Някой знае ли повече за азооспермията???

  • 17 698
  • 101
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 30
ходихме при Бъчваров, в клиниката на Щерев,тои ни каза че има запушване на каналите,няма варикоцеле,тестисите са нормални
Всичко ще се изясни когато направим биопсичта,ох дано намерят сперматозоиди Praynig

# 91
  • BG
  • Мнения: 793
А как установиха, че има запушване на каналите без биопсия  #Crazy
Ние също сме със запушени канали, но при биопсията, която прави д- р Кацаров има сперматозоиди.

# 92
  • Мнения: 30
ами незнам просто така ни каза 4е има запушване Embarassed.

# 93
  • BG
  • Мнения: 793
Аникалин, вече и аз взех да се обърквам какво знам и какво не, но мисля, че никой не може да ти каже дали има запушване или не, ако не е направена биопсия  newsm78
Е такова чудо за първи път чувам.  Shocked
И след като е убеден доктора, че са запушени тръбите защо не е решил, че трябва и биопсия?

# 94
  • Мнения: 30
ох незнам ,но със сигурност смятам да сменим лекаря.
Ще потарся Кацаров да видим какво ще ни посъветва,да правим ли биопсия или не Embarassed, но със сигурност няма да се откажем,ще пробваме до краи Rolling Eyes

# 95
  • BG
  • Мнения: 793
Ами разбира се, че ще пробвате докрай  Hug

# 96
  • Мнения: 2 022
момичета моляви,пи6ете ако има някоя от вас която е забременяла,след като мъжът и има азоооспермия.
И ние сме с този проблем,много бих се зарадвала ако видя че поне едно моми4е е забременяло. Joy
Ние бяхме така. Няколко спермограми показаха липса на подвижни сперматозоиди, а само единични акинетични на зрително поле, с концентрация много по-ниска от милион, а на някои от спермограмите пишеше липса на сперматозоиди. Правихме биопсия и оперативна диагностика, но не се откри причина за ареста при сперматогенезата. Премина през хормонално тестостероново лечение 3 месеца, но резултат нямаше, поне не и веднага. Спря цигарите, пи билки и антиоксиданти след няколко месеца и се появиха сперматозоиди, но в много малка концентрация (1- 3,6 млн), но достатъчна за ИКСИ. От третия опит се получи. Направете биопсия, а посещението при андролог просто е задължително! Много е важно да се открие причината и оттам подходящото лечение. И в никакъв случай не губи надежда, няма такива филми!
Успех!

Последна редакция: чт, 02 авг 2007, 23:21 от Cygnus

# 97
Здравейте момичета, при нас също беше възможно най-лошото, но какво да се прави мислим за други варианти. Розали, при теб как са нещата, има ли вече хубави новини? Пожелавам успех на всички  Praynig

# 98
  • BG
  • Мнения: 793
Sweetdream, днес ми е трети ден от стимулацията и започвам да изпадам в паника- ами ако няма сперматозоиди в биопсията  #Crazy Само въпроси, въпроси...... но се нядавам скоро да имаме отговори Praynig

# 99
  • Мнения: 4 324
ей, ей rozaly не така!!!! Ще има, как няма да има - нали стискаме палци.
Успех от сърце ти пожелавам мила!

# 100
# 101
  • Мнения: 4 306
Sweetdream, днес ми е трети ден от стимулацията и започвам да изпадам в паника- ами ако няма сперматозоиди в биопсията  #Crazy Само въпроси, въпроси...... но се нядавам скоро да имаме отговори Praynig
Ей, как така няма да има? Спри се малко да четеш и да попиваш историите при другите. Няма да ти е от полза. Имало е и има!
Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт