През АПРИЛ ще дойде бебче сладко, да зарадва мама, татко!

  • 20 833
  • 291
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 268

Мами, моля ви дайте предложения за име на момиченце, че зациклихме  Praynig
Stra4i, след като нашата принцеса ни изненада с пишка  Crazy Laughing на драго сърце ти подарявам двете имена, които безумно харесвам Мария-Елена и Калина  Flowers Sunflower Peace Аз сега си блъскам главата с мъжко име! search  smile3537  33uu

# 46
  • Мнения: 1 925
Ама голям рев му хвърлих значи, особено като извадиха бебчето... Малеее  ooooh!
Style, и аз така за пода позвам Пропър, защото ми мирише хубаво, иначе Медикс  Peace

# 47
  • Мнения: 268
alina_nana, май наистина си прекалила с търкането - ако ще го правиш, леко и по малко
Знаех си аз, че грешката е в моя телевизор  Laughing

# 48
  • Мнения: 6 443
Старчи, и аз днес си поръчах един спален комплект на овчици.Да не би да е един червен??Той ми е любимият от  много време насам,но все изчаквах да остане по-малко време и тогава да го поръчам. Simple Smile Струва ми се ,че ще сме с едни и същи комплектчета.
Гигилче,според мен няма проблем да пуснеш олекотената завивка в пералнята и те съветвам да го направиш.
А колкото до къпането-според мен не са справиха-но все пак се възхищавам на мамата,защото така като гледам май сама си се оправя-свекито не й помага много.  Peace
За имената за момиченца-любими са ми Ева,Ема ,Ивета,Калина. Peace Heart Eyes

# 49
  • София
  • Мнения: 9 111
Страчи, вие не бяхте ли си харесали името Ида или нещо се бъркам?
Уф както и аз искам да раждам без упойка..... май няма да го гледам това предаване преди да родя повече Simple Smile, че ще взема да се откажа. Иначе и аз периодично пусках по някоя сълза  Blush

# 50
  • БГ
  • Мнения: 735
и аз като гледах се развълнувах Rolling Eyes, а къпането, май само си го поляха  Joy ,
за зърната-нищо не правя аз , мажа с олио за гърди засега само без протривания. за имената си имам няколко  фаворита за женско,  като се появи бебка каквато ми е асоциацията това ще е името, иначе за момче /а и за момиче става/, харесвам Ивайло, но поради избягването на буквите на роднините  няма да го ползвам Naughty.на pepena пожелавам кураж  Peace
определено си оставам с желанието за упойка след предаването.Още съм доникъде с покупките, ама като влезна в 9тия месец ще наваксам.Днес избирахме тапети и боя за ремонта, естествено в последния момент ще е , но без стаята където ще е бебка. този спален комплект с овчиците и аз го харесвам, но не съм го поръчала. animal085 иначе съм купила спален комплект с олекотена завивка, задължително ще го изпера на ниска температура но по-нататък.

# 51
  • София
  • Мнения: 2 411
Страчи, какво стана с Ида? Винаги се сещам за "Цветята на малката Ида". Имах книжка голям формат с невероятни рисунки. И там едни лаленца, зюмбюли, рози, танцуващи в едно прекрасни светли зали... Много хубава асоциация ми предизвиква името Ида.
А иначе освен фаворитското ни Калина, харесваме още Елена, Яна, Петра, аз - Габриела, а половинката - Ерма. Но и много други де. Зависи типично българско ли искате да е или по-международно да звучи /като Виктория и Мария, например/.

определено си оставам с желанието за упойка след предаването.
Ъхъ, и аз.  yes От сега ми става гадно като си припомних менструалните болки покрай някои контракции. Айде, нЕма нужда да се тормози човек. Чак пък геройства не са необходими. Нито ще съм по-малко майка, нито ще доказвам някому нещо.

Къпането в "Такъв е животът". Момичета бяхте много меки. Мен ако питате, момата се 'справи' доста нескопосано. Ама ще се видя и аз що за къпеща ще съм.  Laughing

Прането на спалните комплекти. Ще пера всичко. Кой знае по какви складове са се валяли тия платове преди да ги ушият на мръсни маси и да ги напипат шивачки и продавачки със съмнителна хигиена.

# 52
  • Мнения: 331
Здравейте ...ох да ви се оплача...от началото на бременността се скъсвам от мазане и тъкмо си мислех че ще се размина със стриите и днес като се събудих бях непиятно изненадана.нацепила съм се бая около пъпа и надолу и ме сърби и опъва,имам чувството че ще ми се пръсне кожата и през час се мажа с крема,но не ме отпуска въобще-дори отидох до аптеката и за олио с надеждата да помогне....ужасно е!май ще трябва да се замислям за татуировки и там за да ги залича Cry

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Гигилче, Лансиноха не се измива:)
За спалните комплекти - аз нашия го изпрах. Вътре ватата на някои места е като прегъната - има двойни участъци. Обаче за не я проверих хубаво преди да я изпера, та може и преди да си е била така.
Аз днес малко си изкарах акъла (пак  Embarassed ) и взех, че си приготвих багажчето, че поне това да не го мисля.

# 54
  • Мнения: 1 925
За спалните комплекти - little^cuttie, сещам се какво е вашето и на мен ми харесва, но не намерих за бебета такова. Нашето е в бананов цвят и е с по-малки овце от онова, за което говориш.
Аз ще си пусна в пералнята и обиколниците и олекотената завивка на деликатно пране за пердета, пък дано да няма поражения. Praynig
За имената - ами, от 5-ти месец си бяхме харесали Ида, ама нещо напоследък не сме обедени. Иначе и на мен това име ми дойде от спомена за "малката Ида" и красивите цветя в книжката ми  Heart Eyes Сега обаче ми изникна нова идея и се прие от таткото много добре, даже каза, че му харесва повече от Ида - та фаворита за сега е - Мая  Peace
Къпането в "Такъв е живота" - както казва Илит, много сте меки бре момичета  Wink Виждала съм и други родилки, на които никой не им помага, ама никой не си е слагал бебето да ляга в коритото от толкова малко  Crazy
Упойка - за хиляден път да спомена - аз ще съм с опойка  Peace
За испанските одеалца - момичета ( от София ) някой от вас купили си и въобще какви одеалца си купихте ? Днес с татко ми обиколихме няколко магазина, но нямаше испански, нито памучни, ми само тия като порт бебе-то. В Данет сега разглеждам, че има някакви такива, но не съм сигурна дали са това, което знам като испански
Вие от кое електронни магазини пазарувате ?

# 55
  • Мнения: 438
Здравейте, имам въпрос за спалния комплект - да го пера ли или направо да го постелим като наредим детската стая? Чудя се, защото завивката е олекотена и ме е страх да не я повредя преди да е влязла в употреба Embarassed
Гигилче, моят съвет е да си изпереш спалния комплект и то задължително със олекотената завивка!
Имам една позната, която работи точно в такъв цех, в който шият олекотени завивки и чаршафи. От нея знам колко мръсна е ватата, с която пълнят олекотените. А отделно и при самото шиене, от самите платове излизало доста прах. Т.че сама можеш да си представиш колко микроби, прах и мърсотия има в спалния комплект.

# 56
  • Мнения: 7 391
Къпането в "Такъв е живота" - както казва Илит, много сте меки бре момичета  Wink Виждала съм и други родилки, на които никой не им помага, ама никой не си е слагал бебето да ляга в коритото от толкова малко  Crazy
Къпането си беше повече от пълен провал.По-големият провал според мен беше СВЕКЪРВАТА.Да не можеш да помогнеш поне със съвет си е направо нещо ,за което аз нямам думи.
              За да не попаднете в същата ситуация и да не се дадете на свекървата ето ви няколко съветчета от баба / на мама ,вика му се тъща  Mr. Green/,която чака бебка да се събуди за да я изкъпе,докато мама е на филмфеста. Mr. Green
              Страчи,не си права,че толкова малко бебе не се поставя в коритото.Поставя се и още как!Аз винаги съм сипвала повече вода и на дъното - поставката за ваничка /ако пъпчето не е паднало или се притеснявате за намокряне има чудесни лепенки.Ние ползвахме американски и с трите бебока/ Бебчо се хваща с ръка под мишничките,а палеца на ръката ви е под брадичката му за да не се задуши,че не си държи главичката стабилно.Помощника /обикновено тате ,в нашия случай мамите/ поливат внимателно бебока,а вашата свободна ръка е под струята за да не го изплашите,ако е по-студена или по-топла,с една дума докато му свикне телцето.След това с шампоанчето миете главичката ,а после дупето  Laughing и т.н.,а не обратно.Обръщате внимателно бебчо за да легне по гръбче като ръката ви остава под главичката му /като на възглавничка / а дланта ви е обхванала раменцето му :/ в моя случай аз я държа с лявата ръка и съм хванала лявото и раменце/за да не се извърти - миете коремчета ,гърдички и всичко друго.След това го плакнете и е готово.И трите ни бебока са къпани по този начин и умират за водичка и баня.
             Опаааааааааааа нададен е боен вик.Отивам да къпя,а ако не съм го обяснила добре дано имате баба да ви покаже.Трудно е за обяснение,но е лесно за изпълнение.Ще се убедите сами.  bouquet

# 57
  • Мнения: 1 925
Didia, аз не се изразих правилно, не че не се поставя, ами начина, по който го направи нещо не съм виждала така да се поставя, пък и на у-щето ни показа как се хваща бебето, когато къпеш сам. На у-щето акушерките казаха, че нямало проблем да мокри пъпчето дори да не е паднало, едно време е имало проблем, защото са ги връзвали с конче, а сега се слага пластмасова щипка, която не задържа вода на пъпчето, като го изкъпеш бебока. Иначе си абсолютно права за свекървата, пък и имаше няква друга жена роднина и двете бяха  ooooh! Иначе те поздравявам за това каква баба си и за съветите, които ни даваш  bouquet Направо ми пълниш сърцето, колко си информирана и как помагаш, дай Боже всеки му такава баба  Hug

# 58
  • Мнения: 366
Прането на абсолютно всико купено е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, както вече сте писали за хигианата им. По-добре да рискувате да съсипете нещо, отколкото от рано да се сблъскате с проблеми с кожата или кой знае какво. Опрах си и олекотената завивка и възглавничката (която няма да се ползва, но ми е в чистото гардеробче, затова) и дори ги изгладих - нищо не ми е съсипано. А на Руми всичко си пера и гладя от самото начало и олекотените й завивки не са мръднали, освен, че картинките с годините мъничко са избелели, не знам дали е от слънцето или от ютията, но няма значение, все още са си красиви Simple Smile.

Съжалявам, че не можах да гледам филма, за да пообсъдя прословутото къпане. На мен имаше кой да ми помага, но аз категорично отказах. Исках първото и всяко следващо къпане да си е само мое и на мъжа ми - много е сладко.
Къпането в "Такъв е живота" - както казва Илит, много сте меки бре момичета  Wink Виждала съм и други родилки, на които никой не им помага, ама никой не си е слагал бебето да ляга в коритото от толкова малко  Crazy
Не знам какво имаш предвид, но в анатомичното корито се слага бебето да легне (слагах и пеленка, да не му е твърдо) - най-безопасно е за гръбчето, а и ръцете са ти свободни да сапунисаш главичката и телцето, после си го поливаш, докато е легнало и чак накрая, когато не е хлъзгаво, го вдигаш и поливаш с чиста вода от съседен леген, на който също си измерила температурата.......поне аз така правех.

Ето снимки от първото къпане и понеже не е паднало и пъпчето още ме беше страх да напълня коритото като хората, но след ден-два вече и това правех, понеже пъпчето падна чак на втората седмица, няма на сухо да си държа бебето я - после спирт и сулфатиецол на прах и готово Simple Smile))




Гигилче, Лансиноха не се измива:)
, но аз така или иначе го слагах само след кърмене и то не винаги, така че до следващото кърмене нищо не оставаше Simple Smile

# 59
  • Мнения: 366
Видях, че Didia подробно е обяснила къпането, докато съм пишела моя предишен постинт.

На мен ми беше много много по-лесно, така че препоръчвам ви, който все още не си е купил корито, да си вземе анатомично. Пропуснала съм да кажа, че гръбчето сапунисвах като обръщах бебето на едната и на другата му страна, без да се налага да го вдигам.......... Изобщо ще си изградите навици, сигурна съм в това Simple Smile)))

Общи условия

Активация на акаунт