Клуб на жената на компютърния "специалист"

  • 8 132
  • 218
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 998
Наздраве Crazy

# 46
  • Мнения: 2 242
И двамата сме програмисти  Mr. Green но той е потърпевш, а аз маниачка  Whistling Flutter

ОСНОВНИ ПРАВИЛА ЗА ПОЛЗВАНЕ НА ПРОГРАМИСТ ОТ СЪПРУГА ИЛИ КАНДИДАТ ТАКАВА

* В никакъв случай не бива да разбирате повече от мъжа си от програмиране.

* Свободно трябва да боравите с компютърните термини,като по възможност поне мъгляво трябва да разбирате значението им.

* Никога,ама никога не го молете да ви учи да работите с компютъра,защото още на втората минута ще почне да се чуди как е могъл да се ожени за толкова тъпа жена.

* Никога не споменавайте пред него,че според вас компютърните игри са за деца, а не за възрастни.

* Разберете,че новата версия на DOOM е съвсем основателна причина за провала на отдавна планираната вечеря у майка ви.

* Не се сърдете,но единствената причина все още да не е забравил името ви е, че това е паролата на неговия компютър.

* Ако от кухнята се чуе вопъл "F1",не се чудете,а тичайте-кулинарните опити на мъжа ви са завършили с неуспех и той отново се нуждае от вашата помощ.

* Не се радвйте,а още по-малко притеснявайте когато мъжат ви хукне да търси чистачка.Сигурно е,че това няма нищо общо с чистотата в къщата.

* Свикнете сама да бършете монитора му,за да не се чудите после къде изчезват всички парцали и гъби от къщата ви или какви са тези странни черни петна по ръкавите на новата му риза.

* Изобщо не се чудете защо синът му,макар и кърмаче,не плаче единствено пред компютъра,а напротив-гледа като омагьосан екранa и протяга ръчички към клавиатурата.

И все пак мъжат ви не е толкова лош.Че кой друг ще ви нарича "лазерно принтерче","гениална мишчице","отхапана многоцветна ябълчице","мое мониторно филтърче" или пък "щракаща моя клавиатурчице".Не се стряскайте дори ако заради вас силициевият мъж се изправи пред дилемата "поет или програмист?" и затънал в творческо безумие,почне да бълва творби от рода на:

Fat-ът ми се del-на
и диска ми не бачка.
Застанал съм на нокти,
трябва ми чистачка!

Рано или късно той ще се осъзнае и ще намери призванието си.Ще се върне към любимата си машина и ще престане да забелязва всичко наоколо.Даже и вас.Какво остава за другите жени.

# 47
  • Мнения: 6 998
 Crazy Мухахаха, знаех си, че съм идеалната съпруга за програмист. Само дето не ме нарича с тия нежни имена  hahaha

# 48
  • София
  • Мнения: 1 951
Днес,тази вечер за разлика от вчера сме заедно от 17 часа.До-ко-га...За утре сме на планина на чист въздух ,при изкл моб тел от сега е уговорката.Случвало ми се е да ни качи на планина и да се наложи да се върне на работа .И аз си стоя с две деца ,сам самичка.Не искам това време да се повтаря!Не искам.

# 49
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Малииииииииии, като чета и си мисля - май съм сбъркана нещо  Crazy Моят не е програмист, а хардуерист. И след дъъълги периоди, в които си лягах сама Cry, няколко скандалчета и няколко скандала #Cussing out, реших да видя какво е това, аджеба  Shocked, дето толкова поглъща вниманието на мъжлето ми newsm78. Резултата? - увлякох се по софтуера и преди година се наложи и на мен да ми се купува комп  Embarassed  Blush. Сега заедно си цъкаме игрички онлайн и обсъждаме кой какво ново е видял в нета  Joy Аз правя кафето и купувам бирата, а той не забравя празниците ни, дори за 8-ми имах изненадка  Heart Eyes

# 50
  • MUC
  • Мнения: 297
Mr. Green Сега разбрах защо всичките ми бивши са я програмисти, я сисадмини, я някакви други компютърджии - просто все с метъли ходех Joy Явно има зависимост Laughing

Това за метълите е изключително вярно!  Crazy

Аз изкарах 5 г. с един метъл-програмист и го напуснах, за да попадна на друг, с който съм от 2 г. ...  Crazy ooooh!

И макар че сегашният не е толкова обсебен, все пак прекарах вечерта на Св. Валентин/Трифон Зарезан, хапвайки си сама специалната вечеря и пийвайки си сама винцето, докато той си търсеше лаптоп в интернет... Говорим за няколко часа, не за 30-40 мин... Аз си седя на 2 м от него, от време на време му разправям нещо и единствената реакция е: Баси, а на тоя мониторът му е много скапан, тъкмо си го харесах...  Rolling Eyes

Искам да подчертая, че ние дори не живеем заедно, а на близо 300 км един от друг и аз бях отишла специално за празниците (той на 15.02 има и рожден ден). Та така...

# 51
  • Мнения: 6 998
Прекрасно Mr. Green И аз имам чувството, че моят идва при мен заради интернета, щото не щат да си пуснат там Laughing Майка му му се караше даже, че като се приберем при тях и той се лепвал на тамошния интернет, а на мен нула внимание Laughing Ма то кво ли внимание, аз само спя във всяка свободна минута, така че колкото повече играе/работи, аз толкова повече ще спя Grinning

# 52
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 373
и ние с мъжо сме колеги  Mr. Green
за осми март всяка година получавам ПС компоненти #Crazy

# 53
  • Мнения: 6 998
и ние с мъжо сме колеги  Mr. Green
за осми март всяка година получавам ПС компоненти #Crazy
култ Laughing

# 54
  • София
  • Мнения: 1 444
Здравейте посестрими,
видях темата и веднага се включвам, тъй като с програмист до себе си, точно тук ми е местенцето.
Няма смисъл да описвам и аз стоенето само пред компа, глухотата и слепотата за всичко останало, ясни са ви нещата. При нас обаче дори да свърши работата, с която се е заел, започва да играе на поредната игра, с обяснението, че е нова и не я е разучил.А игри колкото щеш, край нямат, няма и да имат, което ще рече, че ставане от компа няма, било за работа, било за игри.
Единственото с което мога да се похваля е, че преди няколко дни ми подари старият си лап топ и вече и аз имам компче, не прося от децата и от него минута в нета.Е, още се боря с онова, което не било мишка, а тач пад, но напредвам лека полека.
 smile3525 Та привет и от мен на всички жени с моята участ, да обичаме и съжителстваме с умни, но обсебени "гении".

# 55
  • Мнения: 364
Ооооооооххххххххх!!!!!!!
Ние не сме специалисти, но ще се изтрепем за компа!!! smile3511
Ама вече си имаме график! Освен това мъжо заспива рано и тогава... smile3508
Иначе по хардуер и софтуер поддръжката само аз се включвам.
По-едно време аз нещо почнах да се "зомбирам", но овладяхме проблема навреме.  newsm10

# 56
  • Мнения: 2 214
Моментално се записвам в клуба!
Нашият случай е доста тежък. Вече престанах да се боря... постоянно и непрекъснато висене пред компютъра - денонощно!
Дали ще е някоя игра, дали ще е някой форум, дали ще е нещо друго....
Вярно, когато има работа я върши много бързо и продължава с другите глупости. Дори и в момента е в кенефа с лаптопа (основно го купихме с тази цел - да не му е скучно там  Mr. Green).
Тежка е съдбата на съпругата на програмиста!!!!

# 57
  • Мнения: 4 651
Мъхъм, абе я аз да питам нещо. Какво правят "некомпютърозависимите" мъже вечер/уикенда и изобщо в свободното си време.
И по-малко ли ще ви дразни вашия ако чете книга/весник , виси с тях в тоалетната, а не с лаптопа или в цялото си свободно време е разпарчадосал колата си. Т.е. факта, че се е лепнал на PC точно ли Ви дразни или факта, че ощетява вас/децата от към внимание? И какво очаквате от него да прави в свободното си време?

# 58
  • Мнения: 6 998
Ммм, ммм , ммм...
Мен много, ама много рядко ме дразни, че не ми обръща внимание. На мен ми достатъчен фактът, че в тия дни сме в една стая и мога да го прегърна във всяка минута, в която поискам Cry Иначе ей сега лятото, като заживеем заедно, сигурно бих се дразнила. Но пък имаме 3 компютъра, има с какво да се занимавам и аз. Лошото е, че предполагам, че ще иска моя лаптоп, защото е най-мощният от трите. Crazy
По- ме дразни като каже нещо от рода на "направи вечеря", а той стои да си играе Confused Е тва ме вбесява. Или като го ръчкам по 2 часа да иде до магазина, а то все има някое ниво за сейвване. Rolling Eyes А аз до магазин мразя да ходя - тва е негова работа.  Mr. Green

# 59
Поне сте щатливки ,че мъжете ви не чатят. Ей това ме вбесява мен не игри или някакви други неща

Общи условия

Активация на акаунт