Момичета и момчета, кажете....

  • 2 930
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 999
Ха така. Следващите ми въпроси щяха да са точно за абсорбатора. Харесах си един модел (съжалявам, но не си направих труда да запомня нито марка , нито цена), който се състои от 2 части. Когато се ползва, едната част се издърпва, а когато не ти трябва, прибираш я. Видя ми се добро решение, предвид малкото място в моята кухня. Но сега е добре да помисля и за това-степени, лампи, филтри и съответно котлоните отдолу. Момчето в магазина ми обясни, че е добре да се взема печка с р-р 55-см, а абсорбаторът да бъде 60 см. newsm78

За абсорбаторът е важно колко кубика на час може да превърти - в зависимост от кубатурата на кухнята/хола си избираш и модела. Хубаво е да пресметнеш и да гледаш дали ще превърти въздуха в съоветното помещение за не повече от 10-15 мин. По-добре е и по-бързо, но са много скъпи - преценявай според парите си, но не подценявай темата "мощност" и "капацитет"/все пак трябва да върши работа, а не само да шуми/
По отношение на издърпващите се  - моят е такъв - удрям си главата, та знае ли се! Сега и него ще сменям.
За двата котлона - със сигурност щях да взема с два, а не с 4 котлона, но нямаше двойка със сензорно управление точно в този момент от марката, на която се спрях, иначе не бих се колебала да взема двойка - колко пъти вариш 4 неща едновременно?!

# 16
  • Мнения: 8 999
все пак сигурно не готвиш денонощно нон стоп.

Пупупу, пепел ти на езика, baibibi. Не готвя нон-стоп и няма такива намерения, ама като го пише това чудо и аз питам. То с питане, нали знаеш... Иначе да, имаше и такива модели, със сензорно управление. Притеснява ме за керамичния плот, че аз често изпускам разни работи- капаци, тигани. Дано да са държеливи. Ама голяма съм патица. Печката ми  още в магазина, аз й счупих керамичния плот вече Joy


Не се притеснявай! Аз изпускам какво ли не! Е, по-добре е да не го млатиш с чука по главата, де!
За класа - ако нямаш възможност да си вземеш А, вземи си без притеснение В.

# 17
  • Мнения: 985
 baibibi   bouquet

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Аз не разбрах печка или отделно фурна и плот търсиш? Печка не съм виждала със сензорни бутони, но може и да има, не съм обръщала внимание скоро. За марка Gorenje или AEG. Аз за сега съм с печка Gorenje и съм мноого доволна, но ще ги сменям с вградени - най-вероятно пак Gorenje. Абсорбатор - Faber се водят най-добри, но съм на път утре да си купя Teka, ето такъв:
http://www.teka.com/pdfprod/en/product/PR-0000189.pdf

# 19
  • София
  • Мнения: 6 011
Mentolka,има фурни за вграждане със сензорно управление.Преди няколко дни бях в Технополис и направо се учудих колко много марки имат такива фурни вече.Но не съм гледала свободно стояща печка,за тях не знам дали имат със сензорно управление.

# 20
  • Мнения: 4 514
Горение са добра марка в случая, нашата е такава, макар и от по-старите модели (с обикновени котлони и газови).
Може би имам една забележка...много бързо ръждясаха, но си го обяснявам с ужасната влага в кухнята Rolling Eyes
И с едни мои приятели се случи същото, но я държаха на терасата и по техни думи не са се старали много да я пазят. Аз имам същата повече от година и съм много доволна - никакви проблеми дотук. Горение е добра марка, много ми харесват фурните им!

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Mentolka,има фурни за вграждане със сензорно управление.Преди няколко дни бях в Технополис и направо се учудих колко много марки имат такива фурни вече.Но не съм гледала свободно стояща печка,за тях не знам дали имат със сензорно управление.
Точно това имах предвид. Фурни и плотове има със сензорно управление, но свободно стояща печка не съм виждала. А момичето май пита за печка.

# 22
  • София
  • Мнения: 11 707
Разписвам се да следя и тази тема,понеже ми предстои смяна на цялата кухня.
Това,което аз знам за керамичния плот е че не трябва да се изпуска захар върху нея.
Иначе съм твърдо за керамичния плот.

# 23
  • Мнения: 51
Горение са добра марка в случая, нашата е такава, макар и от по-старите модели (с обикновени котлони и газови).
Може би имам една забележка...много бързо ръждясаха, но си го обяснявам с ужасната влага в кухнята Rolling Eyes
И с едни мои приятели се случи същото, но я държаха на терасата и по техни думи не са се старали много да я пазят. Аз имам същата повече от година и съм много доволна - никакви проблеми дотук. Горение е добра марка, много ми харесват фурните им!

Извинете, не разбрах кое е ръждясало!!!

# 24
  • Мнения: 985
Ментолка, точно такъв модел аспиратор гледах и аз. Направо го харесах. Разпитвах за тези модели (събота и неделя имахме с мъжа ми разходки по маркетите) и разбрах, че филтърът е отпред, а лампите са отзад. Май че baibibi беше споделила, че при обратния вариант- филтърът отзад, лампите отпред, не е удачен.
В темата "Да си покажем кухните" видях идеи, които смятам да приложа. Например спирам се на керамичен плот с два котлона. Но не видях такива модели със сензорно управление. И все още не съм решила на коя марка да се спра. Пак в тази тема забелязах, че уредите за вграждане не е задължително да са монтирани един под друг- т.е. фурната може да не бъде монтирана под котлоните, което на мен ми отвързва ръцете.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 571
LidiS, ninka ти е дала линк, точно за двойка котлони със сензорно управление, ето го пак:
http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09018836
Аз май такъв ще си купя или двойка газови, не мога да реша още. Фурна също на Gorenje смятам да взема.
А аспиратора днес ще го купуваме. Да знеш че Teka ги няма в Технотата а само в някой магазини за вградени уреди и в мебелните къщи. Ако искаш ще ти дам телефон на вносителите и от там ще ти кажат, къде най-близо до теб да ги намериш.

# 26
  • Мнения: 985
Разглеждам плотовете и фурните за вграждане в сайта на Техномаркет. Записвам си моделите, за да не губя време следващия път.
Ментолка, давай телефоните, подобна информация никога не е излишна.
И...благодара ти! Hug

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Тека България ООД - 02/9768330
И...моля, пак заповядай Hug Wink

# 28
  • София
  • Мнения: 6 011
LidiS
Аз съм една от недоволните от такъв аспиратор-лампите отпред,филтрите отзад!Сега го отчитам като най-голямата грешка в кухмята,направо ми е мъка ако трябва да ползвам предните котлони за нещо по-миризливо например.Но мъжа ми ще ме  #2gunfire ако спомена нов аспиратор!

# 29
  • в семейството
  • Мнения: 404
След дъло проучване, да се похваля, че си купих керамичен плот на Gorenje модел 350 C.
Но имам проблем  Cry
Като го включихме в мрежата и двата сензора показаха "-" (както пише в книжката). Но след това единия сензор показва "Н" за остатъчна топлина, а дори не сме го включвали да се загрява. И не се изключва този сигнал. Кажете какво може да е  newsm78. Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт