знам че когато работи по проект си има нужда от време и да го оставя на мира Wink Нямало е сблъсъци досега, освен когато и на мен ми е трябвал компютъра и сме се гледали на кръв Stuck Out Tongue Стигна се до извода, че ни трябва втори компютър - пристига другия месец Laughing

# 16
  • Мнения: 9 093
Не съм женена, но живея с програмист - брои ли се? Simple Smile

И аз тъй Blush
Имаме комп. и лаптоп, поне за това не се съревноваваме.
Много работи и понякога това пречи на свободното ни време...
Слуша метъл, пие бира и редовно програмира Crazy

# 17
  • Мнения: 6 993
 Mr. Green Сега разбрах защо всичките ми бивши са я програмисти, я сисадмини, я някакви други компютърджии - просто все с метъли ходех Joy Явно има зависимост Laughing

# 18
  • Мнения: 2 491
Виждам че сте се включили, значи не съм само аз!
В началото много се дразнех от постоянното висене на мъжа ми на компютъра, но после реших да не си го слагам толкова и да се опитам по някакъв начин да променя нещата. Имам малък напредък и се надявам за в бъдеще да постигна още.

Цитат
Всъщност каква точно е идеята на този клуб?
Жени на компютърджии да се жалват на жени на компютърджии от мъжете си.
Или може и други IT-теми?
Само жени ли приемате тука, а неомъжени, разведени... А мъже (женени за комп. специалистки), а неженени с IT-хоби?

Идеята на този клуб, мила, е да се позабавляваме, а който иска може и да се оплаче. Аз понеже прекалено се вживявам в този проблем, реших че вместо да се ядосвам, мога да се пошегувам с него и ако гледам на него от веселата му страна, нещата няма да са толкова зле, така да се каже.
Тук се приемат всички- жени, мъже, разведени, неомъжени и прочие, няма никакви ограничения. Ако имате нещо забавно, пускайте за да става весело. И без това тук само негативни неща срещам, затова реших от да си повдигнем взаимно духа.

Това е гроб на IT специалист Laughing:

# 19
  • Мнения: 2 491
Моя мъж не е специалист,но пак немога да го отскубна от компютъра вечер Naughty,затова реших да ви споделя този ферман,който ми е изпратен от сисадмина на фирмата ни(да си имате едно наум):

Затова в заглавието на темата специалист е в кавички, така че да се вкл. и такива като теб, на които мъжете им висят нон-стоп на компютрите, без да са специалисти, програмисти и тем подобни Grinning
М/у другото, този така наречен ферман, който си споделила с нас го имам и аз и тъкмо щях да ви го пусна, но ти ме изпревари, добре че погледнах. Затова ви пускам друг майтап:

Софтуерен проблем

Уважаема Софтуерна компания,

Преди около година смених продукта ГАДЖЕ 7.0 с продукта СЪПРУГА 1.0, която произведе без мое знание веднага продукта ДЕТЕ 1.0, който заема ужасно много място на диска. Обаче това, което най-много ме притеснява е, че продуктът СЪПРУГА 1.0 се намесва когато отварям който и да е друг продукт, като го блокира. Така че продукти като БИРА_С_ПРИЯТЕЛИ 10.3, ФУТБОЛ_НЕДЕЛЯ 5.0 повече не функционират. Понякога се появява вирус ТЪЩА 1.0, който разбива цялата система. Даже и натискането CTRL ALT DEL не става!! Още по-тежко е, че не успявам вече да отворя продукта НЕДЕЛЯ_СЕКС_НОЩЕМ 3.0.1, защото изглежда, че файлове като СЕКС_СЪБОТА_СУТРИН.ЕХЕ са повредени. Бих искал да мога да деинсталирам СЪПРУГА 1.0 и да инсталирам отново ГАДЖЕ 7.0 или пък някоя по-нова версия, но ми се струва твърде сложно и не бих искал да рискувам много, също и защото ДЕТЕ 1.0 ми харесва много.




ОТГОВОР ОТ СОФТУЕРНАТА КОМПАНИЯ
Уважаеми Клиент,
Вашият проблем е често срещан сред потребителите. Но ръководството за употреба предупреждаваше (на последната страница), че минаването от ГАДЖЕ Х.0 към СЪПРУГА 1.0 носи рискове: СЪПРУГА 1.0 вече не е продукт за развлечение както ГАДЖЕ Х.0, а е Завършена Оперативна Система, направена за контрол на всички останали продукти. Вече не е възможно връщане към предишната версия ГАДЖЕ Х.0. Същото важи и за вируса ТЪЩА 1.0, който носи проблеми за съвместимостта с почти всички системи (това е установено!). Така че да го деинсталирате означава също и деинсталация на СЪПРУГА 1.0 (който между другото е роден от ТЪЩА 1.0). Винаги е по-добре да се изчака ТЪЩА 1.0 да се деинсталира от само себе си автоматично. Различни потребители опитаха да инсталират ЛЮБОВНИЦА 1.0, но рисковете са огромни: ако случайно в този момент се автовключи СЪПРУГА 1.0 системата ще откачи, създавайки вируса ИЗДРЪЖКА_ДЕТЕ.ЕХЕ и СИГУРНО_УНИЩОЖЕНИЕ.ЕХЕ. Ако се стигнете до този момент и инсталирате ЛЮБОВНИЦА 2.0 повече не опитвайте да минете на СЪПРУГА 2.0, защото проблемите ще бъдат по-големи. Горещо препоръчваме ЕРГЕН 2.0 и всички версии на ГАДЖЕТА Х.0. Ако не сте го направили ТРЯБВА ДА БЪДЕТЕ ГОТОВИ всеки момент да отворите продукта ИЗВИНЕНИЯ.ЕХЕ в комбинация с ЦВЕТЯ.ЕХЕ. Съветваме Ви да закупите пакета БИЖУТА с всички негови най-скъпи версии, пакетът НОВИ_ДРЕХИ, но само последните версии и ЛУКСОЗНИ_ВАКАНЦИИ, защото помагат за по-доброто функциониране на СЪПРУГА 1.0. При всяка намеса на СЪПРУГА 1.0 веднага да се отварят ДА_СКЪПА.ЕХЕ и ИМАШ_ПРАВО_СКЪПА.ЕХЕ. Да се внимава с евентуално отваряне на РУСАТА_СЕКРЕТАРКА_С_МИНИПОЛАТА_НЕ_ОТГОВАРЯ_НА
_ТЕЛЕФОНА, защото са несъвместими със СЪПРУГА 1.0 и могат да причинят необратими щети. Прилагането на СЕКС_СЪБОТА_СУТРИН Х.0 започва само заедно с ДИАМАНТИ Х.0 всеки път с нова версия.
Благодарим Ви, че избрахте нашия продукт.


# 20
  • Мнения: 3 205
Виж, за кафето, може да го пият от халба, но докато си бъбрят за квантови или ДНК-компютри... 486-ица и Windows 3.11 откъде да знаят какво е днешните татковци на бебета.


Знаят, знаят, вервай ми. Много работи знаят.

Аз се записвам като съпруга на програмист Simple Smile
Макар че той не е чааак толкова пристрастен към домашното висене пред компа. Виж, аз съм пристрастена, признавам си.

# 21
  • Мнения: 2 491
Аз също съм пристрастена към висенето във форума, но това не ми пречи на другите задължения и като се прибера обръщам внимание на детето си, на мъжа си(ако не е пред комп. естествено) и си върша останалата домашна работа и ако остане време за компютър, тогава действам. А при мъжът ми не е така, той е почти обсебен и всичко друго почти пренебрегва заради компютъра, това ме изнервя максимално и ми идва да крещя #Cussing out, добре поне че идва с нас на масата да се храни Simple Smile, това май са моментите когато не е на компютъра, е и когато спи де. Затова съм толкова ядосана, ама като го избивам на майтап и ми е по-леко на душата, пък и добре че го има форума и вас, естесвено  bouquet 

# 22
  • Мнения: 4 651
Абе лесна вашата. Нас с Карина и Миллена питате ли ни.
- Професионалните теми не са вид споделяне, ама е надскачане кой е по-по НАЙ и кой повече ги разбира тия работи.
- Двойно по-голяма част от семейния бюджет отива за поддържане на компютърния "парк". Е поне няма спорове по темата Simple Smile
- Неизбежно кръга от приятели са от бранша и сбирките на маса пак се превръщат в професионални разговори.

Някой да продължи, че от 2 часа го пиша това, само ме прекъсват и ми секна мисълта Simple SmileSimple Smile

# 23
  • Мнения: 2 491
Абе лесна вашата. Нас с Карина и Миллена питате ли ни.
- Професионалните теми не са вид споделяне, ама е надскачане кой е по-по НАЙ и кой повече ги разбира тия работи.
- Двойно по-голяма част от семейния бюджет отива за поддържане на компютърния "парк". Е поне няма спорове по темата Simple Smile
- Неизбежно кръга от приятели са от бранша и сбирките на маса пак се превръщат в професионални разговори.

Някой да продължи, че от 2 часа го пиша това, само ме прекъсват и ми секна мисълта Simple SmileSimple Smile

ха-ха, така е
Писнало ми е да слушам кое колко РАМА е, какъв е процесорът, и незнам си кво още и всеки който ще си купува компютър или някаква техника се мъкне вкъщи да иска съвет кво да си купи, за колко пари каква марка, с колко памет и т.н. Даже вчера идваха някакви да питат за една фотокамера, дали да си я купят и добър ли е модела ooooh! Те и всичките му приятели са такива, де-все с техника се занимават
Аз затова гледам да се събираме по-често с моят кръг приятели и по-често да излизаме за да може темата за компютрите да е на заден план

# 24
  • София
  • Мнения: 1 951
И аз се присъединявам към Вас,момичета.съпруга съм на програмист.Вкъщи не се приказва за друго ,освен за комп.за разлика от вас ,всвки член на моето семейство има собствен комп ,вързан естествено в мрежа.

# 25
  • Мнения: 3 251
Писнало ми е да слушам кое колко РАМА е, какъв е процесорът, и незнам си кво още и всеки който ще си купува компютър или някаква техника се мъкне вкъщи да иска съвет кво да си купи, за колко пари каква марка, с колко памет и т.н. Даже вчера идваха някакви да питат за една фотокамера, дали да си я купят и добър ли е модела ooooh! Те и всичките му приятели са такива, де-все с техника се занимават
До болка познато , наскоро даже в кръга на шегата , но му казах, че дома ни прилича на к**венски  г*з- кой влиза, кой излиза... и то само за една консултацийка уж...И тези досадни мобилни, които звънят през минутка, две...
за разлика от вас ,всвки член на моето семейство има собствен комп ,вързан естествено в мрежа.
Може би , разликата е в това, че сме 4-членно семейство, но за най-малкият наследник няма още комп. Но той се урежда с оборотните или на тези които са за форматиране .

# 26
  • Мнения: 794
Аз бях такава и много се радвам всъщност че използвам "БЯХ"!

Толко съм потресена от мъжа, че не искам и да зная за ИТ-та вече...
 Mr. Green

# 27
  • София
  • Мнения: 1 951
Писнало ми е да слушам кое колко РАМА е, какъв е процесорът, и незнам си кво още и всеки който ще си купува компютър или някаква техника се мъкне вкъщи да иска съвет кво да си купи, за колко пари каква марка, с колко памет и т.н. Даже вчера идваха някакви да питат за една фотокамера, дали да си я купят и добър ли е модела ooooh! Те и всичките му приятели са такива, де-все с техника се занимават
До болка познато , наскоро даже в кръга на шегата , но му казах, че дома ни прилича на к**венски  г*з- кой влиза, кой излиза... и то само за една консултацийка уж...И тези досадни мобилни, които звънят през минутка, две...
за разлика от вас ,всвки член на моето семейство има собствен комп ,вързан естествено в мрежа.
Може би , разликата е в това, че сме 4-членно семейство, но за най-малкият наследник няма още комп. Но той се урежда с оборотните или на тези които са за форматиране .
и НИЕ СМЕ 4-чЛЕННО СЕМЕйСТВО.

# 28
  • Мнения: 3 271
f(x), (ОФФ, казвала ли съм ти колко ти харесвам ника  Hug ), ние поне професионално не спорим, по-скоро си помагаме, защото всеки има повече опит в различни неща и се питаме и т.н. Но иначе - да, приятелите са 90% от бизнеса, ако се запознаеш с нов все ще излезе, че е работил в позната фирма и знае приятел на приятел на приятел и т.н. Дори на децата гледаме компютърно и очакваме да действат алгоритмично, което със сина ми е ОК, ама щерката е супер артистична натура  Crazy Разходите за компа, нет-а и т.н. не ги коментирам. Децата вече и те искат комп, синът ми от преди 3 годишен играе Unreal (само определени нива, в ъгъла и god-mode) и Инет-ски образователни игри... Какво да ти обяснявам. И на теб ли точно. Ама живи и здрави да сме, не си представям живота с друг партьор и среда (в някаква степен). знам, че звучи сбъркано

# 29
  • Мнения: 2 491
Нещо замря темата...
Снощи пак имаше компютърни изпълнения.
Едно на ръка че не ми честити дори, да не говорим за цвете-такова изобщо не очаквам, ама аз напук на всичко се прибрах по-рано от работа и като добра домакиня стъкнах една хубава вечеря, подредих масата и чакам. Той си дойде-нищо, седнахме да се храним и му се обадихе за нещо, той скочи от масата като попарен и отиде на компютъра да записва диск по спешност, както той се изрази, та така...аз си останах сама да хапвам и да пиивам-хубав празник си изкарах!!! Tired

Общи условия

Активация на акаунт